Към съдържанието

Снимка

Моите първи и следващи стъпки в лова на хищници.

• Моля, влезте за да отговорите
97 отговора на тази тема

#1 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89,bergara 308w
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 13 октомври 2019 - 09:19

Така. Да я почвам тая тема ,че от години ми е мерак.
След много години чудене как се ходи за лисици,с какво се стрелят чакали и къде на майната си се крият когато аз съм в полето,се запознах с правилният човек и нещата рязко се избистриха.
Изкарах подборния с кеф. Стрелбата малко ме изнерви де. Служебния калашник отказа да ми направи група под 150мм на сто метра..?че и в страни стреляше ама мина изпита. Докато учех за изпита минах през две гонки за хищници и за себе си се отчетох с лисица и чакал. Ама ни едното остана за снимка ни другото.
Това беше пролетта....ранната пролет....или зимата ако щете.
После отидох да тормозя белите мечки.
Като се върнах реших да я почвам на сериозно. Е то моето сериозно не е като на другите че съм на стотина километра от полето ама ко ми пречи.
Реших парфюм за лисици да направя. Кило леферски и чернокопски глави ги наврях из разни шишета и на балкона с водичка да втасват. Ама на втория ден за малко се разведа с жената. Едното шише като пръднало тъничко.....та това ми беше с домашното готвене.
Все пак шишетата устискаха до ловния ден макар и увити като мумия в кофа ,наилонов чувал и тиксто.
На лова ...голяма луна и движение на хишници почти нулево. По пътя видяни два блъснати пора,една згазена дива котка и една жива дето отказа да се блъсне в джипа. Мина и една сърна.
На лова търсихме грухчовци ама не ги намерихме.
Между мен и колегата прескочи невероятен лисан с огромен понпон. И се спря в гъстака. Дебнах го,прикляках ама ме финтира и се изстреля без да успея да го стрелям. После едно сърне ме обикаля половин час. Заек притича.
На втора гонка един чакал луди направи кучетата а аз се....излъгах да се преместя и не успях да го мярна даже.
Край на лова . Време е да сложим парфюма. На три места дълбоки дупки изкопахме. Във всяка от ценните бутилки поставихме и след затъпкването капачките баавно отворихме. Вонята бе с плътност на юмрук по носа. ...
Следва продължение...
  • ku4e_biasno, peneff, bat-kiffi и 15 други харесват това

#2 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 17 октомври 2019 - 08:37

Вчера по тъмно хукваме за риба с колегата. Хидравликата на волана му издаваше звуци на умиращо в агония животинче. (Примерно хипопотамче).
Край едно горско пътче, с мълниеносна скорост ни атакува млада лисица с тъничка опашка. (Разбира се два тона машина не е плячка за една лисица и животинчето дади фира.
Понеже колегата не е ловджия реших да пиша лисицата в моята сметка...хихи.
Малко по нататъка видяхме блъснато малко диво прасенце ,след това два язовеца.
Една сова следваше колата на два завоя.
В морето тишина ,красота и хубави риби ама редки.
На връщане бях решил да разгледам животните...ама някой ги беше прибрал всичките.
Все пак замразих във фризера един пакет чернокопски глави за следващ парфюм.
Сега водя преговори с колегата да ми дава веднъж месечно колата си за по едно кръгче.....явно по добре събира лисиците от моите свирки и дудуци.

Този пост е редактиран от rikitikitavi: 17 октомври 2019 - 08:38

• peneff, bat-kiffi, lovecbg и 7 други харесват това

#3 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 21 октомври 2019 - 07:56

