Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Звуков имитатор - какъв да бъде той?

• Моля, влезте за да отговорите
62 отговора на тази тема

#1 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 17 февруари 2013 - 10:27

До сега се лутах по сайтовете и разглеждах различни имитатори, искам да купя такъв с дистанционно управление, като че ли този най ми допадна:http://raptor-imitat.../apps/webstore/ Ако някой ползва такъв или е запознат с предлаганите модели то, тук е мястото да споделите предимствата и недостатъците им. Или да ми предложите друг модел на достъпна цена и с добро качество.

#2 ванко петков

ванко петков

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 122 Мнения:
  • Име:Иван Петков
  • ГрадРоман.

Публикувано 18 февруари 2013 - 05:32

Погледни и Тигър-2000, за мен са по-добри.

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 1944 Мнения:

Публикувано 18 февруари 2013 - 05:38

И аз тъй викам!

#4 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 февруари 2013 - 10:50

Кой модел по точно?

И аз тъй викам!

Раптора ме блазни, че има към него трептяща примамка.

#5 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:
  • Оръжие:Дрянова пръчка
  • МПС:Тротинетка

Публикувано 19 февруари 2013 - 09:52

Някой от мелодийките не стават гонят дивеча!Иначе за компактност и изпълнение ок!

Мое неангажиращо мнение!Личен опит! 

#6 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 февруари 2013 - 10:04

Някой от мелодийките не стават гонят дивеча!Иначе за компактност и изпълнение ок!

Дай си препоръките тогава.

#7 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 829 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 19 февруари 2013 - 10:20

100% съм за Раптор!!!

Ползвам го вече 3-ти сезон.Дистанционното работи на 70-80 м.изпробвано,като започне да пада акумолаторчето,първо спира да се върти опашката,после заека плаче още 2 часа.

Купих го от Любо-Бубата от Дупница,много точен и коректен,по другите форуми е с ник "Infinity"

#8 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 19 февруари 2013 - 10:28

И аз се чудя каква е разликата между марките, нали звуците са еднакви, а като гледам и говорителите също.

#9 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2013 - 10:36

Дай си препоръките тогава.

Много са важни мелодиите!Приятел от форума мина на мп3 и едни интерактивна колона голяма колкото мандарина и изби рибата!Имам тигър 2000 но проблема е че не мога да сменям звуците!И мисля да я продам и минавам на този вариант!Тонколонката 10лв и мп3 около 10лв и едни качествени звуци и ти си човека!Има едни по скъпички но са по ефектни http://www.germanos....x-mini-ii-black

Китайските са по 10лв!За мен това е решението както писах!

Наслука :258029:  :256605:

Този пост е редактиран от engin: 19 февруари 2013 - 10:36

#10 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 19 февруари 2013 - 10:40

И аз се чудя каква е разликата между марките, нали звуците са еднакви, а като гледам и говорителите също.

Звуците са теглени от нета и навсякъде са еднакви!Орнитолозите имат перфектни и качествени звуци пробвал съм със техни и имат ефект и то много голям!

#11 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1501 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 19 февруари 2013 - 11:47

Кажи кой звук визираш ? И моята е на същата фирма.За хищник имам заек,кокошка,коте,сврака.

#12 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 20 февруари 2013 - 08:09

Много са важни мелодиите!Приятел от форума мина на мп3 и едни интерактивна колона голяма колкото мандарина и изби рибата!Имам тигър 2000 но проблема е че не мога да сменям звуците!И мисля да я продам и минавам на този вариант!Тонколонката 10лв и мп3 около 10лв и едни качествени звуци и ти си човека!Има едни по скъпички но са по ефектни http://www.germanos....x-mini-ii-black

Китайските са по 10лв!За мен това е решението както писах!

Наслука :258029:  :256605:

И този вариант съм си го мислил, проблема ми е, че искам да е с дистанционно управление.

#13 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2340 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 20 февруари 2013 - 11:04

Публикувано изображениеНие ползваме тази :) .И защо ти трябва да е с дистанционно???Това е с вградена 10 ватова тонколона и е предостатъчно,като сила на звука.Имай на предвид,че не трябва да е много силен звука,хищника усеща много добре,кога и как го мамят.Това е един вид МР3 ,има вградени 53мелодии,дават ти сайт като,има допълнително 500 звука на всякакви животни.Аз ползвам за хищниците три звука на ранен заек.Цената и е 80лв. и е голяма,колкото телефон ;)

• engin и Димитър Костадинов харесват това

#14 snaiper.

snaiper.

