Към съдържанието

Снимка
* * * - - 2 гласа

Решение на съда.

• Моля, влезте за да отговорите
57 отговора на тази тема

#41 picea

picea

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано 19 януари 2019 - 08:31

Всичко нагоре от дружинката в нашенския модел е не само безсмислено, но и вредно за лова и ловците ... файда имат само "апаратчиците", както каза колегата по-горе ! В цяла Европа нещата са прости, ясни и ефективни - група ловци наемат /арендоват/ от собствениците на земята и гората ловна площ, плащат си за нея на собствениците, и не им трябва никой, освен държавата с нейните закони и нейните служители, които осигуряват спазването на законите.

В цяла Европа нещата са малко по сложни:

Федерация на ловните асоциации на страните членки на Европейския съюз (FACE)

Кои са FACE164797_174837139219485_548667_n.jpg

FACE e Федерация на ловните асоциации на страните членки на Европейския съюз

Основана през 1977 г., тя представлява интересите на 7 000 000 европейски ловци като международна неправителствена организация с нестопанска цел (INGO). Това прави FACE най-големият демократичен, представителен орган на ловците в Света и е една от най-големите европейски обществени организации. Членският състав на FACE e: национални ловни сдружения от 36 държави, включително и 28-те членки на ЕС. FACE има и четири асоциирани членове в състава си. Секретариатът на Федерацията се намира в Брюксел.

FACE утвърждава принципа на „устойчиво използване“, и от 1987 г.  е член на Международния съюз за защита на природата (IUCN), и от скоро на Wetlands International.

FACE работи със своите партньори по редица въпроси, свързани с лова - от международни споразумения за опазване на природата, до местното им осъществяване, с цел поддържане на лова из Европа.

Контакт: www.face.eu

#42 picea

picea

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано 19 януари 2019 - 08:35

Тъпото е, че членуването в националния съюз отдавна не е задължително за сдруженията, но малко от тях се възползват от свободата си ... също като едни роби, на които съобщили че са свободни, ама те не знаят какво да правят ;) Ловният модел у нас е абсурден - държавата, без да е собственик на земи и гори, ги предоставя като ловни полета, и оттам започва всичко ...

Конкретно: с какво членуващите в националният съюз са потиснати, какво ги прави роби ?

#43 picea

picea

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано 19 януари 2019 - 08:38

Аха ... темата беше, че решението на СГС е потвърдено с решение на САС. Жалбоподателите имат право и на касационна жалба, но, предполагам знаят, че доста върховни съдии и прокурори ходят на лов по специалните места, та ... чичо ти от село все ще е от страната на булката ;)

Айде със здраве, събота е :)

Това ми хареса, отдавна подозирах че в България съд и прокуратура газят законите, но друго си е да го чуе човек от извора !!!

Какво му остава на човек, май само да си помечтае за утопията - правова държава  :lol2:

• krasi_75-berta, ЛЮБИТЕЛ и damian1 харесват това

#44 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1273 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 19 януари 2019 - 10:08

Аз да дам 1 стотинка само ( че мога да извадя 2 000) :
- всичкото ловец в родината прави подписка да се удължи ловът на водолюбив дивеч, както и на пъдурите с "х" дни. Пишем аргументи, изказват се капацитети- всичко научно и обществено. Та, подписката отива при "апаратчиците". Те трябва да я набият в някоя от чакрите на някой министър, който да врътне една промяна на закона и по разни канални процедури 2019 да биеме пъдури месец повече.
Айде сега:
- това е смешно и невъзможно
-това е супер, ама няма кой да се заеме да прави подписка и тн
- това е супер, ама той и Славито направи подписка , па го врътнаха
- това е супер, ама апаратчиците са дупедавци и не смеят да я покажат тая подписка, че ще им дърпат ушенцата на тема : защо въобще допуснахте някой да се подписва"
- ес не дават

За да не укъкаме темата, моля темата на подписката в този пост да се приеме като пример.

