Към съдържанието

Снимка

Как да изберем размер на съчмите според шока на пушката.

• Моля, влезте за да отговорите
27 отговора на тази тема

#21 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3959 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:03

1.

Прикачен файл  P2120022.JPG   60,83K   1 Брой сваляния

Прикачен файл  P2120020.JPG   80,17K   0 Брой сваляния

#22 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 479 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:28

Аз съм на друго мнение ама в моя полза е едно нещо качено върху пушката. Ако го нямах доФторчето щях да съм съгласен. Ама сега с 1.60лв се разпъвам до сто метра със смъртоносен изход и .....разбра ме.
Пп не че нямам и от тези у куфара за зор заман

#23 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3830 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:35

:) 4/0 според мен е най - безполезната сачма... Ни рак, ни риба... За дребно е едра, а за едро - обратно...

Аз например, в моя подбор патрони от №0 отивам направо на 6/0...

4/0, пък ми е любимата сачма за хайка . В другата цев ще е или 0 или 2/0, но 4/0 е задължителен патрон ...Пък и чакалите доста си ги харесват, та не им чупя хатъра ... :D

Този пост е редактиран от ДБД: 12 февруари 2019 - 07:36

• Bat Geca Loveca, rikitikitavi, Томи и още 1 харесват това

#24 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1770 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:26

А колкото до вълка ...... Аз бих заложил само и единствено на бренекето.

Моето мнение е,че ако ще се стреля само вълк и терена е такъв,че дистанциите не превишават тези подходящи за гладкоцевно оръжие,то най-доброто решение си е качествен патрон с едри(8/0-10/0-13/0) сачми!Вълка е жилаво животно,но пък кожата му е тънка и пада като отсечен ако го барнат добре сачмите!Тича много бързо ако е на зор,сменя много рязко посоката и стрелбата с куршуми е много трудна....
  • rikitikitavi и Чавдар харесват това

#25 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3959 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:35

Моето мнение е,че ако ще се стреля само вълк и терена е такъв,че дистанциите не превишават тези подходящи за гладкоцевно оръжие,то най-доброто решение си е качествен патрон с едри(8/0-10/0-13/0) сачми!Вълка е жилаво животно,но пък кожата му е тънка и пада като отсечен ако го барнат добре сачмите!Тича много бързо ако е на зор,сменя много рязко посоката и стрелбата с куршуми е много трудна....

:) Сега, как да ти кажа.... не искам да влизам в подробности, щото работата е ....сложна...

Та с две думи - гонехме едни чакали по всяко време и като го удариш с например 7.62х39 - каже "квик" и продължава...

А с 8/0 - като го резнеш от 35 метра, умира преди да се преметне и заоре...

• profiH'87, lov, rikitikitavi и 2 други харесват това

#26 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 197 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 06:47

Предполагам че сте стреляли с бойни патрони по чакалите затова не падат специално за тях по добър патрон от 4-0 за мен няма на пределни разстояния 50-60м. спатрон 8-0 прави такива прозорци че никога чакала не пада на място .Миналата година с фабричен патрон 5-0 на ВР от 55м. чакала падна като заек при страничен изстрел.

• ДБД харесва това

#27 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 589 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 10:28

Предполагам че сте стреляли с бойни патрони по чакалите затова не падат специално за тях по добър патрон от 4-0 за мен няма на пределни разстояния 50-60м. спатрон 8-0 прави такива прозорци че никога чакала не пада на място .Миналата година с фабричен патрон 5-0 на ВР от 55м. чакала падна като заек при страничен изстрел.

Ако това ти се случва през месец-два - сподели го отново, но ако ти се случи пак след 20 години ...

#28 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 197 Мнения:

Публикувано Вчера, 07:31

Благодаря колега че си обърнал внимание за разстоянието много е далечно аз се учудих как падна не се случват такива изстрели често направих сравнение между използването на 4-0 или 8-0 като с последните най много до 40м. да съм удрял чакал и да падне на място.Поздрави

• V_n V_v харесва това

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

emo12
Change Theme!