Към съдържанието

Снимка

Модерни Браконтии

• Моля, влезте за да отговорите
31 отговора на тази тема

#1 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1294 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 08 октомври 2019 - 03:06

Само да добавя - много групи без майка и изобщо по възрастно прасе ! Тези с термата са е*али майката на дивото прасе в района :angry:

• todor_gps, Orka_71 и djumaliev харесват това

#2 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 488 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 октомври 2019 - 06:15

Само да добавя - много групи без майка и изобщо по възрастно прасе ! Тези с термата са е*али майката на дивото прасе в района :angry:

И тези със заглушителите...
  • Orka_71 харесва това

#3 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3743 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 08 октомври 2019 - 06:41

И тези със заглушителите...

Термото ,...айде да речеш , наистина улеснява , ама липсата на заглушители , никога не е пречела :).

П.П.  И недей да ги разглеждаш дефинитивно отделно . Повечето с терми са и със заглушители :D .

Този пост е редактиран от damian1: 08 октомври 2019 - 06:43

#4 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2666 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2019 - 07:05

Само това немога да разбера. Къде намесихте заглушителите!

Те не елиминират звука.
Само да вметна че в северозапада нямат заглушители нито много терми и никога не са спрели да бракониерстват. Какви глупости пишете.

Писнало ми е да се разправям и да гоня бракониери от района. Вие ми говорите за терми и заглушители. Легенди и митове.
Бракониерите не им пука с какво са. Държавата е абдикирала да пази.
Те правят гонки без да се крият извън сезона.
Термите и супресорите са ви се виновни и на уста.

Гроздето и лисицата е положението с тях

Този пост е редактиран от elwix: 08 октомври 2019 - 07:10

• vve, Щирлиц, ickata 671 и още 1 харесват това

#5 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 488 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 08 октомври 2019 - 09:24

Термото ,...айде да речеш , наистина улеснява , ама липсата на заглушители , никога не е пречела :).

П.П.  И недей да ги разглеждаш дефинитивно отделно . Повечето с терми са и със заглушители :D .

Не съм си и мислил...за мен всички са под общ знаменател.

Някой като ми каже че си купува термо за 5 бона зада бие чакали ми иде да му го навра отзад това термо от подебелата страна

• saint харесва това

#6 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 08 октомври 2019 - 09:32

Някой като ми каже че си купува термо за 5 бона зада бие чакали ми иде да му го навра отзад това термо от подебелата страна

Що бе, аз познавам един такъв човек .. Даже и термото му е доста над 5 бона ... 

• жоро75, ickata 671, 5_AR и още 1 харесват това

#7 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1294 Мнения:
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 08 октомври 2019 - 09:43

Аз не казвам, че всички с терма и нощни бият де що видят , а казвам че най-големи поразии при нас правят едни юнаци де имат терма . Байко с фенера стреля най-удобното де види първо.
То затова и сериозни глигани рядко се срещат вече
  • 5_AR харесва това

#8 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 683 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 08 октомври 2019 - 10:16

Повече от година ловувах не с една , а с две терми. По Над 5 бона и двете. Дори не съм си и помислял да стрелям по друго освен по хищник. А излизах повече от веднъж седмично. Няма да кажа бройката , че някой "моралисти" няма да спят тази вечер. А , да признавам си - по погрешка гръмнах за това време два заека - още ми е криво за това .
По прасета започнах да стрелям от тази пролет . И то повечето са с бележка- има ли значение тогава с какво ги стрелям . Фенера по законен ли е ? Или гонките пролетта и лятото ?
  • жоро75, n960, DrOhboli и 7 други харесват това

#9 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2019 - 10:19

Повече от година ловувах не с една , а с две терми. По Над 5 бона и двете. Дори не съм си и помислял да стрелям по друго освен по хищник. А излизах повече от веднъж седмично. Няма да кажа бройката , че някой "моралисти" няма да спят тази вечер. А , да признавам си - по погрешка гръмнах за това време два заека - още ми е криво за това .
По прасета започнах да стрелям от тази пролет . И то повечето са с бележка- има ли значение тогава с какво ги стрелям . Фенера по законен ли е ? Или гонките пролетта и лятото ?

