Към съдържанието

Снимка

Рис

• Моля, влезте за да отговорите
67 отговора на тази тема

#61 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1266 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 31 януари 2019 - 03:26

:lol2: :lol2: :D :D

#62 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 303 Мнения:

Публикувано 31 януари 2019 - 09:21

По мои наблюдения(не твърдя,че съм прав) основната храна на вълка са дивите свине....
Като казах,че на никой не му пука за заека,имах предвид за районите в които евентуално може да има рисове,а това са планинските,пресечени райони!Там зайо байо не пее в хора...

Всичко зависи от сезона колега. По време на ловния сезон е най вече "свинското".Има го в "изобилие" - кожи,самотни малки, ранени, умрели  и не намерени .......и т.н.Аз имам доста убити, а на времето и стрихинина играеше здраво и намереното винаги е според времето на отстрела. Прав си в едно -- сърнешкото е най малко срещано.Друг източник за препитание е пасящите стада.Колегата ХиМеРа знае, преди няколко години в тяхния район, един убавец беше пуснал кози на паша. Е убихме 5 вълка за един месец - всичките с казя "пъстърма" в корема.Колкото и невероятно да звучи в един "летен" вълк съм намирал и таралежови останки. А пък в нашия имаше един белгиец с крави. И тогава вълците ни прескачаха.

И си похапваха и телешко.Па и ние покрай тях. :P

А за рисове все още не съм чувал да ги има или някой да ги е видял. А сега пък вече има камери на всяка крачка. Чета в по горен коментар че имало дори и убит. Това е доста несериозно.Има заснета мечка на камера , но май се оказа "циганка".

Този пост е редактиран от борец: 31 януари 2019 - 09:26

• Георги Петров харесва това

#63 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 737 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 06 февруари 2019 - 11:51

Да попитам диетолозите дали не са намерили някъде и моята Сара , че за 3 часа ходене по следа само това намерих от нея :huh:

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Георги Петров: 06 февруари 2019 - 11:53

#64 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 06 февруари 2019 - 09:53

Да попитам диетолозите дали не са намерили някъде и моята Сара , че за 3 часа ходене по следа само това намерих от нея :huh:

:(

#65 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4020 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 07 февруари 2019 - 05:28

Поне се чува, че вълците са се научили по време на групов лов да хапват и заплеснати гончета...

Отделно преди време нас ловците, когато още нямаше много вълци ни караха да трепем подивели кучета по горите и полето...

:) Сега такива кучета не виждам, нито съм чувал някъде да са проблем.. Явно са влезли във вълчето меню...

#66 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2470 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2019 - 06:21

Отделно преди време нас ловците, когато още нямаше много вълци ни караха да трепем подивели кучета по горите и полето...

:) Сега такива кучета не виждам, нито съм чувал някъде да са проблем.. Явно са влезли във вълчето меню...

Хаха... Отиди до най - близкото градско сметище - и ще чуеш, и ще видиш, и... ченето ти ще увисне.  :D

И по темата - преди години в наште ловни полета също беше засечен рис...

Този пост е редактиран от n960: 07 февруари 2019 - 06:23

#67 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2482 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 07 февруари 2019 - 08:02

Да бе. Ич не са проблем, ма кат ги няма. Преди години точно такива гадове вкараха мечка на пусиите. Преди това на един козар му разказаха играта /а смятахме ,че са вълците/. Сърните ги фана липсата яко а и 2 гончета потънаха в дън земя. Дадоха ни февруари тогава разрешение за хищници и няма ти казвам за кво иде реч. Зооравновесие действа 2 дни после още 2 и за 2 години и сърни се върнаха и кози немаха проблеми и мечките наште кучета ги дигаха. Пак се появиха но в ограничен брой, зооравновесие па задейства и кат затвориха и "санираха" старото сметище и пуснаха новото проблемите спряха. Правят глутници от по 10-20 и нагоре и правят мазеляк де не ги контролират. Вълците пасти ядат а и бягат с 300 от тях. Тия нямат стрях ни от хора ни от нищо а са тотални унищожители на де що мърда.
  • profiH'87, Христо Христев, n960 и 6 други харесват това

#68 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4020 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 07 май 2019 - 06:45

Предполагам, че на колегите този материал ще бъде интересен.

За съжаление не е видео, а направен с фотокапан и някои подробности са изпуснати..

Явно, че рисът е доста юначно животно..

http://travelask.ru/.../zen.yandex.com

Този пост е редактиран от Чавдар: 07 май 2019 - 06:48

• Искрен, Христо Христев, kartechar и още 1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!