Към съдържанието

Снимка

Месо от Нерез- как се маха миризмата

• Моля, влезте за да отговорите
59 отговора на тази тема

#41 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 381 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 01:38

Що глиган се разфасова тая година един не видях да се дърпа от пая. Тея чистичките и гнусливите тоже в кюпа! ;) :lol:

Ай, да свършват тея гонки, че гончетата затлъстяха /от глиганско/! :buba: 

#42 МДА

МДА

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 45 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 02:56

50 грама ракия във водата и вариш.

#43 МДА

МДА

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 45 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 03:02

Няма работил нер да не смърди отвратително докато му "махаш" топките и семенниците и дереш. Слава Богу не съм имал съмнителното щастие да попадна на смърдящо месо.

Не правя суджуци от диво прасе. Във ветеринарните лаборатории ,където съм носил проби, винаги са препоръчвали да не се прави сурово сушено от диво прасе. Аз вярвам на специалистите.

Ами то единствения смисъл на пробата от трихинела е да си правиш сурови колбаси и кюфтенца. След като от лабораторията ти казват и това да не правиш, защо по дяволите въобще изследвате месото, при положение че при 70 градуса трихинелата загива.  :) Все едно ти казват парите взехме гаранция не даваме. 

#44 МДА

МДА

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 45 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 03:08

Премахване на тестисите непосредствено след отстрела, изваждане на семенниците - не знам до колко е ефикасно и обосновано, но съществуват такива установени практики сред ловците. Ами как ще се премахне тестостеронът, който циркулирал няколко години чрез кръвта и с него е пропит всеки милиметър от тялото на нереза. От разговори с познати в бранша знам, че бракуван нерез, ползван за разплод в свинекомплекс,по-рано се кастрираше поне три месеца преди клането. Аз си го усещам, нерското присъствие, било в суджуци, било на манджи, даже и с киснати, мариновани или обработвани по друг начин меса.
Не знам и дали е от декемврийското време, но мисля, че Неро си смърди и през юни, и юли. ,,Работлив" си е по всяко време и причината, че няма любовни обекти, е липсата на разгонени диви свинки по това време от годината. Мисля, че не би пропуснал домашна разгонена женска, пусната на свободно отглеждане.

https://pulsefit.bg/...stosterona.html

Тестостеронът няма мирис хахаха :)

#45 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4333 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 06 януари 2020 - 04:02

Ами андростерона, мирише ли .... ?   Хахаха ..   М/у другото, всеки го долавя различно, щото нещата опират до не еднаква генетична заложеност при хората и при наличието  на един определен ген,  разбирателство с тази миризма - няма .. 

http://yqm.dobrblog....ndrosteron.html

Този пост е редактиран от ДБД: 06 януари 2020 - 04:04

• Raev харесва това

#46 МДА

МДА

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 45 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 04:10

Не тъй :)

Този пост е редактиран от XuMePa: 06 януари 2020 - 04:43

• Skitnik харесва това

#47 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4333 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 06 януари 2020 - 04:20

Генетичто не си предразположен къв търпимост  ....  :D

#48 krus

krus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Мнения:

Публикувано 06 януари 2020 - 05:57

Ами то единствения смисъл на пробата от трихинела е да си правиш сурови колбаси и кюфтенца. След като от лабораторията ти казват и това да не правиш, защо по дяволите въобще изследвате месото, при положение че при 70 градуса трихинелата загива.  :) Все едно ти казват парите взехме гаранция не даваме. 

Не съм специалист,но знам,че токсините на трихинелозата остават. За сурово  сушените ,обясняваха за възможно наличие на други паразити,които пробата не открива.

#49 МДА

МДА

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 45 Мнения:

Публикувано 07 януари 2020 - 05:11

Не съм специалист,но знам,че токсините на трихинелозата остават. За сурово  сушените ,обясняваха за възможно наличие на други паразити,които пробата не открива.

Ами то и във всички меса има токсини. Кислородът, който дишаме също е токсичен. Така че ако искате да не остарявате, да остарявате по-бавно яжте зеленчуци и плодове. А месото веднъж седмично. Лекарите лесно познават кой е вегетарианец, кой яде малко и кой много месо. По кожата се познава. Вегетарианците са с бледа кожа, нямат сланини и паласки, а запалените почитатели на месото са сприхави, свадливи и предимно тлъсти. Кожата им е омазнена както и черния дроб, а имат и понякога екстри като хипертония и диабет, подагра, хемороиди... целия класификатор на болестите.

#50 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 237 Мнения:

Публикувано 07 януари 2020 - 05:20

Ами то и във всички меса има токсини. Кислородът, който дишаме също е токсичен. Така че ако искате да не остарявате, да остарявате по-бавно яжте зеленчуци и плодове. А месото веднъж седмично. Лекарите лесно познават кой е вегетарианец, кой яде малко и кой много месо. По кожата се познава. Вегетарианците са с бледа кожа, нямат сланини и паласки, а запалените почитатели на месото са сприхави, свадливи и предимно тлъсти. Кожата им е омазнена както и черния дроб, а имат и понякога екстри като хипертония и диабет, подагра, хемороиди... целия класификатор на болестите.

