Към съдържанието

Снимка

Недосегаемите

• Моля, влезте за да отговорите
17 отговора на тази тема

#1 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 508 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 21 юли 2021 - 05:52

Все се говори за висши и не чак толкова висши чиновници, прокурори, съдии и полицай, кметове и разни директорчета, управители, бизнесмени и олигарси, които БРАКОНИЕРСТВАТ безнаказано и покровителствени от властта и съда.

Преди десетилетие заловиха един бивш политик, председател на ловно сдружение и "видна личност" в ловното движение със заредена карабина в тъмната част на денонощието и съда го оправда с мотива, че "В момента се ловува само глухар,.а  с това оръжие той не се ловува. Значи не е бил на лов.".

Та тези дни, някой не доразбрал, объркал се служител/и-оптимист/и на МЗГ и ИАГ взел та спрял два автомобила с няколко отговорни другари в тях. При проверката се установило, че освен отговорните другари в превозните средства имало и оръжие и едно съвсем безотговорно прасе.

И сега почва гадаенето - прасето от какво е умряло - от гръм, гръмотевица или слънчев удар; за къде е транспортирано - за горското, бърза помощ или мазето на някой от отговорните другари?

А брокерите започнаха да събират залози - ще оправдаят ли отговорните другари или ще го отнесат по член 237 от НК и няколкото члена от ЗЛОД, касаещи провинението.

Няколко справки за деянието:

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10.

• Драгомир харесва това

#2 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 21 юли 2021 - 07:15

Кучетата си лаят - кервана си върви... :258027: Ако са огладнели много(кучетата) ,им хвърлят по нещо, да не хапят краката на камилите... :lol:  :256605:

#3 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1659 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 21 юли 2021 - 07:37

Правилно, всички куци прасета трябва да се избият, защото ще предадат куцукането и на останалите прасета  :D

• Драгомир харесва това

#4 cna

cna

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 32 Мнения:

Публикувано 22 юли 2021 - 09:47

И моите 5 ст....

Имало "съмнения" за бракониерство....

Аз поне така чух от новините....

• Skitnik и Драгомир харесват това

#5 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1264 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 23 юли 2021 - 09:23

Е Ванка стига де.  Добре че и шкембе войвода не е ловец и тая тема да осерем.

• n960, miko и aladin харесват това

#6 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4525 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 23 юли 2021 - 03:11

Е Ванка стига де.  Добре че и шкембе войвода не е ловец и тая тема да осерем.

Шкембе - войвода , гробари ...имат ли и какво е определението на тези на които симпатизираш , или си член , активист и т.н. ? А и усещането , че само писанията на други могат да осерат някоя тема е ....как да кажа ...компилация от няколко субективни фактора .

• jovani62 харесва това

#7 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4525 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 23 юли 2021 - 03:17

Все се говори за висши и не чак толкова висши чиновници, прокурори, съдии и полицай, кметове и разни директорчета, управители, бизнесмени и олигарси, които БРАКОНИЕРСТВАТ безнаказано и покровителствени от властта и съда.

Преди десетилетие заловиха един бивш политик, председател на ловно сдружение и "видна личност" в ловното движение със заредена карабина в тъмната част на денонощието и съда го оправда с мотива, че "В момента се ловува само глухар,.а  с това оръжие той не се ловува. Значи не е бил на лов.".

Та тези дни, някой не доразбрал, объркал се служител/и-оптимист/и на МЗГ и ИАГ взел та спрял два автомобила с няколко отговорни другари в тях. При проверката се установило, че освен отговорните другари в превозните средства имало и оръжие и едно съвсем безотговорно прасе.

И сега почва гадаенето - прасето от какво е умряло - от гръм, гръмотевица или слънчев удар; за къде е транспортирано - за горското, бърза помощ или мазето на някой от отговорните другари?

А брокерите започнаха да събират залози - ще оправдаят ли отговорните другари или ще го отнесат по член 237 от НК и няколкото члена от ЗЛОД, касаещи провинението.

Няколко справки за деянието:

01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10.

В неговия автомобил , доколкото разбрах,  прасе не е имало . И оръжие не е имало . 

Сега трябва да се докаже , че той е бил заедно с хората от другия автомобил, че е знаел за убитото прасе и че е превозвано в другия автомобил , и че е убито при бракониерски лов , в който той е участвал или е някак съпричастен .....или поне да е знаел , че е убито незаконно .

Този пост е редактиран от damian1: 23 юли 2021 - 03:19

• jovani62 харесва това

#8 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 798 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 23 юли 2021 - 04:30

В неговия автомобил , доколкото разбрах,  прасе не е имало . И оръжие не е имало . 

Сега трябва да се докаже , че той е бил заедно с хората от другия автомобил, че е знаел за убитото прасе и че е превозвано в другия автомобил , и че е убито при бракониерски лов , в който той е участвал или е някак съпричастен .....или поне да е знаел , че е убито незаконно .

