Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Видове ремъци

• Моля, влезте за да отговорите
13 отговора на тази тема

#1 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 466 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 15 февруари 2019 - 12:43

Търся си ремък, който да бъде лек и удобен. Класическите кожени имат метални токи, които закачат по дрехи, драскат приклада и т.н. Споделете вашите впечатления по темата.

Този пост е редактиран от NBP: 15 февруари 2019 - 01:03

#2 Scarecrow

Scarecrow

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 300 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:Един куп железа
  • ГрадПловдив

Публикувано 15 февруари 2019 - 12:52

Този ми е най-удобен, особено за по-дълги преходи: https://www.frankoni...ategoryId=62221

• NBP харесва това

#3 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5781 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2019 - 01:02

Търся си ремък, който да бъде лек и удобен.

Класическите кожени имат метални токи, който закачат по дрехи, драскат приклада и т.н. 

... Може и без токи и катарами.... като ремъка в средата....

..... Триточков (тактически) ремък също може  *сделай сам своими руками*...   :D .... има клипове из нета ....

.

От доста години сам си правя ремъци за оръжията.......

Необходими продукти; 2 катарамки ,2 нита (има ги по кинкалериите 60ст.-1 лв.) и някой колан който е излишен...

rem005_zps1803a6a8.jpg

rem003_zpscafb09a9.jpg

rem002_zpsdf394ac6.jpg

Не че в магазина ремъците струват койзнае колко , просто може и с подръчни средства ;)

http://www.lovecbg.c...к-за-оръжието/

Този пост е редактиран от jovani62: 15 февруари 2019 - 01:06

• NBP харесва това

#4 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4705 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 15 февруари 2019 - 01:48

Търся си ремък, който да бъде лек и удобен. Класическите кожени имат метални токи, които закачат по дрехи, драскат приклада и т.н. Споделете вашите впечатления по темата.

След доста главоболия с надраскани от металните части на ремъците приклади, стигнах до извода, че ремъкът не трябва да съдържа такива. Затова се спрях на един такъв неопренов Niggeloch с много симпатични черни пластмасови гумирани токички:

Прикачен файл  server.jpg   13,83K   1 Брой сваляния

За съжаление тръните не се отразиха добре на текстилната оплетка на неопрена, а и на самия неопрен и затова поръчах на един майстор на колани да ми прехвърли завършващите ремъчета с токичките върху красив ремък с горещо щампована шарка. Вече съм напълно щастлив с така получения продукт.

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 15 февруари 2019 - 01:58

• NBP харесва това

#5 bat-kiffi

bat-kiffi

Охотник по перу

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 458 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:БроВнинг-ФеЛикс, Хова Сан, СтоГер-Помп
  • Куче:дон Диего де ла Вега - Zorro
  • МПС:Чуждо, аПоло, СимсоМ, КоЛЛо

Публикувано 15 февруари 2019 - 02:07

От 12 години ползвам такъв

https://browning.eu/...-122399925.html

Прикачен файл  ремък.jpg   7,9K   0 Брой сваляния

Има само една пластмасова тока. Като я придвижиш напред /на снимката е в дясно/ ремъкът  се скъсява до разстоянието между антабките и не ти се мята, когато вдигаш пушката за стрелба по изненадваща цел. Дърпаш назад /на снимката в ляво/ ремъкът се удължава и можеш да метнеш пушката на рамо. Понеже лентата в дясно от токата е двойна, като я разделиш можеш да си сложиш оръжието на гърба, като биатлонист.

Недостатък, че не става за обикновените антабки. Колана на моя се изтърка от употреба и сега съм си го сменил с нов от Практикер. Лесно може да се изработи, нужна е само подходяща подобна тока

Прикачен файл  тока.jpg   4,47K   0 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_20190215_135659.jpg   62,12K   0 Брой сваляния

Наслука!

• old_hunter, pile и NBP харесват това

#6 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 975 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 15 февруари 2019 - 02:13

От собствената си практика съм забелязал че никога не ми се е налагало да му променям дължината. Тоест разните допълнителни катарами са излишни а дори и пречат пък особенно кога си седнал или пък се налага бърза стрелба.  По тази причина на всичките железа минах на такива бързи антабки.

