Към съдържанието

Снимка
- - - - -

ДИВЕЧА ИЗЧЕЗВА , ПЧЕЛИТЕ ИЗМИРАТ !

• Моля, влезте за да отговорите
52 отговора на тази тема

#41 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3745 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 16 май 2019 - 09:42

Тодоре , тук говорим / пишем за ЛОВА - нашето хоби което изчезва.
Ако си кандидат за Евро Парламента , ша та зАмола да си водиш кампанията другаде !

Прав си!

Сега да те питам, при бай Тошо имаше ли лов?

А сега има ли, или умира там където не може да се самоиздържа....

"Предполагам , че ще се съгласиш , че ако една дейност не е способна да формира повече дивидент отколкото разходи , то тя е неефективна и няма как да води до развитие и напредък ." Дамян....

Да го закриваме в тези райони и само тракторите и комбайните да орат и жънат, нежизнеспособните отрасли и занимания вън от чадъра.....такова време е дошло и аз и ти и всички да скочим, ще си загубим времето, а тоя с комбайна ще си прави к'вото иска......проверено е преди две години в нашето и няколко други сдружения.....и пътища затваряхме и митинги ......от умрял писмо да чакаш.....

Всичко е сбъркано изначално, .....когато е сбъркан основния модел, колкото и да поправяш, и да закърпваш, все тая...

Картинките де си ги качил в началото са показателни, ама ЕС дава пари само за житни култури или само те са на далавера и нещата отиват към долната част на картинката, а горната е умряла щото Дамян е формулирал действащия закон в момента.....

П.С. Дамян не е виновен за закона, той е дал само определението..... :256605:

Този пост е редактиран от todor_gps: 16 май 2019 - 09:48

#42 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3579 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 16 май 2019 - 09:49

Ама това ли е целта ?!?
Да сме ВИРТУАЛНИ герои , и да попържаме тоя и оня ?!?
Ако ме убедиш , че в този форум НЯМА ловци , а са гьотверени - вапускам на мига !

Не бре Иво ,....ти пък как го разбра  ... въпроса бе има ли конкретно предложение какво да се направи . За последствията е горе-долу ясно ... лова и животинките намаляват.

Но все пак ако има някакви проучвания или анализи по въпроса ще заинтересува всички ловци .

#43 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1026 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 16 май 2019 - 10:08

Не бре Иво ,....ти пък как го разбра  ... въпроса бе има ли конкретно предложение какво да се направи . За последствията е горе-долу ясно ... лова и животинките намаляват.
Но все пак ако има някакви проучвания или анализи по въпроса ще заинтересува всички ловци .

Предложението на Георги Петров , е добро.
Съюза ни ще подкрепи пчеларите , но само морално предполагам.
А ние що па да не ги подкрепим физически , и редом с тях на предстоящият им протест ?!?

#44 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3745 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 10:08

Правилните действия са свързани със познаване на механизма-закона предизвикал това явление, ако не познаваш механизъма, как ще дадеш правилното предложение питам, или ще падаме и ставаме докато се научим..... :lol2:

• Иво Михайлов харесва това

#45 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3579 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 17 май 2019 - 07:48

Предложението на Георги Петров , е добро.
Съюза ни ще подкрепи пчеларите , но само морално предполагам.
А ние що па да не ги подкрепим физически , и редом с тях на предстоящият им протест ?!?

Исканията на пчеларите само до някъде съвпадат с исканията на ловците .

Основно искат да бъдат предупреждавани за пръсканията / което го има и сега ,като условие / и забрана на някои препарати ,които според тях убиват пчелите , / това подлежи на доказване /.

Нашите се очертава да са свързани със сроковете на оран и други обработки на масивите след прибиране на реколтата , съобразяване на третиранията с периодите на отглеждане на поколението на дивеча  , регламент за сеитбооборота регламентиращ максималния размер на площите с монокултури  и контрол за използването на забранени препарати .

Те ще поставят ли тези наши искания ,... говорено ли е с тях на ниво национални  организации .

Инак по тази логика трябва да почнем да подкрепяме и т.нар.  " Зелени " :) . И те природата ....животните....биоразнообразие ...и т.н. :D

:256605:

Този пост е редактиран от damian1: 17 май 2019 - 07:49

#46 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3579 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 17 май 2019 - 09:27

Правилните действия са свързани със познаване на механизма-закона предизвикал това явление, ако не познаваш механизъма, как ще дадеш правилното предложение питам, или ще падаме и ставаме докато се научим..... :lol2:

Някак по-сложния вариант ми се вижда да променим първо обществено - икономическия строй , за да подкрепим пчеларите и ловците, срещу пръсканията с препарати ...заради пустата печалба  :D .