Точно така. Съдията трябва да е присъствал лично и да има срс-та на всички разговори преди и по време на "лова", освен това е добре цялата работа да е била излъчвана по телевизията в национален ефир и да има самопризнание от лицето. Струва ми се, че ще станем свидетели на поредното гонене на вещици от службите, но българският съд ще спаси незаконно обвинените като постанови единствената възможна и справедлива присъда - "Доказано Невинен"! А тоя мръсник горския дето ги е "хванал" незабавно трябва да бъде уволнен и да потърка наровете в Бобов Дол докато му дойде акъла!

• batzarko харесва това

#9 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4525 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 23 юли 2021 - 04:44

Точно така. Съдията трябва да е присъствал лично и да има срс-та на всички разговори преди и по време на "лова", освен това е добре цялата работа да е била излъчвана по телевизията в национален ефир и да има самопризнание от лицето. Струва ми се, че ще станем свидетели на поредното гонене на вещици от службите, но българският съд ще спаси незаконно обвинените като постанови единствената възможна и справедлива присъда - "Доказано Невинен"! А тоя мръсник горския дето ги е "хванал" незабавно трябва да бъде уволнен и да потърка наровете в Бобов Дол докато му дойде акъла!

Всеки си има мнение , ....но за да се приложи санкцията на закона трябва субективния фактор да е сведен до минимум и решенията да се базират  доказани факти и/или безспорни косвени доказателства .  Така го разбирам аз . Другото е Северна Корея , Шериат и т.н.

Този пост е редактиран от damian1: 23 юли 2021 - 05:03

• jovani62 и shstanchev харесват това

#10 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1264 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 23 юли 2021 - 05:32

Нещата нещо много бързо почнаха да се размиват и то само за ден два.  Първото съобщение е, че всичките са били в един автомобил.  А той случайно ги срещнал в гората и го качили при тях. После пък се появи втори автомобил ей тъй от нищото и той бил като сълза и никакво оръжие не е имало там. Още малко щяха да кажат че е бил само за гъби. След това се изтъпани един горски ли или не знам какъв си, да обяснява че съхранявали прасето докато му се направела аутопсия. Да видели дали не е умряло само или го е блъснала кола и на края евентуално балистична експертиза с коя пушка е отстреляно. Защото не можело да се заведе дело за групова вина. И на края за капак толкова сладко обясни че лова сега е разрешен и просто от небрежност е пропуснал да си вземе бележка за отстрел. Нарушението било просто формално. :lol2:

Та наистина има активно мероприятие но за прикриване на истината. И не ме интересува кой от коя партия е бил.

Този пост е редактиран от lov: 23 юли 2021 - 05:34

• Skitnik, Todir и izi 1991 харесват това

#11 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 164 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton-2 бр.
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 23 юли 2021 - 06:01

Като изключим това кой кого е сготвил, чий го държат там по това време, с пушки и прасе в колата. Хипотетично,  ако Иван, Драган, Петкан и Асан бяха хванати при същата ситуация, вече щяха да търкат наровете. Този двоен стандарт взе да идва в повече на всички. :256605:

П. п. Случая с Милен Цветков се точи вече почти година и половина.

Този пост е редактиран от izi 1991: 23 юли 2021 - 06:04

#12 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 798 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 23 юли 2021 - 09:55

Ае политическата помия дето й е мятото.
  • n960, Щирлиц и Драгомир харесват това

#13 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 798 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 23 юли 2021 - 09:59

Всеки си има мнение , ....но за да се приложи санкцията на закона трябва субективния фактор да е сведен до минимум и решенията да се базират доказани факти и/или безспорни косвени доказателства . Така го разбирам аз . Другото е Северна Корея , Шериат и т.н.

Нали гледаш по научно-популярните канали ония тексаските ловни рейнджъри как колят и бесят като севрно корейски джихадисти и няма тън мън :)
  • Skitnik, Щирлиц и izi 1991 харесват това

#14 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 942 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 24 юли 2021 - 12:24

Тъй требе и тука , дано нявгаш стане.
  • Skitnik харесва това

#15 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 164 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton-2 бр.
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 24 юли 2021 - 08:06

И за това са виновни гешев и боко , нали..... ;) ,,,, що никой не протестира срещу съдии , които харизват свобода на доказани умишлени убийци ?

Някъде да съм намекнал, че Боко или Гешев имат вина. Моите уважения колега , ама не ме вкарвай в политически интрижки.

Аз деля хората на такива които си вършат работата съвестно и отговорно и на шмекери работещи за облага. Жив и здрав да си и много слука през новия сезон. :256605:

#16 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 648 Мнения:

Публикувано 24 юли 2021 - 09:06

Тъй требе и тука , дано нявгаш стане.

Дано, но що си мисля че тука ще стане нивгаш.

#17 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 25 юли 2021 - 11:07

Дано, но що си мисля че тука ще стане нивгаш.

Ми няма РАВЕНСТВО, бе батко, като няма равенство пред закона, няма и ред и законност..... :lol2:

"По-умните" са по оправни..... :lol2:

#18 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1659 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 26 юли 2021 - 07:17

Темата е почистена от спам.

• Todir харесва това

2 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 1 гости, 0 анонимни

kolci
Change Theme!