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1501 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 20 февруари 2013 - 11:14

На моята имам дистанционно и все си мисля че не е излишно.Особенно ако си на дърво а машинката е в някоя туфа долу.Някога имах друга,без дистанцията и виждах зор като я пуснех и веднага да тичам да се катеря :)

Тази твоята добре изглежда,откъде е купена ?

• ванко петков харесва това

#15 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 441 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 20 февруари 2013 - 11:29

Аз си направих с такова нещо http://dx.com/p/car-...sd-dc-12v-90148

Има дистанционно, но е инфрачервено лови на 5-6 метра, може би макс 10 и трябва пряка видимост към фотодиода. Това на тигъра е радио и лови на много повече дори при липса на пряка видимост. Звуци се намират по нета всякакви.

• ДБД харесва това

#16 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • ГрадТроян

Публикувано 20 февруари 2013 - 01:04

Публикувано изображениеНие ползваме тази :) .И защо ти трябва да е с дистанционно???Това е с вградена 10 ватова тонколона и е предостатъчно,като сила на звука.Имай на предвид,че не трябва да е много силен звука,хищника усеща много добре,кога и как го мамят.Това е един вид МР3 ,има вградени 53мелодии,дават ти сайт като,има допълнително 500 звука на всякакви животни.Аз ползвам за хищниците три звука на ранен заек.Цената и е 80лв. и е голяма,колкото телефон ;)

Ами мисля си, че ако е с дистанционно то звука не идва от теб, оставям я на 60-70 метра и оркестъра започва и така не привличам вниманието на хищника към себе си, а и вероятност да ме забележи е по малка

• ДБД харесва това

#17 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 20 февруари 2013 - 01:39

Между другото много се бях замислил над този имитатор!Някакви впечатления колко издържа батерията в реални условия нещо по конкретно!

#18 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2340 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 20 февруари 2013 - 02:56

На моята имам дистанционно и все си мисля че не е излишно.Особенно ако си на дърво а машинката е в някоя туфа долу.Някога имах друга,без дистанцията и виждах зор като я пуснех и веднага да тичам да се катеря :)

Тази твоята добре изглежда,откъде е купена ?

.Не съм казал,че дистанционното е излишно.Хубаво е и си има своите предимства,но тази е не ангажираща,малка и лесно носима.Аз се качвам на дървото и я пускам,направил съм си място къде да стои и я оставям да си свири като през това време се оглеждам.Спирам я и когато трябва,пак я пускам.До сега,първи аз виждам хищника като идва и съответно го стрелям,преди да разбере каквото и да е ;) .Няма,защо да бързаш да се качваш на дървото.Доста хора си взеха и са много доволни от нея.Еми,по-принцип аз ги продавам,но може и на други места да ги има :) .

#19 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2340 Мнения:
  • ГрадПоморие

Публикувано 20 февруари 2013 - 03:07

Между другото много се бях замислил над този имитатор!Някакви впечатления колко издържа батерията в реални условия нещо по конкретно!

Батерията издържа много,малко по-голяма е от на телефона и пак е,литиево-йонна като се зарежда чрез кабел от компа или  в тока.Може към нея да се сложи батерия към 12 волта + два изхода за допълнителни колони.Но,както казах не е нужно,звука е достатъчно силен да се чуе на километри,особено при тихо време.Аз лично е пускам на 22-25 в зависимост от местността,силата и е до 30.Ако има хищник на около,на 10-20 сек. изкача като тапа :D  и до сега не ме е изложила.Дето се казва,избива си парите,че и отгоре съм ;) .Еми с това ги привличаме хищниците и резултата е налице  :256605:

#20 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 449 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 20 февруари 2013 - 06:04

Ами мисля си, че ако е с дистанционно то звука не идва от теб, оставям я на 60-70 метра и оркестъра започва и така не привличам вниманието на хищника към себе си, а и вероятност да ме забележи е по малка

Вземи си с дистанционно.Освен това което си написал,дистанционното те прави много по независим от вятъра.В много от случаите хищика,особено лисицата подхожда към примамката срещу вятъра,и ако уреда е при тебе = си разконспириран.Смяната на зписа също е предимство,щото хищника свиква бързо с един и същ звук.Много често докато следим и стреляме по животно  подмамено от уреда наоколо има и други,които свързват звука с изстрела и после знаят...

• mir777, engin, nikolay и 3 други харесват това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!