Към съдържанието

Снимка

Револвер или Пистолет ? (Л.К.Н.О) !

• Моля, влезте за да отговорите
516 отговора на тази тема

#501 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2021 - 07:40

Един, който според мен страда от нарцисизъм и желание за привличане на вниманието върху себе си, както и от необходимост да се изявява като "капацитет", прави "буря в чаша вода". Вярно е, че носенето на КНО  за ловни цели и "холоупойнти" е нарушение на закона и наказанието хич не е малко, но в крайна сметка си е отговорност на този който го върши. Този който е длъжностно лице на стрелбище, нито има задължение да контролира това нито има това право.

Истината е някъде по средата, днеска попрочетох  въпросната тема и я считам за несериозна.  Просто някакъв повод ,за оправдание на неприязънта която някои тамошни участници изпитват към ловците.

То и аз изпитвам неприязън към  *ловците*  фигуранти , каквито има бая в оня форум, ама не бия тъпан за това.

Само когато прекалят с лицемерието и двойните си стандарти  .... лекичко ги почуквам.... :D

Иначе убото е отличен стрелец , това няма как да се отрече ! 

Този пост е редактиран от jovani62: 23 ноември 2021 - 07:46

#502 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 663 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 23 ноември 2021 - 07:53

Истината е някъде по средата, днеска попрочетох  въпросната тема и я считам за несериозна.  Просто някакъв повод ,за оправдание на неприязънта която някои тамошни участници изпитват към ловците.

То и аз изпитвам неприязън към  *ловците*  фигуранти , каквито има бая в оня форум, ама не бия тъпан за това.

Само когато прекалят с лицемерието и двойните си стандарти  .... лекичко ги почуквам.... :D

Виж, я вземи и го замъкни с теб на лов на гонка, но да е до теб, но и да сте на възлова позиция и му гледай реакцията...ако хване да гледа като малко пале тоз може да пие вода от горски извор течащ близо до буково дърво, но ако гледа умно и не очаква офертиране просто е поредния ...

#503 kcv

kcv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2021 - 07:53

Никой не му отрича стрелковите умения, но комуникативните и капацитивни такива са меко казано калпави.

А в зеления форум са толкова докачливи и надменни, че не е истина.

Този пост е редактиран от kcv: 23 ноември 2021 - 07:55

• elwix харесва това

#504 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 578 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 23 ноември 2021 - 08:02

Предлагам проблемите на зеленият форум да се дискутират там. Тук да си пишем по нашите въпроси!

• lovecbg и jovani62 харесват това

#505 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2021 - 08:03

.

Виж, я вземи и го замъкни с теб на лов на гонка, но да е до теб, но и да сте на възлова позиция и му гледай реакцията...ако хване да гледа като малко пале тоз може да пие вода от горски извор течащ близо до буково дърво, но ако гледа умно и не очаква офертиране просто е поредния ...

..... Несъпоставими са нещата  между гората(полето) и стрелбището ,  но който изначално  му се удава стрелбата  много по лесно ще се справи , от такъв който от дъжд на ветър пипа оръжията си.

Другото в лова  е психика,хладнокръвие , даже  рутина .

Този пост е редактиран от jovani62: 23 ноември 2021 - 08:12

• Orka_71 харесва това

#506 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2021 - 08:08

Предлагам проблемите на зеленият форум да се дискутират там. Тук да си пишем по нашите въпроси!

Прав си ! Аз пострелях напоследък с късото , ама пусто няма кой да снима клипове..... :(

Ще се постарая следващия път  да намеря *оператор*.... :256605:

#507 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 578 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
  • Куче:Дратхаари
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 23 ноември 2021 - 08:14

Обади се! Ще заснема събитието.

#508 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2021 - 08:27

Обади се! Ще заснема събитието.

Не иде реч за планирани събития.

Аз нещата ги правя така - импровизирано ,помеждудругите задачи .  :)

#509 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4565 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 23 ноември 2021 - 11:18

Стори ми се , че и бая сте си покомуникирали   :D

:256605:

#510 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Мнения:
  • Име:Валентин Василев
  • Оръжие:в калибри 12 и 308Win

Публикувано 25 ноември 2021 - 10:55

Един, който според мен страда от нарцисизъм и желание за привличане на вниманието върху себе си, както и от необходимост да се изявява като "капацитет", прави "буря в чаша вода". Вярно е, че носенето на КНО  за ловни цели и "холоупойнти" е нарушение на закона и наказанието хич не е малко, но в крайна сметка си е отговорност на този който го върши. Този който е длъжностно лице на стрелбище, нито има задължение да контролира това нито има това право. А що се отнася до експанзивните куршуми, според мен забраната им от закона е една от най-големите глупости в този закон. Реално погледнато те са по-малко опасни /при правомерна употреба/ от FMJ куршумите. Някой ще каже защо? Защото имат по-малка пробивност и по-малка склонност да рикошират и именно тези качества ги правят по-малко опасни за околните. А институтът "неизбежна отбрана" въобще не се интересува от това с какви средства се извършва неизбежната отбрана. Друг е въпросът, ако имаме превишаване пределите на неизбежна отбрана, но това е съвсем друга тема.

