Към съдържанието

Снимка

Лов на дива свиня само с кучета

• Моля, влезте за да отговорите
17 отговора на тази тема

#1 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 550 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2018 - 07:34

Всъщност не знам дали е точно лов,но е интересно да се види.
https://youtu.be/1B-r5WuObKo

#2 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 550 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2018 - 07:36

Тука кучето по много интересен начин задържа прасето:)
https://youtu.be/8jcrh1vecHo

#3 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 550 Мнения:

Публикувано 30 ноември 2018 - 07:50

Заучено положение:)Големите отвлякоха вниманието на прасето,а териера,изодзадзе и седя там до края.
https://youtu.be/rtf1XK5R89E

#4 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 30 ноември 2018 - 08:37

Според мен ,...много емоционален лов .

Контакта с живото и борещо се прасе е много дълъг, от много близко разстояние . Дори непосредствен .

Но си трябва много сериозни кучета . Чул съм , че по силистренско ловуват така с кръстоски

Клал съм няколко ранени в гръбнака,с парализирани задни крака , но инак в движение :) .  Тръпка си :) .

#5 Bat Geca Loveca

Bat Geca Loveca

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 232 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:иж 18мн 223 - иж26- тика Т3х-варминт
  • Куче:дратхаар
  • МПС:на скрап
  • ГрадСилистра

Публикувано 30 ноември 2018 - 09:59

Така е, но дават много фира!

#6 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 01 декември 2018 - 09:11

Така е, но дават много фира!

Дават наистина , но  предпазните жилетки защитават доста и правят риска допустим .

За мен проблема е , че кучетата трябва да са поне 2-3 , за да изградят обиграна глутница , а аз нямам възможност да гледам толкова . Инак бих се пробвал със стопери .

Този пост е редактиран от damian1: 01 декември 2018 - 09:11

#7 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 525 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 02 декември 2018 - 07:45

Глупости пълни! Грозно и жестоко, както към прасето така и към кучетата.

• profiH'87, Scarecrow и gogo26 харесват това

#8 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 03 декември 2018 - 03:45

Труден лов и освен отработена глутница  , трябват си и малко по големи топки  :D

• mir777, krasi_75-berta, damian1 и още 1 харесват това

#9 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 03 декември 2018 - 10:07

Глупости пълни! Грозно и жестоко, както към прасето така и към кучетата.

Е , ако го нападнат вълци , по-красиво ли го апат :) .

Този пост е редактиран от damian1: 03 декември 2018 - 10:07

#10 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 525 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2018 - 10:32

Аз за това не ловувам с вълци а с кучета. Кучето ловува с мен и за мен, вълка сам и за него си. Работата на кучето е да намери дивеча и да ми го покаже. Всичко друго е моя работа. 

Срещал съм хора дето гледат кучета за подобен лов и винаги са били ниско интелигентни, дори с висока степен на олигофренизъм. Никакви чувства и жал към собствените им кучета а какво остава към друго същество. Нулево уважение към дивеча и лова. Глад и егоизъм смесен с комплексащина.

• profiH'87, pile, ickata 671 и 10 други харесват това

#11 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3453 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 04 декември 2018 - 12:26

Аз за това не ловувам с вълци а с кучета. Кучето ловува с мен и за мен, вълка сам и за него си. Работата на кучето е да намери дивеча и да ми го покаже. Всичко друго е моя работа. 

Срещал съм хора дето гледат кучета за подобен лов и винаги са били ниско интелигентни, дори с висока степен на олигофренизъм. Никакви чувства и жал към собствените им кучета а какво остава към друго същество. Нулево уважение към дивеча и лова. Глад и егоизъм смесен с комплексащина.

И в този пост има доста истина!

#12 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2018 - 12:47

И са с ниско чело и дебели сраснати вежди  :lol2: .

Работа на едни кучета е да го намерят и покажат , работа на други да го намерят и задържат .

Лова си лов ...т.е. убиване на дивеч , като краен резултат. В природата , това става много по близко до начина на работа на стоперите .

Но може да се помисли за вариант да ги стреляме с упойващи стрелички .  Дялове не ... защото е кървожадно и ще умре животното .

Аз съм ЗА ,... :) ?