Този пост е редактиран от saint: 19 януари 2019 - 10:15

#45 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 89 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 19 януари 2019 - 10:56

Цялата система е тотално опорочена. За 30 години демокрация в лова нищо не се е променило. Е нещата свързани с комерс, кражба и прочие се развиха добре.
Всеки може да говори много по темата или в контекста и всеки за себе си е прав и кво от това ?
Кучетата ще си лаят кервана ще си върви. Плащаме си членския внос, продължаваме някакси да ловуваме и така. Сезона свършва и след броени дни и тази тема ще отиде в забвение та така :)
  • avdjiev71 и м. Асен харесват това

#46 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1047 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 19 януари 2019 - 11:51

В цяла Европа нещата са малко по сложни:

Колега, по документи и НЛРС-СЛРБ "представлява" интересите на близо 140 000 ловци, но дали е така според  тях ? ;) Да не говорим, че НЯМА друга подобна европейска ловна организация с подобен статут /като рекет и субординация/ по отношение на ловците. Или която е наследник на заешкия генерал ? ;) Нормално - който е подарил билдинга на витошка, студен кладенец и прочие на "съюза", да няма намерение да го връща /съюза/ на някакви си тъпанари ;) Но, рано или късно, Той поставя всеки на мястото му ... в бг-случая късно ;) Само не ми казвай колко "по-сложни" са нещата в Европа, плийз ;) Здраве и слука !

• n960 харесва това

#47 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1045 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 20 януари 2019 - 09:42

А честито, аз съм с безсрочна цензура на мненията. Щом си отстояваш убежденията и не се обръщаш като фурнаджийска лопата не си за оня форум, не съжалявай. Тенденциозната политика на собственика, мачкането на инако мислещите вече дава резултати - форума загуби предназначението си. Може би се надява да лансира нов председател, когато му дойде времето, гледам вече се е ориентирал, имена няма да споменавам, но си мисля че ще е някой от инициативните, но пък като му чета изказванията на бъдещият кандидат, май няма шанс :sunglasses2: .

Безсрочното.....е поправимо.
Едно пиленце ми донесе това фото и сега съм силно притеснен......ни ми се яде , ни ми се пие....
Абе друго си е да ти обърнат спИцЯлно внимание и да си "ДОЖИВОТ"...
Радвам се че няма смъртна присъда.
хахахахахааа....
Ето виж :
Прикачен файл  Screenshot_20190120-093241.png   248,84K   4 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Иво Михайлов: 20 януари 2019 - 09:46

• picea харесва това

#48 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 89 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 20 януари 2019 - 10:21

Безсрочното.....е поправимо.
Едно пиленце ми донесе това фото и сега съм силно притеснен......ни ми се яде , ни ми се пие....
Абе друго си е да ти обърнат спИцЯлно внимание и да си "ДОЖИВОТ"...
Радвам се че няма смъртна присъда.
хахахахахааа....
Ето виж :
attachicon.gifScreenshot_20190120-093241.png

Имам регистрация там, но това съм го пропуснал! Това изобщо сериозно може ли да го възприеме човек хахаха ,Едва ли не някои, в случая Иво ще се се самоубие ритуално или ще прати жена си в манастир щото доживотно е осъден да не влиза в некъв си форум .... Просто съм в ступор ...
  • Иво Михайлов харесва това

#49 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1045 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 20 януари 2019 - 11:21

Имам регистрация там, но това съм го пропуснал! Това изобщо сериозно може ли да го възприеме човек хахаха ,Едва ли не някои, в случая Иво ще се се самоубие ритуално или ще прати жена си в манастир щото доживотно е осъден да не влиза в некъв си форум .... Просто съм в ступор ...

Чесно ли да ти кажа ?
Вчера беше сурова при нас....
Та снощи силно притеснен от "присъдата" на рисувача ни остана половината от ТРЕТАТА ОКА ГРАОВСКА ШИПКОВИЦА.
Дори.... възнамерявам да си сменя самоличността.....ако не помогне и пола.....само и само да съм частичка от "вишЕто ловно братство" на ония мине*чий и гъз*лизци братче.....
ГолУема мъка ми е , да знаЙш.
хахахахаха.....
  • avdjiev71, Жоро Данаилов и alexandro42 харесват това

#50 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 305 Мнения:

Публикувано 20 януари 2019 - 05:32

Цялата система е тотално опорочена. За 30 години демокрация в лова нищо не се е променило. Е нещата свързани с комерс, кражба и прочие се развиха добре.
Всеки може да говори много по темата или в контекста и всеки за себе си е прав и кво от това ?
Кучетата ще си лаят кервана ще си върви. Плащаме си членския внос, продължаваме някакси да ловуваме и така. Сезона свършва и след броени дни и тази тема ще отиде в забвение та така :)

