Към съдържанието

Снимка

Рязане на цев

• Моля, влезте за да отговорите
815 отговора на тази тема

#801 buffalo_gt

buffalo_gt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Име:Георги Топалов
  • ГрадЗлатарица

Публикувано 06 юли 2021 - 10:01

И ние сме чели книжки и знаем това-онова, ма ни липсва практика, може би по обясними причини,

та писанките ми не са заяждане и моля да не се приемат за такива.

Но много ми е интересно тоя вълшебен заглушител от едно монолитно парче метал ли е направен или е съставен?

Затова конструкторите се стремят да намаляват броя на детайлите в изделията. По този начин се повишава качеството на крайния резултат.

Темата е за присъединяването на супресора, а не за карантиите му вътре.

Поздрави и наслука!

#802 kcv

kcv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 75 Мнения:

Публикувано 06 юли 2021 - 10:07

...

Темата е за присъединяването на супресора, а не за карантиите му вътре.

...

Анджък де, там е въпроса ми за него?

#803 buffalo_gt

buffalo_gt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадЗлатарица

Публикувано 06 юли 2021 - 10:12

Ми за него вече написах. Мисля, че е по-добре да се присъедини директно, отколкото да се вкарва грешка с поставянето на още едно междинно резбово съединение - преходната втулка.

#804 kcv

kcv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 75 Мнения:

Публикувано 06 юли 2021 - 10:53

Добре де, при заглушителите снабдени с монтаж за бърза смяна, на цевта се поставя допълнителен елемент.

Там не пречи ли също, според изписаното досега?

#805 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 942 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 07 юли 2021 - 03:13

Ама и мъките и тунингите и чудото , като е можело да се провери какви резби има съответната марка глушители и да се вземе такъв дето да пасне без рязане и прочее  .  Резбица според приставката и готово . 
  Добре че тия дето правят глушители не са наясно със съосията и резбите , че направо ще измрат гладни изгризани от съвест . 

#806 buffalo_gt

buffalo_gt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадЗлатарица

Публикувано 07 юли 2021 - 07:13

Добре де, при заглушителите снабдени с монтаж за бърза смяна, на цевта се поставя допълнителен елемент.

Там не пречи ли също, според изписаното досега?

По някой път пречи. Аз знам за два случая с такъв проблем. И двата са на пушки с фабрични резби. Хората бяха дошли при мен за консултация. Ако са членове на форума, моля да потвърдят! Единият даже е ходил да прави рекламация в магазина, откъдето е закупил супресора. Отговорили му, че сам си е виновен, защото пластмасовит пръстен (задната опора) не била с нужния размер, че да го доцентрира и отзад. Ама в случая, тя нямаше как да е с такъв размер, защото цевта беше с размер около 17 мм, а втулката - с диаметър около 21 мм, и за да премине супресорът през нея, диаметърът на пръстена няма как да бъде под размера на втулката. Затова, когато ме питат за тези бързи връзки, мнението ми е, че е по-добре да се избягват. Все пак, не сме на война.

Поздрави и наслука!

#807 buffalo_gt

buffalo_gt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадЗлатарица

Публикувано 07 юли 2021 - 07:19

Ама и мъките и тунингите и чудото , като е можело да се провери какви резби има съответната марка глушители и да се вземе такъв дето да пасне без рязане и прочее  .  Резбица според приставката и готово . 
  Добре че тия дето правят глушители не са наясно със съосията и резбите , че направо ще измрат гладни изгризани от съвест . 

Точно така е! Ама за съжаление, вече е станало.

#808 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1264 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 07 юли 2021 - 09:49

Щото е чел словоблудствата  в нета на майсторите професори.  :lol2:   Дето за тях е по лесно да резнат и педя и да викат вижте колко сме велики.

Не, не е затова. Ама ти е по-лесно да пишеш глупости, вместо да мислиш! Единствената възможна резба, която отговаря на изискванията за този диаметър е с външен размер 1/2UNF или  1/2UNЕF (който е един и същ и резбите се различават само по стъпката). Като се вземе предвид, чи вътрешният размер на резбата на супресора М14х1 е 12.9 мм, а външният размер на резбата на цевта би бил 12,7 мм, излиза, че не може да се направят двете резби една върху друга впреходната втулка. Те трябва да се разположат една зад друга и втулката да е дълга 35 мм. Тогава грешката от несъосие ще е значителна. Ако си виждал разглобяем шомпол как изглежда в надите, ще разбереш за какво пиша.

Поздрави и наслука!

