Към съдържанието

Снимка

За нашите снайперисти ..... Или как го правят нормалните и можещите

• Моля, влезте за да отговорите
70 отговора на тази тема

#61 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 384 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308, СКС
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 10 януари 2020 - 08:41

Това състезание е организирано от Сергей Горобец под  влиянието на Т-Клас, със съдии от Т-клас, и т.н. Човекът сериозно се зае да развива Т-клас в Русия( и не само там). Очевидно е оценил потенциала на въпросния формат, създаден в и усъвършенстван в България( докато ние го плюем). Сега, това че в Русия имат  условия, като материална част( стрелбище, машини..) е друг въпрос, но важното е, че всичко останало е  100% Т-клас.

п.п. За мен най- странното е, че водещия в клипа така и не разбра, защо не трябва да изхвърля изстреляните пълнители :lol2:

Този пост е редактиран от баян: 10 януари 2020 - 08:49

#62 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 419 Мнения:
  • Оръжие:Glock 17 gen 4; Stoeger M 2000; SLR 95 LHMB; FNAR

Публикувано 10 януари 2020 - 03:15

Това състезание е организирано от Сергей Горобец под  влиянието на Т-Клас, със съдии от Т-клас, и т.н. Човекът сериозно се зае да развива Т-клас в Русия( и не само там). Очевидно е оценил потенциала на въпросния формат, създаден в и усъвършенстван в България( докато ние го плюем). Сега, това че в Русия имат  условия, като материална част( стрелбище, машини..) е друг въпрос, но важното е, че всичко останало е  100% Т-клас.

п.п. За мен най- странното е, че водещия в клипа така и не разбра, защо не трябва да изхвърля изстреляните пълнители :lol2:

Има два подхода ....
1. Всичко се прибира;
2.
2.1. Празния се изхвърля;
2.2. има ли и един патрон в пълнителя ...в торбата.
Аз съм за първия всичко се прибира защото може да потрябва... Втория подход е характерен за хората обучени от полицаи,а първия е характерен за хора с военно обучение( изпълниш задачата и ти дадст следваша " порция") патрони е какво ще ги налентоваш ? Свързано е при военните с т.н близка задача и следваща задача
  • avdjiev71 харесва това

#63 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 226 Мнения:
  • Оръжие:TIKKA

Публикувано 10 януари 2020 - 09:52

Мислите ти са напълно погрешни !!

В реална мисия, твоите колеги от Братската US армия взимат само  Еднократни Пластмасови пълни пълнители с 223 рем. Стрелят и Хвърлят. Това са моите наблюдения !!!

#64 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 419 Мнения:

Публикувано 10 януари 2020 - 11:42

В реална мисия, твоите колеги от Братската US армия взимат само  Еднократни Пластмасови пълни пълнители с 223 рем. Стрелят и Хвърлят. Това са моите наблюдения !!!

Радвам се за твоите наблюдения, но да отбележа, че пълнителите за "еднокрстна" употреба не са пластмасови, а алуминиеви. Алмин бате, алмин.... Та толкова си гледал.
П.П. има начин да ти го обесня практически, но просто е загуба на време.

#65 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 384 Мнения:
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308, СКС
  • ГрадСофия

Публикувано 13 януари 2020 - 08:51

Да, защото Американската армия води конфликти с ниска интензивност, където има осигурена добра логистика. Мисия с продължителност до няколко дни и след това почивка в базата на климатик, киносалони, масажи и т.н. При конфликт с висока интензивност, където често се прекъсват снабдителните линии - Корейската война, Виетнамската война снабдяването често липсва1 е нередовно или е по въздуха( ограничен тонаж)  и тогава едно е да ги снабдиш само с патрони, друго е и с пълнители( например в битка участват 10 хиляди души и всичките си изхвърлят Х4 пълнителя =40 000 пълнителя !!!)

Българската армия, ако воюва (не дай си боже), ще го прави в условията на лошо снабдяване, затова е добре да се тренира по този начин (тактическо презареждане).

• DrOhboli, Todir, Щирлиц и 2 други харесват това

#66 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 419 Мнения:

Публикувано 13 януари 2020 - 05:48

Гошо, преди много години си научих урока на тема пълнител... За калаша по добър пълнител от пласмасовия или т.н арсеналка вафла или руския полимерен ..., Като и двата са с метални заключващи зъби и устни няма по добро. Металния за калаш е шитня.
Стрелял съм с Колт AR15 мач , който беше с алуминиев та се пукна от задръжки, но като разбрах, че се е водил за еднократна употреба си отдъхнах.
Та за мен дали ще е тактическо ... или по неотложост всичко се прибира

#67 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 384 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 14 януари 2020 - 09:25

Та за мен дали ще е тактическо ... или по неотложост всичко се прибира

На война, ако нямаш пълнители, дори и да се снабдиш с трофейни боеприпаси не можеш да ги използваш, защото няма къде да ги налентоваш.

• Orka_71 харесва това

#68 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 419 Мнения:

Публикувано 14 януари 2020 - 11:08

На война, ако нямаш пълнители, дори и да се снабдиш с трофейни боеприпаси не можеш да ги използваш, защото няма къде да ги налентоваш.

Гошо, виж какво съм написал в post="225497" - близка и следваща задача...
Та обърни се към водещите спецове да го разяснят как е по тяхному - за справки TIR

#69 ivan..dimitrov

ivan..dimitrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 159 Мнения:
  • Име:ivan
  • Оръжие:Mauser 300Win.CZ 452-22WMR,IG-27,IG-58
  • Куче:противосвинско
  • МПС:проходимо
  • ГрадБургас

Публикувано 14 януари 2020 - 02:43

Ей, Цонка мира не им даваш....!!!!

#70 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 419 Мнения:

Публикувано 14 януари 2020 - 05:12

Ей, Цонка мира не им даваш....!!!!

Жив и здрав Ванка и за много години друже.
Аз само коментирам видяно от моята камбанария и ти много добре го знаеш че съм прав.
П.П. Това което правят не го омаловажавам

Този пост е редактиран от Orka_71: 14 януари 2020 - 05:13

• ivan..dimitrov харесва това

#71 ivan..dimitrov

ivan..dimitrov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 159 Мнения:
  • Име:ivan
  • Оръжие:Mauser 300Win.CZ 452-22WMR,IG-27,IG-58
  • Куче:противосвинско
  • МПС:проходимо
  • ГрадБургас

Публикувано 14 януари 2020 - 07:54

Жив и здрав Ванка и за много години друже.
Аз само коментирам видяно от моята камбанария и ти много добре го знаеш че съм прав.
П.П. Това което правят не го омаловажавам

Цонка както се казва... всеки знае как да си оправи жената...ама за собствената говорим..!! Така е и при тях те си знаят какво правят и какво им харесва....абе шарен свят!! Наслука и много точни изстрели!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!