Към съдържанието

Снимка
- - - - -

ДИВЕЧА ИЗЧЕЗВА , ПЧЕЛИТЕ ИЗМИРАТ !

• Моля, влезте за да отговорите
55 отговора на тази тема

#1 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1045 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 15 май 2019 - 06:02

Прикачен файл  FB_IMG_1557780834568.jpg   65,05K   0 Брой сваляния

Уважаеми колеги ловци.

Вследствие на БЕЗРАЗБОРНАТА употреба на всякакви препарати , в които основното вещество е ГЛИФОЗАТ , от няколко години сме свидетели какво се случва в ловните НИ полета.
Напоследък препарат с това вещество тръшна и огромен брой пчелни семейства.
Темповете с които тровят природата НИ , съвсем не е далече деня в който полетата ще опустеят.
Преди две години НИЕ ловците НЕ подкрепихме протеста на пчеларите. Утре вероятно като пак излязат на протест , отново ще го надблюдаваме от малкия екран....
ДОГОГА ще сме на принципа "всяка коза на свой крак ???
ДОГОГА ще им позволяваме да ТРОВЯТ всичко около нас ???
Спомнете си притчата за КУБРАТ и снопа със стрелите !
СЪБУДЕТЕ се ДНЕС колеги , защото УТРЕ ЩЕ Е КЪСНО !!!

Този пост е редактиран от Иво Михайлов: 15 май 2019 - 06:21

• жоро75, NBP и баян харесват това

#2 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1045 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 15 май 2019 - 06:58

Нагледно какъв е резултата :

Прикачен файл  FB_IMG_1557938924746.jpg   66,88K   0 Брой сваляния

#3 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2494 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 07:16

Какво предлагаш? Недей да крещиш .  :buba:

#4 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 08:08

За глюфозата не знам-основно той е хербецид-Наса,Валсаглиф,Тайфун,Раундъп-са препарати с глюфозат.До колкото знам има европейска директива за инсектицидите,които унищожават пчелите и те са забранени за употреба,но отровата си е отрова..Докато парите движат света и все повече хора се кланят на Мамона няма изход от всичко това.Е след 200-300г да се надяваме ,че човечеството ще достигне нови духовни нива .....
  • ДБД, Turhan Niyazi, Todir и 2 други харесват това

#5 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 768 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 15 май 2019 - 08:32

Какво предлагаш? Недей да крещиш .  :buba:

Сити тур с калъфи ...

#6 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 08:40

Едно време нямаше глюфозат....с плевелите се борехме с един много специален инструмент-мотика...Сега 90% от младежите не са я хващали...Още 7-8 годишен се бях запознал с ТТ данните и и пълното и разглобяване и сглобяване

Този пост е редактиран от lz2 skt: 15 май 2019 - 08:41

• vve, n960, Skitnik и 6 други харесват това

#7 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3669 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 15 май 2019 - 08:42

Точно , ... глифозат е хербицид и според изследванията не убива  пчелите . Освен ако не я окъпеш с него .

За хората е вреден , по начина по който го ползват северните държави ... пръскат зърнените куртури за да изсъхнат по-бързо и след това жънат .

Така остава в растението и от там в храната , бирата и т.н.

В България , заради по-топлия климат не се ползва така , а само като хербецид , преди поникването на посевите . Което минимизира вредите , но такива си има .

В щатите има вече спечелено дело , от работник ползващ в ежедневието си такъв препарат , че той е причина да развие раково заболяване .

В Европа е подложен на оценка на въздействието от няколко държави и след това ще се решава дали ще продължи да бъде използван .

Няма начин съвременно земеделие , да не ползва торове и препарати за растителна защита .