За по-голяма яснота да допълним и повторим, че носенето и употребата на КНО за ловни цели/включително и с до 50 бр. патрони с експанзивни куршуми/ е разрешено както на ЛОВИЩЕТО, за което лицето има писмено разрешително за ловуване, така и на СТРЕЛБИЩЕ ... във всички останали случаи имаме нарушение на закона, но при тези двата - НЕ!

Този пост е редактиран от V_n V_v: 25 ноември 2021 - 10:56

• Skitnik и ddimitrov64 харесват това

#511 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2021 - 11:09

.

..... Е  ,,, то това е валидно и за дългите (ловни) оръжия  и  ако някой  не го знае  си е за негова сметка.....

• V_n V_v харесва това

#512 ddimitrov64

ddimitrov64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 162 Мнения:

Публикувано 25 ноември 2021 - 10:35

За по-голяма яснота да допълним и повторим, че носенето и употребата на КНО за ловни цели/включително и с до 50 бр. патрони с експанзивни куршуми/ е разрешено както на ЛОВИЩЕТО, за което лицето има писмено разрешително за ловуване, така и на СТРЕЛБИЩЕ ... във всички останали случаи имаме нарушение на закона, но при тези двата - НЕ!

Точният текст от закона е:

Чл. 5. (Изм. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) (1) Забранява се придобиването, съхранението, носенето и употребата на огнестрелни оръжия, основни компоненти и боеприпаси от категория А:

................................................................................................................................................................................................................

5. (доп. - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) боеприпаси с експанзивно действие, както и куршуми и снаряди с такова действие, с изключение на тези, предназначени за огнестрелни оръжия за ловни или спортни цели или за колекциониране и оръжейна сбирка;

Което от своя страна прави терзанията на този от "зеления форум" напълно безмислени. Погледнато реално тази забрана не е толкова страшна и не създава реални проблеми да се притежават такива боеприпаси.

• jovani62, Skitnik, andi и 3 други харесват това

#513 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2706 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 26 ноември 2021 - 11:27

А описано ли е някъде в Закона или ПП на Закона начина на транспортиране на КНО за ловни цели до съответните места.  Не съм го чел ,че не ме интересува ,за това питам. Колкото до тия пищолджии ,да си гледат тяхните занимавки ако са им малко искат да си играят на войници, то има начин да влезат в редовете на БА. И по правило т.н. "военно приложни спортове" би трябвало да са под крилото на БА или МВР, както беше на времето а не всеки сополанко да размахва пищови и се прави на войник с клубове към ММСпорта и да чака финансиране от там.  Не съм против заниманията им а против начина на организиране и контрол, ма сме у БГ та бии гъ  за и сръПско до откат.  :256605:

ПП а да ги питам юнаците като тоя ,за чии му е този спорт? Нали това развива умения за неутрализиране /финално/ на противник/човек/. Жал му за жУвотни а тръгнал да трепе хора. Сбъркана работа.

Този пост е редактиран от garry: 26 ноември 2021 - 11:28

• JPB, Skitnik, DrOhboli и 3 други харесват това

#514 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4900 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 26 ноември 2021 - 12:03

А описано ли е някъде в Закона или ПП на Закона начина на транспортиране на КНО за ловни цели до съответните места.  Не съм го чел ,че не ме интересува ,за това питам. Колкото до тия пищолджии ,да си гледат тяхните занимавки ако са им малко искат да си играят на войници, то има начин да влезат в редовете на БА. И по правило т.н. "военно приложни спортове" би трябвало да са под крилото на БА или МВР, както беше на времето а не всеки сополанко да размахва пищови и се прави на войник с клубове към ММСпорта и да чака финансиране от там.  Не съм против заниманията им а против начина на организиране и контрол, ма сме у БГ та бии гъ  за и сръПско до откат.  :256605:

ПП а да ги питам юнаците като тоя ,за чии му е този спорт? Нали това развива умения за неутрализиране /финално/ на противник/човек/. Жал му за жУвотни а тръгнал да трепе хора. Сбъркана работа.

Тя работата въобще не е сбъркана, щото живота между хората си е чиста жунгла, в демократичното обшество, има хора за които израза животно, е бледо подобие на качествата които притежава, а защитата от такива, далеч надхвърля възможностите на повечето от нас.

Едно време като се занимавах идваше един инструктор от US,  който казваше, че нагласата при улични инциденти трябва да бъде, като към ДИВО ЖИВОТНО което разсъждава, или към много опасен субект. 

Един бегъл поглед към ринга на ММА,  е показателен ,колко безпощаден и жесток може да бъде човек и колко низки могат да бъдат отношенията, там се осакатяват като животни, а какво ти остава ако такъв индивид реши че му пречиш.

Преди година двама ме засякоха с колата и излезнаха да се саморазправят и имахме късмет всички, че тъкмо си бях оставил ловната пушка в касата от сутрешния лов на гълъби.....