Уж за фазани ходих ама се получи продължение на тази тема.
Газим ние из едни стари,стари лозя в трънки обрасли. И търсим видиш ли фазани с пера прекрасни.
Кучешкото присъствие беше полу забележимо и аз като един полудоказан птичар газих енергично баш в средата на най обраслото. Ясно е че повечето време се връщах назаде от това да ходя напреде ама накрая постоянството си каза думата. Вдигнах един готин мъжкар и го изненадах изодзадзе с концентратора. Умря за секундата и правейки пътека от перца се заби у трънките на петнайсетина метра от мене.
Дотук добре. Почти се виждаше къде е паднал и ясно се виждаше ,че не мръдна. Както казах кучетата бяха далече и се наложи аз да го вадя.
Свалих все багажерии и атакувах. Минах половин метър и до там. Върнах се. Взех си багажериите и минах триисетина метра от страни. Оттам атаката беше уж с по малко дрехи ама стигнах до четвъртия метър и се наложи да се върна. Ама ни е паднала горницата баш дет съм взел завоя. Я още едно кръгче. После с все багажери се върнах на първа позиция. Двайсет минути минаха. Този път минах на тактика пълзешком по корем. Малко на диво прасе го играх и най накрая сполучих.
Успешно пропълзях само за десет минути осемте останали метра и се озовах...
Представете си малка слънчева полянка ,няколко метра в диаметър,наоколо непроходимо от трънки и лози и едно дъбче израснало на единия и край. Полянката с следи от ...лапички с ноктенца и ..фазана го няма.!
Няма го бе!
Концнтратора си седеше самотен в началото на полянката. Рових още петнайсет минути. И колегата се дотърти с едното кученце. Е няма.
Напълно съм обеден ,че някой чакал получи безплатен топъл обяд него ден.....ама аз ще се върна там.
  • peneff, bat-kiffi, Bat Geca Loveca и 5 други харесват това

#4 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1101 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 21 октомври 2019 - 12:47

Уж за фазани ходих ама се получи продължение на тази тема.
Газим ние из едни стари,стари лозя в трънки обрасли. И търсим видиш ли фазани с пера прекрасни.
Кучешкото присъствие беше полу забележимо и аз като един полудоказан птичар газих енергично баш в средата на най обраслото. Ясно е че повечето време се връщах назаде от това да ходя напреде ама накрая постоянството си каза думата. Вдигнах един готин мъжкар и го изненадах изодзадзе с концентратора. Умря за секундата и правейки пътека от перца се заби у трънките на петнайсетина метра от мене.
Дотук добре. Почти се виждаше къде е паднал и ясно се виждаше ,че не мръдна. Както казах кучетата бяха далече и се наложи аз да го вадя.
Свалих все багажерии и атакувах. Минах половин метър и до там. Върнах се. Взех си багажериите и минах триисетина метра от страни. Оттам атаката беше уж с по малко дрехи ама стигнах до четвъртия метър и се наложи да се върна. Ама ни е паднала горницата баш дет съм взел завоя. Я още едно кръгче. После с все багажери се върнах на първа позиция. Двайсет минути минаха. Този път минах на тактика пълзешком по корем. Малко на диво прасе го играх и най накрая сполучих.
Успешно пропълзях само за десет минути осемте останали метра и се озовах...
Представете си малка слънчева полянка ,няколко метра в диаметър,наоколо непроходимо от трънки и лози и едно дъбче израснало на единия и край. Полянката с следи от ...лапички с ноктенца и ..фазана го няма.!
Няма го бе!
Концнтратора си седеше самотен в началото на полянката. Рових още петнайсет минути. И колегата се дотърти с едното кученце. Е няма.
Напълно съм обеден ,че някой чакал получи безплатен топъл обяд него ден.....ама аз ще се върна там.

Много е съмнително след стрелбата и цялата суматоха около мястото,чакал или друг хищник да дойде и да грабне фазана.По вероятно е,фазана да е бил в шок,след като някоя съчма го е пернала,след което докато ти си се суетял около трънките,той се е съвзел и избягал.Има много такива случаи,и не само с фазани.
  • ЛЮБИТЕЛ, LyudmilLov, rikitikitavi и 3 други харесват това

#5 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 791 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 21 октомври 2019 - 12:54

Фазана е един от най-големите артисти . 

• rikitikitavi, Чавдар и valko харесват това

#6 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 21 октомври 2019 - 01:08

Съгласен съм донякъде и с двете мнения,но удара беше директно в птицата от към опашката. Шанс да оживее дори за секунда нямаше. Все пак може. В въпросното място има поне четири чакалски семейства на постоянно жителство.

#7 bat-kiffi

bat-kiffi

Охотник по перу

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:БроВнинг-ФеЛикс, Хова Сан, СтоГер-Помп
  • Куче:дон Диего де ла Вега - Zorro
  • МПС:Чуждо, ХаРВи, КоЛЛо

Публикувано 21 октомври 2019 - 02:33

В подкрепа на Ники, с очите си съм виждал, как бялка отмъква гургулицата ми.

Наслука!

• rikitikitavi харесва това

#8 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 23 октомври 2019 - 07:56

Съгласен съм донякъде и с двете мнения,но удара беше директно в птицата от към опашката. Шанс да оживее дори за секунда нямаше. Все пак може. В въпросното място има поне четири чакалски семейства на постоянно жителство.