Прикачен файл  Screenshot_2019-02-15 US $2 12 20% OFF Hunting Gun Push Button Quick Release Detachable Sling Swivel Mount Tactical QD Loop....png   181,42K   2 Брой сваляния

Прикачен файл  Screenshot_2019-02-15 US $3 01 23% OFF Quick Detach Sling Swivels Stud 1'' Hunt Accessories Kit For Gun Rifle Hunting W Scr....png   111,54K   0 Брой сваляния

Отказах се и от всякакви ремъци от естествена кожа. И те искат постоянна поддръжка а не винаги след лов човек има време за това. Купувах и такива като на Тео неопренови но нещо не ми пасват и минах на самоделки. Материал тапицерси и автомобилни колани и малко повече въображение. А също и по магазините за втора употреба се намирват и разни плетени. Събера го с пълнежите както искам да изглежда и после ползвам услугите на едно тапицерско ателие да ми направят декоративните шевове. Антабките си ги зашивам директно към ремъка

Сега ако съм на пусия или на варда седнал ги махам да не ми се размотават. В касата също стоят отделно да закачалка. така мога да ползвам един и същ на различни пушки а и много лесно ги пера дори и в пералнята.

• ДБД и NBP харесват това

#7 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4705 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 15 февруари 2019 - 02:29

От собствената си практика съм забелязал че никога не ми се е налагало да му променям дължината. Тоест разните допълнителни катарами са излишни а дори и пречат пък особенно кога си седнал или пък се налага бърза стрелба.  По тази причина на всичките железа минах на такива бързи антабки.

attachicon.gifScreenshot_2019-02-15 US $2 12 20% OFF Hunting Gun Push Button Quick Release Detachable Sling Swivel Mount Tactical QD Loop....png

attachicon.gifScreenshot_2019-02-15 US $3 01 23% OFF Quick Detach Sling Swivels Stud 1'' Hunt Accessories Kit For Gun Rifle Hunting W Scr....png

Отказах се и от всякакви ремъци от естествена кожа. И те искат постоянна поддръжка а не винаги след лов човек има време за това. Купувах и такива като на Тео неопренови но нещо не ми пасват и минах на самоделки. Материал тапицерси и автомобилни колани и малко повече въображение. А също и по магазините за втора употреба се намирват и разни плетени. Събера го с пълнежите както искам да изглежда и после ползвам услугите на едно тапицерско ателие да ми направят декоративните шевове. Антабките си ги зашивам директно към ремъка

Сега ако съм на пусия или на варда седнал ги махам да не ми се размотават. В касата също стоят отделно да закачалка. така мога да ползвам един и същ на различни пушки а и много лесно ги пера дори и в пералнята.

Това със зашитите антабки към ремъка е добра и рационална идея, от която вероятно ще се възползвам :) Виж това, че промяна в дължината не се налага, не го споделям. Както и това, че коженият ремък е капризен и се нуждае от постоянна поддръжка. Моите първоначално ги пропивам неколкократно и обилно с течен парафин и после с разтворен в терпентин или терпентиново масло пчелен восък. Кожата приятно потъмнява и омеква. По-нататък забравям за всякаква последваща обработка или грижи.

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 15 февруари 2019 - 02:49

#8 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 735 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 15 февруари 2019 - 02:32

Аз го решавам директно, с медицинския платнен лейкопласт !

И хич, не ми пука за естетиката !

• pogo, ДБД и elwix харесват това

#9 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4705 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2019 - 02:47

Аз го решавам директно, с медицинския платнен лейкопласт !

И хич, не ми пука за естетиката !

Еее, ма бат Светльо, ний сме 'ора естете, не мойм тъй... със сезала  :D  :256605:

Поздрави и наслука!

• zkk и the_hunter_84 харесват това

#10 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 975 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 15 февруари 2019 - 03:25

............................. Виж това, че промяна в дължината не се налага, не го споделям. Както и това, че коженият ремък е капризен и се нуждае от постоянна поддръжка. Моите първоначално ги пропивам неколкократно и обилно с течен парафин и после с разтворен в терпентин или терпентиново масло пчелен восък. Кожата приятно потъмнява и омеква. По-нататък забравям за всякаква последваща обработка или грижи.

Поздрави и наслука!

Нали съм ти казвал че 10 години съм бачкал при кожарите и доста повече материали и начини знам за поддръжка на кожи. Па даже съм си и заделил и ми се намирват все още разни масълца точно за кожи. Има много голяма разлика от течния парафин и тях. Но това е за друга тема на разговор що не трябва да се ползват. Виж и на мен ми харесва естетиката ама нещо взе да ми писва от нея. Бърши стържи суши вече ми идва в повече.

