Към съдържанието

Снимка

ВИП-София , критики, мнения и препоръки!

• Моля, влезте за да отговорите
70 отговора на тази тема

#1 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 28 юни 2021 - 07:56

Днес закупих тази кутия в 223 на хорнади.Исках 5.56х45 / 5.56 NATO* както пишеше на сайта ,че имат понеже на цевта ми пише 5.56х45 и исках да пробвам, а такива рядко вкарва някой в БГ, но казаха ,че е останала само тая кутия .Какво ми беше чуденето като я отворих /залеена с тиксо отгоре/ - първо нямаше 5 патрона , а на други 7 които бяха обърнати си личеше следа от ударник.При по добър оглед по гилзата се вижда следи ,че са вкарвани патроник/надлъжни резки по гилзите/.Ко стаа с тоя  уж ВИП......

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от gal64: 28 юни 2021 - 07:59

• ДБД, Щирлиц, Bat Geca Loveca и 5 други харесват това

#2 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 28 юни 2021 - 10:23

Ми това е щото не си VIP персона.... Аз тях много отдавна ги избягвам щото и аз не съм VIP и ме дразни много надменното отношение на преебвач консултантите - особено като те видят, че не си с дрешки за 2-3к. Правил съм си експеримент да отида неглиже и "по-солидно облечен" и има егати и разликата в отношението, което за мен е недопустимо за сериозен магазин, за какъвто претендират да са...

• ДБД, n960, Skitnik и 9 други харесват това

#3 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1659 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 29 юни 2021 - 06:32

Ми това е щото не си VIP персона.... Аз тях много отдавна ги избягвам щото и аз не съм VIP и ме дразни много надменното отношение на преебвач консултантите - особено като те видят, че не си с дрешки за 2-3к. Правил съм си експеримент да отида неглиже и "по-солидно облечен" и има егати и разликата в отношението, което за мен е недопустимо за сериозен магазин, за какъвто претендират да са...

То това навсякъде го има... по дрехите посрещат, по ума изпращат... Нооо при тия пренебрежението е доста видимо :D , но пък може така да им е казано - знае ли човек :lol2: 

• n960 и Todir харесват това

#4 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 29 юни 2021 - 08:57

Абе преди двайсетина години, когато австрийците още бяха със шилинги, преди да приемат еврото обърках магазина - търсех си часовник и се набих в един бутик за часовници. Бях си сложил лимит до 1000лева - тогава знаех само, че ролекса е връо на сладоледо - млад бях все още и не бях чувал много за известни марки часовници, пред които ролекса е шир потреба, па и интернет нямаше много много.... Е да де ма бях в грешка с 2 нули - та пробвах един Патек филип за "900"лева, а брат ми едвам се сдържаше от смях - питам го аз - абе мисля, че ми ляга страхотно ти какво мислиш(900лева тогава си бяха бая пари за у нас) а той почва да се хили като олигофрен и чак тогава ми каза за цената и че съм в лека грешка. Омекнаха ми капачките направо и се почувствах като кръгъл идиот - балкански субект с дънки, маратонки и кожено яке в бутик с цени от 10к и нагоре. Е от служителите там такова отношение не бях срещал никъде - питаха ни дали искаме кафенце, нямаше физиономий, жестове, и някой да ти обеснява, че си объркал магазина - това ще го помня докато съм жив - така не съм се излагал никога през живота си... Та тукашните търгашчета срещу тях да тичат не може ги стигна....

• Иван Кючуков, n960, Skitnik и 6 други харесват това

#5 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 29 юни 2021 - 10:22

Аз пазарувам основно от ВИП-Бургас  въпреки ,че асортимента намаля на куршуми и барут и капсули, там е друго.В София преди месец питах дали мога да си взема 20-30 бр. от куршуми бергер за проба - казаха ..."няма такава практика в света...", а всъщност в Бургас когато поискам и каквото количество, от няколко вида за проба никога не е имало проблем -слагат ми ги в торбички с етикети за тегло и марка и цена и така, а в София и в света не можело ,  а са една и съща верига, не ми се каза с много лош тон , но нещо като от високо.

