Към съдържанието

Снимка

NexGard

NexGard-

• Моля, влезте за да отговорите
7 отговора на тази тема

#1 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:Умря

Публикувано 23 юни 2015 - 07:07

Отварям темата за да се споделят преки наблюдения при ползването на този що годе нов продукт за външно обезпаразитяване.Ефективност,продължителност на действие,странични ефекти,дефекти.

За тези които не знаят това е продукт разработен от Merial (създателите на Фронтлайн) и е във вид на хапки с вкус на говеждо (подобно на HeartGard), като убива бълхи и кърлежи по кучетата и предпазва от повторно опаразитяване в рамките на около един месец след приемане на една доза.

#2 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:

Публикувано 23 юни 2015 - 07:07

http://www.nexgardfo...ages/index.aspx

http://www.frontline...es/default.aspx

Този пост е редактиран от val4ak: 23 юни 2015 - 07:20

#3 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2387 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер,Браунинг и ЧЗ...
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 25 юни 2015 - 03:14

Ползвал съм го 6-7 месеца на пойнтера. Нямам оплаквания от някакви странични ефекти. Бълхи не е завъждал още.Кърлежи не са го налазвали особено стабилно,а и аз го пощя за тях още преди да се приберем.

Сега разменихме малко препаратите и му  сложихме спотон - VECTRA 3D... към момента съм доволен...

Обезпразитявам всеки месец външно,през месец и вътрешно.  През топлите сезони всеки месец приема и профилактика срещу дирофилария.

Поздрави,

Йордан.

#4 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 30 юни 2015 - 09:04

Ползвал съм го 6-7 месеца на пойнтера. Нямам оплаквания от някакви странични ефекти. Бълхи не е завъждал още.Кърлежи не са го налазвали особено стабилно,а и аз го пощя за тях още преди да се приберем.

Сега разменихме малко препаратите и му  сложихме спотон - VECTRA 3D... към момента съм доволен...

Обезпразитявам всеки месец външно,през месец и вътрешно.  През топлите сезони всеки месец приема и профилактика срещу дирофилария.

Поздрави,

Йордан.

За Vectra отзивите са повече от добри! И аз минавам на него от следващото третиране - след около 3-4 дни. А профилактично срещу дирофиларията какво ползуваш? Ивермерктин или Празимед Д ?

#5 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2387 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 10:00

Интермектин/ивермектин нещо такова беше...

#6 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:

Публикувано 30 юни 2015 - 03:47

Ивермектин.Обаче, преди да започнеш с профилактиката направи кръвен тест на кучето за всеки случай.Ако е заразено вече и % ларви в кръвта е над определен брой, внезапното им измиране може да предизвика страничен ефект и кучето може да умре.

#7 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2387 Мнения:

Публикувано 01 юли 2015 - 09:09

Ивермектин.Обаче, преди да започнеш с профилактиката направи кръвен тест на кучето за всеки случай.Ако е заразено вече и % ларви в кръвта е над определен брой, внезапното им измиране може да предизвика страничен ефект и кучето може да умре.

Кучето винаги е третирано превентивно срещу дирофилария и не започваме тепърва да третираме. Да чукна на дръво животното е в отлично здраве и отлична форма.. :)

Поздрави.

• val4ak харесва това

#8 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:

Публикувано 01 юли 2015 - 03:36

Кучето винаги е третирано превентивно срещу дирофилария и не започваме тепърва да третираме. Да чукна на дръво животното е в отлично здраве и отлична форма.. :)

Поздрави.

Принципно горното беше за Любо Димитров :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!