Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Златна гъска храни еколозите

• Моля, влезте за да отговорите
12 отговора на тази тема

#1 shot1

shot1

Ловец-любител

• Глобален Модeрaтор
  • 1445 Мнения:
  • Оръжие:намира се

Публикувано 23 май 2019 - 09:59

https://trud.bg/злат...VXWjuMJKZGrZUmU

IMG_4174.jpg

• andi харесва това

#2 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 215 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 24 май 2019 - 11:09

Ми събрали са се няколко души, които му "разбират" и цицат едни пари от европата по проекти за глупости. Лошото е, че при нас ловците няма такива хора, които да ни защитават инересите пред държавата. Иначе при еколозите отдавна избягаха доста кадърни хора - учени, политици и  юристи познаващи перфектно закона и всички вратички във него. След като имаш трите основни части: научна - екип от учени, който да разпише основната част, добри юристи - който да познават добре закона и най-вече вратичките в него, и лоби - някой политик да подбутне леко нещата в правилна посока, няма как да не успееш. Правиш някакъв келяв сайт да се хвалиш колко му разбираш и си загрижен за природата , публикуваш в социалните мрежи по някоя снимка и сълзлив коментар под нея - там има малоумници на кило, веднага ще събереш поне няколко хиляди последователи. И всичко е точно - на печелившите честито - поредния проект е усвоен - балъците да се оправят....

• shot1, lz2 skt и Иво Михайлов харесват това

#3 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1096 Мнения:

Публикувано 24 май 2019 - 09:35

О,я не ми говорете за еколози-да ни пази Господ от сребролюбци и лицемери.....

#4 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 932 Мнения:
  • Оръжие:Дрянова пръчка
  • МПС:Тротинетка

Публикувано 07 декември 2019 - 09:48

Как в България броят дивите зайци с европейски пари

https://www.lentata....x-MSBpDPcUyL3qM

Този пост е редактиран от engin: 07 декември 2019 - 09:48

• todor_gps харесва това

#5 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4376 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 08 декември 2019 - 10:10

Как в България броят дивите зайци с европейски пари

https://www.lentata....x-MSBpDPcUyL3qM

Уникален пример, как личния интерес /усвояване на парички/ унищожава национална и обществена ценност..... :lol2:

И как липсват обществени ценности и общество, което да нарита такива измекяри и тарикати и да ги навре където трябва, няма общество има отделни индивиди, които преследват личните си интереси и нехаят за всичко останало.....пълна деградация и падение в търсене на личните облаги.....и няма как да е иначе, след като основните ценности са "искам аз да изпъкна над другите".... "кьорав карти не играе" ...." млади милионери" и как беше " парите не обичат балъците" и т.н....тези трябва да са балъци, за да изпуснат тези парички.... :D

Неее! трябва да ги аплодираме, защото тези типове усвояват пари и реализират добри постъпления, браво на добрите бизнесмени.....икономическите анализатори трябва да ги покажат, как се усвояват Евро пари и да ги излъчат на икономическите форуми като първенци..... :lol2: :lol2: :lol2:

• avdjiev71, ЛЮБИТЕЛ, NBP и още 1 харесват това

#6 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 887 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 09 декември 2019 - 11:45

Уникален пример, как личния интерес /усвояване на парички/ унищожава национална и обществена ценност..... :lol2:

И как липсват обществени ценности и общество, което да нарита такива измекяри и тарикати и да ги навре където трябва, няма общество има отделни индивиди, които преследват личните си интереси и нехаят за всичко останало.....пълна деградация и падение в търсене на личните облаги.....и няма как да е иначе, след като основните ценности са "искам аз да изпъкна над другите".... "кьорав карти не играе" ...." млади милионери" и как беше " парите не обичат балъците" и т.н....тези трябва да са балъци, за да изпуснат тези парички.... :D

Неее! трябва да ги аплодираме, защото тези типове усвояват пари и реализират добри постъпления, браво на добрите бизнесмени.....икономическите анализатори трябва да ги покажат, как се усвояват Евро пари и да ги излъчат на икономическите форуми като първенци..... :lol2: :lol2: :lol2:

Надявам се визираш Атанас Костадивов и брат му   :)  че алъш вериша  започва от техен офис  , а оценяващите доклади във връзка с директивата са писано от Института за биологични изследвания "Синиша Станкович"  Белград  :idea:  

Знаеш кой е другаря А Костадинов  :D

Този пост е редактиран от Георги Петров: 09 декември 2019 - 11:50

• Иво Михайлов харесва това

#7 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4376 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 09 декември 2019 - 11:55

Надявам се визираш Атанас Костадивов и брат му   :)  че алъш вериша  започва от техен офис  , а оценяващите доклади във връзка с директивата са писано от Института за биологични изследвания "Синиша Станкович"  Белград  :idea:  

Знаеш кой е другаря А Костадинов  :D

Не визирам никой, и не познавам никой, просто още един пример, как нещата не вървят.....

Ти как ги виждаш нещата, така ли трябва да са?

#8 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1094 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 27 май 2020 - 01:24

Басси лешоядите !!!

https://trud.bg/черн...адат-от-небето/

• Христо Христев и damian1 харесват това

#9 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4215 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 27 май 2020 - 07:31

Басси лешоядите !!!

https://trud.bg/черн...адат-от-небето/

:D  :D  :D ........Няма ли пропуснати кавички ;)  :D !?