Между другото днес пробвах тея патони с ударените капсули - гърмят си нрмално. Незнам в какво са слагани и как са се получили тея следи от капсула ,но са много дълбоки, като на негръмнал патрон.Случвало ми е си е да виждам следа от иглата по капсул , но е много слаба и едва забелижима - а тук дълбока , а и липсата на 5 патрона.....В Бургас се случи преди години... липсваха 3 бр. патрона...казах като отидох следващия път ... извиниха се ... без някакви условности ... пазарувах, направиха някаква минимална отстъпка,нормално поведение.

В Заримекс преди два месеца със сина щяха да се правят патрони/също е с разрешително/ , пазарува се барут и капсули 250 бр.за карабина /точно упоменах марка и размер/, сложиха в торбичка - като се прибрах - капсулите същия диаметър но...още като видях зелената кутийка разбрах -пистолетни.... и вътре ги няма 25 бр. Просто съм на 500 км от София и нямаше как да се върна за разправии.Отношението още по-лошо.  

В Бургас влизам по-рядко в 3-4 магазина по-малки, като се разприказваме и с други които са влезли и никога не сме се виждали и познавали - може и да мине половин час , час.... ей така- съвсем друго е. 

Този пост е редактиран от gal64: 29 юни 2021 - 10:22

• Skitnik, NBP, izi 1991 и 2 други харесват това

#6 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2897 Мнения:

Публикувано 29 юни 2021 - 11:09

Аз пазарувам основно от ВИП-Бургас въпреки ,че асортимента намаля на куршуми и барут и капсули, там е друго.В София преди месец питах дали мога да си взема 20-30 бр. от куршуми бергер за проба - казаха ..."няма такава практика в света...", а всъщност в Бургас когато поискам и каквото количество, от няколко вида за проба никога не е имало проблем -слагат ми ги в торбички с етикети за тегло и марка и цена и така, а в София и в света не можело , а са една и съща верига, не ми се каза с много лош тон , но нещо като от високо.
Между другото днес пробвах тея патони с ударените капсули - гърмят си нрмално. Незнам в какво са слагани и как са се получили тея следи от капсула ,но са много дълбоки, като на негръмнал патрон.Случвало ми е си е да виждам следа от иглата по капсул , но е много слаба и едва забелижима - а тук дълбока , а и липсата на 5 патрона.....В Бургас се случи преди години... липсваха 3 бр. патрона...казах като отидох следващия път ... извиниха се ... без някакви условности ... пазарувах, направиха някаква минимална отстъпка,нормално поведение.
В Заримекс преди два месеца със сина щяха да се правят патрони/също е с разрешително/ , пазарува се барут и капсули 250 бр.за карабина /точно упоменах марка и размер/, сложиха в торбичка - като се прибрах - капсулите същия диаметър но...още като видях зелената кутийка разбрах -пистолетни.... и вътре ги няма 25 бр. Просто съм на 500 км от София и нямаше как да се върна за разправии.Отношението още по-лошо.
В Бургас влизам по-рядко в 3-4 магазина по-малки, като се разприказваме и с други които са влезли и никога не сме се виждали и познавали - може и да мине половин час , час.... ей така- съвсем друго е.

Винаги е така приятно когато те познават в локалните магазини. Нормално е това.

Но мога да ти кажа, че в оръжейните магазини е така не само в България. Във Франция съм го виждал същото както и в Германия във франконията.
Продават по специфична стока която не всеки може да си я купи свободно и влизат всякакви индивиди.

Другото с което не съм твърдо съгласен с теб е тезата ти че се разкомплектоват кутиики и е нормално да си купиш някаква малка бройка нестандартна. Е НЕ! Няма го никъде по света, така е!

Имаш минимум кутийка колкото е сметнал производителя и това е. Провери по чуждите магазини да видиш че са прави от ВИП София.
Обикновено са по 50, 100 250 500 1000 или 2000.
Идеята е че са един лот/партида и никой ама никой няма да вземе по малко куршуми да прави рецепта. Просто не се случва с 5, 10 или там друга малка бройка. Няма никакъв реален смисъл от това.

