Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

БРЕКЗИТ - ДА или НЕ ?

• Моля, влезте за да отговорите
76 отговора на тази тема

#61 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1693 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06, 243
  • Куче:Птичар
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 25 януари 2019 - 08:25

Макар да съм срещу брекзита от самото начало смятам, че щом референдумът е с такъв резултат, трябва да излязат. Редно е да си изядат и солта, и кьотека, и грошовете да платят. Иначе след това винаги ще има група хора, които ще твърдят, че са изпуснали уникален шанс да си възвърнат суверенитета. И поуката за евентуални други мераклии да напуснат ЕС ще е никаква.
  • JPB и Todir харесват това

#62 batzarko

batzarko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 25 януари 2019 - 11:22

Макар да съм срещу брекзита от самото начало смятам, че щом референдумът е с такъв резултат, трябва да излязат. Редно е да си изядат и солта, и кьотека, и грошовете да платят. Иначе след това винаги ще има група хора, които ще твърдят, че са изпуснали уникален шанс да си възвърнат суверенитета. И поуката за евентуални други мераклии да напуснат ЕС ще е никаква.

Смяташ ли, че понеже обикновените хора бяха подлъгани да гласуват за брекзит от шепа националпопулисти, то трябва да си изядат попарата?

По тая логика, ако видиш нашия парламент избран от хората, то ние не трябва да излизаме от казана.

П.с. И полека, че тука е много модерно да заключват теми, ако некой го стегне шапката вечер :D

#63 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5785 Мнения:

Публикувано 25 януари 2019 - 11:29

.

.....Каталунците (барцелонски окръг)  също си направиха референдум за *екзит* .... :D .... Нямат ли право да си имат тяхна държава... :)

#64 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1693 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 26 януари 2019 - 09:52

Смяташ ли, че понеже обикновените хора бяха подлъгани да гласуват за брекзит от шепа националпопулисти, то трябва да си изядат попарата?
По тая логика, ако видиш нашия парламент избран от хората, то ние не трябва да излизаме от казана.
П.с. И полека, че тука е много модерно да заключват теми, ако некой го стегне шапката вечер :D

Когато излезе резултата от референдума, показах един шарж с едни географски карти на острова, които се покриваха едно към едно. Показваха областите с най-висок вот “за” излизане и тези, в които имаше по-рано огнища на заболяването “луда крава”. Коментарът е излишен.
А щом има обикновени хора, които биват подлъгани и чрез вота си наказват други, умеещи да преценяват, но са по-малко, то редно е наказанието да е споделено.
Пример: Аз и Ванката имаме различни виждания относно това, кои партии и кои политици имат заслуги към благоденствието на народа и страната и кои са ги съсипали, на кои можем да разчитаме за връщане на правовата държава, пазарната икономика и неприкосновеност на частната собственост. Разбирай, за кой трябва да гласуваме на парламентарни избори. И в някои теми доказваме вижданията си с къде по-удачни, къде по-неудачни аргументи. Ако той с неговите успее да убеди повече хора, и резултатите са лоши, всички ще се мъчим, включително и той. Тъй де. Може да бъде и обратно....
Идеше реч за това, че всеки трябва да си направи своите грешки, после да си ги изстрада и да си вземе поука. Освен ако не прави пари от създаване на кризи, на конфликти, на напрежение. Като медиите например.
  • Чавдар и batzarko харесват това

#65 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1693 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 26 януари 2019 - 09:55

.
.....Каталунците (барцелонски окръг)  също си направиха референдум за *екзит* .... :D .... Нямат ли право да си имат тяхна държава... :)

Не, нямат. Не и според конституцията на Кралство Испания. Сравнението с Великобритания и ЕС е неподходящо. Но това си го знаеш.

#66 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3998 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 26 януари 2019 - 10:08

Когато излезе резултата от референдума, показах един шарж с едни географски карти на острова, които се покриваха едно към едно. Показваха областите с най-висок вот “за” излизане и тези, в които имаше по-рано огнища на заболяването “луда крава”. Коментарът е излишен.
А щом има обикновени хора, които биват подлъгани и чрез вота си наказват други, умеещи да преценяват, но са по-малко, то редно е наказанието да е споделено.
Пример: Аз и Ванката имаме различни виждания относно това, кои партии и кои политици имат заслуги към благоденствието на народа и страната и кои са ги съсипали, на кои можем да разчитаме за връщане на правовата държава, пазарната икономика и неприкосновеност на частната собственост. Разбирай, за кой трябва да гласуваме на парламентарни избори. И в някои теми доказваме вижданията си с къде по-удачни, къде по-неудачни аргументи. Ако той с неговите успее да убеди повече хора, и резултатите са лоши, всички ще се мъчим, включително и той. Тъй де. Може да бъде и обратно....
Идеше реч за това, че всеки трябва да си направи своите грешки, после да си ги изстрада и да си вземе поука. Освен ако не прави пари от създаване на кризи, на конфликти, на напрежение. Като медиите например.

Жоро, както е показала историята - всеки гяволък с правото води до издънки, лоши прецеденти и практики...

Та така и с брекзита и напъните за втори референдум.

Сега например тази простотия с Косово /която между другото касае и нас/ даде на Путин железни аргументи за Крим..

Отделно в Шотландия се стягат за втори референдум....

Да не говорим, че и Каталуния може да хукне пак да гласува, ама сега по - организирано...

Не трябва дадени постулати на правото да се усукват, както е казал народа "по Килифарски"... Това винаги прави лоши шеги..

:) Както е казано - "Който сее вятър, жъне бури !!"...

