Към съдържанието

Снимка

Модерни Браконтии

• Моля, влезте за да отговорите
33 отговора на тази тема

#21 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1311 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 09 октомври 2019 - 04:45

Пак да кажа - абсурдно е да се твърди, че всички с такива прибори пипат... ( аз самият имам Дедал 490 D) .  Но е и факт, че ако термо попадне в ръцете на лайно, което до  вчера е биело по 2-3 прасета през лятото на фар  ще почне да бие по едно на нощ ( да не казвам повече) - стига да има време - а те имат време. Отделно знаем какво се случва като светнеш с фенера - мазало...., с нощното/термото имаш време да си пробираш голямото, щото те излизат за месо и зъби, не за кеф

Да не казвам , че съвсем на прилични суми може да си се обзаведеш с термо монокъл за съгледяване и да си вземеш втора ръка нощно добро поколение и си готов за бой за цена под 5000 лева !

• Щирлиц, 5_AR, damian1 и 2 други харесват това

#22 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4216 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 09 октомври 2019 - 06:27

В голяма грешка си..аз знам десетина души..само в софия сигурно са над 1000
Миналата година хванаха един със списък за месо(поръчка)при обработката на втори или трети елен.
Като кучета ме нападнахте...спокойно за всички ще има месо и вреден дивеч ;)

Не си прав ! Не може да слагаш всички под общ знаменател .. Че има месодобив - има и не вярвам да са много тия, дето не са чували за това .. 

Аз дивеч не ям, или почни не ям, но по нощите ходя редовно за хищник .. Мислиш ли, че не са ме слагали в графа - торбари ..  , щото доста често виждаш неща, които няма как да видиш, ако седиш у вас и вардиш дали женати ще започне  да плете ....  :D  Е, това сигурно притеснава някой хора ... - видяното де, не плетката на жена ми ...  :D

Този пост е редактиран от ДБД: 09 октомври 2019 - 06:48

• vve, ЛЮБИТЕЛ, DrOhboli и 8 други харесват това

#23 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3918 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 09 октомври 2019 - 06:32

Не си прав ! Не може да слагаш всички под общ знаменател .. Че има месодобив - има и не вярвам да са много тия, дето не са чували за това .. 

Аз дивеч не ям, или почни не ям, но по нощите ходя редовно за хищник .. Мислиш ли, че не са ме слагали в графа - торбари ..  , щото доста често виждаш неща, които няма как да видиш, ако седиш у вас и вардиш дали женати ще започне  да плете ....  :D  Е, това сигурно притеснава някой хора ... - видяното де, не платката на жена ми ...  :D

Имаш ли терма?

#24 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4216 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 09 октомври 2019 - 06:35

Имаш ли терма?

Не, имам фенер ....., даже три .. Ако можех  да си я позволя, пак щях да я ползвам за същото .. 

Този пост е редактиран от ДБД: 09 октомври 2019 - 06:36

• ЛЮБИТЕЛ, LyudmilLov, Щирлиц и 4 други харесват това

#25 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3918 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 09 октомври 2019 - 06:49

Не, имам фенер ....., даже три .. Ако можех  да си я позволя, пак щях да я ползвам за същото .. 

И аз имам два фенера и два челника, но ние имаме друго мислене.

Не искам да го свързвам с другите теми, че там при споменаване за обществени интереси и морал  в поведението и духовни ценности ме нарекоха какъв ли не..... :lol2:

Кое ще те спре ако, ако искаш да изпъкнеш над другите, и печалбата е върховната ценност, това, че лова е хоби...., :lol2:

Този пост е редактиран от todor_gps: 09 октомври 2019 - 06:49

• ДБД и Sandanski харесват това

#26 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 838 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 09 октомври 2019 - 07:26

Именно заради това,че лова е хоби,аз до сега не съм се снабдил с някоя модерна технология.И другото което ме спира е,че намирам използването на тези технологии,като нечестно спрямо животните-без значение дали хищник или тревопасно.Някак си неми се нрави идеята да стрелям по животно,което под прикритието на тъмнината си мисли,че е в безопасност и си щъка спокойно из полето.Шанса трябва да е 50/50. Фенер ползвам само зимно време,и то за проследяването на ранен хищник,или за да стане по-добра снимка,на убит такъв.
  • ДБД, haqsko, pile и 5 други харесват това

#27 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 642 Мнения:

Публикувано 09 октомври 2019 - 07:55

В тая тема няма да пише нито един месар с термо, тука ще пишат само светци с термо :lol2:

пп С термо без термо, на тези които им стиска и имат желание ходят.Друг е въпроса, че вече и неможачите имат шанс заради уреда.А лакомият с уред или без него е посевместна !