Този пост е редактиран от elwix: 29 юни 2021 - 11:12

• LyudmilLov харесва това

#7 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 797 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 29 юни 2021 - 11:11

ВИП София може да служи само за пример как не трябва да работят "продавач-консултантите". Трагедия е малко да се каже за тях. Веднъж стоях пред тезгяха 5 минути като втренчено и нахално гледах двамата продавачи, които си лафеха и цъкаха фейсбука сякаш нямат грижа в живота, с надеждата да им стане криво и да ми обърнат внимание. Накрая единия все пак ме погледна и с крещящо нежелание и едвам ми даде 2 кутии патрони а парите взе все едно му дадох 1,20 а не 120лв и не си е заслужавало труда да става. Гледам да избягвам този магазин като дявол тамян. Ако не беше, че само при тях се намира конкретния калибър нямаше повече да им стъпя.

За съжаление не само там са такива. В много ловни, а и риболовни, магазини съм виждал подобно отношение от продавачи, макар и едно ниво под ВИП София. Все едно са някакви велики масонски майстори а не продавачи.

Голямо изключение беше магазина на РБА в София Люлин, но за жалост го затвориха.

• emil5koff харесва това

#8 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 30 юни 2021 - 04:54

Но мога да ти кажа, че в оръжейните магазини е така не само в България. Във Франция съм го виждал същото както и в Германия във франконията.
Продават по специфична стока която не всеки може да си я купи свободно и влизат всякакви индивиди.

Другото с което не съм твърдо съгласен с теб е тезата ти че се разкомплектоват кутиики и е нормално да си купиш някаква малка бройка нестандартна. Е НЕ! Няма го никъде по света, така е!

Имаш минимум кутийка колкото е сметнал производителя и това е. Провери по чуждите магазини да видиш че са прави от ВИП София.
Идеята е че са един лот/партида и никой ама никой няма да вземе по малко куршуми да прави рецепта. Просто не се случва с 5, 10 или там друга малка бройка. Няма никакъв реален смисъл от това.

Не е баш така Мишо... :)Всичко е от търговеца... Виж у Grauwolf.Там най нормално си продават по 15бр. И наличностите в сайта им винаги са верни.А на ВИПа в сайта винаги има ''всичко и нищо'' ;) И като не продават на броика,що обявяват цена за бройка?Като у Кауфланд - цена за 100гр.Щот' ако сложат цена на килограм суджук 48лв. - бабите припадат на щанда... :lol:  :256605:

• Skitnik, danny_nikolov, damian1 и още 1 харесват това

#9 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2897 Мнения:

Публикувано 30 юни 2021 - 06:54

Не е баш така Мишо... :)Всичко е от търговеца... Виж у Grauwolf.Там най нормално си продават по 15бр. И наличностите в сайта им винаги са верни.А на ВИПа в сайта винаги има ''всичко и нищо'' ;) И като не продават на броика,що обявяват цена за бройка?Като у Кауфланд - цена за 100гр.Щот' ако сложат цена на килограм суджук 48лв. - бабите припадат на щанда... :lol: :256605:

Не знам за grauwolf ... това е странно но щом са решили.

Говоря само какво съм видял по белият свят и от опит.
Никой в нито един магазин в който съм бил в чужбина. Няма да ти продаде на бройка и да ти ги брой и разваля опаковка.

А както много добре знаеш и разбираш под 50-100бр каква рецепта ще търсиш. Ще я разработиш та чак да я провериш.
Няма смисъл дори вече да я имаш рецептата, нова партида нов късмет има голяма вероятност да стане. :)

Това са моите доводи и мнение. Знае ли човек свят широк всякакви търговци има. Борба за клиенти.
  • ЛЮБИТЕЛ харесва това

#10 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 30 юни 2021 - 07:46

Не знам за grauwolf ... това е странно но щом са решили.

