Към съдържанието

Снимка

Резба на цевта

• Моля, влезте за да отговорите
42 отговора на тази тема

#21 nikibas

nikibas

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4 Мнения:
  • Оръжие:Sauer 100 classic 30-06, Sako Quad 22 wmr, Иж-26 Е
  • ГрадПлевен

Публикувано 10 септември 2019 - 05:45

Поискай им да ти покажат текст, в който това твърдение изрично е записано!

Как на други места дават разрешителни за супресори, и нито едно лице от КОС не казва подобно нещо.

Отивай и ръчкай, търси си правата, никой не е по-голям от закона и съпътстващите разпоредби.

Искай писмено становище от КОС да видим дали ще ти напишат подобна лъжа/глупост писмено!

#22 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 10 септември 2019 - 05:52

Здравейте колеги днес от КОС гр. Пловдив на въпроса ми за закупуване на супресор ми бе отговорено, че супресор мога да закупя само ако имам фабрична резба.Оръжеен майстор не можел да ти направи такава това се водило промяна на конструкцията на оръжието.Такава можело да ти направят само в завода производител. Та питам аз защо са тогава тези оръжейни майстори като една резба не могат да направят, а ако ми се раздуе цевта пак ли в завода производител трябва да ми я скъсят

Кажи им, че ти е за пушка, която още не си купил.
Изобщо всъщност никъде не е писано, че трябва да се обосноваваш на коя пушка ще го слагаш.
Видях 2 разрешителни от Пловдив - на едното пише "супресор", а на другото "супресор за калибър.30". От различни РПУ-та бяха.

А за компенсатор трябва ли специална цев или може да си нарежеш?

И още- мисля, че имаше супресори, които не се монтират на резба...

Успех!
  • Щирлиц харесва това

#23 karata

karata

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 559 Мнения:
  • Име:Чавдар

Публикувано 11 септември 2019 - 09:47

Te тия са уникати на моята пушка освен номера е гравирана и годината на производство и сега записана примерно 86N36664.Опитах да обясня но ми казаха да не се меся е млъкнах и ги оставих да пишат глупости. :D

• aladin харесва това

#24 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 11 септември 2019 - 10:52

Te тия са уникати на моята пушка освен номера е гравирана и годината на производство и сега записана примерно 86N36664.Опитах да обясня но ми казаха да не се меся е млъкнах и ги оставих да пишат глупости. :D

То не е само на твоята . На ТОЗ-овете е същата работа, ако имаш ТОЗ де, на цевите преди № е година на производство, на цевната кутия е без нея ... Депешата в разрешенията да се изписва всичко, демек това, което е на цевите,  е от мноого отдавна ...

ПС

Пък и не виждам какъв е проблема и какво толкова вади очите, това което пише в анекса .. То, с нещо ти ограничава правата над оръжието или просто трябва обзателно да гледаме в канчето на другия ... 

Този пост е редактиран от ДБД: 11 септември 2019 - 10:52

• Щирлиц, andi и todor_gps харесват това

#25 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 11 септември 2019 - 12:08

То не е само на твоята . На ТОЗ-овете е същата работа, ако имаш ТОЗ де, на цевите преди № е година на производство, на цевната кутия е без нея ... Депешата в разрешенията да се изписва всичко, демек това, което е на цевите,  е от мноого отдавна ...

ПС

Пък и не виждам какъв е проблема и какво толкова вади очите, това което пише в анекса .. То, с нещо ти ограничава правата над оръжието или просто трябва обзателно да гледаме в канчето на другия ... 

Какво канче бе брате , то си е за филм .... Тотално непознаване на материята , да не говорим за видове оръжие , системи , модели . Не се влага грам мисъл , не е до изпълнение на депеши .  Имаше писани оръжиs Warning .... добре че не им е останоло място да напишат цялата дивотия , дето е написана на англес . Тук при нас навремето на един съсед дрилинга на който ясно си пише 7х65R  го бяха писали 8 мм. защото влязал филтъра на цигарата и "експерта" е заключил че е 8 мм.  .   А върви си купувай после патрони !
    Всеки път като подновявам / продавам, придобивам / им нося написано на комп. всичко както си е , (марка , модел , номер , калибър) и пак пишат глупости и грешки . Писнало ми е и вече следя поне номера да е верен .  На колега бяха писали еднозарядна Sako 22 LR , автомат .   
           Ся тез таланти в Пловдив се уловили за резбите ............       

Боже , колко мъка има в КОС , боже .  
Скоро на един специалист от МВР  се опитвах да обясня , че един супресор може да се слага на различни цеви (като дебелина , сечение) , че дори и калибри . Всуе , гледаше ме с празен поглед и клатеше глава като спънат кон .  Там де господ не е дал , книгите са безсилни . 