А някои да е казвал, че трябва да се правят две резби една върху друга. Не че няма и лепила които също биха свършили работа, но освен топло набиване има и криогенно. И не е задължително външната резба на тази преходна втулка да се прави предварително и след това да се набива върху цевта. Та тогава ми обяснявай колко ще са  грешките от несъосията.

И да спомена лекичко, че не се опитвам да защитавам професури по металообработка в този форум. Някои неща сме ги  и правили много ама много отдавна коги нямаше компютри да си чешем пръстите по клавиатурата и стъпките, дълбочините на резбите както допуските на сглобките ги гледахме в омазаните и окъсаните тефтери. :lol2:

Та коментара дето си го оставил, че пиша глупости си го пропускам по край ушите си. ;)

Жив и здрав.

п.п. Режа масури на всякакво дължини. Кеф ти плазма, лазер, лентоотрезна пък може и с флекса. По желание на клиента може и по дължина. :D

Този пост е редактиран от lov: 07 юли 2021 - 09:52

#809 buffalo_gt

buffalo_gt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадЗлатарица

Публикувано 07 юли 2021 - 09:53

А някои да е казвал, че трябва да се правят две резби една върху друга. Не че няма и лепила които също биха свършили работа, но освен топло набиване има и криогенно. И не е задължително външната резба на тази преходна втулка да се прави предварително и след това да се набива върху цевта. Та тогава ми обяснявай колко ще са  грешките от несъосията.

И да спомена лекичко, че не се опитвам да защитавам професури по металообработка в този форум. Някои неща сме ги  и правили много ама много отдавна коги нямаше компютри да си чешем пръстите по клавиатурата и стъпките и дълбочините на резбите ги гледахме в окъсаните тефтери. :lol2:

Та коментара дето си го оставил, че пиша глупости си го пропускам по край ушите си. ;)

Жив и здрав.

п.п. Режа масури на всякакво дължини. Кеф ти плазма, лазер, лентоотрезна пък може и с флекса. По желание на клиента може и по дължина. :D

Оттук нататък приказките са безпредметни и не са полезни за никого, освен да си начеше егото някой.

Успех на всички!

#810 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1007 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 07 юли 2021 - 10:05

Дааа, обикновено мненията е добре да се аргументират с добре направени снимки.

Щото за  един обикновен/дългогодишен ползвател като мен на рязана цеФФФ , пък и за повечето колеги е добре НЕ само да четат множество високотехнологични мнения, а И  да виждат резултата от тях!

Поздрави и Наслука!

Този пост е редактиран от pile: 07 юли 2021 - 10:07

#811 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1264 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 07 юли 2021 - 10:40

pile не са високо технологични. От миналия век са и се учеха още дори и в техникумите. Пък тогава се снимаше само на лента. Не е като сега вадиш талфоня щтрак и айде у феисо да се пофалиш на колко велик майстор си попаднал. :D

Отделно тогава точно по железата почти никой не се занимаваше да показва тунинги щото биеха през пръстите. :lol: Но за сметка на това при ремонтни работи по машини си е стандартно изпълнение и се прилага масово. Стига да си си чел уроците.

Има и други колеги дето драснаха по някой ред в темата ма решиха да не са толкова прями като мен, та за тва  и аз повече се въздържам да пиша.  Щот няма лошо да разберем какво става с рязаните пишки. Виждам че споровете са безпредметни. Опс извинявам се с тунингованите че тъй било модерно  да се казва. :lol2:

Този пост е редактиран от lov: 07 юли 2021 - 10:42

• ЛЮБИТЕЛ харесва това

#812 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 798 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 07 юли 2021 - 12:32

Преди да е затихнала високо технологичната дискусия искам и аз да метна моето лаишко, но за сметка на това, изключително меродавно мнение :D

Аз бих разгледал конкретния случай в две посоки - "Може ли?" и "Струва ли си?"

По първия въпрос съм 100% съгласен с lov - може! Но тука идва втория и нещата се обръщат на 180 градуса. Както казва lov технологично няма пречка и това се прави редовно за всякакви машини ама тия машини струват десетки ако не и стотици хиляди левове и всякакви такива процедури са оправдани. А дискусията почна с най-евтината пушка в света! Дали си струва от гледана точка на майстора и на клиента да се направи такава процедура? Клиента едва ли би се навил на двойна цена а майстора едва ли би се навил на тройна работа за същата цена. Освен ако не са братчеди и сделката е за каса бира. Е то май е ясно, че няма да я бъде тая. Режи и върти резба, никой не е умрял за некви 9 см на иж-18. Ако на някой му пука по-добре да си купи нова и да не се занимава. Ако си го правиш в собствената работилница като хоби що не? Може да навъртиш перфектна резба до края на цевта и да си направиш втулка от край до край та да стане дабъл варминт цев с вграден супресор :)

Майстора малко почна накриво с леко пресилено твърдение, като за лаишка публика и за това малко се изнерви работата. Всичко е точно според мен. И аз да бях и аз щях да я резна и на въобще никви втулки няма да спомена.