• todor_gps харесва това

#47 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3745 Мнения:

Публикувано 17 май 2019 - 10:19

Някак по-сложния вариант ми се вижда да променим първо обществено - икономическия строй , за да подкрепим пчеларите и ловците, срещу пръсканията с препарати ...заради пустата печалба  :D .

Далеч съм от тази мисъл,......но от опита, който имам знам, че ще е като на поклонение, отиваш да изкажеш съболезнования и да подкрепиш страдащите, без да можеш да промениш нещата..... малко гадно звучи, ама.....

Ето преди три години....http://agro-journal....-gotse-delchev/

Този пост е редактиран от todor_gps: 17 май 2019 - 10:29

#48 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3579 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 17 май 2019 - 10:31

Далеч съм от тази мисъл,......но от опита, който имам знам, че ще е като на поклонение, отиваш да изкажеш съболезнования и да подкрепиш страдащите, без да можеш да промениш нещата..... малко гадно звучи, ама.....

Според източни мъдрости , на които усещам , че си фен  :) .... "и най-дългия път започва с първата крачка " :) .

Проблема го има реално , налице са редица фактори , които влияят  негативно и на дивеча и на хората . При ясна аргументация на целите и обосновани конкретни искания , при добра организация би могло да се положи поне началото на вкарване на проблема в дневния ред ,... така да се каже  :) .

• todor_gps харесва това

#49 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3745 Мнения:

Публикувано 17 май 2019 - 11:56

Според източни мъдрости , на които усещам , че си фен  :) .... "и най-дългия път започва с първата крачка " :) .

Проблема го има реално , налице са редица фактори , които влияят  негативно и на дивеча и на хората . При ясна аргументация на целите и обосновани конкретни искания , при добра организация би могло да се положи поне началото на вкарване на проблема в дневния ред ,... така да се каже  :) .

Няма нужда от източни мъдрости....

Господи,
дай ни спокойствието да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта да променяме нещата, които можем да променим
и мъдростта да прозираме разликата между тях,

Преди ранна оран 2013г. ....http://www.lovecbg.c...битанията-на-п/

П.С. Все пак може да опитате, ще следя развоя с интерес....

Този пост е редактиран от todor_gps: 17 май 2019 - 11:57

#50 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1026 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 17 май 2019 - 04:07

Даааммммм.....
От днешните "ловци" и чеп за зеле НЕ става !!!
Ами щом всеки е за себе си - оправяйте се !
Това беше от мен.
Аз с виртуалисти в един пясъчник - няма да си "играя".
Да сте живи и здрави , и успех.

#51 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3967 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 17 май 2019 - 04:15

Бах маа.. му и  глифозат .... направо пържи, истина било ... От него се тръгна, па де се стигна ..  :D

• n960, danny_nikolov и todor_gps харесват това

#52 КУРЦХААР СРБ

КУРЦХААР СРБ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 486 Мнения:
  • Куче:oстровни и неостровни птичари
  • МПС:с предно предаване
  • ГрадСело

Публикувано 17 май 2019 - 06:03

Трябва да се обвържат с това да не се оре и третира след прибиране на реколтата , до определен период свързан с отглеждането и миграцията на прелетния дивеч .

Да въведат ограничения свързани с третиране на площите с препарати , през периодите когато биха унищожили люпилата на птиците и малките на бозайниците  и т.н.

Ако се налага такова , през тези периоди ...това да се доказва и да е на разрешителен режим .

Изискване за сеитбооборот има , но може да се помисли за максимални площи от един вид култура , защото когато един арендатор обработва десетки хиляди декара , пак се получават огромни еднородни масиви .

Периодични тестове за използване на забранени препарати  и т.н.

И като не се спазва всичко това ... няма субсидии .

Контрола да ... без читав контрол всичко е безсмислено .

Напълно съгласен.Арендаторите станаха алчници.Откакто започнаха субсидиите,пъдпъдъка изчезна!

#53 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 245 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:vw
  • ГрадРусе

Публикувано 17 май 2019 - 08:00

Даааммммм.....
От днешните "ловци" и чеп за зеле НЕ става !!!
Ами щом всеки е за себе си - оправяйте се !
Това беше от мен.
Аз с виртуалисти в един пясъчник - няма да си "играя".
Да сте живи и здрави , и успех.

ОБЕЩАНО???

...само да не се отметнеш, че всичко детско ще погребе това... :258030:

A по темата - имах възможност да открия сезон 2018 в най-тучното стърнище, което съм виждал от години...тук-там се обаждаха пъдпъдъците, ама си беше слабо...но си умрях от удоволствие - треви аромати, влага, мокър до колене...кучето все едно от пералнята извадено, без центрофуга...

Така се случи, че после ходих в друг край на Татковината - жълта пустиня...пъдпъдъци и там имаше, ама кеф - не...

Нищо ново няма да си кажем, за голямо съжаление...

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 17 май 2019 - 08:04

• ДБД, n960 и Skitnik харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!