Към съдържанието

Снимка

ДОКТОРИИИ НЕКАДЪРНИИИ УБИИЦИИИ

• Моля, влезте за да отговорите
41 отговора на тази тема

#21 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 953 Мнения:
  • Оръжие:Дрянова пръчка
  • МПС:Тротинетка

Публикувано 14 ноември 2012 - 10:44

Докато влизаш и те виждат като 5 или 50 лева!Съболезнования за кучето горе главата!!!

#22 Изтрит Потребител 2

Изтрит Потребител 2

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 654 Мнения:
  • Оръжие:Тръби разни в цолажи разнообразни
  • Куче:Епаньол Бретони-Ингри от Игнатов и Арес от Ингри
  • МПС:Муле - пикап Рейнджър

Публикувано 14 ноември 2012 - 10:49

Ужас...!!!! На тия "доктори" да им................................................................................................................................................................. ............................................................................................................................................................................................................. ............................................................................................................................................................................................................. ................................................................................................................................................................................мамата!!! Няма да ти стане по-леко знам, но го преживявам, като мое куче да си е заминало. И Валка, ако можем да помогнем с нещо...?! ПП Взимай веднага друго пале, че ще ти изгори душицата да го мислиш...

Този пост е редактиран от Тони Груев: 14 ноември 2012 - 10:49

#23 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1457 Мнения:
  • Оръжие:намира се

Публикувано 14 ноември 2012 - 11:22

То и при хуманните лекари и ветеринарите, стана всичко бизнес. Тия не знам какво да ги направиш. Абе идват ми някои работи наум ама... Адаш вземай по-скоро едно ново кутре, няма да намалее болката, но поне ще има за какво друго да мислиш. Съболезнования!

#24 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2670 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 14 ноември 2012 - 11:42

За съжаление се оказа ,че няма как да им потърсиш отговорност. До сега се занимавах с тази работа и се оказа "че няма как да се установи предозиране на упойката или алергичен шок" Не ми се влиза в подробности , но повярвайте направих що е възможно и ударих на камък. Явно в нашта държава имаш само задължения ,но не и права. Господ ще ги съди а аз ще му помогна. Малко само да мине болката и да надделее разума.
  • Илиян, pogo, ДБД и 3 други харесват това

#25 bisko

bisko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 67 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 12:18

Жалко за кутрето... Господ гледа....!

#26 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 586 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 14 ноември 2012 - 12:52

За съжаление се оказа ,че няма как да им потърсиш отговорност. До сега се занимавах с тази работа и се оказа "че няма как да се установи предозиране на упойката или алергичен шок" Не ми се влиза в подробности , но повярвайте направих що е възможно и ударих на камък.
Явно в нашта държава имаш само задължения ,но не и права.
Господ ще ги съди а аз ще му помогна. Малко само да мине болката и да надделее разума.

Нямам идея какво си проверил и какво са ти казали, но аз бих пуснал една жалба в прокуратурата .
Как така няма начин да се подведат под отговорност??? - ясно е, че упойката се дозира според килограмите ( теглиха ли кучето преди да го упоят?) ..
Нека да понапишат малко обяснения и да представят информация какво лекарство са употребили за упойката, как са изчислили количеството, имат ли документация и регистри за всичко ...

Не може да няма начин да предявиш и граждански иск към клиниката...
  • ivan-alarmata, zkk и Изтрит Потребител 2 харесват това

#27 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 840 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 01:19

жалко за верния помощник аз съм патил от същото и нищо не стана отказах се да бера ядове но опитай може пък при теб да стане и да си понесат отговорността доктор депотат и поп няма осъдени

#28 pogo

pogo

Академик

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 492 Мнения:
  • МПС:Toyota 4x4
  • ГрадВарна

Публикувано 14 ноември 2012 - 01:33

Съболезнования за кучето горе главата.
Ще дойде Видиовден и за тяхната некадърност....

"Всяка коза за свой крак, но като дойде Видовден, ще видим!"

#29 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 788 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 14 ноември 2012 - 02:27

Вальо, още един път съболезнования ... ! Напиши името на лечебницата и доктора който ти умори кученцето, във всички ловни и други форуми ... ! Очевидно, като няма юридически начин, да им търсиш отговорност, има обществен отзвук, който може и да даде резултат ... !!! Макар, че това няма да върне любимеца .... !
  • Илиян и nqkoiotnqkade харесват това

#30 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 587 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 14 ноември 2012 - 03:30

Нямам идея какво си проверил и какво са ти казали, но аз бих пуснал една жалба в прокуратурата .
Как така няма начин да се подведат под отговорност??? - ясно е, че упойката се дозира според килограмите ( теглиха ли кучето преди да го упоят?) ..
Нека да понапишат малко обяснения и да представят информация какво лекарство са употребили за упойката, как са изчислили количеството, имат ли документация и регистри за всичко ...