А за дължината нали обясних ремъците става взаимозаменяеми. Слагам тоя който ми пасва на облеклото. :)  Е не като жените да ги гледам по цвят ами заради катовете дрехи дет съм навлякъл. :lol2: 

А антабките от китайците и не се скъпи. Шия и никакви копчета.

п.п. Рициновото масло е по добро от терпентиновото, даже то само за дървенията но не и за кожа. Не се заблуждавай по спомените от миризмата на казармените вакси за чепици. :)

#11 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4705 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2019 - 04:23

Нали съм ти казвал че 10 години съм бачкал при кожарите и доста повече материали и начини знам за поддръжка на кожи. Па даже съм си и заделил и ми се намирват все още разни масълца точно за кожи. Има много голяма разлика от течния парафин и тях. Но това е за друга тема на разговор що не трябва да се ползват. Виж и на мен ми харесва естетиката ама нещо взе да ми писва от нея. Бърши стържи суши вече ми идва в повече.

А за дължината нали обясних ремъците става взаимозаменяеми. Слагам тоя който ми пасва на облеклото. :)  Е не като жените да ги гледам по цвят ами заради катовете дрехи дет съм навлякъл. :lol2:

А антабките от китайците и не се скъпи. Шия и никакви копчета.

п.п. Рициновото масло е по добро от терпентиновото, даже то само за дървенията но не и за кожа. Не се заблуждавай по спомените от миризмата на казармените вакси за чепици. :)

А за дължината нали обясних ремъците става взаимозаменяеми. Слагам тоя който ми пасва на облеклото. 

Не е до облеклото, а до начина на лов. Когато вървиш примерно с километри за пъдпъдък е истинско блаженство да метнеш пушката на рамо докато пиеш вода или спреш за минута да починеш. Същото е когато си за гургулици в слънчогледите - никак не върви да откачиш ремъка и когато ти се откъснат ръцете от държане на пушката и разгръщане на слънчогледа, да търсиш къде да я подпреш за да се изпикаеш. Или когато си за фазан и минаваш през обрасли с тръстика и тръни канали, дългият ремък да ти се мотае из ръцете и да се закача по тръните. И още един куп подобни ситуации :)

Поздрави и наслука!

• bat-kiffi харесва това

#12 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 975 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 15 февруари 2019 - 06:06

За едно и също говорим ама кат не си пробвал. :)   Или пък нещо не се доразбрахме за регулирането на дължините. На мен никога не ми се е налагало да го разпъвам или свивам по дължина. Още си вардя кожените ремъци и катарамичките чак са се запресовали в едно и също положение.

За хвъркато ходя с едно тясно мижаво ремъче от някакъв тапицерски колан. Кат казваш да има как да я закачиш на рамото. В повечето случаи на такъв лов се очаква бърза стрелба и все я държиш в ръце.  Седна ли за гургулици на гюме го откачам и го мятам на храста до мен да не ми пречи. Антабките от първата снимка се свалят само с натискането на бутончето. Също толкова лесно и бързо се и слагат. Много по ми харесват но не става за всички оръжия.

Даже често съм го ползвал на пътпъдъчи да го хвърля на мястото където е паднала някоя птичка за да маркирам, докато дирим някоя друга. Всичко е въпрос може би и на навик ситуацията кога може да минеш и без него на пушката.

• NBP харесва това

#13 Иванов

Иванов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 59 Мнения:
  • Име:Милен

Публикувано 28 февруари 2019 - 10:42

Този ми е най-удобен, особено за по-дълги преходи: https://www.frankoni...ategoryId=62221

Пушката ми е доста тежичка и от известно време си мислих за нещо подобно,с две презрамки, като на биатлон. Дали има по нашите магазини нещо такова като в линка , ще ми се да го разгледам на живо.

#14 Scarecrow

Scarecrow

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 300 Мнения:
  • Име:Красимир
  • Оръжие:Един куп железа
  • ГрадПловдив

Публикувано 10 март 2019 - 06:24

Пушката ми е доста тежичка и от известно време си мислих за нещо подобно,с две презрамки, като на биатлон. Дали има по нашите магазини нещо такова като в линка , ще ми се да го разгледам на живо.

Купувал съм го от ВИП, провери там.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!