Към съдържанието

Снимка

Лов на пъдпъдък, гургулица и гривяк - ловен сезон 2019/2020 год.

пъдпъдък гургулица гривяк

• Моля, влезте за да отговорите
112 отговора на тази тема

#101 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4179 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 21 август 2019 - 10:54

Досега винаги съм бил оптимист относно пъдпъдъка.Отдавах по слабия отстрел на климатичните промени.Завимиста бе очевидна
.Има ли дъжд има пъдпъдъци.Последните 2 години нещата се промениха драстично.Земеделието дори и по нашия край се модернизира ,съчетано с масовата употребата на машинки ще съсипе тоя лов.Не мога до ги разбера тези "колеги"в какво намират удовлетворение ползвайки машинки да съберат малкото местен пъдпъдък и да го избият до крак.Що не идат по стрелбището да погърмят и да седнат на по бира...

Адаш, от кога се говори това, че с машинките се събира местния пъдпъдък и се избива..

След това няма родова памет нещо да се върне там...

Щото те имат инстинкт.

Докато бройката на пъдпъдък е избиване на комплекси, а не осъзнато самоограничение ще е така...

Отделно ролята на държавата да юрне производителите да спазват закона - като осигуряване на ремизи и химията...

Този пост е редактиран от Чавдар: 21 август 2019 - 10:55

• avdjiev71 и alexandro42 харесват това

#102 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 92 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 12:40

Той нали Гари разправяше, че до някаква кръчма до Самоков гледа едни кучета до кофите.
Га се загледал - то вълци...

В Неделя привечер, чакайки вечерен прелет на гургулица в селата около София гледам в една оран отвъд слънчогледа броди нещо, викам си лисица или куче. Взех бинокъла от джипа и вълк. 100% вълк, на към 500 метра от мен ... Не знам какво да си мисля вече

#103 Ano

Ano

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 24 Мнения:
  • Оръжие:Made in Italy
  • Куче:Kurzhaar
  • МПС:4x4

Публикувано 22 август 2019 - 12:39

Е какво да си мислим. Едни пари се прибират за да се унищожи определен вид. Други пък псевдо организацийки гледам само хищници разнасят на сам на там, било пернати било космати :104:

#104 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4179 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 02:26

В Неделя привечер, чакайки вечерен прелет на гургулица в селата около София гледам в една оран отвъд слънчогледа броди нещо, викам си лисица или куче. Взех бинокъла от джипа и вълк. 100% вълк, на към 500 метра от мен ... Не знам какво да си мисля вече

:) И вълците мишкуват като лисиците...

Много хора си мислят, че те ядат само сърнешки стекове... А всъщност плюскат всичко, дето падне...

Когато на Алеко Кюркчиев с доктор Тилев драхме националния рекорд през Февруари, в шкембето на кумчо имаше само една ярешка кожа с космалака, явно отмъкната от нечий стобор, дето се е сушала...

Този пост е редактиран от Чавдар: 22 август 2019 - 02:27

#105 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 259 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ИЖ 27,БЕНЕЛИ АРГО 30,06,РЕМИНГТОН 700 SPS 243 WIN
  • Куче:БРЕТОН
  • МПС:ВИТАРА
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 22 август 2019 - 05:15

[quote name="Чавдар" post="216018" timestamp="1566420848"]Адаш, от кога се говори това, че с машинките се събира местния пъдпъдък и се избива..
Щото те имат инстинкт.
Докато бройката на пъдпъдък е избиване на комплекси, а не осъзнато самоограничение ще е така...
Отделно ролята на държавата да юрне производителите да спазват закона - като осигуряване на ремизи и химията..
Не съм запознат със закона касаещ земеделците,но знам,че ги задължават да оставят част от земята си на оран.Познай кога орът -май-юни обикновено това са участъци с тръни и треволяци пълни с гнездящи пъдури.В следствие на което пъдура директно си бие камшика изобщо от това ловно поле.А машинките се почват от откриването,монтират се на сгодно место нещо тревичка рехава да не би да остане некои не утрепани па и по лесно да се намират отстреляните.Добре че голяма част от пъдура се вдига от това ловно поле преди откриването та да има какво да се върне да люпи догодина.

Този пост е редактиран от choko: 22 август 2019 - 05:17

• Чавдар и damian1 харесват това

#106 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4179 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 06:23

[quote name="Чавдар" post="216018" timestamp="1566420848"]Адаш, от кога се говори това, че с машинките се събира местния пъдпъдък и се избива..
Щото те имат инстинкт.
Отделно ролята на държавата да юрне производителите да спазват закона - като осигуряване на ремизи и химията..
Не съм запознат със закона касаещ земеделците,но знам,че ги задължават да оставят част от земята си на оран.Познай кога орът -май-юни обикновено това са участъци с тръни и треволяци пълни с гнездящи пъдури.В следствие на което пъдура директно си бие камшика изобщо от това ловно поле.А машинките се почват от откриването,монтират се на сгодно место нещо тревичка рехава да не би да остане некои не утрепани па и по лесно да се намират отстреляните.Добре че голяма част от пъдура се вдига от това ловно поле преди откриването та да има какво да се върне да люпи догодина.

Ако питаш мен - както за един заек на времето изключваха завинаги от съюза, сега така трябва да бъде с машинките..

Просто - да стане криминално деяние..

И нулева търпимост..

:) А иначе - след като се въртят милиарди по субсидиите в земеделието съм песимист кой ще спечели между мангизите и пъдпъдъка. 

Този пост е редактиран от Чавдар: 22 август 2019 - 06:25

#107 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4179 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 22 август 2019 - 07:43

Колеги, някой има ли впечатления от стрелба с тези патрони Ламбро "Tordo" 32 грама с концентратор.

Прикачен файл  TORDO_32-350x438.png   110,59K   1 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Чавдар: 22 август 2019 - 07:44

#108 krus

krus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 257 Мнения:

Публикувано 22 август 2019 - 08:04

Колеги, някой има ли впечатления от стрелба с тези патрони Ламбро "Tordo" 32 грама с концентратор.

attachicon.gif TORDO_32-350x438.png

Ползвам 7 и 5 за гълъби и съм доволен.

• Чавдар харесва това

#109 атанас1978

атанас1978

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 83 Мнения:
  • Име:АТАНАС АТАНАСОВ
  • Оръжие:ИЖ-54,ТОЗ-34,ТУЛОВВКА-16КАЛИБЪР
  • Куче:БАРАЦИ-2 ,ГОНЧЕ-1,БРЕТОН-1
  • МПС:РОУВЪР-45,ДАЙХАЦУ ФЕРОЗА
  • ГрадЯМБОЛ

Публикувано Вчера, 15:53

Преди години нямаше такава техника и толкова пестециди всички стърнища бяха с ламлии сега от 5-6 останали стърнища всички са напръскани и даже това на което миналата седмица ловувах успешно вече е изгоряло казаха ми едно което е макс далече там не съм одил поне 7-8 години ей ся паля джипа и отивам да го видя 

#110 атанас1978

атанас1978

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 83 Мнения:
  • ГрадЯМБОЛ

Публикувано Вчера, 18:17

Дискувано е покрай старото се вдигнаха два от пътя тревата е наполовина пожълтяла до него има два ожънати слънчогледа от двете страни тъй че пак там ще тъпчем утре наслука на всички .

#111 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 259 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ИЖ 27,БЕНЕЛИ АРГО 30,06,РЕМИНГТОН 700 SPS 243 WIN
  • Куче:БРЕТОН
  • МПС:ВИТАРА
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано Вчера, 19:48

При мен терени има ма всичко се вдига още преди откриване ,мързеливите и неграмотници пускат дискотеката и за ентусиасти ката мен не остава нищо друго освен да им правим скомина.Очаквам там където отивам утре да има дискотека.
  • alexandro42 харесва това

#112 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 92 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано Вчера, 21:17

Ловувам в един и същи район повече от 10 години, планинско плато, но място държащо много пъдпъдък. Е няма го вече, изчезна. Стари пилета няма, само тазгодишни люпила. Квачки с малки няма - преди вдигах по 10-а. Земеделието не е проблема при нас, а машинкаджиите. Кучета не гледат и не щат да гледат щото ядат храна, а Перуша не бил рентабилен лов ама с машинка става ! Не е скъпа, не яде гранула, не ходиш като луд и събереш 10-а пилета за нЕма час ....
Горските се правят на ни лук яли, ни мирисали .
Хайде наслука на всички ... !

Този пост е редактиран от alexandro42: Вчера, 21:19

#113 атанас1978

атанас1978

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 83 Мнения:
  • ГрадЯМБОЛ

Публикувано Днес, 00:05

По горе един колега пита защо тези с машинките не отидат на стрелбището  ми щото там няма да уцелят  те и за изпита не ходят там . Те са като потеря вдига се пилето и всички стрелят кой го е ударил никои не знае в такъв момент и кучетата се превъзбуждат и не работят няма стойки няма красота няма нищо има един капак пилета и 5-6 сляпока дет се пъчат край тях .

Теми съдържащи: пъдпъдък, гургулица, гривяк

13 потребител(и) четат тази тема

11 потребители, 1 гости, 0 анонимни

пламенчо, Zlobstur, атанас1978, Stoqanov, nikstuch, emo12, yavor70, Bing (1), avdjiev71, Томи, npopov1952, snuri
Change Theme!