Към съдържанието

Снимка

Конкурс за най-интересна ловна история

• Моля, влезте за да отговорите
15 отговора на тази тема

#1 parvanski

parvanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Име:Първан Киров
  • Оръжие:ИЖ - 27 1С
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 05:59

Здравейте, колеги! Във връзка с навършването на една година от сватбата със съпругата ми реших да ви предизвикам и да обявя надпревара за най-интересна ловджийска история. Колкото е поучителна или хумористична, толкова по-добре. Разкажете ми, като коментар към темата, какво сте преживели из горските дебри или сред полето. Срокът е до 8 септември. Журито ще бъда аз, а наградата за победителя ще бъде по желание една от двете ми книги, разбира се с послание. Очаквам вашите текстове и ви желая слука и всичко най-добро!

Прикачени файлове

• pogo, Иван Кючуков, Todir и 4 други харесват това

#2 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 07:10

Аааа , не сме останали без ловни раздуфки ,...а съм сигурен и че бая още има какво да се разкаже  :D .

Е тук има малко  :D

http://www.lovecbg.c...ловни-раздувки/

#3 parvanski

parvanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 08:38

Благодаря, колега! Но ми се иска историята да е по-автентична, така да се каже. И аз съм уверен, че има какво да се разкаже. Поздрави! :)

Аааа , не сме останали без ловни раздуфки ,...а съм сигурен и че бая още има какво да се разкаже  :D .

Е тук има малко  :D

http://www.lovecbg.c...ловни-раздувки/

• damian1 харесва това

#4 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4244 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 04 септември 2019 - 09:11

Здравейте, колеги! Във връзка с навършването на една година от сватбата със съпругата ми реших да ви предизвикам и да обявя надпревара за най-интересна ловджийска история. Колкото е поучителна или хумористична, толкова по-добре. Разкажете ми, като коментар към темата, какво сте преживели из горските дебри или сред полето. Срокът е до 8 септември. Журито ще бъда аз, а наградата за победителя ще бъде по желание една от двете ми книги, разбира се с послание. Очаквам вашите текстове и ви желая слука и всичко най-добро!

:) Като обявяваш конкурс - дай и регламент...

Щото се сблъскваш с най - организираната банда лъжци, дето си плащат да лъжат законно... ловджиите

Например стил Барон Мюнхаузен...

Та си мисля, че не знаеш с какво си се захванал... :256605:

Този пост е редактиран от Чавдар: 04 септември 2019 - 09:13

• damian1 харесва това

#5 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 04 септември 2019 - 10:45

:) Като обявяваш конкурс - дай и регламент...

Щото се сблъскваш с най - организираната банда лъжци, дето си плащат да лъжат законно... ловджиите

Например стил Барон Мюнхаузен...

Та си мисля, че не знаеш с какво си се захванал... :256605:

Що така :), ...не сме лъгали ... е малко може да е поукрасено :) , ама си е истина  :) .

П.П. Хванала давност вече де ... да не пропусна :lol2:

• Tanatos харесва това

#6 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 785 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 05 септември 2019 - 11:46

Благодаря, колега! Но ми се иска историята да е по-автентична, така да се каже. И аз съм уверен, че има какво да се разкаже. Поздрави! :)

Ако имаш възможност,посещавай банкетите и почерлките,които се организират по ловните хижи и фургони,там със сигурност ще чуеш най най най-автентичните разкази за ловни истории и преживявания:)

#7 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 785 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 05 септември 2019 - 11:46

Ако имаш възможност,посещавай банкетите и почерлките,които се организират по ловните хижи и фургони,там със сигурност ще чуеш най най най-автентичните разкази за ловни и не само ловни истории и преживявания:):)

Този пост е редактиран от Sandanski: 05 септември 2019 - 11:49

#8 parvanski

parvanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 05 септември 2019 - 12:40

Благодаря за съветите, колега:)! Слушал съм доста истории край огъня, но след написването на двата ми ловни сборника имам нужда от нови случки. Затова обявих и конкурса. А иначе от петък до неделя съм в Сандански, ако желаете можем да се запознаем. Поздрави!
  • damian1 харесва това

#9 Tanatos

Tanatos

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 78 Мнения:

Публикувано 06 септември 2019 - 05:18

Що така :), ...не сме лъгали ... е малко може да е поукрасено :) , ама си е истина  :) .