Не може да няма начин да предявиш и граждански иск към клиниката...

От "първата трънка" - прокуратурата - не се надявай "таушан да ти хрипне". Няма да ги подведат /клиниката или персонално лекаря/ под отговорност, можеш да си сигурен. Прокурорът ще се произнесе с постановление, че няма извършено престъпление, отношенията са от гражданско - правен характер, те ти го съдът, съди ги. Ако не ти отърва - жали пред по - горната прокуратура.

"Втората трънка" - гражданския иск - преди да я "изриташ за заек в нея" трябва много добре да я сондираш и да проучиш нещата, за да стъпиш на сигурно. Щото ако не дай си Боже ти отхвърлят претенцията освен масрафа на твоя процесуален представител, държавната такса, съдебни експертизи, свидетели и т.н. ще се бръкнеш и за направените разходи от ответната страна. А и никой уважаващ себе си колега няма да влезе в залата само ей така, за спорта, без да има солидни доказателства в подкрепа на твърденията , въз основа на които се основава искът му. Щото Темида може и да е сляпа, ама много боли да се "натресеш сам на меча й"..................
  • Илиян, nqkoiotnqkade и n960 харесват това

#31 lz5qs

lz5qs

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:
  • Граддратаар и ...

Публикувано 14 ноември 2012 - 04:00

Съболезнования за кученцето. Баси и гадната работа, при мен е като част от семейсвото и направо ми се къса сърцето като чета за случилото се ...

#32 tanatsi

tanatsi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1231 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 04:04

Моето дълбоко съболезнование.

#33 Изтрит Потребител

Изтрит Потребител

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 364 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2012 - 04:08

Бат Вал квото и да кажа няма да върна хайванчето.Ей боже колко некадърници има по тоя свят боже

#34 BAR

BAR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 222 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:3хБластера, Sauer, Merkel, Beretta, Sig, Erma, Brno, ИЖ и др.
  • Куче:Welsh terrier
  • ГрадBavaria- a country near to Germany

Публикувано 14 ноември 2012 - 04:45

Голяма трагедия, да ти умре кученцето в ръцете, но явно толкова ни могат докторите, вкл. и хуманитарните.Преди години един приятел не се събуди от упойката при операция на апендикс в Пирогов и си отиде млад.

Този пост е редактиран от BAR: 14 ноември 2012 - 04:46

• n960 харесва това

#35 nqkoiotnqkade

nqkoiotnqkade

Изтрит потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 978 Мнения:
  • Оръжие:Тек и други
  • ГрадОт на майната си:)

Публикувано 14 ноември 2012 - 05:45

Няма ли в нашия форум ветеринарен лекар,който да изкаже компетентно мнение по въпроса?

#36 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 14 ноември 2012 - 06:03

Съболезнования Вальо.Каквото и да каже човек,загубата си е загуба.Но е добре да пишеш по някое време коя е клиниката и докторите. То кое ли ни е наред,че и докторите.... :(

Този пост е редактиран от ЛЮБИТЕЛ: 14 ноември 2012 - 06:04

#37 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5018 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 14 ноември 2012 - 06:09

Жалко за животинчето, съболезнования и от мен Вал ! Така се получават нещата у нас, пострадалия доста често излиза виновен, че е пострадал !

#38 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2670 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир

Публикувано 14 ноември 2012 - 08:37

Клиниката е VIVA VET в София. Може би са помогнали на много но при мен се усраха тотално и безхаберно.
  • Skitnik харесва това

#39 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 14 ноември 2012 - 09:54

Вальо, на първо и последно място - много жалко за кученцето, тук всеки е погребал по някое и всеки знае каква е мъка...... А доФторите - майната им, стават и грешки, за съжаление от тях страдат кучетата и верните им стопани.Надали станалото е поради злонамереност или небрежност - по-скоро престараване и неправилна преценка.За последните 3 месеца на моята кучка /дъртата, ако я помниш от 40-те извора 2006г./ и направиха 2 тежки операции, като при първата се оказа, че поради твърде здрав организъм, кучката не влиза в анастезия от упойка изчислена за теглото и - 6кг. , а и е необходима доза съответвуваща на 14кг. куче. Явно килограмите не винаги са определящи. Но пак - жалко за кученцето, това ме разстройва колкото и смърт на човек.
  • nqkoiotnqkade харесва това

#40 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2670 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2012 - 10:18

Премериха го 28кг и после кат го взех думите на докторката беха " да знаете, вашето куче упойка не го лови" и него фана та го отнесе.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!