Към съдържанието

Снимка

За нашите снайперисти ..... Или как го правят нормалните и можещите

• Моля, влезте за да отговорите
19 отговора на тази тема

#1 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 333 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 07:12

Ровя се аз в тубето и попадам на един страхотен клип ....не е голям 9 мин. и нещо но е много обхватен https://youtu.be/ouOuyvtIyKg
Истински военно приложен спорт.
Има си всичко...и бягане и ориентиране и целеуказване ....
Ей видях и НК417 ползват .... Та за тази пушка този дето стана 11 на Kahles cup 2019 в Австрия казваше, че е боклук.
Абе гледам язи нашите в YouTube- то .... какво беше ....Т-class и виждам, че сцените дето са SWB .... Полуавтоматична карабина и пистолет са страхотно интересни .... Да дори са по инересни от швабските... бааах маау толкоз с военно училише/ образование ( Tir да се отбележе и коригира) имат, а нито един казус или тактическа обстановка за сцена като съм им гледал клиповете нямат....
Главния герой в романите на Матьо Райли ( Scarecrow) да ви обърне внимание на свойства на месността, предвижване, ориентиране, разпознаване на цел и ....
Бе ще подредите мултигъна в съответния формат ма ще минат години и вместо да трошите патрони едно към кесим за забавлени ще минете на фаза истински военно приложен спорт, който да привлича младите, и по голяма част от ловците...
Вярвайте инак ви се радвам на ентусиазма

#2 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:
  • Оръжие:TIKKA

Публикувано 06 септември 2019 - 10:35

Цоньо, на 01.09.2019г. бях в Сърбия. Стрелях на тяхно състезание на 500 и 1000 метра. С техния състезател АЦО се видяхме и разговаряхме. КАЛЕС взаимства от ТКЛАС. Това е тяхното първо разчупено състезание!!! Нека не забравяме , че ние направихме Калес състезание месец Април - 2019г. на Сливница....

#3 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 10:43

Това е мишената от 500 метра . Черния кръг Х е с диаметър 3.5 см. А десятката е с размер Седем см.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  500.jpg   96,48K   1 Брой сваляния

Този пост е редактиран от TIR: 06 септември 2019 - 10:44

#4 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 10:59

Преди основния мач, имаш прострелка. Това е моята от три изстрела на 500 метра със Стокова ТИКА.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  500.jpg   112,98K   1 Брой сваляния
  • Прикачен файл  500.jpg   112,98K   0 Брой сваляния

• ДБД, Иван Кючуков, n960 и 13 други харесват това

#5 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:00

Това ми е Групата от ТРИ ИЗСТРЕЛА НА 1000 метра.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  1000.jpg   153,02K   1 Брой сваляния

Този пост е редактиран от TIR: 06 септември 2019 - 11:01

• ДБД, Иван Кючуков, n960 и 15 други харесват това

#6 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:03

Всичко е ДОКУМЕНТИРАНО и отразено в класацията на БАЛКАНСКАТА ЛИГА!!!!

• Иван Кючуков харесва това

#7 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:19

P.s това е мишената от 1000 метра. Десятката е с размер от 9 сантиметра. Вятър на пориви до 6 метра и Отвратителен МИРАЖ.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  1000.jpg   155,18K   1 Брой сваляния

#8 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:24

Ако иска ТОЗ писател Цоньо да се пробва на тези разстояния, ще му съдействам. И тук ще публикуваме неговите ОПРАВДАНИЯ и РЕЗУЛТАТИ !!!!!

Този пост е редактиран от TIR: 06 септември 2019 - 11:50

• 5_AR харесва това

#9 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:28

След прострелката на 1000 метра коригирах 2 клика UP и всичко е ОК.

#10 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:33

ТИККА 6.5 кр.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  10.jpg   215,44K   1 Брой сваляния

• n960, 5_AR, damian1 и още 1 харесват това

#11 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 11:46

За основния МАЧ на 500 метра, направих корекция от 3 клика в ляво, и направих най-много х и 10-ки !!

#12 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2656 Мнения:

Публикувано 07 септември 2019 - 12:12

Браво!
Отлично, добре си хванал вятъра.
  • Orka_71 харесва това

#13 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 333 Мнения:

Публикувано 07 септември 2019 - 05:05

Добро утро Тихомире,
Избягах/ взех си сутришната доза мазохизъм от 3 км. и отново ти казвам, НЕ ЧЕТЕШ.
Научи се да четеш, а за да се научиш на някои неща те съветвам да прочетеш трактата на Миамото Мусаши " Ръкописа на петте пръстена" и книгата " Изкуството на войната" от Сун Дзъ.
П.П. Не ръката и окото произвеждат точния изстрел, а мозъка.....
Научи се да ЧЕТЕШ и да разбираш кое е сериозното и важното .... и дано да анализираш написаното.
П.С. Когато видиш, че някъде ти усмея труда/ постижения и уменията може да ми се обадиш имаш ми телефона
Лек, приятен и ползотворен ден Ви желая на всички

