Към съдържанието

Снимка

Диагноза-РАК на млечните жлези!

• Моля, влезте за да отговорите
13 отговора на тази тема

#1 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1325 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2015 - 11:47

Поставиха такава диагноза на ловния ми помощник!

Гледаха го на видеозон но няма разсейки.....и сега си е......Направиха му изследване на кръвта и казаха че няма проблем!

Кутрето е набор 2003година демек 12години и кусур гледам си го в апартамента и ни е "ПЪРВОТО ДЕТЕ" с жената!До сега(до септември) си го водех на лов без да го натоварвам много.Установих че има болка като я погаля по корема и я заведох на лекар и те така...

Стая диагноза направо....

#2 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 416 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 04 декември 2015 - 03:27

Ако е карцином по-добре я оперирайте, въпреки напредналата и възраст, защото прогресира много бързо и засяга белия дроб. 

Едно от що-годе добрите за целта места си остава Стара Загора, като място с комунистически ценоразпис. Иначе има много частни клиники, които ще направят добра операция.

Поздрави и късмет!

• n960 и харесват това

#3 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4952 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 04 декември 2015 - 08:50

Ако е карцином по-добре я оперирайте, въпреки напредналата и възраст, защото прогресира много бързо и засяга белия дроб. 

Едно от що-годе добрите за целта места си остава Стара Загора, като място с комунистически ценоразпис. Иначе има много частни клиники, които ще направят добра операция.

Поздрави и късмет!

Дори мисля, че не само заради ценорасписа е подходящо мястото. Там неведнъж съм получавал компетентна и безкористна помощ за моите четириноги приятели. На хората им се работи, имат и диагностична апаратура.

Само едно съображение искам да изтъкна по казуса. Както навсякъде, така и във ветеринарната помощ съм се сблъсквал нееднократно с груб комерсиализъм. Много често диагнози се пресилват с комерсиална цел. Без да съм специалист по ветеринарна онкология, но като човек, който се е сблъсквал с доста проблеми в този живот ми е чудно как с едно кръвно изследване я отхвърлиха или потвърдиха тази диагноза? Дано да не е това, което са му казали. Съветвам колегата да потърси второ мнение. Дано да има още дни хайванчето.

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 04 декември 2015 - 10:00

• n960, m_h, Topmitko и още 1 харесват това

#4 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1325 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2015 - 10:44

Не е само кръвно изследване.Бучиците се напипват с ръка и допира с тях е болезнен за кучето.Лекарката я познавам от доста време и и..имам доверие.
И тя ми каза за евентуални разсейки в б. дроб.

#5 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4952 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 04 декември 2015 - 11:07

Не е само кръвно изследване.Бучиците се напипват с ръка и допира с тях е болезнен за кучето.Лекарката я познавам от доста време и и..имам доверие.
И тя ми каза за евентуални разсейки в б. дроб.

Още повече засилваш съмненията ми в диагнозата. Злокачествените новообразувания не са болезнени при палпация. Повтарям съвета си да смениш доктора.

Поздрави и наслука!

• m_h харесва това

#6 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1325 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 07 декември 2015 - 03:44

Още повече засилваш съмненията ми в диагнозата. Злокачествените новообразувания не са болезнени при палпация. Повтарям съвета си да смениш доктора.

Поздрави и наслука!

Ще търся мнение и на друг специалист при първа възможност.

#7 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 07 декември 2015 - 04:59

Дори мисля, че не само заради ценорасписа е подходящо мястото. Там неведнъж съм получавал компетентна и безкористна помощ за моите четириноги приятели. На хората им се работи, имат и диагностична апаратура.

Само едно съображение искам да изтъкна по казуса. Както навсякъде, така и във ветеринарната помощ съм се сблъсквал нееднократно с груб комерсиализъм. Много често диагнози се пресилват с комерсиална цел. Без да съм специалист по ветеринарна онкология, но като човек, който се е сблъсквал с доста проблеми в този живот ми е чудно как с едно кръвно изследване я отхвърлиха или потвърдиха тази диагноза? Дано да не е това, което са му казали. Съветвам колегата да потърси второ мнение. Дано да има още дни хайванчето.

Поздрави и наслука!

