Към съдържанието

Снимка

ВИП-София , критики, мнения и препоръки!

• Моля, влезте за да отговорите
71 отговора на тази тема

#61 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1659 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 26 юли 2021 - 08:09

Колега,никой не оспорва,че Блазер е висок клас оръжие.
Блазер е едно доста качествено оръжие,но в България се внася бракувана стока. Имах проблем с чисто нов приклад! Приклада беше с изтърван размер на противооткатния зъб.
Имам приятел,който е работил в Блазер. Правел е патронниците на цевите. Той ми е споделял,че дори за една деруга цевите са ги бракували! 
Колега е правил рекламация на подобна цев. Блазер си признават за дефектите и я сменят! 
Не знам каква е причината,но тук се внася бракувана стока !

Бракувана стока надали. Виж стока със забележки, може да е вярно, но не вярвам. 

#62 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 648 Мнения:

Публикувано 26 юли 2021 - 09:05

Бракувана стока надали. Виж стока със забележки, може да е вярно, но не вярвам. 

Колегата оплакал се с деругите в цевта е качил и видео. За мен тази цев е брак, а вносителя много добре знае какво е вкарал. :)

#63 Доката

Доката

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:

Публикувано 26 юли 2021 - 09:45

Колегата оплакал се с деругите в цевта е качил и видео. За мен тази цев е брак, а вносителя много добре знае какво е вкарал. :)

Напълно си прав !
Докато не вземем да правим рекламации това няма да спре.Клиповете трябва да се качват  в световен мащаб,за да знаят колегите по света колко струват големите фирми!
Трябва да знаете,че това не е само при Блазер !

• Herzblock и Пенчо харесват това

#64 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 26 юли 2021 - 10:00

Силно се съмнявам вип трейдинг да ходят с бороскопи и оглеждат предварително всяка цев, която ще поръчват от блазер, та да са наясно, че продават боклуци. В случая според мен те няма как да са виновни. Вината си е на великата марка блазер. Не виждам как една пушка с цена от 3 евра може  да се пише, че е висок клас - ми не - не е висок клас проумейте го накрая - нормална ширпотреба си е, ние сме си бедни. В пушките от висок клас почти всичко се препипва на ръка и се тества и оглежда от хора. Е как една пушка на цена около средна работна заплата в Германия,  произведена в Германия ще е висок клас? Както и преди съм казвал - 30% от цената беше щото е блазер, сега май са повече. По притеснителното според мен, е че тази цев не е изкована като хората - виждат се асиметрични вдлъбнатини, които няма как да са се получили от водача на райбера.  Най-вероятно там диаметъра е останал малко по-голям и оттам водача на райбера е направил деругите, а на бай Юсуф дето е отговарял за качествения контрол жена му не му е пуснала предната нощ и му е било през оная работа. Така става като се почне да се правят икономии от заплати за читави работници, па цената на изделието продължава нагоре. Ма както колегата Доката казва по-рано - аз не му разбирам толкова...Апропо докато на блазер други им правеха цевите май нямаше такива "екстри" - цевите им бяха много качествени, ма пусти меринджеи - печалбата е над всичко.

П.П. Видях мед само на две полета - в останалите трапове нямаше ма грам, а колегата твърди, че е стрелял десетина патрона и не е размеднявал, бих се обзаложил, че тая цев ще е около и малко над моа...

Този пост е редактиран от 2cv: 26 юли 2021 - 10:05

• kolci харесва това

#65 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 508 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 26 юли 2021 - 10:07

Ако Блазер държат на името си, би трябвало след качествения контрол отклоненията да отиват директно на пресата и да не се разрешава да се изнасят даже за страни от III, IV и т,н, свят. В случая фирмата майка си плюе в сурата.

Защо в България "китайска стока" е нарицателно за еднодневки, без качество? Защото търговците купуват най-евтинкото  и поле - Няма качество! В нормалните държави китайската стока си е бая качествена, НО и цената е по-висока от аналогичната по нашите ширини!

Повреди ми се едно захранване и го дадох на специалист да го оправи. Като го отворихме се оказа, че 1/3-1/2 от платката е празна.

Питам го - Защо няма толкова елементи?

Той ми отговори - За по евтино! Ако ги бяха сложили нямаше да изгори, но щеше да е по-скъпа.

Там нещата ги правят така - Колко пари искаш да ти излезе стоката?

И започват изключванията.

За моя случай - Има захранвания за 2 - 5 - 10 лева. Вършат еднаква работа, но за различен период.

Този пост е редактиран от митьо: 26 юли 2021 - 10:11

#66 Доката

Доката

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6 Мнения:

Публикувано Вчера, 21:05

Силно се съмнявам вип трейдинг да ходят с бороскопи и оглеждат предварително всяка цев, която ще поръчват от блазер, та да са наясно, че продават боклуци. В случая според мен те няма как да са виновни. Вината си е на великата марка блазер. Не виждам как една пушка с цена от 3 евра може  да се пише, че е висок клас - ми не - не е висок клас проумейте го накрая - нормална ширпотреба си е, ние сме си бедни. В пушките от висок клас почти всичко се препипва на ръка и се тества и оглежда от хора. Е как една пушка на цена около средна работна заплата в Германия,  произведена в Германия ще е висок клас? Както и преди съм казвал - 30% от цената беше щото е блазер, сега май са повече. По притеснителното според мен, е че тази цев не е изкована като хората - виждат се асиметрични вдлъбнатини, които няма как да са се получили от водача на райбера.  Най-вероятно там диаметъра е останал малко по-голям и оттам водача на райбера е направил деругите, а на бай Юсуф дето е отговарял за качествения контрол жена му не му е пуснала предната нощ и му е било през оная работа. Така става като се почне да се правят икономии от заплати за читави работници, па цената на изделието продължава нагоре. Ма както колегата Доката казва по-рано - аз не му разбирам толкова...Апропо докато на блазер други им правеха цевите май нямаше такива "екстри" - цевите им бяха много качествени, ма пусти меринджеи - печалбата е над всичко.

