Към съдържанието

Снимка

Vortex vs Ohhunt

• Моля, влезте за да отговорите
13 отговора на тази тема

#1 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 633 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 20 ноември 2020 - 09:11

Добър ден колеги.
За свински лов на гонка няма да говорим, защото толкова лош сезон не съм виждал и чувал, а това + някои мераци + годините ме води към нещо друго....
Решил съм на любимия FNAR да му взема/ поставя екстра каквато трябва, но казуса опира до финанси( с пари всеки може ... Маката му е почти без пари :( )
Към настоящия момент на въпросната карабина съм поставил бързомер, но с него се стреля малко ограничено и при определени условия та съм се загледал в следните оптики:
Една във втора фокална
https://www.isd-bg.c...a-vortex-optics

Две в първа фокална

https://www.isd-bg.c...-mrad-dbk-10027

https://krez-armory....-45-18kh44-sfir

Вортекса е безапелационен с изключение, че няма подсветка ... Е това се преглъща

Китаеца е с подсветка, но някой ако има опит с това ако може да сподели нещо за него, че от магазина казват, че издържал на до .338 LM
Държи ли прострелка, тумблерите коректно ли работят.

#2 survivor

survivor

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 90 Мнения:
  • Оръжие:БАР ,ИЖ54,КАН-АРМС Sauer 7 mm Rem Mag

Публикувано 20 ноември 2020 - 12:28

Vortex viper останалото е компромис !!Не отговарят кликовете в повечето случаи ,и ако я вземаш да стреляш с балистичен калкулатор ,ще останеш разочарован !!!

#3 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6654 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2020 - 01:05

Добър ден колеги.
За свински лов на гонка няма да говорим, защото толкова лош сезон не съм виждал и чувал, а това + някои мераци + годините ме води към нещо друго....
Решил съм на любимия FNAR да му взема/ поставя екстра каквато трябва, но казуса опира до финанси( с пари всеки може ... Маката му е почти без пари :( )
Към настоящия момент на въпросната карабина съм поставил бързомер, но с него се стреля малко ограничено и при определени условия та съм се загледал в следните оптики:
Една във втора фокална
https://www.isd-bg.c...a-vortex-optics

Две в първа фокална

https://www.isd-bg.c...-mrad-dbk-10027

https://krez-armory....-45-18kh44-sfir

Вортекса е безапелационен с изключение, че няма подсветка ... Е това се преглъща

Китаеца е с подсветка, но някой ако има опит с това ако може да сподели нещо за него, че от магазина казват, че издържал на до .338 LM
Държи ли прострелка, тумблерите коректно ли работят.

От двете оптики  , Вортекса е по вдъхваща доверие.

О-хунта съм я виждал в китайския продавалник , но там има и по *истински*

Ползвам 2 подобни , - Визионгинг 2-20х40(тва с увеличенията му е молко условно)

и Вектор 4-16 х 50

..... и двете държат безгрижно откат на ИЖ-18 7,62Х54....

п.с.

Вектора е първи фокал  и стъклата са му по добри.

Този пост е редактиран от jovani62: 20 ноември 2020 - 01:08

• Orka_71 харесва това

#4 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 633 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2020 - 04:32

Благодаря.
Моли се онзи водния гном Poseidon от зеления форум да не дойде тук, че тогава ще ни се оцапа всичко.
Няма да има мир и спокойствие.

#5 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6654 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2020 - 04:45

.

...  А най добре , дебни из обявите за някой Никон  втора ръка ,,,

... имам един Простаф (най ниския им клас)  ,,, и си е Железен (като за резерва - щото е с малко увеличение и без подсветка) 

п.с.

Ако обаче имаш на идея стрелби на дистанции над 300 мт.  с внасяне на ръчни корекции , тогава играта загрубява във финансовата част..... Едни няколко хилядарки ще трябват...

аз криво,ляво  се оправям с милдот скалата , повече за флоберката отколкото 308 и 7,62х54...

Този пост е редактиран от jovani62: 20 ноември 2020 - 08:53

#6 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 03 декември 2020 - 05:44

Определено вортекса по става, но както пишат и колегите за стрелба с балистичен калкулатор си трябват едни други пари. Имам предишния модел диамондбак 4-16х44 ХП. Описал съм на няколко места реални впечатления от него - ако не те мързи поразчети се малко. Това че е без подсветка е все тая - при  оптика от нисък клас в повечето случаи, подсветката е по-скоро греда отколкото полезна. В клас до 1000лв. най-доволен съм останал от диамондбак-а ми.

П.П. Виж все пак дали въпросния вортекс е правен в Китай, или в завода във Филипини. Ако е китай, качеството ще е с една идея надолу(така поне се чува из форумите по щатско за някой бюджетни модели на марката)

Този пост е редактиран от 2cv: 03 декември 2020 - 05:47

#7 Rosen Bilchev

Rosen Bilchev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 10 Мнения:

Публикувано 08 декември 2020 - 08:14

Благодаря.
Моли се онзи водния гном Poseidon от зеления форум да не дойде тук, че тогава ще ни се оцапа всичко.
Няма да има мир и спокойствие.

изобщо не се чудя кой е автора на писаното и за кого става въпрос (Посейдон).... :)

Не знаех, че и тука се проявява...

Относно Вортекса - имам такъв 1-8. За тези пари, не търси друго по-добро.

Иначе съм решил да го продам и сменя с друго нещо - нощно, тъй като с АР-ката май на дневен лов няма да ходя....

Този пост е редактиран от Rosen Bilchev: 08 декември 2020 - 08:15

#8 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 633 Мнения:

Публикувано 08 декември 2020 - 08:21

изобщо не се чудя кой е автора на писаното и за кого става въпрос (Посейдон).... :)

Не знаех, че и тука се проявява...

Относно Вортекса - имам такъв 1-8. За тези пари, не търси друго по-добро.

Иначе съм решил да го продам и сменя с друго нещо - нощно, тъй като с АР-ката май на дневен лов няма да ходя....

Роска още не се е записал като ловец и стреляц, но знаели човек. той е от хората дето се храни с омраза и злоба. 

П.П. Под сординка да споделя. Един приятел подпита за този О хънтове и са му казали също че са телескопи/ далекогледи на скъпа цена. 

На мен такова неми трябва. Дано до сърнешкия се оборудвам с нещо добро дето ще ми върши работа за лов и стрелба на далеко. 

#9 Rosen Bilchev

Rosen Bilchev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 10 Мнения:

Публикувано 08 декември 2020 - 05:09

Роска още не се е записал като ловец и стреляц, но знаели човек. той е от хората дето се храни с омраза и злоба. 

П.П. Под сординка да споделя. Един приятел подпита за този О хънтове и са му казали също че са телескопи/ далекогледи на скъпа цена. 

На мен такова неми трябва. Дано до сърнешкия се оборудвам с нещо добро дето ще ми върши работа за лов и стрелба на далеко. 

Ако толкова ти е мерак, мога да ти дам Вортекса да го пробваш.

Щото оптика да си купиш, без да си погледнал през нея, си е малко тото2 второ теглене :)

Аз нямам зор да го продавам, ама искам да взема едно нощно че като няма прасета, поне чакали бол. Ама и те се изучиха...

• Orka_71 харесва това

#10 ivan..dimitrov

ivan..dimitrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 205 Мнения:
  • Име:ivan
  • Оръжие:Blaser R8 Pr.Success 270Win, Mauser 300Win.IG-27,IG-58
  • Куче:Кангал....
  • МПС:Тойота
  • ГрадБургас

Публикувано 15 декември 2020 - 01:16

Цонка ако е Вортекс гледай във високия клас....не споделям от опит....но са си добри!! Гледам, че си се загледал на по големи увеличения....нещо ново!!! Иначе знаеш аз съм на принципа..."Всички жени вършат работа..., но някои доставят и удоволствие" :D

П.С. Аз за сръндашкия лов съм се загледал към Найтфорса!! ;)

#11 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 633 Мнения:

Публикувано 12 юли 2021 - 07:20

Цонка ако е Вортекс гледай във високия клас....не споделям от опит....но са си добри!! Гледам, че си се загледал на по големи увеличения....нещо ново!!! Иначе знаеш аз съм на принципа..."Всички жени вършат работа..., но някои доставят и удоволствие" :D

П.С. Аз за сръндашкия лов съм се загледал към Найтфорса!! ;)

Марката и класът са важно нещо две по въпроса няма.
Закачих на FNAR един китаец Vector optics Mustang 1,5-4х30 с скала тип шеврон и да си призная скалата не отговаря т.е. неможеш по нея да определиш разстояние...отделно на далеко започва да не вижда т.е. мини ли над 250 метра си личи кусура
  • elwix и 2cv харесват това

#12 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 278 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 12 юли 2021 - 11:22

Не е нещо изненадващо. Браво поне, че го казваш в прав текст - повечето собственици на евтини китайчета си държат, че оптиките им са супер, че хората дали една торба пари за качествени изделия са балъци, които са се преебали тотално.

• JPB, elwix и emil5koff харесват това

#13 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2897 Мнения:

Публикувано 12 юли 2021 - 11:53

Не е нещо изненадващо. Браво поне, че го казваш в прав текст - повечето собственици на евтини китайчета си държат, че оптиките им са супер, че хората дали една торба пари за качествени изделия са балъци, които са се преебали тотално.

Държат се така, защото не могат да сверят скалата дали отговаря, кликовете дали са точни и реално как вижда оптиката. Може би над 99% или с други думи, почти всички ползватели на такива китайски устройства, оптиката им я нулира друг и те никога не знаят какво се случва и как работи реално съответно устройството.

Щом се вижда някак си и държи нулата. Всичко е точно според тях и се чувстват прецакали системата. :D

Този пост е редактиран от elwix: 12 юли 2021 - 12:07

• JPB, ЛЮБИТЕЛ, the_hunter_84 и 4 други харесват това

#14 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 633 Мнения:

Публикувано 12 юли 2021 - 01:17

Марката и класът са важно нещо две по въпроса няма.
Закачих на FNAR един китаец Vector optics Mustang 1,5-4х30 с скала тип шеврон и да си призная скалата не отговаря т.е. неможеш по нея да определиш разстояние...отделно на далеко започва да не вижда т.е. мини ли над 250 метра си личи кусура

Нормално е да го кажа директно.
Лично по време на лов установих, че след 250 метра образа го усещам как жълтее...не бистър.
Да ударих спокойно гонг на 300 метра с размер 30х40 см но забелязах,че лещата е важна...изгубва се контраста....да може да е смешно но си е факт. Последствие стрелях по плейтове 10х10 см на всеки трети удрях гонгчето. С един НК 417 оборудван с румънска оптикана кратност 4 си ги видях идеално въпросните плейтчета....дадох на 28 и видях маранята. Определих и изчислих разстоянието въведох корекците сложих на 10 и буквално си виждах как куршума си удря централно гонга на " дуелното дърво".
Иска си качество.
С качествено оръжие, оптика, правилен патрон и съответните умения и изстрела си става прогнозиран
  • boyan stoychev харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!