Към съдържанието

Снимка

Монтиране на бързомер за полуавтомат ATA CY

• Моля, влезте за да отговорите
49 отговора на тази тема

#1 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 22 януари 2020 - 09:05

Здравейте, колеги, 

моля за съвет и насока - искам да монтирам бързомер на АТА CY, полуавтомат, като имам две цеви - основната, шокова с винтилирана мерна линия и допълнителна слугова цев с добри мерни, механични прибори.

НО искам да сложа бързомер, главно за свинския лов със слуговата цев. И сега:

1. по добре на самата цев или на цевната кутия да слагам базата и как става това?? Профилът й трябва да ляга на профила на цевната кутия.

2. каква база - пикатини или уивър база, като знам, че с уивър имам повече избор на монтажи,

3. какъв монтаж да избера, за да може да имам максимално нисък монтаж, съответно лесно монтиран/демонтирам ... предполагам отивам към бърз монтаж на лястовича опашка.

Моля за съвет!

#2 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 10:19

.

.Ако не те мързи много , прочети тук

.........http://www.lovecbg.c...ързомер/page-10,,, а има и още много писано по въпроса

в случай че имаш технически умения и достъп до машини си слагаш сам парче уивър , ако не - купуваш готов монтаж ( за цевта) , или даваш пушката на майстор...

Този пост е редактиран от jovani62: 23 януари 2020 - 10:38

#3 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 10:55

.

.Ако не те мързи много , прочети тук

.........http://www.lovecbg.c...ързомер/page-10,,, а има и още много писано по въпроса

в случай че имаш технически умения и достъп до машини си слагаш сам парче уивър , ако не - купуваш готов монтаж ( за цевта) , или даваш пушката на майстор...

Благодаря, колега за упътването!!!

Бос съм по тази тема със сигурност и до колкото разбирам вариантите ми са да се фрезова цевната кутия от майстор, така я правя като база и направо с бърз монтаж слагам бързомер, другия вариант е да дупча аз или майстор, да слагам база и на нея монтирам.

Но тъй като казах, че ползвам две цеви по искам да видя варианта с база върху самата цев.

Имаш ли наблюдения, пробвал лиси, чисто и просто кое е по-удобно като позиция на бързомера - по-напред на цевта или на цевната кутия?!

#4 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 11:10

Благодаря, колега за упътването!!!

Бос съм по тази тема със сигурност и до колкото разбирам вариантите ми са да се фрезова цевната кутия от майстор, така я правя като база и направо с бърз монтаж слагам бързомер, другия вариант е да дупча аз или майстор, да слагам база и на нея монтирам.

Но тъй като казах, че ползвам две цеви по искам да видя варианта с база върху самата цев.

Имаш ли наблюдения, пробвал лиси, чисто и просто кое е по-удобно като позиция на бързомера - по-напред на цевта или на цевната кутия?!

Фирма ВАЯ има готов монтаж за цев.... за позицията - ако е на цевта - няма как да е близо бързомера.

#5 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 11:15

Фирма ВАЯ има готов монтаж за цев.... за позицията - ако е на цевта - няма как да е близо бързомера.

Аха, тия ВАЯ навсякъде : ) ще ги видя!

Е, няма как разбира се, но принципно удобно ли е да е там, толквоа напред

#6 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 11:17

А всъщност съм виждал на ВАЯ монтаж за цев, но той е за флутирана гладкоцевна цев, а аз имам стандартна слугова и до колкото четоф се маха самия мерник и на негово място монтажа, но не съм виждал, така и не получих някаква снимка...

Този пост е редактиран от spartneg: 23 януари 2020 - 11:17

#7 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 01:07

А всъщност съм виждал на ВАЯ монтаж за цев, но той е за флутирана гладкоцевна цев, а аз имам стандартна слугова и до колкото четоф се маха самия мерник и на негово място монтажа, но не съм виждал, така и не получих някаква снимка...

.

.... Прав си , не съобразих че слуговата е без планка.... *Армстунинг* (шамана) преди имаше монтаж директно за Фи- то  на цевта....питай ги...

#8 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 01:26

.

.... Прав си , не съобразих че слуговата е без планка.... *Армстунинг* (шамана) преди имаше монтаж директно за Фи- то  на цевта....питай ги...

Благодаря, да, натам отива работата : )

А от това което ми прати като тема, идейно е и фрезоването на цевната кутия, като така направо насллагаваш бързомера и затягаш, без база.

