Към съдържанието

Снимка

Как да изберем размер на съчмите според шока на пушката.

• Моля, влезте за да отговорите
32 отговора на тази тема

#21 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4083 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:03

1.

Прикачен файл  P2120022.JPG   60,83K   3 Брой сваляния

Прикачен файл  P2120020.JPG   80,17K   1 Брой сваляния

#22 rikitikitavi

rikitikitavi

Ловец

• Златно Перо
  • PipPipPipPipPip
  • 494 Мнения:
  • Име:николай
  • Оръжие:toz 34 12х70, tula 16х70, super nova 12x89
  • Куче:засега само в мечти
  • МПС:галоперченце
  • ГрадВарна

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:28

Аз съм на друго мнение ама в моя полза е едно нещо качено върху пушката. Ако го нямах доФторчето щях да съм съгласен. Ама сега с 1.60лв се разпъвам до сто метра със смъртоносен изход и .....разбра ме.
Пп не че нямам и от тези у куфара за зор заман

#23 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4022 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 12 февруари 2019 - 07:35

:) 4/0 според мен е най - безполезната сачма... Ни рак, ни риба... За дребно е едра, а за едро - обратно...

Аз например, в моя подбор патрони от №0 отивам направо на 6/0...

4/0, пък ми е любимата сачма за хайка . В другата цев ще е или 0 или 2/0, но 4/0 е задължителен патрон ...Пък и чакалите доста си ги харесват, та не им чупя хатъра ... :D

Този пост е редактиран от ДБД: 12 февруари 2019 - 07:36

• Bat Geca Loveca, rikitikitavi, Томи и още 1 харесват това

#24 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:26

А колкото до вълка ...... Аз бих заложил само и единствено на бренекето.

Моето мнение е,че ако ще се стреля само вълк и терена е такъв,че дистанциите не превишават тези подходящи за гладкоцевно оръжие,то най-доброто решение си е качествен патрон с едри(8/0-10/0-13/0) сачми!Вълка е жилаво животно,но пък кожата му е тънка и пада като отсечен ако го барнат добре сачмите!Тича много бързо ако е на зор,сменя много рязко посоката и стрелбата с куршуми е много трудна....
  • жоро75, rikitikitavi и Чавдар харесват това

#25 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4083 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 12 февруари 2019 - 08:35

Моето мнение е,че ако ще се стреля само вълк и терена е такъв,че дистанциите не превишават тези подходящи за гладкоцевно оръжие,то най-доброто решение си е качествен патрон с едри(8/0-10/0-13/0) сачми!Вълка е жилаво животно,но пък кожата му е тънка и пада като отсечен ако го барнат добре сачмите!Тича много бързо ако е на зор,сменя много рязко посоката и стрелбата с куршуми е много трудна....

:) Сега, как да ти кажа.... не искам да влизам в подробности, щото работата е ....сложна...

Та с две думи - гонехме едни чакали по всяко време и като го удариш с например 7.62х39 - каже "квик" и продължава...

А с 8/0 - като го резнеш от 35 метра, умира преди да се преметне и заоре...

• profiH'87, жоро75, lov и 3 други харесват това

#26 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 227 Мнения:

Публикувано 14 февруари 2019 - 06:47

Предполагам че сте стреляли с бойни патрони по чакалите затова не падат специално за тях по добър патрон от 4-0 за мен няма на пределни разстояния 50-60м. спатрон 8-0 прави такива прозорци че никога чакала не пада на място .Миналата година с фабричен патрон 5-0 на ВР от 55м. чакала падна като заек при страничен изстрел.

• ДБД харесва това

#27 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Име:Валентин Василев
  • Оръжие:в калибри 12 и 308Win

Публикувано 14 февруари 2019 - 10:28

Предполагам че сте стреляли с бойни патрони по чакалите затова не падат специално за тях по добър патрон от 4-0 за мен няма на пределни разстояния 50-60м. спатрон 8-0 прави такива прозорци че никога чакала не пада на място .Миналата година с фабричен патрон 5-0 на ВР от 55м. чакала падна като заек при страничен изстрел.

Ако това ти се случва през месец-два - сподели го отново, но ако ти се случи пак след 20 години ...

#28 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 227 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2019 - 07:31

Благодаря колега че си обърнал внимание за разстоянието много е далечно аз се учудих как падна не се случват такива изстрели често направих сравнение между използването на 4-0 или 8-0 като с последните най много до 40м. да съм удрял чакал и да падне на място.Поздрави

• V_n V_v харесва това

#29 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 692 Мнения:

Публикувано 24 март 2019 - 10:17

Намерих никелирани

https://zarimex.eu/a...r-hunt-36g-nr-3

Прикачен файл  54524789.png   680,15K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от V_n V_v: 24 март 2019 - 10:25

#30 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 131 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 26 март 2019 - 12:18

Съгласен. Един познат доФтор дето мноо е стрелял и тествал също е съгласен,че това са най-добрите патрони на пазара. Ама цената им е много неприятна. Дет се вика за десет метра отгоре тройна цена се дава само ако си на кофти място в кофти момент.