Туй са моите 2 стинки.

ПС: Да се считат за 2000лв.

Този пост е редактиран от Todir: 07 юли 2021 - 12:33

• pile и izi 1991 харесват това

#813 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1264 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 07 юли 2021 - 01:42

По тази логика нещата станаха кат оня де си строил къща.

Стената крива, зидаря вика той мазача ще я оправи. Мазача вика той бояджията... А бояджията вика той сайбията......... :D  Па на края бе те тая къща евтина зарязвай я и си купи нова. :lol2:

Кефа цена няма и като си се хванал да правиш нещо го направи както трябва, а не с теслата и на края вързано с тел. /Технически канап./

Който разбрал разбрал.....

:256605:

• ДБД и Skitnik харесват това

#814 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 295 Мнения:
  • Оръжие:TIKKA

Публикувано 07 юли 2021 - 09:02

Гледам темата отдавна не е повдигана, но поради неграмотно нарязана резба за супресор на моя Иж-18 в кал. 223 от гаражен измислен и прехвален майстор сега текчето, ще се скъси със още 8.5-9 см. от един от най добрите оръжейни майстори в БГ та ще пиша как е след скъсяването (за протокола “никога не съм бил фен на скъсяването на цевта…) тя е вече при известен и доказал се оръжейник за тази операция и скоро ще кача отзиви… преди рязане/след рязане/ със супресор/без супресор.. и така.
Надявам се това скъсяване да не влоши стрелбата на пушката.. иначе за по удобна и по балансирана със скъсяването и супресура съм сигурен, че ще стане дано и добрата и стрелба не избяга!
Тунинга колко няколко тека ама краста ко да праиш…

Днес имах възможността да видя завършения проект с нова резба, фаска, капачка , оксидация..... и т.н.

Перфектна изработка !!! С навит супресор , погледнато през цевната кутия виждаш ясен кръг . Независимо от повредените ребра в супресора. Мога само да  изкажа адмирации към Майстора !!! Ще чакам да пуснеш снимки!!!

#815 momcho2000

momcho2000

ЛОВЕЦ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 533 Мнения:
  • Име:Момчил Петков
  • Оръжие:"Winchester M70 Classic Hunter cal. 300 Win.Mag" & "ИЖ 27 Е cal.12" & "ИЖ 26 cal.12" & "ИЖ 18 cal. 223 Rem."
  • Куче:Alpine Dacshbracke
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВидин

Публикувано 07 юли 2021 - 11:45

Днес имах възможността да видя завършения проект с нова резба, фаска, капачка , оксидация..... и т.н.
Перфектна изработка !!! С навит супресор , погледнато през цевната кутия виждаш ясен кръг . Независимо от повредените ребра в супресора. Мога само да изкажа адмирации към Майстора !!! Ще чакам да пуснеш снимки!!!

Много се радвам, че всичко е супер с пушлето! Може да е евтинджак ама си ми е любимка и затова си я правя… кеф цена няма :)
Ще кача снимки в последователност от нарязването на резбата през нараняването на супресора след нарязването на новата резба както и скоро надявам се и ремонтирания супресор! (Норвежците казаха, че няма проблем от тяхна страна да пратят средната част и да стане като нов тъй, че тия дни ще бъде върнат към Заримекс като вносител на марката и да си заведът щетата та по бързо норвежците да изпратят детайла! За протокола производителя не говори за пари и за кой е виновен… директно казаха свържете се с Заримекс като вносител и ще ви изпратим нужните части! Ще видим какво е мнението пък на вносителя!!!
Ще кача и групи и стрелба преди и след както и клип със стрелбата при поставен супресор!

Този пост е редактиран от momcho2000: 07 юли 2021 - 11:52

• Щирлиц харесва това

#816 Драгомир

Драгомир

ГРУПОВИЯ ЛОВ НА ДИВА СВИНЯ НОЩЕМ-ЗАБРАНЕН,И В СУШИЦА

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 08 юли 2021 - 03:22

ЗАВИДНО НИВО... :P

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни