Към съдържанието

Снимка

Резба на цевта

• Моля, влезте за да отговорите
42 отговора на тази тема

#1 mirom

mirom

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 09 септември 2019 - 01:27

Здравейте колеги днес от КОС гр. Пловдив на въпроса ми за закупуване на супресор ми бе отговорено, че супресор мога да закупя само ако имам фабрична резба.Оръжеен майстор не можел да ти направи такава това се водило промяна на конструкцията на оръжието.Такава можело да ти направят само в завода производител. Та питам аз защо са тогава тези оръжейни майстори като една резба не могат да направят, а ако ми се раздуе цевта пак ли в завода производител трябва да ми я скъсят

#2 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 484 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 09 септември 2019 - 02:44

Кажи им че си я пратил в завода и от там ти е направена резбата.

• aladin харесва това

#3 gogich

gogich

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:cz ZH102_12/70, izh 58 МАЕ_12/70, cz 452-2E ZKM lux_.22lr, STEYR CL II SX_308win, STEYR M9_9x19
  • ГрадКостенец, София

Публикувано 09 септември 2019 - 04:30

Здравейте колеги днес от КОС гр. Пловдив на въпроса ми за закупуване на супресор ми бе отговорено, че супресор мога да закупя само ако имам фабрична резба.Оръжеен майстор не можел да ти направи такава това се водило промяна на конструкцията на оръжието.Такава можело да ти направят само в завода производител. Та питам аз защо са тогава тези оръжейни майстори като една резба не могат да направят, а ако ми се раздуе цевта пак ли в завода производител трябва да ми я скъсят

Привет,

а как се разбира, кога е фабрична и кога правена след покупка (дадоха ли пояснение).

Не мисля, че КОС са водили такава статистика при регистрацията на оръжието.

А иначе направата на резба, не е толкоз "лесна" работа, макар да ни изглежда така.

Този пост е редактиран от gogich: 09 септември 2019 - 04:34

#4 Tanatos

Tanatos

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 09 септември 2019 - 05:11

Ами кажи им ,че имаш фабрична дулна насадка,като предварително трябва да си я набавиш от някъде.

#5 aladin

aladin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 142 Мнения:

Публикувано 09 септември 2019 - 06:09

Те толкова компетентни тия служители, че като ми вписваха оръжието, което е с фабрична резба, при изписването на номера, без прекъсване и интервал, като продължение писали и М14х1. Все едно част от номера. Неразбрали, че това М14х1 е метрична резба.
Викам им, абе така и така това не е част от номера. А те....абе така го преписахме от документите на оръжието.
Ама такъв е "матряла".
  • damian1 харесва това

#6 mirom

mirom

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 09 септември 2019 - 06:16

Вече са предупредили оръжейните майстори в района на Пловдив и Пазарджик да не издават документ за направа на резба. Моля ако чете някой оръжеен майстор нека коментира.

#7 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 831 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 09 септември 2019 - 07:21

Вече са предупредили оръжейните майстори в района на Пловдив и Пазарджик да не издават документ за направа на резба. Моля ако чете някой оръжеен майстор нека коментира.

На какво основание са предупредили ? §  , точка в закона или на казал-рекъл ? 
Относно питането .... 
      Един сиромах отива при владиката през пости и го сварва да яде осмянка . 
- Господ здраве да ти дава дядо владика , идвам да питам дали може да се яде блажно през пости ? 
- Не , не е позволено ! 
- А ти защо ядеш блажно ? 
- Защото не питам чадо . 

И твоята работа колега е подобна , питаш ли ще ти кажат че не е позволено . 

• Todir, LyudmilLov, Diters и 4 други харесват това

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4216 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 09 септември 2019 - 10:30

Те толкова компетентни тия служители, че като ми вписваха оръжието, което е с фабрична резба, при изписването на номера, без прекъсване и интервал, като продължение писали и М14х1. Все едно част от номера. Неразбрали, че това М14х1 е метрична резба.
Викам им, абе така и така това не е част от номера. А те....абе така го преписахме от документите на оръжието.
Ама такъв е "матряла".

А дали може да се въвежда с интервали..

#9 dimitar22

dimitar22

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 100 Мнения:
  • Име:Димитър Минчев
  • ГрадДряново

Публикувано 09 септември 2019 - 10:30

При мене е заварено положение и ко сега ще ми бракуват пушката ли? Не се ли впрягате много вече :lol2:

• Щирлиц и damian1 харесват това

#10 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 264 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 09 септември 2019 - 10:50

Такива работи се получават, когато некомпетентни, некадърни и мързеливи хора трябва да прилагат неясни, идиотски и некомпетентно написани текстове в нормативната уредба!

Да споделя един случай за правораздаване в "милата" ни рОдина (да не стане грешка и както няма текстове за самонавиване на резба да загазите, че съдиите ни са особенна група хора, направо се чудя, какво са учили и как го прилагат).