Този пост е редактиран от damian1: 15 май 2019 - 09:09

#8 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 08:51

Е ,те американците тонове изхвърлиха ДДТ в Виетнам...въпреки ,че по това време са го смятали за нещо уникално,щом създателя му се окичва с Нобел....Сега правим тройно салто мортале като чуем за него...И все пак в Виетнам и животни има и природа и хора въпреки щетите и канцерогенното му действие.В интерес на истината същият препарат в Латинска Америка не е забранен.....След 50 г туко виж доказали,че и оралният секс е вреден и се касае за човекоядство.....
  • n960 харесва това

#9 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2494 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 08:55

След 50 г туко виж доказали,че и оралният секс е вреден и се касае за човекоядство.....

В десетката!  :sunglasses2:  :buba:  :clap:

• nomat харесва това

#10 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1129 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 09:19

Дивечът изчезва в полските райони!В планинските,но не във всички не е така.По лични наблюдения в Стара планина от Врачанско,па и още малко преди това на запад "Нема кос" ,както викаме при нас!Аз знам защо,но ако го напиша някой ще ми се разсърди.

#11 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 768 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 15 май 2019 - 09:25

Точно , ... глифозат е хербицид и според изследванията не убива  пчелите . Освен ако не я окъпеш с него .
За хората е вреден , по начина по който го ползват северните държави ... пръскат зърнените куртури за да изсъхнат по-бързо и след това жънат .
Така остава в растението и от там в храната , бирата и т.н.
В България , заради по-топлия климат не се ползва така , а само като хербецид , преди поникването на посевите . Което минимизира вредите , но такива си има .
В щатите има вече спечелено дело , от работник ползващ в ежедневието си такъв препарат , че той е причина да развие раково заболяване .
В Европа е подложен на оценка на въздействието от няколко държави и след това ще се решава дали ще продължи да бъде използван .
Няма начин съвременно земеделие , да не ползва торове и препарати за растителна защита .

Химизацията няма да я спрем , но с калъфите може да припомним на "калъфите" за обработка на земята тип "мозаечно" за почиващи площи и т н все неща от модерното земеделие .
  • n960, Пенчо, NBP и 2 други харесват това

#12 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2494 Мнения:

Публикувано 15 май 2019 - 09:28

Дивечът изчезва в полските райони!В планинските,но не във всички не е така.По лични наблюдения в Стара планина от Врачанско,па и още малко преди това на запад "Нема кос" ,както викаме при нас!Аз знам защо,но ако го напиша някой ще ми се разсърди.

Демек - всичко коз:D

• vve, Пенчо и damian1 харесват това

#13 Dimo Rusev

Dimo Rusev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 185 Мнения:
  • Име:Димо Русев
  • Оръжие:ТОЗ 34 , Биатлон-6 ,Weatherby vanguard 2, Mossberg 9200 , ZKK 600, ZBK 110,ZH 301, ZH304,Armed SBW410
  • Куче:Epagneul Breton
  • МПС:ВАЗ 21214, Mitsubishi L300,Mitsubishi L400
  • ГрадРусе

Публикувано 15 май 2019 - 09:31

Абе вие нищо не разбирате!!!! Те това е хит у Брезник сигурно....Май месец да се пръска с тотален хербицид, за да няма жътва и работа по полето до наесен и ще има хиляди пътпъдъци!!!
Да беше попрочел малко поне преди да се излагаш неподготвен отново!!! И аз съм на мнение , че съвременното земеделие е отвратително и се базира основно на химията...но не можем да направим нищо за съжаление, щото едни хора правят стотици милиарди на година само от отрови, и лошото в че ваичко това ние го плащаме за да се нахраним!!! Много мога да говоря по темата защото 15 години работя в сферата на земеделието.....и ще продължавам да работя. И въпреки всичко съм оптимист.... Майката земя си знае работата. Ще ни го върне тъпкано някой ден. А за влиянието върху дивеча.....еми в моя район е супер....със всяка година се увеличава и то с много добри темпове щото има храна в изобилие и спокойствие. Прасета в изобилие , над 2500 благородни елена циркулират из района благодарение на рапицата ( това им е основната храна през зимата) и на горските които ги пасат. Виждал съм по 500 животни накуп в една рапична нива, при половин метър сняг....еми рупат си животинките и са множат. Пък прасетата ходят след сеялките и рупат царевица яко. Даже хората взеха да си заграждат нивите и лозята с електропастири щото елените са бесят по редовете на лозята и тъпчат като за световно посевите.
А за пчелите е напълно вярно....тровят ги с рапицата ( много я мразя и от към агротехническа гледна точка) . Това нещо се пръска до 10 пъти докато се ожъне. Ама пък няма оттърване от нея щото е финансово стабилна култура за отглеждане и я сеят много. Малко се отплеснах.....ама както казах мога да говоря много по темата ама ще оставя специалистите от Брезник и те да се изкажат :)