Като гледам така печеля и нисък профил на монтажа, иначе ако се дупчи, трябва да се сложи отгоре и Пикатини/Уивър база та върху нея монтажа. Реално ще стане разлика във височината особено ако е тубусен бързомер. Аз съм харесал панорамния Доктер 3, който е доста мъничък. 

#9 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 01:36

.

.... Да , без база ще стои най-ниско......

Този пост е редактиран от jovani62: 23 януари 2020 - 02:49

#10 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 02:35

.

.... Да , без база ще стои най-ниско...... На мен най лесно ми беше така....

039050918-big.jpg?r=0

аха! МЕрси за снимката, че да си го визуализирам!

От тук като гледам идва другата ситуация - ако примерно е доста лошо времето /вали, влажно и т.н./ и за панорамни бързомери е доста неподходящо, за да не замине машинката ще трябва да си ползвам механичните мерни прибори - тази планка като гледам би пречила на меренето, трябва да я сваля, освен ако посредата няма улей за тази цел... ? Особено ако ситуацията възникне внезапно примерно як дъжд. Едни 6-700 лв. трябва да ги спася на момента : ) Или просто нося отвертката/шестограмчето в джоба.. На фризованата ако съм захванал с една лястовича опашка ... за секунда става.

Как процедираш така? 

Този пост е редактиран от spartneg: 23 януари 2020 - 02:42

#11 jovani62

jovani62

dounshifter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 6364 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 02:55

.

...Вече не ползвам механични , щот не ги виждам.. B) ... иначе нямаше никакви дрънкулки да слагам..... :D

....завиване-развиване в алумин ?....колко мислиш ще изкарат резбите .... а и  копаенето на канали по цевната кутия...... ;)

• Raev и izi 1991 харесват това

#12 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 23 януари 2020 - 03:03

.

...Вече не ползвам механични , щот не ги виждам.. B) ... иначе нямаше никакви дрънкулки да слагам..... :D

....завиване-развиване в алумин ?....колко мислиш ще изкарат резбите .... а и  копаенето на канали по цевната кутия...... ;)

Абе жив и здрав да си ти пожелавам, да ловуваш пък... каквото трябва ще я кичиш, няма как :)

Ми а де... ни тъй ни тъй... Трябва да видя Шамана какво ще каже за монтаж на самата цев, да изчистим всички възможни варианти, че иначе така хубаво ще я надупча и фрезовам, че ще си бия главата после ахах. 

• jovani62 харесва това

#13 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 791 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 23 януари 2020 - 07:57

На моя автомат съм си фрезовал лястовича опашка . И отгоре направо бързомера. Пускал съм снимки. Но ти си с ата него . Тя си има фабрично канали

#14 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 192 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 24 януари 2020 - 06:47

На моя автомат съм си фрезовал лястовича опашка . И отгоре направо бързомера. Пускал съм снимки. Но ти си с ата него . Тя си има фабрично канали

Колега, може ли да ми пратиш и на мен снимки да видя, как е станало, че отдавна нещо ме чопли натам. Ако дадеш и малко описание на технологията, няма да се разсърдя, ама хич. ;)

Благодаря! :256605:

Този пост е редактиран от ddd_dancho: 24 януари 2020 - 06:47

#15 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 24 януари 2020 - 08:42

Колега, АТА CY съм писал, тя не е с фабрично фрезована. Както си го направил става с майстор и е добър монтаж, виждал съм, но не искам да правя нищо по цевната кутия, а в крайна сметка да го сложа на мястото на мерника на допълнителната ми слугова цев, която в допълнение не е и вентилирана. : )

#16 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 24 януари 2020 - 08:45

Колега, може ли да ми пратиш и на мен снимки да видя, как е станало, че отдавна нещо ме чопли натам. Ако дадеш и малко описание на технологията, няма да се разсърдя, ама хич. ;)

Благодаря! :256605:

Предполагам колегата има предвид нещо такова. От форума са снимките, току виж пък е някоя от неговите дори

Прикачени файлове

• ddd_dancho харесва това

#17 Lubo 1

Lubo 1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 724 Мнения:
  • Име:Любен Друмев
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 27 януари 2020 - 07:06

Снимките, пушката и бързомерите бяха мой.

#18 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 29 януари 2020 - 12:53

Снимките, пушката и бързомерите бяха мой.

Ахаа! Супер са станали, колега!

Ако не слагам база и бързомер на самата слугова цев, то желанието ми е цевната кутия да я направя точно както е на твоята втора снимка, че и със същия бързомер - Доктер!!

Ако не е фабрична с тази фрезовка, къде я направи??? Искам просто като сменям цеви, съответно и да махам бързомера, за да си стрелям нормално с вентилираната цев на пилета.