Не е баш по темата,но нещата са свързани,тъй като аз изпитах алчността на един доктор,на собствения си гръб.Преди три години,при един обикновен преглед-болеше ме гърлото,доктора с много загрижен и кахърен тон ми съобщи,че имам едно малко туморче,което той може да отстрани.Като специалист,доктора е много добър.За това,първата ми мисъл беше,че изгорях :) Първоначално-преди да  отшуми паниката от "страшната"диагноза,уговорката беше в сряда сутринта да отида в поликлиниката,той да клъцне туморчето,да го изпрати в София,а аз вечерта да се прибера в къщи.Добре,ама като излязох от кабинета,и като зех да ида на себе си,вече се замислих по-сериозно.Брях маа му,мисля си аз,някак много бързо стана тая работа.....,подпитвания за осигуровки,операцията безплатна?! Има нещо съмнително тука!И като хукнах,де що има кабинет,уши нос гърло.....,ако щете вярвайте,обиколих ги почти всичките макар,че след като излязох от третия по ред кабинет,и никой от колегите на въпросния лекар не потвърди страшната диагноза,ми беше вече ясно,че доктора постави тази диагноза с чисто комерсиална цел-да прибере малко парички от здравната каса.Мислех да му тегля един бой,даже и план бях подготвил за целта но после се отказах,понеже се сетих за едни мъдри думи:Бог забавя,но никога не прощава! Та значи,рано или късно,ще дойде и неговия ред :)

Забравих да спомена,че докторите,които обиколих после,не знаеха за първоначалната диагноза,влизах в кабинета като поредния пациент с болно гърло.  

Този пост е редактиран от Sandanski: 07 декември 2015 - 05:18

#8 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1141 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 07 декември 2015 - 05:03

Ще търся мнение и на друг специалист при първа възможност.

Не на друг,а за по-сигурно на други.Пожелавам ти успех и дано това,което ти е казал първия да е грешно! 

#9 Raev

Raev

СПА терапевт на открито

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 416 Мнения:
  • Име:Александър Раев
  • Оръжие:12/76, 22, 223, 243,9,3х62, 9х19+22, 2х9mmGas, 5,5mm
  • Куче:курцхаари, мелези
  • МПС:къса, черна, японска разбивачка на бъбреци
  • ГрадТук там по Голямата река

Публикувано 07 декември 2015 - 07:02

...и само да добавя...Това не чака! Ако е злокачествено, прогресира изключително бързо!

#10 Косьо Лазаров

Косьо Лазаров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 151 Мнения:
  • Име:Константин Лазаров
  • Оръжие:Тоз,Мазалат
  • Куче:курцхаар
  • МПС:нива

Публикувано 07 декември 2015 - 09:02

Първата ми лудогорка е раждана 90-та год.Беше на около година и едната и цицка се увеличи и стана бучка под нея.Докторите тогава дадоха същата диагноза.Пипаха я двама трима доктора и казаха,че е за операция.Докато я закарам до дома и беше потекло мляко и кръв,а кучката въобще не беше заплождана.Оказа се,че е получила мастит без да е кърмила.След това някоко пъти я разстривах.Бихме антибиотик и се оправи,и после я кучих няколко пъти и живя до 12 год.Дано и твойта докторка да се е заблудила.

#11 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:Умря

Публикувано 06 февруари 2016 - 12:47

Днес оставих моя кучка при ветеринаря да е приспят.Беше набор '99.Преди година и половина и се появи една малка топчица на млечната жлеза и е оперираха.Оперираха е отново след 6 месеца и трети път след още 6.Това лято е водих пак на лекар и ми казаха, че няма смисъл повече от операций.Тумора стана малко по-голям от размер на топка за тенис на корт.Преди месец се отвори и се инфектира,кучката спря да се храни, течности, смрад и днес реших да и съкратя мъките. Понякога трябва да се взимат и такива решения.

#12 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1325 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 06 февруари 2016 - 07:38

Взеха проба и се оказа аденокарцинома+възпалителни клетки.Не съм сигурен дали пиша правилно диагнозата.Снимах я на рентген и нямаше разсейки на други места за това реших да я оперирам.

Моя ловен другар не издържа операцията.......

Три дни вече от както почина.....

#13 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4952 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2016 - 10:38

Взеха проба и се оказа аденокарцинома+възпалителни клетки.Не съм сигурен дали пиша правилно диагнозата.Снимах я на рентген и нямаше разсейки на други места за това реших да я оперирам.

Дълбоко и искрено ти съчувствам за загубата. Само онзи, който не е губил ловен четириног другар няма да може да разбере чувствата ти. Много съжалявам. Дано ловува на воля във вечните ловни полета.

#14 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 15 февруари 2016 - 04:09

Съжалявам за тази загуба Данчо!

Помня как ги разхождахме заедно с моята Дейзи по полето на Иваняне.....Една от първите и разходки на терен на моята.

Сега сигурно са си пак заедно..........

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!