Говоря само какво съм видял по белият свят и от опит.
Никой в нито един магазин в който съм бил в чужбина. Няма да ти продаде на бройка и да ти ги брой и разваля опаковка.

А както много добре знаеш и разбираш под 50-100бр каква рецепта ще търсиш. Ще я разработиш та чак да я провериш.
Няма смисъл дори вече да я имаш рецептата, нова партида нов късмет има голяма вероятност да стане. :)

Това са моите доводи и мнение. Знае ли човек свят широк всякакви търговци има. Борба за клиенти.

За рецептата си прав,ама зависи за какво я търсиш...На Бренекетата (TIG,TUG,TAG TOG и последния да затвори) и тем подобни ква рецепта да им търсиш за дрилинга примерно?Спретваш 20-30 за  три четири лова да има и толкоз...Рецепта от нета или приятели...  :)А има и някои куршуми дет' наистина не тръгват...Или ако ще тръгнат не си струва слугинажа...Аз вече се омързеливих и ако не видя надежда от 3-4 серии по 5 - кутията отива в ъгъла на рафта и ги ползвам за разпъване на гилзи...  :lol:Веднъж дадох едни сръбски Громове на един познат рибар да ги топи и да си лее тежести...Беше много разочарован,щот'  пуснали много малко олово :lol2:  :256605:

#11 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 797 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 30 юни 2021 - 08:01

Aко се върнем към въпроса, за магазина и продавачите, според мен не е важно дали дават по 1 или не. Въпроса е като попиташ да не ти отговорят в стил "български интернет форум" - "Много си тъп, че питаш! Как може да не знаеш!". Едва ли колегата въобще щеше да го спомене ако отговора им е бил любезен а не иронично подмятане какъв е галош, че пита въобще.

• Чавдар, 2cv и izi 1991 харесват това

#12 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 30 юни 2021 - 08:14

Айде пак обяснения...... :D

Кой обясняваше, че има формула с която може да направи рецепта от раз и с 1-2 близки навески и патрона е готов..... :lol2:

Даже имаше и доста доволни..... :D

Сега сериозно.....този който мисли да стреля "сериозно" той взема големи количества, за да има за разработване и стрелба, този който ще стреля за сезона, но е ангажиран с някакви резултати, ще вземе от по-малките разфасовки, а трети, който не иска да отделя много средства,  ще вземе по няколко патрона от кутия за да пробва и така......

И мисля, че всички са клиенти с техните потребности и нужди, и добрия търговец, трябва да удовлетвори всички, или да разчита само на тези с голямата "консумация"..... :D

Аз лично съм удовлетворен от Магазина в Пловдив, от както съм ловец, .....като си купих пушката ми продадоха по 5 патрона от различни брандове, за да си избера, после като почнах релоуда съм си купувал различни бройки куршуми, от "големите кутии", само барут не са ми разфасовали...... :lol2:

#13 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2897 Мнения:

Публикувано 30 юни 2021 - 08:35

Кой каквото търси. Директно по формули и опит може да се изкара половин минута група почти всеки път, ако е опитен стрелеца. Различна хора и стрелци живеят в различни вселени и целите са им различни!

За лов до 300-400м вършат работа всички рецепти дето влизат в минута.

Проблемът е когато човекът стреля реално и иска максимално добрата група в серия повече от 5, като пример между 10 и 20-25 изстрела е всяка стрелкова сесия в бенчрест или ф-клас. Затова на всички разстояния от 100 до 1000м трябва да работи по един и същи начин.
В случая за който говоря за прецизна стрелба на високо ниво купувам по минимум 1000бр от една партида.

П.п. затова ловните проектили са в кутиики по 50 или 100бр докато спортните са и по 1000 и 2000бр в кашон

Този пост е редактиран от elwix: 30 юни 2021 - 08:44

• ЛЮБИТЕЛ харесва това

#14 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4782 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 30 юни 2021 - 09:05

В случая, въобще не става въпрос за прецизна стрелба.

