Към съдържанието

Снимка

Моите първи и следващи стъпки в лова на хищници.

• Моля, влезте за да отговорите
97 отговора на тази тема

#81 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89,bergara 308w
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 07 юли 2020 - 09:49

За вечерния лов бях решил от рано да се заложа на новиоткритата ми пътека. Е да де ама като отпра един тричасов порой. Макар и с джип нямаше да моганда стигна през мекия чернозем.
Остана коза обади се на приятел. Посъветваха не за една полянка близо до асвалт обрасла със степна трева и аз веднага се съгласих. Още в седем вечерта бях на посоченото място. Въпреки двойното,бавните и кот е останало от калните гуми се посурках мъничко до заемане на позиция. Ама дъжда засили и реших да не излизам. Така се налагаше да вардя от малко по далечна позиция ама шях да остана сух.
  • peneff харесва това

#82 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 07 юли 2020 - 09:59

Час и половина след заставане на най далечното стърнище по средата се показа скачаща точка. През оптиката се видя кума лиса. Дистанция 300-350метра някъде по принципа на наслагването. Щото съм хитър и успях да си загубя далекомера преди време. Ама като съм измерил колко е 100м ...лесно е.
Замислих се малко и надух предатора. Все пак духаше ввтър. С първото изсвирване привлякох вниманието. В следващите петнайсетина минути крачка по крачка преближавах лисицата. Един тъп мишелов за малко да обърка работата. Застана над лисицата и тя се паникува. Ама аз пак се разкувицах и двамата хорово тръгнаха към мен.
  • peneff, bat-kiffi, pile и още 1 харесват това

#83 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 07 юли 2020 - 10:07

На стотина метра лисицата реши да форсира ситуацията ама за мене не беше добър вариант. Шеше да де навре в тревите в ската и да няма как да я стрелям. Бафнах като пинчер и лиса спря.
Супер. Ама туй адреналина да беше поизчакал малко. По време на натискане на спусъка мръднах и ударих към корема. Лисицата някак си се върза на възел за секунда и хукна обратно. Ама бяга малко странно и на дъгички. Спре за секуна пак хукне. На второ спиране вече бях заредил ама дистанцията беше около 200м и реших ,че по вероятно няма да улуча. Още стотина метра прибяга с две дъгички и се навря в нещо като слунчоглед ама без пити. Нали съм си морско чадо....хич ме няма в земеделието.
Теглих си мисленно една и почнах да се опитвам да успокоя малко сърце,ръце,дишане. Свирнах и с дудука да успокоя и свидетелите. След мънинко един заек пристига на бегом.
  • peneff, bat-kiffi и wolf67 харесват това

#84 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 07 юли 2020 - 10:20

Спря на три метра от мене и успях да му лепна няколко пози с телефона.
Мина се време поуспокоиха се нещата. Нова лисица излезе още по надалече.
Свирнах. Тя седна. И един заек се изстреля от пътя в моя посока. След малко един скиталец прибяга по същия път. Аз гледам лисицата. Повъртя се тя. Свирнах пак. Поспря се. После си продължи лова на мишки. Аз упорит. Извадих мишката и зацърках ама пак не ме отразиха. Лиса се врътна в слунчогледа и толкоз. Изчаках ,поизчаках и настъпах зайко. Ко да видя скиталеца на бегом пристигна. Няма как спрях го,обясних му да не прави така. Мисля ме разбра.
После един пътпъдък реши данизнася конзерт под прозореца ми. Серенада ми прави. Ама на мене мелодията на телефона ми е същата и на всяко измялкване в началото нанпесента все се протягам към телефона.
Накрая се стъмни.Аз доволен. Ъръгнах да се прибирам ама се сетих,че фенер монтирах а не съм го пробвал. Светнах. Добре се вижда. Улучил съм значи позиция. Та прибрах се в хижатА. Нарязах салатка,притоплих кюфтенца,налях си ледено джони и в кеф си припомних миговете в лова.
  • peneff, bat-kiffi, Skitnik и 3 други харесват това

