Към съдържанието

Снимка

Направи си сам стрелбище

стрелбище стрелба напрсави си сам

• Моля, влезте за да отговорите
21 отговора на тази тема

#1 ku4e_biasno

ku4e_biasno

Добрия ловец от приказките

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Мнения:
  • Име:Боян Банев
  • Оръжие:BRNO ZH 301; ATA NEO 12; ST. ETIENNE; ИЖ 18 .223rem; CZ 452 .22lr и фенерче от Митака
  • Куче:Рошава муцуна
  • МПС:Корсичкичка
  • ГрадДимитровград

Публикувано 13 октомври 2019 - 07:58

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Макар и скромно, но с много мерак. По метода на минимализма и примитивизма. Похарчени по-малко от 20 лв, за два палета, две столчета и малко винтове. Останалото събрах из двора. Вече имам къде да си стрелям на воля. 

Прикачени файлове

• vve, ДБД, Иван Кючуков и 19 други харесват това

#2 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 663 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 13 октомври 2019 - 08:53

Законно неможеш т.е. можеш като си вземеш бележка за хишник, но това че пуцаш по хартия не е проблем. Та така затварях устите на горски и Кос-е босе
  • ku4e_biasno харесва това

#3 ku4e_biasno

ku4e_biasno

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Мнения:
  • Оръжие:BRNO ZH 301; ATA NEO 12; ST. ETIENNE; ИЖ 18 .223rem; CZ 452 .22lr и фенерче от Митака
  • ГрадДимитровград

Публикувано 13 октомври 2019 - 08:57

Законно неможеш т.е. можеш като си вземеш бележка за хишник, но това че пуцаш по хартия не е проблем. Та така затварях устите на горски и Кос-е босе

Знам. Постоянно имям бележка за хищник. А и при нас органите не са заядливи.

#4 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 657 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89,bergara 308w
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 14 октомври 2019 - 09:41

Давам една идея. Може да ти допадне. Една стойка за чадър да си сложиш. Хем сянка ,хем като препръсква да не капи по лещите
  • ku4e_biasno и Иван Кючуков харесват това

#5 ku4e_biasno

ku4e_biasno

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Мнения:
  • ГрадДимитровград

Публикувано 14 октомври 2019 - 02:29

Давам една идея. Може да ти допадне. Една стойка за чадър да си сложиш. Хем сянка ,хем като препръсква да не капи по лещите

Има няколко тополки, чиито корони  се събират точно над масата и образуват естествена сянка. Само дето листата им сега вече поокапаха. Дървесно-храстовата растителност зад масата, образува нещо като фоае, също сенчесто. Там съм планирал маса с две пейки за публиката и за хапване и пийване. 

Прикачени файлове

• Иван Кючуков, LyudmilLov, rikitikitavi и 2 други харесват това

#6 ickata 671

ickata 671

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • Име:Христо Христов
  • Оръжие:Bergara BA 13 308w Uberty 22 Hornet BlaserR93 9.3x62 BlaserBBF9712/22Hornet Beretta687 ,Benelli Comfort 12x70Heym 12/7x65R cz452 22 LR KK-150 22LR BSR-74 5.45x39 Smith&Wesson 629 44mag Glock35 40s&w Uberty 22 mag Ruger LCP 380
  • ГрадШумен/Кърджали

Публикувано 14 октомври 2019 - 04:23

Не го подвеждай !!!!  И с бележка за хищник също няма право да си прострелва оръжието, освен на оторизирано стрелбище!

Имах такъв проблем преди няколко месеца.Бях с индивидуална бележка за диво прасе.

#7 ku4e_biasno

ku4e_biasno

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 265 Мнения:
  • ГрадДимитровград

Публикувано 14 октомври 2019 - 04:52

Колега, обясниха ли ти точно какво си нарушил? Имам усещане, че просто са се заяждали.

#8 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2019 - 04:54

Не го подвеждай !!!!  И с бележка за хищник също няма право да си прострелва оръжието, освен на оторизирано стрелбище!
Имах такъв проблем преди няколко месеца.Бях с индивидуална бележка за диво прасе.

Той не прострелва пушка, а стреля по лисица. Какво да се прави, че някой е наредил хартийки и летви по къра?