• ДБД, JPB, DrOhboli и 5 други харесват това

#26 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 12:14

Какво канче бе брате , то си е за филм .... Тотално непознаване на материята , да не говорим за видове оръжие , системи , модели . Не се влага грам мисъл , не е до изпълнение на депеши .  Имаше писани оръжиs Warning .... добре че не им е останоло място да напишат цялата дивотия , дето е написана на англес . Тук при нас навремето на един съсед дрилинга на който ясно си пише 7х65R  го бяха писали 8 мм. защото влязал филтъра на цигарата и "експерта" е заключил че е 8 мм.  .   А върви си купувай после патрони !
    Всеки път като подновявам / продавам, придобивам / им нося написано на комп. всичко както си е , (марка , модел , номер , калибър) и пак пишат глупости и грешки . Писнало ми е и вече следя поне номера да е верен .  На колега бяха писали еднозарядна Sako 22 LR , автомат .   
           Ся тез таланти в Пловдив се уловили за резбите ............       

Боже , колко мъка има в КОС , боже .  
Скоро на един специалист от МВР  се опитвах да обясня , че един супресор може да се слага на различни цеви (като дебелина , сечение) , че дори и калибри . Всуе , гледаше ме с празен поглед и клатеше глава като спънат кон .  Там де господ не е дал , книгите са безсилни . 

По принцип, не се пише нищо . Всичко е на падащи менюта .- Както са го вкарали специалистите, така го  " дръпвш " от там .. Киното е когато имаш два ИЖ-а с еднакви номера . Нищо, че единя е 54, а другия е 58 ... за машината е само ИЖ и не може да има два ИЖ-а с еднакви номера ... 

За другото, за кашимерията де,   си прав, що се е получило така, можеш сам да си отговориш ...  

• Щирлиц харесва това

#27 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 12:40

Лошото е ,че в системата им има падащо меньо със стандартни марки и калибри - и ако нещо го няма вътре в програмата - пише се "неизвестен".Те до такова хакерство не са дорасли, да променят системата си без администратор и от там идват проблемите- не може да се впише това което е.Например на мен вместо 308 писаха 7.62х51. Отивам в магазина и на кутиите на патроните пише .308 , не мога да взема защото на разрешителното пише 7.62х51- добре ,че във ВИП-а влезаха в положението - и от там като ми тръгна един релод, повече за патрони в магазин  не стъпих. Има и 7.62х63 вместо 30-06.

Този пост е редактиран от gal64: 11 септември 2019 - 12:41

• gogich харесва това

#28 andi

andi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 683 Мнения:
  • Име:Анди
  • Оръжие:Ij 54, Armsan ,Мазалат, Toz , Browning, Ruger
  • Куче:гонче , курцхар
  • ГрадПловдив

Публикувано 11 септември 2019 - 12:45

То не е само на твоята . На ТОЗ-овете е същата работа, ако имаш ТОЗ де, на цевите преди № е година на производство, на цевната кутия е без нея ... Депешата в разрешенията да се изписва всичко, демек това, което е на цевите, е от мноого отдавна ...
ПС

Да, затова заради тази година кос на разрешението пише пушка номер , а на другия ред цев номер . И след 4 месеца същия косаджия при подновяване казва : донеси пушката с двата комплекта цеви ?!?!?!?!
Й изведнъж се оказваш на пангара щото ти липсват едните цеви.

#29 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 12:57

Лошото е ,че в системата им има падащо меньо със стандартни марки и калибри - и ако нещо го няма вътре в програмата - пише се "неизвестен".Те до такова хакерство не са дорасли, да променят системата си без администратор и от там идват проблемите- не може да се впише това което е.Например на мен вместо 308 писаха 7.62х51. Отивам в магазина и на кутиите на патроните пише .308 , не мога да взема защото на разрешителното пише 7.62х51- добре ,че във ВИП-а влезаха в положението - и от там като ми тръгна един релод, повече за патрони в магазин  не стъпих. Има и 7.62х63 вместо 30-06.

.308 го има. Въпроса е, че половината калибри са въведени с точка, а половината без точка ... 

#30 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:vw
  • ГрадРусе

Публикувано 11 септември 2019 - 02:20

Като казвате за тозовете - моя скромен и обичан спомен от дядо дълго време се подвизаваше по документ като тоз 34, въпреки, че ясно пише 57 т 1с. При пререгистрацията реших, че е редно да доведе нещата до приличен ред та се постарах- обяснявах, писах показвах... и така днес съм горд и единствен собственик на неповторимия модел в една бройка Тоз 575...