П.П. Видях мед само на две полета - в останалите трапове нямаше ма грам, а колегата твърди, че е стрелял десетина патрона и не е размеднявал, бих се обзаложил, че тая цев ще е около и малко над моа...

Хахаха много се вживяваш. Защо мразиш Блазера?

При Сако и Тика кривите патронници са традиция ! Сменил съм 7-8 такива. Според теб къде е проблема?

#67 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1659 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано Вчера, 21:13

Не вярвам.... Гаранцията си се поема от Блазер, те ще я сменят..... Може да се огледа принципно, ама да се занича на всяка цев .. това да не е китайска стока за 1 долар :)

Големият въпрос тука е защо Блазер допускат такава цев да излезе... Не влизайте в някакви недоказани истории, че брака се изнасял за еди къде си :) 

• Todir и aladin харесват това

#68 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано Вчера, 22:36

Хахаха много се вживяваш. Защо мразиш Блазера?

При Сако и Тика кривите патронници са традиция ! Сменил съм 7-8 такива. Според теб къде е проблема?

Въобще не мразя блазер, нито пък съм твърдял такова нещо, даже едно време бях на кантар да си взема блазер. Стрелял съм с блазер - нелоша пушка, но не и на тая цена. Дразнят ме недоклатените им маркетингови трикове, с които се опитват да си изкарат и недостатъците като егати и предимството. Отделно винаги съм твърдял, че поне 30% от цената е заради името, а не заради качеството, а аз мразя да  плащам за име - искам да плащам за качество. Да тази система има доста преимущества, но си има и своите недостатъци, които като ги сложа на кантара и виждам, че това не е моята пушка - лично мнение. За тика специално установих, че ме дразнят някои левашки изпълнения - недостатъчно добър финиш, наличие на пласмаса, която ме дразни, кофти пълнител(пак пласмасова шитня), лоша оксидация в последните години, но за проблеми с цеви и патронници - няма много инфо из нета. За парите си е много добра пушка все пак. За сако - е те тука тотално си се объркал за кривите патронници па даже и че било традиция.... Едно от малкото "истински" оръжия в днешно време - всичко е от добрата стара стомана, качествени материали и обработки, чудесна оксидация и финиш, един от най-мазните затвори - с един пръст можеш да презареждаш. Егати и скучната пушка - вадиш от кутията и почваш да стреляш - група около 1/2 моа или малко отгоре, ако не и пречиш много може и по-добре - няма нужда да  тунинговаш каквото и да било. В нета най-разпространения "проблем", за който се говори, е че при екстракция на гилзата в определени условия, последната евентуално удряла тумблера за хоризонтални корекции на оптиката(някои недоклатняци показват как с едно мнооого бавно движение на затвора, шийката на гилзата се удря в тумлера и гилзата пада обратно) аз досега за 20 и кусур години не съм виждал някой да презарежда така в реални условия. До момента при около 500 патрона изстреляни не съм забелязал такова явление.

П.П. Какво точно визираш под "крив патронник" защото почти няма  как да се случи точно такова явление - цевта е на струг и се използва райбер за грубо нарязване, после и за финно, и двата са със водачи, та евентуално може да се получи по-охлабен патронник, ма чак пък крив?

Този пост е редактиран от 2cv: Вчера, 22:42

• Skitnik харесва това

#69 miko

miko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 671 Мнения:
  • Име:Милен
  • Куче:Ротвайлер

Публикувано Днес, 08:08

Не вярвам.... Гаранцията си се поема от Блазер, те ще я сменят..... Може да се огледа принципно, ама да се занича на всяка цев .. това да не е китайска стока за 1 долар :)

Големият въпрос тука е защо Блазер допускат такава цев да излезе... Не влизайте в някакви недоказани истории, че брака се изнасял за еди къде си :)

Има две възможности. Блазер клати тукашния вносител. Или вносителят добре знае какво поръчва, но клати клиентите си. И двете са гадни.

#70 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 798 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 08:41

Понеже живеем в свят с глобални комуникации, може някой, който знае немски, да пита в немски оръжеен форум, дали там са срещали подобни проблеми или наистина ни клатят само тук.

#71 АлександъРР

АлександъРР

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:
  • Оръжие:ИЖ 27-ЕМ 12cal.
  • МПС:Jeep Grand Cherokee 2.7CRD

Публикувано Днес, 11:16

Понеже живеем в свят с глобални комуникации, може някой, който знае немски, да пита в немски оръжеен форум, дали там са срещали подобни проблеми или наистина ни клатят само тук.

О, да това е една много добра идея, която мисля да реализирам. Чакам другата седмица един приятел с много добър говорим и писмен немски език да се пребере и първо ще попитаме ''другарите'' от Блазер, какво аджеба мислят за това тяхно ''велико'' творение ? Но до тогава ми е по-интересно, защо вече 8 дена господата от GunsBG не направят изказване по въпроса ?? Може пък да не са си платили интернета, кой знае... :D

#72 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 798 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 15:58

Ами вие ходихте ли да предявите рекламация? И ако да, какво казаха техните оръжейници?

13 потребител(и) четат тази тема

9 потребители, 4 гости, 0 анонимни

bobi83, Николай Йорданов, Доката, nikstuch, danny_nikolov, 2cv, Rasate, radkoko, Алек
Change Theme!