Този пост е редактиран от Orka_71: 07 септември 2019 - 05:13

#14 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 07 септември 2019 - 08:22

Добро утро Тихомире,
Избягах/ взех си сутришната доза мазохизъм от 3 км. и отново ти казвам, НЕ ЧЕТЕШ.
Научи се да четеш, а за да се научиш на някои неща те съветвам да прочетеш трактата на Миамото Мусаши " Ръкописа на петте пръстена" и книгата " Изкуството на войната" от Сун Дзъ.
П.П. Не ръката и окото произвеждат точния изстрел, а мозъка.....
Научи се да ЧЕТЕШ и да разбираш кое е сериозното и важното .... и дано да анализираш написаното.
П.С. Когато видиш, че някъде ти усмея труда/ постижения и уменията може да ми се обадиш имаш ми телефона
Лек, приятен и ползотворен ден Ви желая на всички

Направиха ти предложение ,...да отидеш и да стреляш с тях / състезателите Т-class/  . Всякакви приказки и поучения ,преди резултатите от  една такава стрелба,  по-добре си ги спести ..... ще звучат празно и безсмислено .

Нещо като онзи циганин  дето разправял колко са хубави кюфтетата ...Аз , ...вика , ...не съм ял , ама на бате един приятел е ял и каза ... че са много  хубави :lol:

Този пост е редактиран от damian1: 07 септември 2019 - 08:27

• n960, 5_AR, troicho1 и 2 други харесват това

#15 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 785 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 07 септември 2019 - 11:56

Направиха ти предложение ,...да отидеш и да стреляш с тях / състезателите Т-class/  . Всякакви приказки и поучения ,преди резултатите от  една такава стрелба,  по-добре си ги спести ..... ще звучат празно и безсмислено .
Нещо като онзи циганин  дето разправял колко са хубави кюфтетата ...Аз , ...вика , ...не съм ял , ама на бате един приятел е ял и каза ... че са много  хубави :lol:

Аз понеже съм малко глуповат,така и не разбрах какво точно се опитва да каже орката със тоя клип?
Немски също не разбирам,ама като чух и прочетох че немския тим е от бундесвера или го представя/не разбрах точно/ горе долу схванах за какво иде реч:)Също така,не познавам и хората към които е адресиран клипа... та си мисля,че ако са любители,няма как орката да иска от тях това,което правят хора,които са кадри на Бундесвера и вероятно са на съвсем друго ниво на подготовка.
  • damian1 харесва това

#16 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 07 септември 2019 - 01:57

Ех....Цоньо....Цоньо, уш си РАААзумен Военен, хубаво гледаш клипчета в Тубето но пропускаш нещо важно и съществено. В това състезание всяка година участват и отбори от БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ. Тази година също участваха момчета от Б.А. Много добре се представиха и имат моите Адмирации. Ето ти класирането.

Прикачени файлове

• Прикачен файл  EU-2019.jpg   101,24K   0 Брой сваляния

• Иванов харесва това

#17 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 360 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Чз 513, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Браунинг Мк3 9,3х62, Ремингтън 700 SPS .223, Ремингтън 700 VSF .308
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 10 септември 2019 - 03:03

на свойства на месността, предвижване, ориентиране, разпознаване на цел и ....

Колега според мен бъркаш нещата. Т-клас служи да усъвършенства само стрелковите умения на практикуващите. Той не претендира, че подобрява тактическите, физическите, географските, сапьорните и всякакви други военни умения.

Този пост е редактиран от баян: 10 септември 2019 - 03:03

#18 Orka_71

Orka_71

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 333 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 07:13

Колега според мен бъркаш нещата. Т-клас служи да усъвършенства само стрелковите умения на практикуващите. Той не претендира, че подобрява тактическите, физическите, географските, сапьорните и всякакви други военни умения.

Баяне, след като зачекна на тема подобряване на стрелкови умения я ни просветли за това каква е разликата

https://youtu.be/qIid9xV7SwA

https://youtu.be/Sz0KnFz8fYw

https://youtu.be/FW1zTEqsN4g

..... И какво има и стрелба със снайпер + нещо за малко фън с ....стреля се по минимално различни мишени и .... На едното се иска дублет а на другото триплет.... Бах маааму ....третия е разход на патрон , а в лова имали трети....бе изпрати го ка'т войвода

#19 TIR

TIR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 209 Мнения:

Публикувано 11 септември 2019 - 08:41

Цоньо, Спри се !!! Ставаш СМЕШЕН....

• 5_AR и troicho1 харесват това

#20 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 203 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard 2, Mossberg 9200 , ZKK 600, ZBK 110,ZH 301, ZH304,Armed SBW410
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300,Mitsubishi L400
  • ГрадРусе

Публикувано 11 септември 2019 - 10:21

Е той отдавна си е смешен ма няма как да го осъзнае . Пример за "великата" ни армия в момента. Щом сам не може да открие разлика между лов и забавление. Жалко че вече 90% от населението са такива !!  :(  :(  :(  :(  :(

• svetlens, troicho1 и баян харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!