Поздрави и Наслука

Този пост е редактиран от Dimo Rusev: 15 май 2019 - 09:35

• ДБД и n960 харесват това

#14 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4068 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 15 май 2019 - 09:43

Абе вие нищо не разбирате!!!! Те това е хит у Брезник сигурно....Май месец да се пръска с тотален хербицид, за да няма жътва и работа по полето до наесен и ще има хиляди пътпъдъци!!!
Да беше попрочел малко поне преди да се излагаш неподготвен отново!!! И аз съм на мнение , че съвременното земеделие е отвратително и се базира основно на химията...но не можем да направим нищо за съжаление, щото едни хора правят стотици милиарди на година само от отрови, и лошото в че ваичко това ние го плащаме за да се нахраним!!! Много мога да говоря по темата защото 15 години работя в сферата на земеделието.....и ще продължавам да работя. И въпреки всичко съм оптимист.... Майката земя си знае работата. Ще ни го върне тъпкано някой ден. А за влиянието върху дивеча.....еми в моя район е супер....със всяка година се увеличава и то с много добри темпове щото има храна в изобилие и спокойствие. Прасета в изобилие , над 2500 благородни елена циркулират из района благодарение на рапицата ( това им е основната храна през зимата) и на горските които ги пасат. Виждал съм по 500 животни накуп в една рапична нива, при половин метър сняг....еми рупат си животинките и са множат. Пък прасетата ходят след сеялките и рупат царевица яко. Даже хората взеха да си заграждат нивите и лозята с електропастири щото елените са бесят по редовете на лозята и тъпчат като за световно посевите.
А за пчелите е напълно вярно....тровят ги с рапицата ( много я мразя и от към агротехническа гледна точка) . Това нещо се пръска до 10 пъти докато се ожъне. Ама пък няма оттърване от нея щото е финансово стабилна култура за отглеждане и я сеят много. Малко се отплеснах.....ама както казах мога да говоря много по темата ама ще оставя специалистите от Брезник и те да се изкажат :)

Поздрави и Наслука

То вашия дивеч е клиърфийлд технолия ..
  • baev и damian1 харесват това

#15 baev

baev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Име:Баев
  • Оръжие:мухозол
  • Куче:остро
  • МПС:назаем
  • Градлете-жега и комари, зиме-студ и преспи

Публикувано 15 май 2019 - 10:17

......аааа, не само и "Сарилииевфиилд", и "Сариилиевфиилд"....;)

#16 baev

baev

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 181 Мнения:
  • Име:Баев
  • Оръжие:мухозол
  • Куче:остро
  • МПС:назаем
  • Градлете-жега и комари, зиме-студ и преспи