С какъв патрон стреля?
И що да не вземеш да джснеш едни сачми в некое дърво?

#9 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 23 октомври 2019 - 08:32

Петица на рио с много мек концентратор. На 20метра петно 25см. Проверени. Стрелям с бързомерче да не се чудя де одят съчмите.

Този пост е редактиран от rikitikitavi: 23 октомври 2019 - 08:33

#10 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 533 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 23 октомври 2019 - 09:36

Преди 2 години имах случка с един фазан.Кучето вдигна фазана на 15м като прелита над мен пуснах му едни седмици и падна върху едни клони на 10м високо..кучето скимти аз се чеша там дето не ме сърби и се чудя дали гроздето  е кисело..оставих пушката,свалих якето и раницата мъча се да се катеря не става..то един салкъм висок без дебели клони..Пуснах няколко патрона на по тънките клони уж да ги счупя ама *урец.Накрая от яд пуснах един директен към фазана и като изкудкудяка фазана литна към 10м и падна..10-15минути фазана лежи с раперени крила и увиснала глава на клоните а то живо..

• rikitikitavi и damian1 харесват това

#11 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 24 октомври 2019 - 07:25

Опааааа.....лошо....
Отивам да правя сухи тренировки по точно мерене!

#12 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 24 октомври 2019 - 08:01

Петица на рио с много мек концентратор. На 20метра петно 25см. Проверени. Стрелям с бързомерче да не се чудя де одят съчмите.

Е...точно с рио имах разни ловни драми, баш като твоите. После ми казаха, че често в татковината се срещали гаражно правени. Та, пусни един фишек по некое дърво, да видиш кви ги мяташ... По спомен за да е читав патрона трябва проникване с размера на два калибъра.
  • Жоро Данаилов и rikitikitavi харесват това

#13 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 03 ноември 2019 - 08:09

Такаааа
Аз продължавам напреде полека и с много малки стъпки.
Важното е че съм в играта и другото много важно за мене е че се кефя максимално.
Заприходих си една пушчица писалка. В куция 308вин. И то от най-странната възможна комбинация ....цялото пушле е 80санта дълго и....догодина ще го удължа малко. Цевта е от бавните и взех едни 180грейнови за проба.
Ама преди пробата направихме един лов на прасИта.
Въпреки перфектното разузнаване и засичане на мястото на лежане на прасетата ....не ги видяхме. Вероятно ураганния вятър задухал баш на разставяне на хората си изигра ролята. Двамата изявени следотърсачи не успяха и следа от копитце да намерят.
Аз за цялото пазене на двете полета видях само и единствено мишелови. Явно мигрираха. Засякох към петнайсет оглеждащи се индивида по едно и също трасе. Седмия видя заек в житото до мене и стана яка гонка на зиг заг. Накрая заека стигна края на нивата и се навря в трънките и мишо се изнесе нагоре силно разочарован.
Мина лова и дойде време да прострелям пушката. Харесах си долчинка и на 70 метра сложих мишена. Абе изложих си се като кифла. От вълнение така ми трепереха ръцете ,че правих разсейки по три -пет -осем сантиметри. И разбира се с бренекета направих същата група на листа(А4). То бива треперене на ръце ама....у дома ще продължавам със сухите тренировки.
Стрелях до едното от заровените от преди шишета. Проверих го. Някой го беше изровил ,перфорирал и изял половината съдържание. Все още си вонеше ,че го наврях обратно в дупката си.
Аз като цяло доволен.
На ловната хижа занесох торба със заледени глави да забъркаме следваща порция. За съжаление съседската котка развали. Дано да и замръзне корема дано. Как изяде повече от килограм ледени глави...
Сега си чакам бележката за хишници .....
  • peneff, bat-kiffi, Skitnik и 3 други харесват това

#14 gogo26

gogo26

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 33 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2019 - 08:07

Я го покажи това тайно пушле :258029: ....че ми стана много интересно....да не е Бергара :idea:

#15 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 04 ноември 2019 - 10:41

Със снимките съм труден
Бергара ,стъпка 1/8. Цев 42сантима
Оптика халке 2-10х50 еди....нещо си

#16 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 18 ноември 2019 - 08:44

