Към съдържанието

Снимка

Глухотата при кучето.

• Моля, влезте за да отговорите
4 отговора на тази тема

#1 goso

goso

Ловец

• Златни ръце
  • PipPipPipPipPip
  • 495 Мнения:
  • Градняколко

Публикувано 29 август 2014 - 11:23

Понеже гледам че кщучето ми е почнало да не чува ме натиска един въпрос.

Кои тонове започвда да не чува първо, високите или ниските.

Целта е на намеря източник на звук които ще чува наи много.Това е за да мога по време на лов да я викам при мен.Иначе не ми се оставя в къщи, може 1час да работи и да се приберем но и тя и аз сме начесали крастата.

Сега лошото е че като хване слога и до де не стигне другия краи на блока не се спира,  при нас нивите не са много дълги, но като има овчар не мога да я извикам.

Като е на стоика трябва да я бутна по гъза :D  та да вдигне падпадъка.

Преди не беше така д....ба.

Не че нямам още един птичар, но да си затворя кучето без да излиза нещо не ми се ще.

Този пост е редактиран от goso: 29 август 2014 - 11:24

#2 Косьо Лазаров

Косьо Лазаров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 151 Мнения:
  • Име:Константин Лазаров
  • Оръжие:Тоз,Мазалат
  • Куче:курцхаар
  • МПС:нива

Публикувано 29 август 2014 - 01:12

Така е пъво суха после зрението.Време е за пенсия.

#3 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1925 Мнения:

Публикувано 29 август 2014 - 03:51

goso,териера ми,да е жив и здрав е роден 2001 год и от тази и той започна да не дочува.Обаче няколко пъти го улавам,че като го извикам малко по-тихо и реагира.И май се получва и малко избирателно със слуха.

Кой знае...Иначе се изявява пилещар,но още е топло за възрастта му.

#4 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1159 Мнения:

Публикувано 04 септември 2014 - 10:58

Кучетата страдат от повечето човешки болести.Нормално е като остарее да не чува добре...може да е от възрастта или си му пускал силна музика :D .Не съм специалист.Чувал съм за нискочестотни свирки за кучета.До колкото знам не се чуват с човешко ухо, но кучетата ги чуват.Може да няма връзка,не знам защо като свириш на кучето с хармоника започва да вие много странно.В зоомагазините продават подобни свирки.

Този пост е редактиран от lz2 skt: 04 септември 2014 - 11:03

#5 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1925 Мнения:

Публикувано 05 септември 2014 - 09:24

Може да няма връзка,не знам защо като свириш на кучето с хармоника започва да вие много странно.

Защото улавя нещо,което ние не можем.Кучето ми си има любима песен и понякога му я пускам от телефона и я изкарва цялата :D ,кой знае какво чува в нея.

На една варда бях с активни антифони и свирих с ПС2 и се включваха,а не съм надувал хамалската.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!