Към съдържанието

Снимка

Бързомер "Бушнел TRS 25" от "Ali Express".

• Моля, влезте за да отговорите
13 отговора на тази тема

#1 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 137 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • Куче:Гонче Бари
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 05 януари 2019 - 08:09

Здравейте, колеги!

Някой да е купувал бързомер "Бушнел TRS 25" от "Ali Express" ? Става въпрос за това:

https://ru.aliexpres...1661ce07b942-39

По скоро въпросът ми е дали не е някое съвсем "китайче" на тази цена или си е оригиналният Бушнел, но минал през нашите търговци да "подскача" сериозно цената ?

Наслука!

#2 mirom

mirom

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 27 Мнения:

Публикувано 05 януари 2019 - 09:45

Купувай смело.Всичките са китайски.
  • NBP харесва това

#3 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1184 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 06 януари 2019 - 01:20

Според мен повечето бързомерци от този модел, продавани тука са от там. Пак според мен това никак не ги прави читави.
Има три вида бързомери от този модел и всичките са правени в китай. Важно е да се знае, че само един претендира да е оргинал. В тубата има доста клипчета, кои са те
  • Herzblock и alexandro42 харесват това

#4 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1184 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • ГрадСофия

Публикувано 06 януари 2019 - 01:27

https://www.midwayus...ver-style-mount

Започваш от надписа, минаваш през това, къде е диода и отиваш в някой истински сайт за продажба на
Такива неща. После разбираш, как в родината ни яко се купуват ментаци от китайците и се продават на цени близки до оргиналните.
Имам такъв бързомер- категорично е от оригиналните. Има си даже гаранция и тн. Та, няма нищо общо с тези от бг.
Правилно се усещаш- тези от линка се продават в бг за по 200 лв.
  • ddd_dancho харесва това

#5 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадСофия

Публикувано 06 януари 2019 - 01:33

Според мен повечето бързомерци от този модел, продавани тука са от там. Пак според мен това никак не ги прави читави.
Има три вида бързомери от този модел и всичките са правени в китай. Важно е да се знае, че само един претендира да е оргинал. В тубата има доста клипчета, кои са те

Маи е точно така, гледам цената в БГ и в Щатите и не ми се връзва математиката. Продават ги по 220лв...
Моя г купих от щатите за 140 долара + доставка, мито и ДДС. .... Ами работи, държи прострелка с Магнум бринкели . Тошо на Лозен го простреля преди 4 години и от тогава не е пипан 100-а бринкела гръмнах с него.

#6 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 06 януари 2019 - 01:34

Маи е точно така, гледам цената в БГ и в Щатите и не ми се връзва математиката. Продават ги по 220лв...
Моя г купих от щатите за 140 долара + доставка, мито и ДДС. .... Ами работи, държи прострелка с Магнум бринкели . Тошо на Лозен го простреля преди 4 години и от тогава не е пипан 100-а бринкела гръмнах с него.

Прикачени файлове

• ddd_dancho и 30-06 харесват това

#7 momcho2000

momcho2000

ЛОВЕЦ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 523 Мнения:
  • Име:Момчил Петков
  • Оръжие:"Winchester M70 Classic Hunter cal. 300 Win.Mag" & "ИЖ 27 Е cal.12" & "ИЖ 26 cal.12" & "ИЖ 18 cal. 223 Rem."
  • Куче:Alpine Dacshbracke
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВидин

Публикувано 08 януари 2019 - 11:50

https://www.midwayus...ver-style-mount

Започваш от надписа, минаваш през това, къде е диода и отиваш в някой истински сайт за продажба на
Такива неща. После разбираш, как в родината ни яко се купуват ментаци от китайците и се продават на цени близки до оргиналните.
Имам такъв бързомер- категорично е от оригиналните. Има си даже гаранция и тн. Та, няма нищо общо с тези от бг.
Правилно се усещаш- тези от линка се продават в бг за по 200 лв.

А какъв трябва да е надписа, къде да е диода и др. ще е полезно за всички четящи темата!? Ако имате готово инфо по темата моля споделете, благодаря

#8 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1184 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 януари 2019 - 12:23

А какъв трябва да е надписа, къде да е диода и др. ще е полезно за всички четящи темата!? Ако имате готово инфо по темата моля споделете, благодаря

Нямам вече, брат.....
Преди имах, ама се оказа много субективна работа- петдесет човека по- знаеха от мен. Сега съм като бабите- един човек ми каза....