Този пост е редактиран от Чавдар: 26 януари 2019 - 10:09

#67 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1693 Мнения:
  • ГрадСердика

Публикувано 26 януари 2019 - 10:16

Жоро, както е показала историята - всеки гяволък с правото води до издънки, лоши прецеденти и практики...
Сега например тази простотия с Косово /която между другото касае и нас/ даде на Путин железни аргументи за Крим..
Да не говорим, че и Каталуния може да хукне пак да гласува, ама сега по - организирано...

Не трябва дадени постулати на правото да се усукват, както е казал народа "по Килифарски"... Това винаги прави лоши шеги..

:) Както е казано - "Който сее вятър, жъне бури !!"...

И ти като правист си имаш аргументи. Аз винаги съм бил и ще остана привърженик на реда и спазването на закона. Практиката обаче силно варира, особено при слаба (некачествена) нормативна база.

#68 batzarko

batzarko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 26 януари 2019 - 10:28

Трудно е да се каже дали гласувалите „ЗА” брекзит са имали намерение да наказват някого, особено други британци или просто са си мислели, подлъгани от националпопулисти, че ще решат някакви проблеми, къде истински, къде измислени. По мое мнение, втората мотивация е била основната.

Ясно е, че всеки народ носи последиците не само от референдуми, но и от избора на управляващите. Все пак, в случая с Брекзит, разликата между обещаните благинки от Брекзита и реалността, е твърде голяма. И никой не иска да поеме отговорност. За случаи като този, идеята за втори референдум е съвсем резонна. И ако британците кажат отново Брекзит, то тогава нека си трошат главите. Сега ми се струва рано британците да бъдат наказани за едно глупаво гласуване и следва да им се даде втори шанс.

Скоро, март, ще стане ясно кое накъде ще върви.

#69 batzarko

batzarko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 26 януари 2019 - 10:29

И ти като правист си имаш аргументи. Аз винаги съм бил и ще остана привърженик на реда и спазването на закона. Практиката обаче силно варира, особено при слаба (некачествена) нормативна база.

То не е толкова от закона, а от прилагащите го.

#70 batzarko

batzarko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 26 януари 2019 - 10:35

:) Както е казано - "Който сее вятър, жъне бури !!"...

Не смятам, че сравнението между Косово, Крим, Каталуня, е удачно. Вярно, че всички започват с К, но дотам са приликите.

Има разлики в автономен статут, народности - етнос, религия, култура, осъзнаване на националност. И не на последно място - отношение на централните власти към малцинствата и какви права им дават. Защо Косово беше мирно и тихо при Тито, защо Югославия не се разпадна при Тито, а при Милошевич. Защо Крим дълго време беше част от Украйна и това се признаваше от Русия, че имаха и договор за базата в Крим за ползване от Русия. Пък Каталуня изобщо няма прилики с тези случаи.

#71 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3998 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 26 януари 2019 - 12:26

Ами да...

За теб като десен консервативния закон трябва да е основен темел.. Това значи стабилитет на инвестициите и бизнеса... Особено националните приоритети...

:) Щото чуждият капиталист като дойде, той идва за печалба и трябва ти да си зашиваш джобовете.... Иначе лошо....

И въобще много хора бъркат неолиберализма с дясното...

• jovani62 харесва това

#72 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5785 Мнения:

Публикувано 26 януари 2019 - 12:45

Не,каталунците  нямат право. Не и според конституцията на Кралство Испания.

Сравнението с Великобритания и ЕС е неподходящо. Но това си го знаеш. 

Има  и прилики -  и двата народа знаят , че при *екзит*   ще имат икономически проблеми !... :idea:  ..... Даже  каталаните са в по неизгодна  позиция. Областта е индустриалното сърце на Испания , а 90% от експорта и е за Е.С. При създаване на нова държава ще се започва от НУЛА - граници , мита и всичко което се полага към една т.нар. "трета страна"....Въпреки това резултатите от референдумите са такива каквито са... :idea:

------------------------------------

п.с. Само не ми излизайте с номера ,че англетата и барцелонците са по тъпи и от мене .... :D ...... все пак аз съм деформиран от *Соца*... :D  :lol2:

#73 batzarko

batzarko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 26 януари 2019 - 05:53

п.с. Само не ми излизайте с номера ,че англетата и барцелонците са по тъпи и от мене .... :D ...... :lol2:

Нема кой да ти излезе с тоя номер, всички те познават, ти ги водиш с много! :D Дерзай!

#74 batzarko

batzarko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 15 Мнения:

Публикувано 15 март 2019 - 01:39

Много се умълча по тая тема. Ще го бъде ли Брекзита? Май англичаните не бързат особено да екзитват от ЕС.

#75 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1235 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 15 март 2019 - 10:07

На мен ми е през .... за англичаните. Тая нация е малко сбъркана.
  • damian1 харесва това

#76 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3937 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 15 март 2019 - 11:10

На мен ми е през .... за англичаните. Тая нация е малко сбъркана.

Аз се чудих, що се събудих с ботушите, па то де било заровено кучето .. Снощи съм се притеснил за брекзита им и съм си легнал с тях ..  

• saint, damian1 и todor_gps харесват това

#77 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3712 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Истърско +трицветно

Публикувано 15 март 2019 - 01:02

Аз се чудих, що се събудих с ботушите, па то де било заровено кучето .. Снощи съм се притеснил за брекзита им и съм си легнал с тях ..  

Ако са онези рибарските, де ги връзваш на кръста, наистина притеснението е голямо..... :D

• ДБД, lov и damian1 харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!