Сега за активната гражданска позиция, която днес ВЪОБЩЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА,  тъй като всички са абдикирали от обществените ценности, обществените морал и поведение, и всичко е оставено на самотек и самооправство, една такава случка предизвиква странни реакции у нас.....значи, ако аз не съм органа или институцията, не мога да ти направя забележка, че не носиш правилно оръжието или нямаш право за това..... :lol2: направо ще умра от смях.....

Това ако се случи на лов и някой си развява оная работа ще скоча и ще прекратя цялото мероприятие, щото трябва да има ред и законност, каквато днес обществото неглижира......баси колко ми е смешно.....

Не само ще го изгоня от стрелбището, а ще съобщя на органите, щото не го знам тоя колко му е акъла и кой може да пострада, липсата на чувство за БРАТСТВО /близост/ към останалите членове на обществото води до тази касапница.....евентуалните потърпевши да го духат.....а ако децата ти са на близо така ли ще се отнасяш.....

П.С. Ама той си бил носил отговорността......в днешно време упадъка толкова е голям, че ОТГОВОРНОСТ ЛИПСВА във всички нива и сфери на обществения живот.....като затрие невинни какво като понесе отговорността.....те пострадалите няма да се оправят от това......та има лична и обща-обществена отговорност.....

Този пост е редактиран от todor_gps: 26 ноември 2021 - 12:10

• garry, DrOhboli, митьо и още 1 харесват това

#515 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6693 Мнения:

Публикувано 26 ноември 2021 - 12:40

А описано ли е някъде в Закона или ПП на Закона начина на транспортиране на КНО за ловни цели до съответните места. 

Не съм го чел ,че не ме интересува ,за това питам.

Описано е - по същия начин като  ловните пушки . Незаредени в оръжеен куфар ,,,, или ако са в мек калъф (чанта)  трябва да имат катинар на спусъка.

Този пост е редактиран от jovani62: 26 ноември 2021 - 12:40

• Skitnik, elwix, boyan stoychev и още 1 харесват това

#516 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2706 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 26 ноември 2021 - 07:55

Тя работата въобще не е сбъркана, щото живота между хората си е чиста жунгла, в демократичното обшество, има хора за които израза животно, е бледо подобие на качествата които притежава, а защитата от такива, далеч надхвърля възможностите на повечето от нас.
Едно време като се занимавах идваше един инструктор от US,  който казваше, че нагласата при улични инциденти трябва да бъде, като към ДИВО ЖИВОТНО което разсъждава, или към много опасен субект. 
Един бегъл поглед към ринга на ММА,  е показателен ,колко безпощаден и жесток може да бъде човек и колко низки могат да бъдат отношенията, там се осакатяват като животни, а какво ти остава ако такъв индивид реши че му пречиш.
Преди година двама ме засякоха с колата и излезнаха да се саморазправят и имахме късмет всички, че тъкмо си бях оставил ловната пушка в касата от сутрешния лов на гълъби.....
Сега за активната гражданска позиция, която днес ВЪОБЩЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА,  тъй като всички са абдикирали от обществените ценности, обществените морал и поведение, и всичко е оставено на самотек и самооправство, една такава случка предизвиква странни реакции у нас.....значи, ако аз не съм органа или институцията, не мога да ти направя забележка, че не носиш правилно оръжието или нямаш право за това..... :lol2: направо ще умра от смях.....
Това ако се случи на лов и някой си развява оная работа ще скоча и ще прекратя цялото мероприятие, щото трябва да има ред и законност, каквато днес обществото неглижира......баси колко ми е смешно.....
Не само ще го изгоня от стрелбището, а ще съобщя на органите, щото не го знам тоя колко му е акъла и кой може да пострада, липсата на чувство за БРАТСТВО /близост/ към останалите членове на обществото води до тази касапница.....евентуалните потърпевши да го духат.....а ако децата ти са на близо така ли ще се отнасяш.....

П.С. Ама той си бил носил отговорността......в днешно време упадъка толкова е голям, че ОТГОВОРНОСТ ЛИПСВА във всички нива и сфери на обществения живот.....като затрие невинни какво като понесе отговорността.....те пострадалите няма да се оправят от това......та има лична и обща-обществена отговорност.....

Този инструктор явно е бил по близо до разни ръкопашни техники,щом така е оценявал. Правило N:1 при специалната подготовка е бърза оценка на ситуацията и съответната реакция за което се отделя доста време за обучение независимо от вида и предназначението на спецчастите. ;)
ММА е вид работа със съответните рискове и заплащане и не е пример за животинска жестокост.Виж ако ми бе дал пример с бой м/у наши агитки щях да съм съгласен.
Виж как стига до мойто за гражданското общество. Ква е разликата м/у пищов , корупция или некадърно управление в дадена област? Пищова е най безобидния и може би за това си готов да упражниш гражданските си права. А за другото, що не? Викаш нема смисъл, но смисъл винаги има. ;)

#517 verneykaron

verneykaron

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 270 Мнения:
  • Име:verneykaron
  • Оръжие:CZ 223 luks ij 54 toz 8
  • Куче:drathar terier
  • Градshumen

Публикувано 29 ноември 2021 - 09:43

+