#9 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 януари 2019 - 07:24

Постнал съм ти снимка на оригинала, като за начало надписа е жълт, лещите и те

#10 Lubo 1

Lubo 1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 721 Мнения:
  • Име:Любен Друмев
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 11 януари 2019 - 07:02

Здравейте колеги,
Поради интерес от някой колеги по какво се различава оргинален бързомер Бушнел TRS25 от реплика Бушнел пускам няколко снимки. Мисля, че това би било редно да го стори дилъра за БГ, но той твърди, че такъв няма. Както и да е нищо лично.
Няма да обяснявам къде са разликите и приликите на пръв поглед нищо съществено, но разликите са много има го и в двата цвята надписи. Проблема е, че вече се намира в доста оръжейни магазини, но всеки сам избира откъде да си го закупи.

Най лесно се разпознава по винта от долната страна. На оригиналният е залят и има надпис а при репликата е с болче. За другите разлики трябва да имате оригинален бързомер за сравнение, но другите разлики са по дебелата гривна от предната страна, мястото на лазера е на различно място /не всеки път/ точката е двойно по голяма /някой я харесат повече/ платката и държача на батерията е друг /по някога цвета на платката е еднакъв/ при жълтият надпис има разлика в шрифта, но при белият е като при оригиналният.
Това е накратко относно бързомера Бушнел TRS25. Всички бързомери в ценови диапазон от 20лв. до 500-600лв. се правят в Китай без значение от марката.

Поздрави!             

Прикачени файлове

#11 NBP

NBP

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 448 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:.308
  • МПС:Subaru
  • ГрадСофия

Публикувано 11 януари 2019 - 08:37

Здравейте колеги,
Поради интерес от някой колеги по какво се различава оргинален бързомер Бушнел TRS25 от реплика Бушнел пускам няколко снимки. Мисля, че това би било редно да го стори дилъра за БГ, но той твърди, че такъв няма. Както и да е нищо лично.
Няма да обяснявам къде са разликите и приликите на пръв поглед нищо съществено, но разликите са много има го и в двата цвята надписи. Проблема е, че вече се намира в доста оръжейни магазини, но всеки сам избира откъде да си го закупи.

Най лесно се разпознава по винта от долната страна. На оригиналният е залят и има надпис а при репликата е с болче. За другите разлики трябва да имате оригинален бързомер за сравнение, но другите разлики са по дебелата гривна от предната страна, мястото на лазера е на различно място /не всеки път/ точката е двойно по голяма /някой я харесат повече/ платката и държача на батерията е друг /по някога цвета на платката е еднакъв/ при жълтият надпис има разлика в шрифта, но при белият е като при оригиналният.
Това е накратко относно бързомера Бушнел TRS25. Всички бързомери в ценови диапазон от 20лв. до 500-600лв. се правят в Китай без значение от марката.

Поздрави!             

Снимките, които си качил са с твърде малка резолюция и не се вижда нищо.

#12 shikera89

shikera89

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • Име:Мартин
  • Оръжие:Maverik - 12/76 ,Tikka T3x Lite Adjustable .308 Win. MT NS
  • Куче:Пасавско Гонче
  • ГрадАприлци

Публикувано 11 януари 2019 - 09:25

Аз ползвам същия колега и моя е от Щатите закупен преди 6 год. над 700 изстрела е в калибри 300 уинч. маг. и 308 уинч.

• alexandro42 харесва това

#13 Lubo 1

Lubo 1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 721 Мнения:
  • Име:Любен Друмев
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 11 януари 2019 - 10:10

Снимките, които си качил са с твърде малка резолюция и не се вижда нищо.

pic

Белият надпис, номера на азотнопърненето и зелената платка са оригинала. Другото е реплика струваща 22 долара има разлика в лазера и големината на точката.

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Lubo 1: 11 януари 2019 - 10:15

• krasi_75-berta, lovecbg, ЛЮБИТЕЛ и 10 други харесват това

#14 КУРЦХААР СРБ

КУРЦХААР СРБ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 476 Мнения:
  • Куче:oстровни и неостровни птичари
  • МПС:с предно предаване
  • ГрадСело