Поздрав!
  • ku4e_biasno, jovani62, ЛЮБИТЕЛ и 4 други харесват това

#9 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 663 Мнения:

Публикувано 14 октомври 2019 - 05:54

Колега, обясниха ли ти точно какво си нарушил? Имам усещане, че просто са се заяждали.

Точно.
Който иска да се заяда винаги може да го прави.
Ако мишената си я сложил в ловището за която имаш бележка си е чиста проба заядане.

#10 ickata 671

ickata 671

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • Оръжие:Bergara BA 13 308w Uberty 22 Hornet BlaserR93 9.3x62 BlaserBBF9712/22Hornet Beretta687 ,Benelli Comfort 12x70Heym 12/7x65R cz452 22 LR KK-150 22LR BSR-74 5.45x39 Smith&Wesson 629 44mag Glock35 40s&w Uberty 22 mag Ruger LCP 380
  • ГрадШумен/Кърджали

Публикувано 14 октомври 2019 - 07:11

Имах личностен проблем с полицаи/ членове на наща дружинка!!!/Та си направих труда и звъннах в сл КОС към Главна дирекция Национална полиция.Отговорът беше: разрешителното ви дава право да ловувате,а не да си прострелвате карабината!

T. e. нямаме право да коригираме боя на оръжието,да стреляме по дървета ,в небето за удоволствие и  др. Стреля се само по дивеча вписан в разрешителното!

Трябва да го имаме в предвид,защото ,ако искат наистина могат да ни "изпържат" много яко!

#11 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5126 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 14 октомври 2019 - 07:19

Имах личностен проблем с полицаи/ членове на наща дружинка!!!/Та си направих труда и звъннах в сл КОС към Главна дирекция Национална полиция.Отговорът беше: разрешителното ви дава право да ловувате,а не да си прострелвате карабината!
T. e. нямаме право да коригираме боя на оръжието,да стреляме по дървета ,в небето за удоволствие и др. Стреля се само по дивеча вписан в разрешителното!
Трябва да го имаме в предвид,защото ,ако искат наистина могат да ни "изпържат" много яко!

По принцип е така, де факто глупост..

Този пост е редактиран от ДБД: 14 октомври 2019 - 07:20

• ickata 671, Пенчо, izi 1991 и още 1 харесват това

#12 ickata 671

ickata 671

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 63 Мнения:
  • ГрадШумен/Кърджали

Публикувано 14 октомври 2019 - 07:26

По принцип е така, де факто глупост..

Така е,но от това не ни става по- комфортно

• ДБД, Пенчо и izi 1991 харесват това

#13 Simeonov.Vasil

Simeonov.Vasil

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 октомври 2021 - 09:11

С риск да се обиди някой, ще споделя мнението си, защото е мое имам право. Бележка за вреден дивеч не дава право на ловеца да си прострелва пушката на полето. Както колегата е описал, това става става само в оторизирано стрелбище. Всичко останало са глупости и идиотщини както на някой от колегите по-горе, че уж си стрелял по хартия и чорапи. Не бъдете смешни, а отговорни. Запитайте се, лъжете или сте честни! За вреден дивеч ли сте или да си стреляте по мишени нелегално на полето. Има стрелбища за тази цел. Ако около вас няма, звъннете на кос, на ловното, горско, и други институции или бизнеси да ви направят. Това е модела, а не по най- краткия и лесен път, безотговорни и нагли.

П.П. - Съобщението ми не е насочено към колегата с масичката и мишените, а към онези които искат да са повече от закона.
  • Щирлиц харесва това

#14 bbb77

bbb77

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 октомври 2021 - 09:44

Ето нещо в тая връзка, как в Русия горски проверява стрелци или както е заглавието:
Облава егерей на честных "охотников"))Экстренный выпуск!!Round-up of Rangers on Russian hunters!!
https://youtu.be/nibIWvlAxnM

#15 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 949 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka -T3 Lite 308 & 223 ;T3 Varmint-308 ;Тikka T1X 22 LR ; ИЖ-54;Winchester SX2
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 27 октомври 2021 - 11:22