#85 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 юли 2020 - 06:51

Сутринта наминах да видя какво съм я свършил вчера. Понеже изстрела беше на кално пътче даже аз разчетох следите. Ударена е някъде в меките части и куршума я е прошил. Тръгнах да я търся но уви. В слънчогледа пръста е по твърда и следи нямаше. Повъртях се па отидох едно кафе да си направя и да почвам деня.
  • peneff и GGen74 харесват това

#86 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 юли 2020 - 10:53

Щях вече да приключвам ловния уикенд през седмицата ама ме изкушиха за един лов. Трима бяхме от рано се разставихме. На оная пътечка до стърнището. От сутринта имаше две дири на лисица.
Разставнето. Аз най на юг на един пояс на стотина метра в едно стърнище. Ди джея на вечерта на двеста метра да варди един скат с леговищя и третия още двеста метра нататака.
Разставихме се. Вятър няма,всичко се чува.
Аз съм се наврял в храстите. Насадил съм се хубаво и започнах да броя и разпознавам видове птици. Де що пернато имаше в района се домъкна да ми кацне на главата,да ми изшупурка зазад гърба или да дефилира над или оред мен.Значи фазана се навря в храсите зад мене и там се разкряка. Гургулиците направиха прелет на триисетина метра отпреде. Пътпъдъка застана от ляво. После се измести на пет метра от дясно на мене а другите два бяха отпред.
Сойките се държаха на клоните над мене ама не можаха да ме видят явно защото мълчаха.
Още имаше кълвачи,пчелояди,
дроздове,косове,козодой,
Папуняк и няколко неразпознати вида врабчовидни.
Като се стъмни хубаво настъпах веднъж зайко и съжалих искренно. Върху мене хукнаха да кацат всички видове огромни бръмбари. Успях да шамаросам един твърде нахален носорог и един много махален рогач. Останалите ме разминаха със малко. Поне десет бръмчолетника бяха.
След четвъртия час без да видя нищо на четири крака стана съвсем ясно,че съм си изчерпал лимита. От липсата на гърмежи става ясно,че не съм само аз.
Отказахме се. Събрахме се.
Музикалния водещ извикал една малка лисица в краката си. Оставил я да расте. Другия колега видял два заека.
Приключихме лова. Прибрахме оръжията.
В селото ни чакаха две лисици ,а в близкия град един чакал. Явно не са приготвени за нас.
Все пак аз доволен.
Тествах фенера -няма мъгла в оптиката.
Тествах оптиката -добре се вижда през нея на пълна тъмнина ама някак си се свива зрението.
До скоро....пак ще се върна
  • peneff, bat-kiffi и wolf67 харесват това

#87 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 02 август 2020 - 10:49

Такаааа. Хванах се на сериозно да правя домашни студени тренировки. Пред мене на покрива услужливо са накацали гларуси на 150м дистанция.
Дааааа. Вдигнеш,успокоиш дишане ,издишаш и спускаш. И така още 300пъти. Добре съм с външно петле и не удрям иглата. Няколко дена по половин час и има резултат. На упора точката не мърда,а от ръка пак съм в птицата. Оказа се,че за мене е по удобно да поведа леко странично и тогава да точкувам. В резултат пушката взе да ми се струва лекичка....странна работа.
Извадих и помпата за подготовка на пернатите. Без проблем водя на скорост трите ръба на тавана. Значи и там не е много зле работата. Сега ми остава само салатка да си нарежа,благинка да си накапя....
  • peneff, bat-kiffi, LyudmilLov и 6 други харесват това

#88 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 август 2020 - 08:51

След толкова години ловджелък доживях да открия и аз веднъж лова.
Още от петъка заредих повече ядене и пиене от колкото пушки и патрони и хайде да го откривам.
На магистралата по средата на платното едва изпреварих два идиота с тротинетки. После се наложи две изкоренени дървета от бурята да избегна и без повече премеждия пристигнах.
Интересно което забелязах. В ято почиващи щъркели имаше и десетина почиващи сиви врани.
Петък вечер. Цялата вечер е наша за хищници. Щом бурята спря тръгнахме да ги търсим и мамим. Ами още в селото засякохме първия чакал. Ама нахален. От всякъде светят къщите ,а той из градината се разхожда. Разбираемо нямаше как да го усурвакаме.
От там насетне като каза няма ,че няма.
От нямане какво започнахме преброяване на дивите зайци да правим. Аз след като отбройх деветия ми писна. Иначе и свирих и дудуках...няма.
Сутринта от рано отидохме на нивата дето най пее пътпъдъка.
С половин кученце и с много ентусиазъм вдигнахме няколко птички и всеки успя да си гръмне.
После ходихме на прелет на гургулици и се оказа....патрондашите празни,висулките и те.
  • Skitnik, LyudmilLov и wolf67 харесват това