Опита ми досега показва, че колкото пъти съм се опитвал да мина "тънко" за патрони, оборудване или оръжие, винаги съм съжалявал след това . Затова от известно време залагам на качествено а не на евтино и съм си рахат. Човек винаги може да се осере, но след като съм се е погрижил и съм сигурен в оборудването си, се чувствам по-уверен и спокоен. А и говорим за едър дивеч, не за пернати - аз повече от 3-4 патрона по едър дивеч не съм стрелял на излет(дай боже някой ден да изгърмя повече).

• rikitikitavi харесва това

#31 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4083 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 26 март 2019 - 08:27

Опита ми досега показва, че колкото пъти съм се опитвал да мина "тънко" за патрони, оборудване или оръжие, винаги съм съжалявал след това . Затова от известно време залагам на качествено а не на евтино и съм си рахат. Човек винаги може да се осере, но след като съм се е погрижил и съм сигурен в оборудването си, се чувствам по-уверен и спокоен.

Тук има няколко момента на неопределеност..

Независимо от високото качество и цената на патроните съвсем естествено те могат да не паснат на характеристиките на твоята пушка.. Оръжията по своята изработка, дори и в един калибър се отличават по дебелина на цевите, диаметър на цевния канал, форма и дължина на шоковете и т.н. 

Та всяка пушка си "харесва" специфични патрони. За това по мое впечатление за всяка марка патрони и различни модели вътре в марката има фенове и врагове, според резултатите..

Например много добрите патрони 34 грама "RC 2" с моята пушка ТОЗ 34 дават отлични резултати, а на колегата с "Бенели" М2 ги "сее"..

Но дори и в определен модел и фирма патрони също според мен има разлика в отделните партиди..

От дълги години използвам например "RC 32" . До преди 5 - 6 години ги пълнеха с прекрасния барут на Нобел Спорт "А1", а последните партиди са с МВх32 на B&P. И има разлика в патрона.. Пак е добър, но се държи по друг начин..

:) За това - като си харесате даден патрон запасявайте се с него от същата партида. Щото следващата такава може да е пълно разочарование..

То и с барута е така...

Този пост е редактиран от Чавдар: 26 март 2019 - 08:31

• Todir, V_n V_v и 2cv харесват това

#32 2cv

2cv

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 131 Мнения:
  • Оръжие:zkm 452-2e .22lr lux, maverick 88, sako85 varmint .308Win

Публикувано 26 март 2019 - 02:09

Това че всяка пушка трябва да си хареса патрона е ясно. Винаги взимам по една кутия за проба, и ако ме удовлетворява резултата се запасявам.  За едро ползвах предимно патрони на rws - за 7-8 години нямам засечка с тях. Откакто съм с нарезно оръжие тръбата я ползвам предимно за пернат дивеч, и като пуснат от време на време бележка за заек. За мен няма по-голям кеф от това да прасна някоя лисица или чакал с флоберчето - изстрела трябва да е пласиран перфектно.

#33 V_n V_v

V_n V_v

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 692 Мнения:

Публикувано 05 април 2019 - 06:48

Съгласен. Един познат доФтор дето мноо е стрелял и тествал също е съгласен,че това са най-добрите патрони на пазара. Ама цената им е много неприятна. Дет се вика за десет метра отгоре тройна цена се дава само ако си на кофти място в кофти момент.

От сайта на B&P - разлика в налягането, разлика във вида на съчмите, а иначе еднаква далекобойност:

F2 LONG RANGE

SHOT MATERIAL   Nickel Lead

Pressure = 750 bar

Speed m.1/full = 410 m/s (1345 fps)

Прикачен файл  f2_long_range-0.jpg   13,65K   0 Брой свалянияПрикачен файл  f2_long_range-4.jpg   13,47K   0 Брой свалянияПрикачен файл  f2_long_range-5.jpg   27,65K   0 Брой сваляния

MB LONG RANGE

SHOT MATERIAL   Black Hardened Lead

Pressure = 660 bar

Speed m.1/full = 408 m/s (1338 fps

Прикачен файл  126908.jpg   32,51K   0 Брой свалянияПрикачен файл  mb_long_range-4.jpg   41,07K   0 Брой свалянияПрикачен файл  mb_long_range-5.jpg   26,06K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от V_n V_v: 05 април 2019 - 06:50

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!