Публикувано 15 май 2019 - 10:58

иначе по темата - пръсках редовно, до преди няколко години, между кошери с пчели, с цел да не тревясва. Третирах с хербециди с активно вещество Глифозат - "Глифоган", "Наса" и т.н. Използвах ги, защото пишеше изрично върху етикета, че не е вредно за пчелите. Докато пръсках, случвало се е направо да обливам прелките с пчели. Не съм забелязал някакъв негативен ефект върху семействата. Не знам дали е имало отражения в меда. Имах близък агроном, който ми беше казъл, че глифозата се разгражда за 14 дни в почвата, като дори това става с помощта на някакви бактерии и не остават никакви следи от него. Не знам дали това е актуално към днешна дата.
Не одобрявам тоталната химизация в селското стопанство, но без третиране, в съвременните условия за стопанисване на земята и едновременно да се устоява на пазарната конкуренция, не е възможно. Чувал съм за масови аборти на заплодени свине, в големи свинекомплекси, предизвикано от хранене с партида фураж, с наличие на глифозат в него - не знам дали е истина.
Няма как, ще трябва да се доказва, че пчелите са умрели от този препарат, иначе пчеларите ще пият студена вода.

P.S. Гледката на цветни сандъци върху гола пръст, при облачно време, е много готическа. По-кеф е да се вижда зелена тревичка и затова сега кося между няколкото кошерчета.
  • ДБД, n960, Turhan Niyazi и още 1 харесват това

#17 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3669 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 16 май 2019 - 06:29

Е ,те американците тонове изхвърлиха ДДТ в Виетнам...въпреки ,че по това време са го смятали за нещо уникално,щом създателя му се окичва с Нобел....Сега правим тройно салто мортале като чуем за него...И все пак в Виетнам и животни има и природа и хора въпреки щетите и канцерогенното му действие.В интерес на истината същият препарат в Латинска Америка не е забранен.....След 50 г туко виж доказали,че и оралният секс е вреден и се касае за човекоядство.....

Помня един старец при нас , гледаше крави и овце . Лятото ги държеше на паша в гората и спеше в една къщурка там. Та той много се радваше на ДДТ-то ,... викаше ...Ей от как са яви това са родих , като си ръсна у кревато ,.... нема баали , нема вашки :D.

• baev харесва това

#18 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 06:33

Има и други методи за борба с плевелите ,които биха могли да се ползват .Термична обработка на почвата.Не съм го виждал тук,но по клипове в тубата на трактор се прикача горелка с много сопла и прогарят повъррхостно всичко по почвата.Има и виждал съм по списания горелка с дълго рамо и бутилка за гръб да се ползват за домашни цели,но беше скъпичка и може нещо самоделно да се спретне с туристическа газова бутилка и горелка с малко сопло за по изобретателните.Реално няма как ние ловците да се борим против световните корпорации,произвеждащи химикали и тези които ги ползват...Остава ни да сме съзнателни и да полагаме грижи за дивеча и т.н и да се надяваме ,че живите същества ще се приспособят .....Остава ни и лъч надежда за по -осъзнато бъдеще за нас и планетата Земя...но аз съм песимист и в близките няколко стотин години не виждам светлина в тунела....Как беше казал един идиански вожд перефразирам...Когато белите унищожат всичката природа,ще разберат,че парите не се ядат

#19 lz2 skt

lz2 skt

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 06:43

Помня един старец при нас , гледаше крави и овце . Лятото ги държеше на паша в гората и спеше в една къщурка там. Та той много се радваше на ДДТ-то ,... викаше ...Ей от как са яви това са родих , като си ръсна у кревато ,.... нема баали , нема вашки :D.

Не си ли гледал по тв как с ДДТ гребат с шепи и покриват целите,буквално побеляват от препарата(като оваляни с брашно,но по принцип ДДТ е жълт прах) -затворници и деца от Третият свят.Майка ми ми е разправяла ,че 70-те години е имало голямо размножаване на въшки,бълхи и масово са се третирали домове и обществени сгради -болници,училища и детски градини с препарата-спално бельо,дюшеци и т.н

#20 nikstuch

nikstuch

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 75 Мнения:

Публикувано 16 май 2019 - 07:09

Аман от фалшиви новини призоваващи за бунт.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!