#89 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 август 2020 - 09:06

После беше купона. Чорби,агнета,наздравици,салати.
На вечерния прелет бях сам. Че си взех поправителния на гургулик с пет плюс. Дружината сговорно унищожаваше всичко по масата а аз обикалям и свиркам. Лисици нито една. Чакали излязоха по малко от лисиците. За сметка на това ме нападнаха насериозно глудница кучета. И това доживях.....
Моите юнаци се предадоха и аз останах самичък да си пия бърбъна и да се сещам за моментите от това откриване. От мен наздраве!
  • ДБД, Skitnik, Bat Geca Loveca и 3 други харесват това

#90 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 10 август 2020 - 08:05

Неделния ден мина в учене на едно сладко пале и малко стрелба по гургулици.
За да се запиша все пак в темата наминаха две свраки и го отнесоха.
За Бергарата. Успях да направя тестова трелба с два вида муниции на С&Б
SPCE 180гре. Се представи много незадоволително. Два близо и един в страни ама поне10см....
SP 180гре. Се представи доволно. Група под 1моа с правилния стрелец. При мен мъничко по голяма. Тестван на животни и също съм доволен. При 30тина кг хишник не излиза при фронтален изстрел. При 3-5кг хишник минава ама животното остава дори и при леко неулучване на правилното място. Засега това ще е патрона за мене. Живот издраве като понасабера гилзи ще почна да ги тъпча и пак да тествам.
  • Чавдар харесва това

#91 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 25 август 2020 - 08:19

Мина ловния уикенд и много размисли за без изстрел.
Събота на развидело проверих селското сметище ,където и за захраних предния път. Имаше и изхвърляни кокали от домашни животни и всичкото кокал беше огризан. До времето за лов нищо не се показа,а имах голяма видимост.
После направих един запомнящ се лов на гургулица и след като слетобедното слънце си смени цвета се позиционирах с колегата на ново място. На едно възвишение ,край едни дръвчета и пред мене от три страни дисковани стърнища и е дясно на двеста метра дере -любимо място на хишниците. Е нищо не мръдна . Ама нищичко. Скри се слънцето и се върнахме в хижата.
Там от дъбовото буренце наточихме по чашка ракиика и полека лека наредихме на шишчетата мешано гургуличе месо с лук,доматки,пипер и люти чушлета. После на барбекюто стана уникална вкусотиика.двама души омахахме десетина гургулика на шишчета и слушахме как селската лисица съвестно проверява едно по едно дворните кучета дали са вързани ,преди да почне да шета из градините. Частите от гургулици ги хвърлихме на сметището за да проверя сутринта.
На сутринта бяха отнесени,а аз отново нищо не мярнах. Направих един голям обход по доста дисковани стърнища и не видях никого. В полето явно няма присъствие надвечер и на разсъмване.
Мисля си няколко неща.
Определено рязко ни намаляха хишниците от март месец насам. Не само мое мнение.чакали вече не се чуват да пеят. Следи из полето няма.по селото има няколко дежурни лисици и толкова.
Дали животните не излизат между 2и 4за разходка,а през другото време си стоят в селото поради многото налична храна.
Или правят местни миграции и ходят там където правят дълбока оран тракторите.
Абе има нещо не уред ама нямам идея какво.
А продължавам напред,а нещата ще се избистрят все някога.

#92 sniper boy

sniper boy

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 60 Мнения:

Публикувано 25 август 2020 - 10:13

Колега, пет страници с размисли и страсти, пусни поне една снимка с хищничарска слука за да неубиеш мерака на, някой който сега се захваща с тази краста.

#93 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1101 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 25 август 2020 - 11:24

Колега, пет страници с размисли и страсти, пусни поне една снимка с хищничарска слука за да неубиеш мерака на, някой който сега се захваща с тази краста.