Охоооооооооо.Промени се. И още как.Явно не сте ловували преди "демократичните" промени.Няма да коментирам няколкото допълнителни такси.От моя и Вашия гръб. Това е едно на ръка. Проблема е със структорните промени, които един царски професор,дано и името му се затрие,направи.Съдебни регистрации по ЗЛС,НЕподчинеността,дано не се разбере като диктатура, на сдруженията,което  е с цел да няма кой да им търси отговорност,изваждане от списъка, на регистрираните в съда членове на управителните съвети, на голяма част от председателите на дружинките, да не кажа всичките,което прекъсва връзката им с ръководствата на сдруженията, постоянно увеличение на чл внос,липса на какъвто и да е контрол на разходваните финанси, а с тях си разполагат щатните в сдруженията и определят къде и как да се харчат......................и още и още. Та точно тези промени дадоха право на докопалите се до "властта" да "кусат" с голямата лъжица от надробената попара.

В едно сте прав. Така направиха, че  докато кучетата, вместо да лаят, не почнат да хапят ,няма да има отърване.

Този пост е редактиран от борец: 20 януари 2019 - 05:35

• avdjiev71 и Георги Петров харесват това

#51 picea

picea

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано 20 януари 2019 - 05:58

Колега, по документи и НЛРС-СЛРБ "представлява" интересите на близо 140 000 ловци, но дали е така според  тях ? ;) Да не говорим, че НЯМА друга подобна европейска ловна организация с подобен статут /като рекет и субординация/ по отношение на ловците. Или която е наследник на заешкия генерал ? ;) Нормално - който е подарил билдинга на витошка, студен кладенец и прочие на "съюза", да няма намерение да го връща /съюза/ на някакви си тъпанари ;) Но, рано или късно, Той поставя всеки на мястото му ... в бг-случая късно ;) Само не ми казвай колко "по-сложни" са нещата в Европа, плийз ;) Здраве и слука !

Само до заешкият генерал ли стигна, дай малко по назад в историята

https://www.slrb.org/istoria/

какъв рекет те гони, та с последния закон така обезкръвиха НЛРС, че и останаха само представителни функции !!! Сигурен съм че много добре го знаеш, та се чудя защо пишеш само общи приказки, без нищо конкретно !!!!

• damian1 и Иво Михайлов харесват това

#52 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 305 Мнения:

Публикувано 20 януари 2019 - 06:45

Само до заешкият генерал ли стигна, дай малко по назад в историята

https://www.slrb.org/istoria/

какъв рекет те гони, та с последния закон така обезкръвиха НЛРС, че и останаха само представителни функции !!! Сигурен съм че много добре го знаеш, та се чудя защо пишеш само общи приказки, без нищо конкретно !!!!

Отклоняваме се от темата ,да ме извинят колегите, но все пак .......................... Този "линк", в прослава на СЛРБ, защо пропуска един твърде дълъг период  1945г - 1998г.? Или той е тоталитарен и като историята ни, също трябва да бъде отречен ? И с кой точно закон, от коя година или промените, "обезкръвниха" СЛРБ? Дали не е точно "професорския"? Стикерите и членството не са ли рекет ?Част от постъпленията от таксите, които отиват в СЛРБ не е ли рекет? Ловните стопанства не са ли рекет ? Като имат предстанителни функций ,защо имат такъв огромен бюджет ? Няколкото милиона за представителност ли отиват ? Малко ни е скъпо това представителство май.  ;)

ПП Дано един съфорумец не го прочете, че отново ще каже че много въпроси задавам. :)

#53 митьо

митьо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Име:Димитър Фетфаджиев
  • Оръжие:CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L
  • Куче:Дратхаар и гонче
  • МПС:МБ, Нисан
  • ГрадИхтиман

Публикувано 20 януари 2019 - 09:56

На предишната страница се повдигна въпроса за ползата от Съюза. Грешка, от значението, кой е на белия кон, демек, кой управлява ловната организация.

Моето въждане е следното:

- За обикновения ловец, демек за 120500 ахмака, няма абсолютно никакво значение! Повечето са мъртви души и са ловци за да имат право да притежават оръжие. Една не малка част от останалите са ловци, за да има къде да си избиват комплексите и да има къде да отидат, като се скарат с половинките си. В малцинство са истинските Ловци, дето дават мило и драго да са сред природата, да имат допир с дивеча и т.н. за тях последното нещо е изтрела за добиване на трофей. Има и една прислойка, не малка част (даже в тях има и не ловци по закон), които си бракониерстват непрекъснато и им дреме кой лапач е на баиро.