Отивай да се предадеш ..., ,ще ти се поизправи ...  :D

Този пост е редактиран от ДБД: 08 октомври 2019 - 10:19

#10 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 683 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 08 октомври 2019 - 10:35

Няма смисъл да се правя на светец , или на безгрешен стрелец . Но не съм съгласен да ми се лепи етикет ей така , наизуст - щом ползам термо значи съм бракониер .
  • ickata 671 и damian1 харесват това

#11 PESHOPESHOV

PESHOPESHOV

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 245 Мнения:
  • Оръжие:(Tikka t3 30-06)(SLR 95 7.62х39) (Brno 2 22lr) (Иж 18 12/70)(Иж 12 12/70) (Иж 54 1962г. 12/70)
  • Куче:Руско гонче
  • МПС:ForD Maverick 2.7 TDI
  • ГрадПловдив, Стрелча

Публикувано 09 октомври 2019 - 07:09

Аз не казвам, че всички с терма и нощни бият де що видят , а казвам че най-големи поразии при нас правят едни юнаци де имат терма . Байко с фенера стреля най-удобното де види първо.
То затова и сериозни глигани рядко се срещат вече

Батко, само да ти кажа, че много си се объркал. В цялата страна я има 100 200 човека с нощни прицели за над 5к лева, я няма. Тези хора, всяка седмица да трепат по 2 прасета(което е невъзможно), колко ще изтрепат? Кой ще ги оправя тези прасета, къде ще се държи месото?

#12 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 09 октомври 2019 - 07:22

Батко, само да ти кажа, че много си се объркал. В цялата страна я има 100 200 човека с нощни прицели за над 5к лева, я няма. Тези хора, всяка седмица да трепат по 2 прасета(което е невъзможно), колко ще изтрепат? Кой ще ги оправя тези прасета, къде ще се държи месото?

У магазина .... 

• wolf67 и Sandanski харесват това

#13 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 09 октомври 2019 - 07:37

Цифрата ти е много силно занижена. Да кажем 8000-10000. Само аз лично познавам над 25 такива човека.

Поздрав!
  • berkut харесва това

#14 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1294 Мнения:
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 09 октомври 2019 - 09:31

Отделям в нова тема, че да не спамим темата за едър лов

#15 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 09 октомври 2019 - 10:42

Ейй , тъкмо нагласих едни каймета за термо и вие заклеемихте имащите такива за браконери ! Ще вървя да върна и разрешителното за супресор .
Лоши хора сте , ся пак кръчмите и МОЛ-а ще намажат .
  • vve, Христо Христев, ickata 671 и още 1 харесват това

#16 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 09 октомври 2019 - 10:52

Ейй , тъкмо нагласих едни каймета за термо и вие заклеемихте имащите такива за браконери ! Ще вървя да върна и разрешителното за супресор .
Лоши хора сте , ся пак кръчмите и МОЛ-а ще намажат .

Що бе, като го вземеш, ще знаем двама човека - ти и аз ..., аз няма да казвам, че знам  ...  :D

#17 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 956 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 09 октомври 2019 - 11:45

Аз съм похарчил към 20 и продължавам  :lol:

Приятел, с който ловувам,пък към 50 бона  :P и всичко това само за хищници и стрелба по мишени.

Не,че се хваля нещо,просто ме заинтригува тази част от поста със завирането.......!!!???!!!

Този пост е редактиран от vaskoamer: 09 октомври 2019 - 11:46

• ickata 671, rikitikitavi и iterziev харесват това

#18 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 488 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 09 октомври 2019 - 03:11

Аз съм похарчил към 20 и продължавам :lol:
Приятел, с който ловувам,пък към 50 бона :P и всичко това само за хищници и стрелба по мишени.
Не,че се хваля нещо,просто ме заинтригува тази част от поста със завирането.......!!!???!!!

Продължавата да се гордеете че ги биете със забранени средства.Зад клавиатурата всеки е ангел..светец.
Иначе разкази много...и с кно има вече бракониерски изяви.Всеки да си ловува както си иска.

#19 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 488 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 09 октомври 2019 - 03:20

В голяма грешка си..аз знам десетина души..само в софия сигурно са над 1000
Миналата година хванаха един със списък за месо(поръчка)при обработката на втори или трети елен.
Като кучета ме нападнахте...спокойно за всички ще има месо и вреден дивеч ;)
  • XuMePa, todor_gps и Sandanski харесват това

#20 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3886 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 09 октомври 2019 - 03:29

Факт е, че има групи без бабки, факт е, че описаните устройства много спомагат за маскирането, безпрепятствено и успешно ловуване нощем.

Ако без термата от 5 излизания откриеш веднъж, то с устройството просто има ли животно го откриваш.....от там на сетне всичко опира до вътрешния глас, а като знам материалния и прагматичен начин на мислене, резултата е ясен......а със супресора може и на края на селото да захраниш и засолиш..... :lol2:  бабите ще си мислят, че фнуците фъргат пиратки..... :P  като знаем, че подобряват стрелбата и гасят пламъка......значи повишават успеваемостта...... :lol2: 

Така, че не виждам смисъл да го коментираме..... аз и тука пишещите може да сме железни, а другите ......

• vaskoamer и пламенчо харесват това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!