Щото като гледам не налитат на мърша , а на свежи парички  :D .

Този пост е редактиран от damian1: 27 май 2020 - 07:32

#10 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1094 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 29 май 2020 - 10:14

:D  :D  :D ........Няма ли пропуснати кавички ;)  :D !?

Щото като гледам не налитат на мърша , а на свежи парички  :D .

За кавичките не знам, но тази случка ми звучи все по-подозрително. Оказва се, че птицата била само "ранена", после лекувана 19 дни в "Централен балкан", и "чак тогава" предала Б. дух. Чудя се: 1/ Кой /дори най-тъп/ бракониер има интерес да гръмне тази/такава птица ? 2/ Какво би спечелил бракониера ? 3/ Ако пък НАИСТИНА е искал да я убие, защо не е повторил /ако само я е ранил/ ? 4/ С какъв боеприпас е стрелял /нали има досъдебно производство/ ? 5/ Как така "зелените" ВЕДНАГА намерили ранената птица, и я лекували "19 дни" ?

И като гледам, че "зелените"  вземат по 350 000 евро за птица, почвам още повече да се замислям ... кой ли има интерес ???

П.П. Аз презирам бракониерите !!!

Крясъците/оправдания на инж. Василев /преди да е приключило дори досъдебното производство/ защо се случват ???!!!

Този пост е редактиран от м. Асен: 29 май 2020 - 10:16

• Skitnik и damian1 харесват това

#11 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4215 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 29 май 2020 - 06:32

За кавичките не знам, но тази случка ми звучи все по-подозрително. Оказва се, че птицата била само "ранена", после лекувана 19 дни в "Централен балкан", и "чак тогава" предала Б. дух. Чудя се: 1/ Кой /дори най-тъп/ бракониер има интерес да гръмне тази/такава птица ? 2/ Какво би спечелил бракониера ? 3/ Ако пък НАИСТИНА е искал да я убие, защо не е повторил /ако само я е ранил/ ? 4/ С какъв боеприпас е стрелял /нали има досъдебно производство/ ? 5/ Как така "зелените" ВЕДНАГА намерили ранената птица, и я лекували "19 дни" ?

И като гледам, че "зелените"  вземат по 350 000 евро за птица, почвам още повече да се замислям ... кой ли има интерес ???

П.П. Аз презирам бракониерите !!!

Крясъците/оправдания на инж. Василев /преди да е приключило дори досъдебното производство/ защо се случват ???!!!

Възможните отговори са :

Не е паднала на мястото на стрелбата и не е търсена или намерена и затова не е доубита или взета. Лично съм имал случай , преди 22-23 години, да гоня гръмната , с ПСМ патица в корема , близо километър и накрая я довърших с камък  :) .

Намерили са я бързо , заради поставен и GPS . 

Не е стреляна , .../ако приемем , че е стреляна /..., от бракониер , а от пълен идиот .

Лечението 19 дни :) , ...ми тея 350 000 евро на птица трее да се оправдават някак . Като при клиничните пътеки ...важно е да се води в " болницата" 

Кавичките ми се сториха логични , щото тия " зелените" са по-големи лешояди от горкия лешояд ...само дето налитат на свежо , не на мърша  :D

Този пост е редактиран от damian1: 29 май 2020 - 06:32

• n960 и Щирлиц харесват това

#12 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1094 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 29 май 2020 - 08:08

Възможните отговори са :

Не е паднала на мястото на стрелбата и не е търсена или намерена и затова не е доубита или взета. Лично съм имал случай , преди 22-23 години, да гоня гръмната , с ПСМ патица в корема , близо километър и накрая я довърших с камък  :) .

Намерили са я бързо , заради поставен и GPS . 

Не е стреляна , .../ако приемем , че е стреляна /..., от бракониер , а от пълен идиот .

Лечението 19 дни :) , ...ми тея 350 000 евро на птица трее да се оправдават някак . Като при клиничните пътеки ...важно е да се води в " болницата" 

Кавичките ми се сториха логични , щото тия " зелените" са по-големи лешояди от горкия лешояд ...само дето налитат на свежо , не на мърша  :D

Аз лично, предвид парите и доста странната случка, не изключвам да е инициирана точно от "зелените" ...

• damian1 харесва това

#13 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1151 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 29 май 2020 - 09:44

Те и писанията са много странни за черния дроб. Интересно как след като са я намерили след няколко дни след прострелването е живяла с такива тежки наранявания. Клиничната пътека сигурно е била много скъпа.  :lol2:  А и интересното е че пишат прострелни рани. Тоест не една а няколко.

Да не говорим че е напълно възможно с тази гюролтия да се цели спирането на проекта. Защото по договор времето изтича а те дори не са стигнали и половината от бройките които за заложени. И едни такива уж умишлени действия ще им дадат оправдание да се изсулят и да не връщат парите. И най важното е за какъв чеп ще развъждаш птица която е скитащ вид а на наша територия тя не може да си набавя храна защото реално няма такава.

• Skitnik, м. Асен и damian1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!