Това не точно така, "паласки" шкембе и други белези, може да са и от въгхлехидратна храна; баници, мекици, баклава, торти и т.н. без да си ял месо!

• damian1, nasik, Sandanski и 2 други харесват това

#51 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3867 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 07 януари 2020 - 10:01

Това не точно така, "паласки" шкембе и други белези, може да са и от въгхлехидратна храна; баници, мекици, баклава, торти и т.н. без да си ял месо!

Точно ... тлъсто прасе , теле , овен - да ....ама тлъст вълк или тлъст леопард ;) :D

:256605:

#52 baev

baev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 191 Мнения:
  • Име:Баев
  • Оръжие:мухозол
  • Куче:остро
  • МПС:назаем
  • Градлете-жега и комари, зиме-студ и преспи

Публикувано 07 януари 2020 - 11:53

Колега, ти къде видя да твърдя, че тестостеронът има мирис. Имах предвид, че е в цялото тяло на глигана и под неговото въздействие се провокира активирането на работа на знайни и незнайни жлезички, били с външна или с вътрешна секреция, което придава тежкото пахнене на Неро. Накратко - ,,не се гаси туй, що не гасне". Ако не е така, значи женка му има по-добра хигиена от мъжО си или маратонките му са менте.
Поздрави и наслука!
  • Николай Йорданов, XuMePa, damian1 и още 1 харесват това

#53 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 384 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308, СКС
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 08 януари 2020 - 04:16

Колега, би ли обосновал твърденията в червено?!? :huh:  В другите твърдения има някаква доза истина, но тук, както и всичко в този свят е въпрос на мярка.

#54 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2302 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер,иж и чз..
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 15 януари 2020 - 12:20

Отмирисването на нерезското месо - просто не го вземам... В интерес на истината,вече не вземам дял от дива свиня... На последния излет дето бях паднаха 2 свине... - Оставих дяловете на домакините...

#55 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3867 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 15 януари 2020 - 03:27

Отмирисването на нерезското месо - просто не го вземам... В интерес на истината,вече не вземам дял от дива свиня... На последния излет дето бях паднаха 2 свине... - Оставих дяловете на домакините...

На някаква диета ли си :D

#56 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2302 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер,иж и чз..
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 15 януари 2020 - 04:10

На някаква диета ли си :D

Не ,просто не ми се разправя с меса дето трябва да се изследват... ;)

#57 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 838 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 15 януари 2020 - 04:57

Бааа мааму , не го ли изядохте тоз нер ве , съвсем ще се вмирише !?!  
   ...... приемам дарения от всякакво мИсо само да е изследвано  :lol2:

• Bat Geca Loveca и damian1 харесват това

#58 kartechar

kartechar

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 137 Мнения:

Публикувано 15 януари 2020 - 07:23

Преди доста години падна един смрадлив нерез с доста съмнителен жълтеникав цвят на месото и сланината :crazy: . Аз естествено предоставих великодушно моя дял на един колега, дето все е гладен :friends: . Пробата за трихинелоза беше отрицателна. След няколко месеца по време на един зимен риболов бяхме насядали покрай огъня 4 - 5 човека и всеки вадеше от торбата разни вкусотии :1137948027: . Въпросният колега извади нещо нарязано на шайби, с добре мраморирана консистенция - саздърма с чудесен вкус :hubbahubba: . Всички много я харесахме :sufra: , а на въпроса ми от какво е, отговорът беше: "Ами от онова жълтото, дето не го щеше :shocked:!

Та мисълта ми е, че понякога миризмата е повече в главата, отколкото в носа :biggrin:!

• Иван Кючуков, Skitnik, krus и още 1 харесват това

#59 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 553 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 16 януари 2020 - 10:29

Потвърждавам теорията на 100%.

Изпитано лично ... за 8 месеца след спиране на приема на въглехидрати и алкохол резултатът е  -17кг. , спрях бетаблокер за кръвно и два размера надолу в гардероба .

Ако някой му се чете и занимава, най-вече :

Марк Хаймън "Яж мазнини и отслабвай"

Този пост е редактиран от Diters: 16 януари 2020 - 10:29

• Пенчо харесва това

#60 Пенчо

Пенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 386 Мнения:

Публикувано 16 януари 2020 - 11:45

Потвърждавам теорията на 100%.
Изпитано лично ... за 8 месеца след спиране на приема на въглехидрати и алкохол резултатът е  -17кг. , спрях бетаблокер за кръвно и два размера надолу в гардероба

18 кг но за три месеца с яко въртене на педали. Лошото е че си повярвах и пак започнах със салатките и ракийките, та си върнах тези че и отгоре качих.
  • ickata 671 харесва това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!