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 12 септември 2019 - 04:45

• old_hunter харесва това

#31 gal64

gal64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 04:26

.308 го има. Въпроса е, че половината калибри са въведени с точка, а половината без точка ... 

То, че го има , има го ама как ще ти го пишат .308 или 7.62х51  и 30-06 или 7.62х63 и как ще си копуваш патрони после.В по-старата система когато я въведаха, новия косаджия беше скаран с компютъра и незнаеше,че като му излезе списъка с калибрите трябва да дръпне малко надолу страницата на монитора за да му излязат и другите от списъка.Имаше всичко написано на едно листче къде какво да натисне и недай си боже да обърка - паника.

Този пост е редактиран от gal64: 11 септември 2019 - 04:27

#32 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 05:35

То, че го има , има го ама как ще ти го пишат .308 или 7.62х51  и 30-06 или 7.62х63 и как ще си копуваш патрони после.В по-старата система когато я въведаха, новия косаджия беше скаран с компютъра и незнаеше,че като му излезе списъка с калибрите трябва да дръпне малко надолу страницата на монитора за да му излязат и другите от списъка.Имаше всичко написано на едно листче къде какво да натисне и недай си боже да обърка - паника.

Еми .., някой път става така --   :shocked:    :D

#33 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 06:47

Кажи им, че ти е за пушка, която още не си купил.
Изобщо всъщност никъде не е писано, че трябва да се обосноваваш на коя пушка ще го слагаш.
Видях 2 разрешителни от Пловдив - на едното пише "супресор", а на другото "супресор за калибър.30". От различни РПУ-та бяха.

А за компенсатор трябва ли специална цев или може да си нарежеш?

И още- мисля, че имаше супресори, които не се монтират на резба...

Успех!

Ами то супресорите, мисля са на три Ф-та ..За долми  до - 6,5мм, до - 30 калибър и за тези до - 9,3.. Някой, ако е по-наясно, да внесе малко разяснения ... 

#34 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 06:58

https://www.google.c...biw=393&bih=659

Изобщо не е нужно да имаш резба.

Поздрав!
  • SSG и damian1 харесват това

#35 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 250 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 11 септември 2019 - 09:17

Тази джаджа я няма в закона! Как ли ще го приемат в КОС? Сигурно ще изпаднат в потрес! Досега се чудеха, как да откажат разешителното, а сега се появи такава голяма спънка - на всяка пушка заглушител.

Този пост е редактиран от митьо: 11 септември 2019 - 09:18

#36 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 09:24

Тази джаджа я няма в закона! Как ли ще го приемат в КОС? Сигурно ще изпаднат в потрес! Досега се чудеха, как да откажат разешителното, а сега се появи такава голяма спънка - на всяка пушка заглушител.

Не на всяка, само на нарезната . 

#37 SSG

SSG

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 11:13

Не на всяка, само на нарезната . 

ааа не е баш така , има и за 12кал.  :) , монтира се чрез резбата за шоковете.

Този пост е редактиран от SSG: 11 септември 2019 - 11:14

• ДБД и 5_AR харесват това

#38 SNIPER ELITE

SNIPER ELITE

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 394 Мнения:
  • Име:Димчо Костов
  • Оръжие:Тiкка-30-06 Тikka-223 rem. SILMA 12/76.
  • Куче:вече нямам,
  • МПС:DAIHATSU FEROZA
  • ГрадHASKOVO

Публикувано 12 септември 2019 - 05:55

Туй не може да е вярно,ужЪст . :lol2:

#39 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1286 Мнения:

Публикувано 12 септември 2019 - 09:15

https://www.google.c...biw=393&bih=659

Изобщо не е нужно да имаш резба.

Поздрав!

Здравей!

Отдавна се заглеждам по подобни приспособления, защото не ми се разтакава с направа на резба на цевта и не ми се чака за същата, но :

- дали са само за цеви с цилиндричен профил?

- дали са приложими само за въздушни и малокалибрени карабини или и за останалите калибри, които ползваме за лов и стрелба по мишени?

- този начин на захващане в цевта не нарушава ли точността?

Скоро гледах и за заглушител, който се нахлузва на цевта и не удължава дължината на карабината, но.......?!

Поздрави!

П.п.

Моля извини ме, ако не са добре формулирани въпросите ми и не съм използвал подходящата терминология!

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 12 септември 2019 - 09:21

#40 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4171 Мнения:

Публикувано 12 септември 2019 - 09:27

ааа не е баш така , има и за 12кал.  :) , монтира се чрез резбата за шоковете.

Абе то има,ама чл.77, ал.5, не я знае тая работа..
  • SSG и kartechar харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!