#15 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 30 юни 2021 - 10:31

Когато копувам от вън и искам нещо за проба - там продават разфасофки по 15бр. Тук не внасят такива и се принуждава човак за пробване да види от няколко вида да разбере кой харесва цевта.А ако определя някой артикул естествено копувам повече вече / говоря за копуване от външни сайтове/.Това беше мисълта.

https://www.grauwolf.../geschosse.html        ето има по 15 бр. за проби

Този пост е редактиран от gal64: 30 юни 2021 - 10:35

#16 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 30 юни 2021 - 10:32

.Но такива грешки като в Вип -София и Заримекс са недопустими- за отворени опаковки и грешка при слагането в торбата.

Този пост е редактиран от gal64: 30 юни 2021 - 10:33

#17 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1264 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 30 юни 2021 - 11:22

............

Не знам ти какво си гледал. Аз съм хойкал по малко и може да е изключение но пък съм виждал  в Италия направо отворени сандъци насипни. Със сигурност към 30-на оки е сандъчето и се продават на бройка колкото ти душа сака. Не че няма и в кутийки по 50-100 нашарени с реклами и етикетчета. Същото е и с карабиновите гилзи. Има и насипни има и пакетирани. Имах и снимки и съм ги показвал някъде по форумите. От същия магазин ми е почти всичкото оборудване за снарядяване. Щото като попиташ за нещо и думичката няма не я познават. :)

#18 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2897 Мнения:

Публикувано 30 юни 2021 - 11:39

Не знам ти какво си гледал. Аз съм хойкал по малко и може да е изключение но пък съм виждал в Италия направо отворени сандъци насипни. Със сигурност към 30-на оки е сандъчето и се продават на бройка колкото ти душа сака. Не че няма и в кутийки по 50-100 нашарени с реклами и етикетчета. Същото е и с карабиновите гилзи. Има и насипни има и пакетирани. Имах и снимки и съм ги показвал някъде по форумите. От същия магазин ми е почти всичкото оборудване за снарядяване. Щото като попиташ за нещо и думичката няма не я познават. :)

Браво. Всеки търговец си шета според разбиранията и това което прави ненормално не е нужно да важи за всички. Светът е шарен затова ще има и различни. Пазарът определя кое е нормално при търговията и какви са клиентите, какво търсят като вид стоки.

Този пост е редактиран от elwix: 30 юни 2021 - 11:45

#19 Драгомир

Драгомир

ГРУПОВИЯ ЛОВ НА ДИВА СВИНЯ НОЩЕМ-ЗАБРАНЕН,И В СУШИЦА

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 140 Мнения:

Публикувано 30 юни 2021 - 02:44

То работата не е само по дрехите, а се опитайте да създадете психологическа съвместимост с продавачите, ако сте редовни клиенти там и ще видите и друго отношение. Например, ако сте влезли в магазина с предубеждение, че е вип и тн, може да сте били така раздразнени, че отсреща да копират вашия подход. Освен това вътре има различни продавачи и едва ли всичките са под ксерокс. За пореден път се потвърждава, колко грешна е генерализацията - " всички такива са и онакива". Това просто не е вярно. От друга страна, поставете се на мястото им години наред братята ловци да ходим и да им тровим нервите, като всеки трети гледа да блесне с компетенции, ама едни такива я по лов я по оръжие, я по всичко... И поради повечето клиентела е нормално да им е писнало и трудно да създават контакти.

Следващия път отидете, поздравете, усмихнете се, а не се въртете, с очакването те да ви попитат дали имате нужда от нещо. Лично мен ме дразни фалшивата любезност на даден продавач, който още не си влязъл, не си разгледал, не си го потърсил с поглед и той ти се навира да си предложи "услугите". Клиентите са два вида - единия ден може да бързаш и да гледаш да минеш набързо, че и мълниеносно, на втория се шляеш и си разглеждаш, подхода който очакваш ще е съвсем различен нали?

• Жоро Данаилов харесва това

#20 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 797 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 01 юли 2021 - 12:18

Пири пири...