Действие първо - един човечец си кара по околовръстен път. Действие второ - едно полицайче, в момента не е на дежурство, взима служебен автомобил и закара гаджето си на работа извън населеното място. Бърза да се прибере и остави служебният автомобил. Кара по път, който се пресича с околовръстният и има знак "Stop". Наближава и пресича ....  и тук действие едно и действие две се срещат. Полицайчето удря странично колата, движеща се по околовръстният път. Колата се прообръща, водача поначупен. Служебният автомобил тотал щета. Случая се замотва, протокола се пише със закъснение.

На делото (не знам до коя инстанция е стигнало) се доказва, че виновен за произшествието е водача на автомобила, движещ се по околовръстният път - движел се с првишена скорост. Сега освен раните и счупванията, трябва да възстанови/плати полицейският автомобил.

Така че .... внимателно и умната! Говорете с компетентен юрист/адвокат, преди да предприемете нещо! Българският съд е много непредвидима институция.

Този пост е редактиран от митьо: 09 септември 2019 - 11:15

• Tanatos харесва това

#11 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 831 Мнения:
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Градградът на липите

Публикувано 10 септември 2019 - 12:05

От Българския съд можеш да видиш всичко , но рядко справедловост . За двама убити на спирка 4,5 години . За шестима убити 12 години (Симеоновград),убития убит , виновни или няма или са по съкратената процедура . Пази боже ...
С административната глупост е далеч по-лесно .
  • pogo харесва това

#12 aladin

aladin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 142 Мнения:

Публикувано 10 септември 2019 - 05:21

Може с интервали разбира се. Те въобще не са разбрали, че това М14х1 е обозначение за резба. Мислят го за комбинация от букви и цифри, като част от номера на оръжието. Чак като им казах осъзнаха и бяха сконфузени.

#13 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4216 Мнения:

Публикувано 10 септември 2019 - 10:39

Може с интервали разбира се. Те въобще не са разбрали, че това М14х1 е обозначение за резба. Мислят го за комбинация от букви и цифри, като част от номера на оръжието. Чак като им казах осъзнаха и бяха сконфузени.

Може, ама не може ... и не щото те не могат, което доста често е така в интерес на истината, а защото системата не позволява " празни" интервали ... Може да разделиш цифри от букви с друг знак, например тире, точка, наклонена черта, но тогава се счита, че този разделителен знак, го има и в/у оръжието, щом го има изписан в анекса  .. , а то не е така ... 

Този пост е редактиран от ДБД: 10 септември 2019 - 11:03

#14 aladin

aladin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 142 Мнения:

Публикувано 10 септември 2019 - 11:28

Не съм сигурен, че е точно така. Просто незнам.
Но знам, че те въобще не разбраха че оръжието ми е с резба. Също така, номерът на оръжието не съдържа символи М 14х1.

#15 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4216 Мнения:

Публикувано 10 септември 2019 - 11:49

Добре ! 

#16 Emil Aleksandrov

Emil Aleksandrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 50 Мнения:
  • Име:Emil
  • Оръжие:Tikka T3x adjustable 308win ! F.A.I.R Premier12/76 ! Izh 58 12/76
  • ГрадЯмбол

Публикувано 10 септември 2019 - 01:42

А по принцип на някой вписано ли е в разрешителното, че има резба отпред?

#17 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 831 Мнения:
  • Градградът на липите

Публикувано 10 септември 2019 - 03:07

А по принцип на някой вписано ли е в разрешителното, че има резба отпред?

Твърдо "НЕ"  това са глупости на квадрат , резбата днес я има , утре не . За скъсяването на цевта си има ред и начин .

• ДБД харесва това

#18 gogich

gogich

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:cz ZH102_12/70, izh 58 МАЕ_12/70, cz 452-2E ZKM lux_.22lr, STEYR CL II SX_308win, STEYR M9_9x19
  • ГрадКостенец, София

Публикувано 10 септември 2019 - 03:47

Твърдо "НЕ"  това са глупости на квадрат , резбата днес я има , утре не . За скъсяването на цевта си има ред и начин .

... в кръга на шегата, това "НЕ" не е много трърдо! Само няколко коментара по-нагоре, има пример за вписване в разрешителното (вярно от незнание).

На мен, по същата причина ми вписаха карабина без калибър и аз си доставих удоволствието да отида в оръжеен магазин и да поискам от всики калибри по кутия патрони (падна смях).

И последващата поправка беше, че преписаха дословно всичко за оръжието от фактурата за продажба.

• NBP харесва това

#19 Emil Aleksandrov

Emil Aleksandrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 50 Мнения:
  • Име:Emil
  • Оръжие:Tikka T3x adjustable 308win ! F.A.I.R Premier12/76 ! Izh 58 12/76
  • ГрадЯмбол

Публикувано 10 септември 2019 - 04:32

В моето разрешителното примерно е вписано само тика т3 308 winchester и номера на оръжието. И сега ако си направя резба, предполагам няма как да разберат оригинална ли е, или правена допълнително, освен ако не пуснат запитване до завода квото според мен няма как да стане!
  • NBP харесва това

#20 aladin

aladin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 142 Мнения:

Публикувано 10 септември 2019 - 04:35

Вписването на оръжието с резба, ми се струва все едно че ще е, като вписването размера на гумите при регистриране на автомобил.
Не е най добрия пример,но...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!