П.П. Хванала давност вече де ... да не пропусна :lol2:

Как пък да не е малко.С Чавдар лъжете като дръти цигани :lol2: Хеле пък ти.Особено със просеката от пушката в царевицата :lol2:А пък за Чавдаровата мечка думи нямам.Артък се заклещили на джама. :lol2:

Този пост е редактиран от Tanatos: 06 септември 2019 - 05:19

• damian1 харесва това

#10 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 06 септември 2019 - 11:40

Как пък да не е малко.С Чавдар лъжете като дръти цигани :lol2: Хеле пък ти.Особено със просеката от пушката в царевицата :lol2:А пък за Чавдаровата мечка думи нямам.Артък се заклещили на джама. :lol2:

Това с просеката е от украсата :D.

:256605: 

• Tanatos харесва това

#11 parvanski

parvanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 07 септември 2019 - 08:21

Здравейте! Тези истории с просеката с пушката в царевицата и заклещването на прозореца не съм ги чел. Ще може ли да ми ги разкажете? Поздрави!

#12 Tanatos

Tanatos

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 78 Мнения:

Публикувано 07 септември 2019 - 10:22

Малко по горе във мнение 2,колегата Дамян ти е дал линк.

#13 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3860 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 07 септември 2019 - 05:02

Аз да ви разкажа как се лови мряна на сиренце....
Та събличаш се чисто гол влизаш в средно дълбок вир, клякаш и слагаш сиренцето на дупето и не мърдаш. Като дойде мрянката да кълве на третото клъвване стискаш и излизаш бързо на брега.....
Ако я хванеш хубаво, само те пляска с опашката по бузите....

Този пост е редактиран от todor_gps: 07 септември 2019 - 05:02

#14 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3860 Мнения:

Публикувано 07 септември 2019 - 05:43

Та сега и исто историята.
Имам си един приятел от студентските години голям любител на пъстървовия риболов, та обажда ми се е пита:
-Бако Тошо, да дойдем с Добри да се пуснем по Чая, и да хванем малко пастървичка.
-Санде взимай го и идвайте.
Та дойдоха и рано на разсъмване поехме, вир след вир, сменя ме стръв, червеи, торни, бели, момарци, блесна....не откъцва....
Цял ден нищо, към 16ч. капнали и огладнели си изядохме доматките салама и хляба и остава малко сиренце и тъкмо да го пусна в реката, Добри скочи и вика:
-Тука има ли мряна. Аз му викам тука е високо има знам един вир по надолу де съм хващал.
-Давай да идем там.
Отиваме почти по мръкнало и Добката се съблече и влезна полека във вира и клекна стои и брои 1-2-3иии изправя се е тича към нас и една мряна го пляска по задника....
Двамата със Санди стоим и гледаме като киликанзери.
Дорде се осетим и Добри извика 3иии и се чу шупур, шупур и шляп, шляп и извади още една....
След малко се усетих във вира със сиренце на дупето чакащ да клъвне мрянката.....хванах 8, Санди хвана 10, а Добри 18....
Става много тъмно и взехме да се бутаме в тъмното та спряхме иначе даваше добре. .....

Този пост е редактиран от todor_gps: 07 септември 2019 - 06:12

#15 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1291 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 09 септември 2019 - 08:45

Та сега и исто историята.
Имам си един приятел от студентските години голям любител на пъстървовия риболов, та обажда ми се е пита:
-Бако Тошо, да дойдем с Добри да се пуснем по Чая, и да хванем малко пастървичка.
-Санде взимай го и идвайте.
Та дойдоха и рано на разсъмване поехме, вир след вир, сменя ме стръв, червеи, торни, бели, момарци, блесна....не откъцва....
Цял ден нищо, към 16ч. капнали и огладнели си изядохме доматките салама и хляба и остава малко сиренце и тъкмо да го пусна в реката, Добри скочи и вика:
-Тука има ли мряна. Аз му викам тука е високо има знам един вир по надолу де съм хващал.
-Давай да идем там.
Отиваме почти по мръкнало и Добката се съблече и влезна полека във вира и клекна стои и брои 1-2-3иии изправя се е тича към нас и една мряна го пляска по задника....
Двамата със Санди стоим и гледаме като киликанзери.
Дорде се осетим и Добри извика 3иии и се чу шупур, шупур и шляп, шляп и извади още една....
След малко се усетих във вира със сиренце на дупето чакащ да клъвне мрянката.....хванах 8, Санди хвана 10, а Добри 18....
Става много тъмно и взехме да се бутаме в тъмното та спряхме иначе даваше добре. .....

То оттам ли идва вица " плувай , плувай не е риба"?
  • todor_gps харесва това

#16 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3860 Мнения:

Публикувано 09 септември 2019 - 12:07

То оттам ли идва вица " плувай , плувай не е риба"?

То там нещата са по-дълбоки......тук е само повърхностно и здрави седалищни мускули ..... :lol2:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!