- Има едни ВИП другарчета, да кажем, че са няколкостотин калпака, дето не им е безразлично, кой е на връо. Те кусат благинки, кой повече, кой по-малко. Има няколко милиона бюджет, дето трябва да се усвоята правилно. Има доста апетитни имоти, дето трябва да се управляват Правилно. Има едни ловни стопанства (дадени съвсем противоевропейски) в които трябва да ловуват ПРАвилните хора, трябва да се дават на аренда на още по-ПРАВИЛните хора. И т.н. и т.н.

- Има и ПП (политическа партия), за която не е без значение, кой дърпа юздите. Част от мотивите бяха посочени или намекнато за тях в по-горните изказвания, така че не смятам да ги изброявам отново. Красноречив факт, че ПП имат интерес Съюзо да им робува (по-точно ръководството му), е обстоятелството, че един от предишните управници редовно (2-3 пъти седмично) прескачаше до Позитано да докладва и получава напътствия.

#54 picea

picea

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано 20 януари 2019 - 11:07

Отклоняваме се от темата ,да ме извинят колегите, но все пак .......................... Този "линк", в прослава на СЛРБ, защо пропуска един твърде дълъг период  1945г - 1998г.? Или той е тоталитарен и като историята ни, също трябва да бъде отречен ? И с кой точно закон, от коя година или промените, "обезкръвниха" СЛРБ? Дали не е точно "професорския"? Стикерите и членството не са ли рекет ?Част от постъпленията от таксите, които отиват в СЛРБ не е ли рекет? Ловните стопанства не са ли рекет ? Като имат предстанителни функций ,защо имат такъв огромен бюджет ? Няколкото милиона за представителност ли отиват ? Малко ни е скъпо това представителство май.  ;)

ПП Дано един съфорумец не го прочете, че отново ще каже че много въпроси задавам. :)

На първия въпрос може да ти отговори само тоя който е подготвил материала, но ако имаш хронология за цитирания период давай напиши я. Но пък като се замисля за така наречения тоталитарен период, старите ловци все питат: защо тогава имаше дивеч а сега няма, "демокрацията" ли го изтрепа, свободното земеделие ли го изтрови, защо тогава имаше дисциплина и ред а сега не !!!  Закона е от 2010 година, първо дадоха контолни функции на НЛРС, после гражданите ги коригираха и си направиха БЛРС-то. Никой не те задължава да членуваш в НЛРС, да ползваш чл. им карти и стикери, като ти са много 5-те лв ами не членувайте, никой не ви държи насила. Какви ловни стопанства бълнуваш, та НЛРС държат 2 и бъди сигурен че там се гледат под лупа всички ЛСМ, за разлика от раздадените стопанства и ДУ на концесия, нагледал съм се на какви ли не парадокси сътворени от новите стопанисващи - бизнесмени и политици, примери много само следи редовно медиите !  

• damian1 харесва това

#55 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 305 Мнения:

Публикувано 21 януари 2019 - 12:05

На първия въпрос може да ти отговори само тоя който е подготвил материала, но ако имаш хронология за цитирания период давай напиши я. Но пък като се замисля за така наречения тоталитарен период, старите ловци все питат: защо тогава имаше дивеч а сега няма, "демокрацията" ли го изтрепа, свободното земеделие ли го изтрови, защо тогава имаше дисциплина и ред а сега не !!!  Закона е от 2010 година, първо дадоха контолни функции на НЛРС, после гражданите ги коригираха и си направиха БЛРС-то. Никой не те задължава да членуваш в НЛРС, да ползваш чл. им карти и стикери, като ти са много 5-те лв ами не членувайте, никой не ви държи насила. Какви ловни стопанства бълнуваш, та НЛРС държат 2 и бъди сигурен че там се гледат под лупа всички ЛСМ, за разлика от раздадените стопанства и ДУ на концесия, нагледал съм се на какви ли не парадокси сътворени от новите стопанисващи - бизнесмени и политици, примери много само следи редовно медиите !  