Продължаваме с малките крачки по темата.
Взеха ми бележка за хишници. Съботните свинщини отпаднаха и деня остава само и единствено мой.
Дето се вика сън не спах и осем и половина бях на ловното поле да си получа бележката.
Всички колеги заети за деня и цялото поле е само мое. Е оказа се ,че го деля с разните му там трактори,сеялки и разни други габаритни техники...
Първа точка намислена отдавна да си поговоря на сериозно с едни нахални свраки. Наврях се в едно отрязано орехче. Седнах на пънчето ,а филизите около мен стена са направили. Извадих свирките и почнах концерта. Моментално се разврякаха свраките и почнаха да захождат. Ама. От овчето стадо в далечината доприпка четириногия пазач и взе да ми се кара. То голямо лаене беше голяма работа. Че от ляво,че от дясно. Па поспре наближи ме да ме огледа па пак почне да ме лае. Демек ко си се нагнездил там. Съмнителен си ми нещо. От цялото това лаене всичките свраки накацаха по дърветата на стотина метра от мене и гледаха сеир. Аз обаче непукист. Продължавам

#17 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 18 ноември 2019 - 08:53

Да си надувам дудука. По едно време се домъкнаха и десетина сиви врани. И те накацаха на дърветата. И после една по една правят по едно кръгче да се огледат и пак кацат. Тъкмо реших да наместя третата оглеждаща се и от съседните храсти излиза приведен един господин усърдно търсещ орехи. И врани и свраки им дойде много и се изнесоха. Аз вдигнах рамене и отидох по точка две от предварителния план.
Да заредя хранилката за фазаните. Домъкнах пясъка,царевицата,солта,тиквените семки,боба и овесените ядки на въпросното място насипах ги,набърках ги и ги загладих.
Остана още едно място да посетя. Да огледам там позиция

#18 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 18 ноември 2019 - 09:04

За нощна варда,а и съм набелязал едни други свраки от преден хишнически лов. Та отидох. Мястото за варда ми хареса ,че е от високо. То аз какво ли разбирам ама да съм там в играта. Със свраките се погонихме малко ама не успях да ги доближа за изстрел. На едно място настъпах по опашките пет женски фазана ,че се насладих на пър пър пър ...
И тази точка от деня е отметната. Слънцето се надигна. Време беше да пострелям.
Отидох на стрелбището.

#19 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 18 ноември 2019 - 09:14

Там най накрая си прострелях бергарата на сто метра. С моите още съвсем слаби умения влязох в малко повече от ъглова минута и то при условие,че потрепвам по време на дърпане на спусъка....ще го наработвам и това трепване.
После тествах и другата пушка с петиците. Там колегите се оказаха прави. Снопа не е много симетричен доста слепнали съчми се получават ама си покрива добре за ловни цели целта. Ще се бяга явно от рио то. Само да доизстрелям кутията.
След това в хижата за слетобедна дрямка.
Вече свеж кат репичка в късния слетобед с още един колега се насочихме към къра да викаме хишниците да ги стреляме видиш ли ,че и да ги фоткаме после.
Сложиха ме до заредената от сутринта фазанова хранилка. Един фазан беше вече ровил....
Аз се дръпнах на стотина метра от нея за по добра видимост над полето и евентуалната пътека

#20 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 606 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 18 ноември 2019 - 11:02

На чакалите и зачаках. Да не ми е скучно кряках,свирках и дудуках.
Лисици хич не се показаха. Чакали по малко от лисиците.
Един мъжки фазан се разкряка от хранилката. После няколко женски се разкудкудякаха от там и това беше животинското присъствие забелязано от мене.
Като се смрачи съвсем се оказа,че оптиката вижда много добре в сумрак и покупката е повече от удачна. Стоях до пълна тъмнина. Почаках още малко. Колегата вече не се чуваше да кувица и явно бях сам в полето. Реших обход да направя да разгледам. Ми направих. Час и половина из полето оченце не видях.
Върнах се в хижата. Запалих камината,налях си ракииката. Нарязах си мезенца и трушиика...абе кеф. По някое време съм заспал. Събуждам се в един сутринта. Мятам се да отскоча до набелязаните от деня точки. Отново нито оченце за два часа търсене.
Пак в хижата пред каминката. Мезенце,огънче и в седем се надигам да посрешна разсъмването. Отново обход и същия резултат.
Ами от мен толкова. Знанията ми не стигнаха да видя в дадения момент какъвто и да е хишник....абе съвсем нищо не видях.
После с колегите направихме един фазански лов. Там видяхме сърнички,зайци,бекас ,че и фазани. Аз се отчетох с един споделен фазан и доволен и наситен от емоции се прибрах.
  • bat-kiffi, Bat Geca Loveca, krasi_500 и още 1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!