Този пост е редактиран от damian1: 04 декември 2018 - 12:48

• Георги Петров харесва това

#13 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден

Публикувано 04 декември 2018 - 02:10

И са с ниско чело и дебели сраснати вежди  :lol2: .

Работа на едни кучета е да го намерят и покажат , работа на други да го намерят и задържат .

Лова си лов ...т.е. убиване на дивеч , като краен резултат. В природата , това става много по близко до начина на работа на стоперите .

Но може да се помисли за вариант да ги стреляме с упойващи стрелички .  Дялове не ... защото е кървожадно и ще умре животното .

Аз съм ЗА ,... :) ?

За кое ЗА ... ЗА месото :) или ЗА стреличките   :D ...  що се отнася до чувствата , чувствам се изнервен олигофрен , когато се осакатява дивеч и не се търси  , а това дали е убит с 9,9 Х 125R магМунТ, дали с томахавка или нож, и дали ще ми го държи комшията или кучката ... лично за мен няма значение , стига рибиците да не са кървави :lol:  . 

Интересно ми е как ли ще квалифицираме работниците в скотобойните ?! 

• BLADE и damian1 харесват това

#14 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3300 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2018 - 09:57

За кое ЗА ... ЗА месото :) или ЗА стреличките   :D ...  що се отнася до чувствата , чувствам се изнервен олигофрен , когато се осакатява дивеч и не се търси  , а това дали е убит с 9,9 Х 125R магМунТ, дали с томахавка или нож, и дали ще ми го държи комшията или кучката ... лично за мен няма значение , стига рибиците да не са кървави :lol:  . 

Интересно ми е как ли ще квалифицираме работниците в скотобойните ?! 

И за двете ... боцкам го със стреличката, цункаш го по муцунката  :lol2:  , и после поживо-поздраво ...никакво месо , никакви дялове :) .

Трофей ... по снимка и това е .

И пак съм много хард . Щото си мислех и за вариант да се въведе само фотолов :).

:256605:

#15 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 659 Мнения:

Публикувано 05 декември 2018 - 10:53

И за двете ... боцкам го със стреличката, цункаш го по муцунката  :lol2:  , и после поживо-поздраво ...никакво месо , никакви дялове :) .

Трофей ... по снимка и това е .

И пак съм много хард . Щото си мислех и за вариант да се въведе само фотолов :).

:256605:

Има моменти когато ти се иска да увековечиш момента и сваляш пушка пред дивеча  ;) и остава запечатан в съснанието , някъде в сектор спомени . 

През 90-те идва на гости един "том манекен" от ония, сещай се :) и го оставям на най , най добрата пусия , а над него в гората един дрЪт прилеп , зевек и добър ловец . Тума , лумба и на зборния пунк дрътя ме пита : 

Абе , абе от къде довлече тоя жалостивя бре , та стреля у върбЕте  , а не у свиньЕте ?! 

Та , ако имаше момчето фото :snappy:  може би ............. а и като гледам из интернет прерията , колко животни са доубити с нож , май този вид лов е неприложим за наш`те ширини . 

Наслука !  :256605:

• damian1 харесва това

#16 Ивич

Ивич

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:
  • Име:Иван Мичев
  • Оръжие:Много
  • Куче:2бр.
  • МПС:Има
  • ГрадПещера

Публикувано 06 декември 2018 - 08:32

Много го задълбахме, хората сме различни и трябва да се търпим. Е , има и някои крайности но границите са размити.

А, има и една приказка "ловец,светец няма", та да си ходим на лов, повече сладки раздумки и по малко морално-философски размишления на висок глас. Че сме за малко на тоя свят...

Наслука!

• ickata 671, socialnia и Sandanski харесват това

#17 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1736 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано 06 декември 2018 - 08:50

Изключително грозен “лов”!Използват го предимно хора,които не искат да се чуват гърмежи.....
Щом иска някой да усети тръпката,по-хартд е да го хване на примка и да ходи да го коли с някоя ръждива чикийка.....защо са му кучета
  • BLADE и Scarecrow харесват това

#18 Стоян Иванов

Стоян Иванов

Целия вътре сух!

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 248 Мнения:

Публикувано 09 декември 2018 - 06:04

https://trud.bg/млад...-глигани-с-нож/

1 потребител(и) четат тази тема

1 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Nikolov