От рак и от мерак,няма отърване колега!:)Много хубаво даже прави колегата,като размишлява на глас.Тези му размишления,могат да са доста полезни за кандидат хищничарите,и особено за тия дето си мислят,че е много лесно занимание.Отиваш,сядаш на столчето и хоп,има няма след пет минути ще излезе я лисица я чакал.....няма такива филми.Все пак,преди да се научим да ходим,всички сме започнали да пълзим:)И ти беше писал,че си ударил/не помня какво беше/от 370 м.ама снимка не видяхме.Освен това,всеки начинаещ хищничар може да реши,че щом ти го можеш,значи не е проблем да се пробва и той....,та така с мераците и "напразните брътвежи"
  • Skitnik и GGen74 харесват това

#94 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 25 август 2020 - 02:48

Първо в темата съм решил да нямам много снимки. За разлика от други писани теми.
Второ прочети назаде ако обичаш и помисли защо така не пускам снимки
Трето аз показвам моите си крачки ....като всяка от тях е минимум 250км.
Четвърто живот и здраве да има все ще пусна някоя. Иначе снимки се намират от тази година.
  • Diters харесва това

#95 sniper boy

sniper boy

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 60 Мнения:

Публикувано 25 август 2020 - 02:50

Първо в темата съм решил да нямам много снимки. За разлика от други писани теми.
Второ прочети назаде ако обичаш и помисли защо така не пускам снимки
Трето аз показвам моите си крачки ....като всяка от тях е минимум 250км.
Четвърто живот и здраве да има все ще пусна някоя. Иначе снимки се намират от тази година.

Успех и повече безсънни и емоционални нощи.
  • rikitikitavi харесва това

#96 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 25 август 2020 - 09:16

Благодаря. Ще се постарая!

#97 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 28 август 2020 - 07:44

Наложи се да направя преброяване на хищниците по пътя Варна-София в малките часове. Преброяването отчете три лисици. От които две малки и една възрастна , два чакала-и двата малки,три скитащи кучета и две скитащи котки. Всичките животни бяха около и в населените места. Нито едно оченце или опашленце не е засечено след минаване на повече от двеста метра от табелата край на населено място.
Извод: ще вардя от друга позиция
  • Bat Geca Loveca харесва това

#98 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 20 септември 2020 - 07:22

Такааа
В живота едно предполагаш...друго получаваш.
Малко е в страни от темата на първо четене ам не е баш така.
Почти месец шанс за лов никакъв. Ангажиментите не оставят възможност за отдалечаване от града.
Накрая вече съм се освободил за уикенда и пет дена се подготвям за лова. Фтичия лов е за уплътняване на времето. За хишниците съм измислил три стратегии според моментната ситуация. Иттренирам съм суха стрелба и съм намерил захват за прилклада,при който не усещам как натискам спусъка.
Накупил съм продукти и съм намерил рецепта за пътпъдъча чорба.
Приготвил съм и едни рибки океански за скара.
Компанията е осигурена. Куфара с патроните и той.
Бирата е изстудена и в 4:30съм се натоварил за така дълго чакания уикенд.
Да не забравя най -важното. Навлязъл съм в усещането за спокойствие, внимание и сигурност. Това винаги ми е гарантирало точна и ползотворна стрелба.
Та товаря всичко това у джипа барабар с усещанията си и джипа решАва да не ходим никъде.
Хммммм
Три часа упорство от моя страна и бавно разтоварване на всичко. УсещАнето за спокойствие не ма е напуснало. Прекаравам всичко пред мислите си. Явно има нещо по -важно за вършене. В съботат след кафетата успях да посъживя една моторизирана приятелка на един човек с голямо сърце.
В неделята се понапънахме с жената и изпълнихме една двегодишна мечта на друг човек с голямо сърце.
Накрая си направих пътпъдъчи бутчета на скара,ударих две хубави ледени ракии и сложих за се вари една чудна рибена чорба.
Като дръпна чертата май се получи един уникален и неповторим ловна хищници. Или поне за се чувствам
Като след такъв лов.
Отмен лека вечер. Аз отивам да тествам рибенатА чорба!
  • Skitnik, pile, Bat Geca Loveca и още 1 харесват това

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Gerry
Change Theme!