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 09 октомври 2019 - 08:03

• profiH'87, DrOhboli, Todir и 3 други харесват това

#28 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 838 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 09 октомври 2019 - 08:29

В тая тема няма да пише нито един месар с термо, тука ще пишат само светци с термо :lol2:

пп С термо без термо, на тези които им стиска и имат желание ходят.Друг е въпроса, че вече и неможачите имат шанс заради уреда.А лакомият с уред или без него е посевместна !

Колега,те неможачите,никога няма да станат можачи,защото за да стане човек можач,си трябват някои качества:)Лично познавам човек,който смени няколко пушки,щото все на "калпави"случва.А по въпроса за лакомията....мисля,че повечето не го правят заради това,а за чест и слава.
  • 5_AR харесва това

#29 5_AR

5_AR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 353 Мнения:

Публикувано 09 октомври 2019 - 11:20

Съгласен - напълно достатъчно е тия - на които им се чува гласа в дружинката, определят посоки и направления - да се окажат с лъжовна и компроментирана компетентност - и се създава благородна почва за профани и неможач,с всички последствия.

#30 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 174 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 10 октомври 2019 - 05:49

Батко, само да ти кажа, че много си се объркал. В цялата страна я има 100 200 човека с нощни прицели за над 5к лева, я няма. Тези хора, всяка седмица да трепат по 2 прасета(което е невъзможно), колко ще изтрепат? Кой ще ги оправя тези прасета, къде ще се държи месото?

За съжаление не е в грешка .......

"Случайно знам", че после с месото си става повече от приличен бизнес. Също така "случайно знам" за миналата година за доста сериозна бройка прасета от някои хора. За съжаление "знаенето" не е като "доказването", където трябва .......

Разбира се, не слагам всички с термо, заглушители и т. н. под един знаменател, аз също бих се оборудвал, както трябва при финансова възможност, че хищника отдавна вече научи стандартните методи на лов и нямам нищо против да му поднеса някои приятни изненади. ;)

Този пост е редактиран от ddd_dancho: 10 октомври 2019 - 05:55

• mir777 и XuMePa харесват това

#31 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3803 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 10 октомври 2019 - 06:53

Именно заради това,че лова е хоби,аз до сега не съм се снабдил с някоя модерна технология.И другото което ме спира е,че намирам използването на тези технологии,като нечестно спрямо животните-без значение дали хищник или тревопасно.Някак си неми се нрави идеята да стрелям по животно,което под прикритието на тъмнината си мисли,че е в безопасност и си щъка спокойно из полето.Шанса трябва да е 50/50. Фенер ползвам само зимно време,и то за проследяването на ранен хищник,или за да стане по-добра снимка,на убит такъв.

С термото се виждат не само животните ,....по-ценното му е ,че се виждат горските и засадите :D  .

Инак за другото си много прав , освен ако целта не е спорт и хоби , а редуциране популацията на хищниците .

:256605:

• profiH'87, troicho1 и Sandanski харесват това

#32 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 835 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 10 октомври 2019 - 01:37

термото е незаменимо за наблюдение. 

ако се използва за стрелба по дивеч, определено не е лов , а си е стрелба по животни 

това според мен.

• ДБД, lovecbg, haqsko и 6 други харесват това

#33 Ano

Ano

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 33 Мнения:
  • Оръжие:Made in Italy
  • Куче:Kurzhaar
  • МПС:4x4
  • ГрадSouthWest

Публикувано 27 октомври 2019 - 07:49

Индивидуалния лов на дива свиня не вярвах, но си оказа влияние явно. Значи не е случайно и при нас на групов лов сега да излизат само малки прасенца без майки...., някои си въобразяват, че имало втори прасила и т.н ама нещо и сърните са кът а тези дето излизат са ярета   :( . Май докато някои търсехме пъдпъдъци, други съвсем законно пробраха гората!

• troicho1 и gogo26 харесват това

#34 gogo26

gogo26

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 17 Мнения:

Публикувано 28 октомври 2019 - 08:12

Индивидуалния лов май се оказва узаконяване на бракониерството.Хора които преди се криеха,  ходеха рядко, сега за едно левче си вардят законно.А какво пада и какво се отчита,не е ясно.

Говорим пак за самосъзнание което си е кът. 

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни

Change Theme!