#19 Любо Димитров

Любо Димитров

Muzzleloader hunter

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 662 Мнения:
  • Име:Любо Димитров
  • Оръжие:Тула БМ
  • Куче:Бретони
  • МПС:TOYOTA RAV 4 2.0 D-4D
  • ГрадСофия

Публикувано 29 януари 2020 - 08:03

Здравейте, колеги, 

моля за съвет и насока - искам да монтирам бързомер на АТА CY, полуавтомат, като имам две цеви - основната, шокова с винтилирана мерна линия и допълнителна слугова цев с добри мерни, механични прибори.

НО искам да сложа бързомер, главно за свинския лов със слуговата цев. И сега:

1. по добре на самата цев или на цевната кутия да слагам базата и как става това?? Профилът й трябва да ляга на профила на цевната кутия.

2. каква база - пикатини или уивър база, като знам, че с уивър имам повече избор на монтажи,

3. какъв монтаж да избера, за да може да имам максимално нисък монтаж, съответно лесно монтиран/демонтирам ... предполагам отивам към бърз монтаж на лястовича опашка.

Моля за съвет!

По тази точка в червеното - не е точно така. Picatinny е военен стандарт, Weaver са свободни съчинения на тема PIcatinny. Предвид размерите на каналите (широчина и дълбочина), всеки монтажен елемент (рингове или моноблок) разработен за база 22мм. ще стане на PIcatinny релса, но противооткатния зъб на разработените конкретно за Picatinny монтажи, много често не става за Weaver релсите - при тях размерите, броя и разположението на каналите са вариращи и често по-малки от Picatinny стандарта.

А по твоя казус - виж това решение, ако се прави този монтаж и за АТА или би паснал от друго оръжие, е много удачен за твоя случай:

https://www.brownell...1&SearchButton=

или това: https://www.burrisop...eedbead-systems

Второто смятам, че може да се изработи и от всеки по-сръчен в ръцете мераклия. Монтира се между приклада и ресивъра на пушката.

Успех!

• jovani62, Todir, NBP и 2 други харесват това

#20 spartneg

spartneg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:

Публикувано 30 януари 2020 - 09:36

По тази точка в червеното - не е точно така. Picatinny е военен стандарт, Weaver са свободни съчинения на тема PIcatinny. Предвид размерите на каналите (широчина и дълбочина), всеки монтажен елемент (рингове или моноблок) разработен за база 22мм. ще стане на PIcatinny релса, но противооткатния зъб на разработените конкретно за Picatinny монтажи, много често не става за Weaver релсите - при тях размерите, броя и разположението на каналите са вариращи и често по-малки от Picatinny стандарта.

А по твоя казус - виж това решение, ако се прави този монтаж и за АТА или би паснал от друго оръжие, е много удачен за твоя случай:

https://www.brownell...1&SearchButton=

или това: https://www.burrisop...eedbead-systems

Второто смятам, че може да се изработи и от всеки по-сръчен в ръцете мераклия. Монтира се между приклада и ресивъра на пушката.

Успех!

! Ами какво да кажа, г-н Димитров, отново с много интересно, практично и удачно за питането ми решение, за което благодаря. Тези варианти не ми бяха попадали!!

И двете са наистина доста практични и отговарят на въпроса ми, тъй като не мен /така съм си го наумил/ дертът ми е главно, че искам да ползвам бързомер за слуга, но изключително често сменям двете цеви и фиксирана с 4 болтчета база на цевната кутия не е вариант. Пречи на мерната линия на вентилираната цев при птичарския лов :/ Налагах няколко вида бази с нисък профил... пречи си/ . Поради това пък не искам постоянно да слагам и махам база, защото предполагам много бързо ще заминат резбите с този алуминии и само дето съм я дупчил.

Виж обаче съм съгласен да я надупча отстрани по към УСМ-то, да е по-далеч от затворната кухина.

Разбира се втора пушка си е най-приятния вариант, но ... засега няма как   :).

А тези два варианта са си за изработка, но има ли модел - става.

Друго интересно нещо, което поне аз си мисля, че може да стане, ако си я надупча стандартно отгоре на цевната, с поне 2 болтчета, да сложа такава Пикатини или Уивър, която да е с максимално нисък профил и среден канал, като този канал буквално да е като механичен мерник когато се маха бързомера. Съответно самата база логично да е доста къса като дължина?

Как звучи? Има ли толкова ниски бази?

Този пост е редактиран от spartneg: 30 януари 2020 - 09:46

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Niki30
Change Theme!