Да. Така е най лесния отговор - ако не ти изнася ......и чао.А кой прокара в закона............"се заверяват СЛЕД представена заверена  ЧЛЕНСКА КАРТА". И сега пък ..............."със стикер на СЛРБ".Никакви печати и подписи. Това не е ли задължение ? Рекет??? Не  е ли ясно че тези хрантутняци са там благодарение на мене, на моите пари  и парите на останалите колеги??И Вие казвате ---- ако не ти изнася не ги давай и не членувай.А как да бъда тогава ловец ??? Значи за СЛРБ важи максимата  ---- ами ние няма да се промениме , а на вас ако ви изнася. Ами ако всички изведнъж кажеме --- не ви искаме и няма да ви даваме нашите пари !!!! Креслата и лъскавите кабинети  ще бъдат опразнени !Само че ние ловците сме едни гъзоблизци и дупедавци............та това просто няма как да се случи.За това сте толкова "смели" и не ни държите "на сила".

ПП Ловните стопанства.......хммммммммм. Ами ние не сме ли организация с НЕстопанска цел ??? Що да гледам на другите в канчето,след като не мога да си оправя моето.

Този пост е редактиран от борец: 21 януари 2019 - 12:08

#56 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2494 Мнения:

Публикувано 21 януари 2019 - 10:23

Тъпото е, че членуването в националния съюз отдавна не е задължително за сдруженията, но малко от тях се възползват от свободата си ... също като едни роби, на които съобщили че са свободни, ама те не знаят какво да правят ;) Ловният модел у нас е абсурден - държавата, без да е собственик на земи и гори, ги предоставя като ловни полета, и оттам започва всичко ...

Всичко нагоре от дружинката в нашенския модел е не само безсмислено, но и вредно за лова и ловците ... файда имат само "апаратчиците", както каза колегата по-горе ! В цяла Европа нещата са прости, ясни и ефективни - група ловци наемат /арендоват/ от собствениците на земята и гората ловна площ, плащат си за нея на собствениците, и не им трябва никой, освен държавата с нейните закони и нейните служители, които осигуряват спазването на законите.

На 100 +% съм съгласен с горното. Дружинките, / състава им/, в момента са сбор от случайно събрани люде, повечето от които не знаят защо са в гората, но искат торбето да е пълно, да се накъркат на чист въздух, да избягат от жените си... :lol:

А каквото и да е решението на съда, написаното по горе е верния път!  :buba:

Този пост е редактиран от n960: 21 януари 2019 - 10:24

• ickata 671 харесва това

#57 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 773 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 21 януари 2019 - 11:06

Ами ако всички изведнъж кажеме --- не ви искаме и няма да ви даваме нашите пари !!!! Креслата и лъскавите кабинети  ще бъдат опразнени 

Аааа приятел "ако" е мръсна дума  :D а иначе , може и да кажеме , но евентуално като поразместим буквите в главите "BG" и  се добие самочувствието на  "GB

Да се движим на самотек към днешна дата не е сбучайно .... и затова са ни поверили само представителните функция , а за пункция от природата да са отговори те   ;) и нещата леко , полеко им се подреждат . 

Днес тук цъфне концесия , утре там ... в други ден ще регистрираме  НПО с еди k`ва си цел , защото рано или късно ще ни е "трамплин" и .... и никой , ама никой не го боли "шмайзера" за редовия ловец !

.... и ще ти кажа защо така си мисля  :)  защото в мое село и не само , нямаме пари за диви зайци , но пък за престиШ си имаме чисто нов публично-частен "джип" и е мно`оO важно,  че на вратите пише ЛД Подкурци 

Нема ли пукнати глАви , нема реммонт  и ....  че си караме тетека те ! 

#58 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 773 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 21 януари 2019 - 11:25

На 100 +% съм съгласен с горното. Дружинките, / състава им/, в момента са сбор от случайно събрани люде, повечето от които не знаят защо са в гората, но искат торбето да е пълно, да се накъркат на чист въздух, да избягат от жените си... :lol:

А каквото и да е решението на съда, написаното по горе е верния път!  :buba:

За дружинките ОК,  сбор от случайни дошляци и навляци  :)  .... а ръководния състав на сдруженията , а ?!  :lol:

Кой може да е специалист по лова , кой може да е пазач на дивеча ...за преЦедатело непитам, що е много мой човек  :buba: 

Не требе ли нещата да се движат от меринджей  :gentleman: а дивеча да се пази от щатни назначени за по час и 1/2 на ден ?! 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!