С риск да се обиди някой, ще споделя мнението си, защото е мое имам право. Бележка за вреден дивеч не дава право на ловеца да си прострелва пушката на полето. Както колегата е описал, това става става само в оторизирано стрелбище. Всичко останало са глупости и идиотщини както на някой от колегите по-горе, че уж си стрелял по хартия и чорапи. Не бъдете смешни, а отговорни. Запитайте се, лъжете или сте честни! За вреден дивеч ли сте или да си стреляте по мишени нелегално на полето. Има стрелбища за тази цел. Ако около вас няма, звъннете на кос, на ловното, горско, и други институции или бизнеси да ви направят. Това е модела, а не по най- краткия и лесен път, безотговорни и нагли.

П.П. - Съобщението ми не е насочено към колегата с масичката и мишените, а към онези които искат да са повече от закона.

Е , браво , най-накрая дойде и моделиера.
  • ЛЮБИТЕЛ и elwix харесват това

#16 Skitnik

Skitnik

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 324 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2021 - 07:53

Аз да попитам, като имам бележка за прелетен дивеч, можели да си пострелям с "бренеката" по някой кашон. Или да звъня на КОС или Горското да ми направят срелбище. Защото в района няма, 70км ми е най близкото! Това е сериозно, да не се обидиш!

• lov, the_hunter_84, Щирлиц и 2 други харесват това

#17 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 842 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 28 октомври 2021 - 08:01

Ето защо не трябва да се прави секс на мегдана!

• Щирлиц, elwix, andi и 3 други харесват това

#18 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1046 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 28 октомври 2021 - 08:49

Познах те Пирии,мършо безподобна  :angry:  :angry:  :angry:

• Щирлиц харесва това

#19 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 663 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2021 - 08:53

Сега за първи път, ще застана зад наплютия от МУХИ...

Ти ... имал ли си случай пок да отидеш на стрелбище с цел за си приведеш оръжието с оптика към нормален бой/ да го простреляш и инструктора/ стрелбищара да не ти даде да идеш до мишената зада видиш с точност на колко сантиметро ти отстоят попаденията от мерната точка за да направиш след това корекция + да си залепиш/ отбележеш попаденията в мишената и този стрелбищар инструктор дето ми говори, че е с военно образование да ми каже до си гледам резултатите на мишената + че не съм дошъл да прострелвам .. а да стрелям....

Ей ти си същия като този стрелбищар човек без ... 

А ми кажи дървен философе тогава ами що ходиш на лов бе ... как така стреляш ... ми ти сигурен ли си, че проектилати ще попадне в целта, че няма да мине през нея ми ако не уцелиш и ти дойдат на проверка и ти кажат ти какво да не си на стрелбище че ми стреляш тук си на лов и с всеки изстрел трябва да поразиш.... 

Само ще ти кажа, че 1 мм отклонение на 100 метра що ти даде 25 см закръглено и най лесно за смятане отклонение с СЛР в калибър 7,62х39 който е с 415 мм цев и като пропуснеш да вземем да ти пишем акт „е не ловувавш а стреляш на неопределено за целта място. 

Значи ако ти напиша такъв акт ще съм да не казвам какво ..

Скривай се и да не си прописал, че имам един КАЛАШ с 20 инчова цев дето искам да те чокна с предпазителя на мушката по главата барем поумнееш 

Като те гледам какво ВОДНО ЗЕЛЕ си си ми ясен що за стока си.  

П.П. Въпросния инструктор се казва ИЛИЯ и работеше на стрелбища КАПЧЕ гр. Бургас. Обадих се на собственика на стрелбището и се оплаках за проблема. ...

Този пост е редактиран от Orka_71: 30 октомври 2021 - 08:55

#20 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 663 Мнения:

Публикувано 30 октомври 2021 - 09:49

Стрелбището е място, където сдреляш на определено и обезопасено място отговаращо на тези изисквания, има регламентирани правила, които трябва да се спазват от всички присъстващи, наблюдаващи стрелящи.

Ловното поле е мястото където се ловува и ловеца,  който стреля трабва да спазва строго определени мерки за безопасност например: 

- стреляш в безопасна посока и т.н    

• Skitnik и izi 1991 харесват това

Теми съдържащи: стрелбище, стрелба, напрсави си сам

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!