Към съдържанието

Снимка

Лов на водолюбив дивеч 2018 - 2019 (патици, гъски и бекасини)

• Моля, влезте за да отговорите
88 отговора на тази тема

#81 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 77 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Паджеро
  • ГрадСофия

Публикувано 20 януари 2019 - 08:31

Днес си цопнах във водата като спасявам кучето....аз и мойта уста

Леле добре че всичко е приключило с щастлив край .

Този пост е редактиран от alexandro42: 20 януари 2019 - 08:31

#82 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4668 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 20 януари 2019 - 09:13

В такива случаи има нещо, което може да помогне, без разбира се, да може да замести кучето на 100%. Нещото е въдица със завързана утежнена кука 'тройка'. Когато дистанцията е малка и течението слабо успехът е почти сигурен. При голяма река и бързо течение се иска майсторлък и опит. Методът върши работа, проверено! :) Виждал съм и чувал ама пусти мързел, е сега е в процес на доставка. Къде се връзва тройката, на края на влакното ли, олово мисля че няма смисъл или? 

Поздрави и наслука!

Не е ли по-добре да се направи чепаре с няколко тройки и голяма тапа - тип болдо ?

Не, определено. Преди двайсетина години, още като млади ловци, когато нямахме кучета, разработихме и усъвършенставахме технологията. Плаващата 'линия' е категорично неудачна за течаща вода. Многото куки са излишни и само създават проблеми. Тройката се утежнява с оловна тежест в долната си част. Най-добре се получава чрез запояване на телче по дължината на стеблото на тройката и на него се нанизва и фиксира тежестта. С малко тренировки се постига доста добър резултат. Основните проблеми са:

1. Прекалено големите дистанции;

2. Неподходящи брегове с растителност, непозволяващи правилно замятане;

3. Прекалено бързо течение, което не можеш да надбягаш;

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 20 януари 2019 - 09:19

• ЛЮБИТЕЛ, LyudmilLov, GGen74 и още 1 харесват това

#83 beginner

beginner

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 149 Мнения:
  • Име:Beginner
  • Куче:Островни и задокеански
  • МПС:Каквото е налично.
  • ГрадIn the middle of no where.

Публикувано 27 януари 2019 - 08:50

За, мое, голямо съжаление! За първи път, от ловния ми стаж, завършвам последния излет без отстреляна патица. Не, че нямаше - баха хиляди, па и гъски имаше, но държаха центъра на водоема и нямаше шанс за коректен изстрел.
Живот и здраве - октомври отново ще се пробвам!

#84 bat-kiffi

bat-kiffi

Охотник по перу

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 451 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:БроВнинг-ФеЛикс, Хова Сан, СтоГер-Помп
  • Куче:дон Диего де ла Вега - Zorro
  • МПС:Чуждо, аПоло, СимсоМ, КоЛЛо

Публикувано 28 януари 2019 - 10:55

Последните излети 2 в 1

Прикачен файл  2019-01-20 08.37.52.jpg   136,7K   0 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_3637.jpg   155,68K   0 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_3638.jpg   224,43K   0 Брой сваляния

Закрих го! 

В сряда няма да излизам, баста!

Ще чакам сняг и студ за наработване на чакалочасове.

Наслука!

• avdjiev71, Планинички, Христо Христев и 11 други харесват това

#85 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2583 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 04 февруари 2019 - 06:33

Ето,че и тази година непропуснах да се запиша и в тази тема ;) !Времето никак не предразполага за такъв вид лов,но понеже сезона за мен  започна късно остана да хвана последните излети  :) .В неделя се паркирах на една голяма локва!От всякъде се чуваше гъска да грачи и не след дълго "засуках" със свирката едно ято.Гръмнах 4 пъти и съборих 3бр. гъски,но едната за съжаление падна в голямата локва и нямаше вадене.След това мина едно клето бърне и бум с гъските на висулките :D Прикачен файл  гъски-800x600.jpg   92,8K   2 Брой сваляния....

В сряда намерих една "пътечка" и закрих сезона с 4бр. гъски ;) Прикачен файл  гъски-2.jpg   127,84K   2 Брой сваляния

Нещо с редактирането не се получи и снимките не са хубави :( .Трябва да се направи нещо,защото в момента гъската е тук,но  :angry:

Поздрави и наслука :256605: !

• avdjiev71, shot1, Искрен и 11 други харесват това

#86 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3959 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 05 февруари 2019 - 10:50

Тази ако е вярна, е много "по-весела". Прочетох я някъде,  преди много време.

Действието се развива мисля в Канада. Ловец си купува нов "джип" и решава да покани и приятел на лов на патици. Спира върху леда на замръзнало езеро и отива малко по нататък да хвърли пръчка динамит, да образува огледало и примами птиците. 

Лабрадора, верен на природата апортира веднага пръчката и я носи до колата.

Всичко отива на дъното.

Застрахователите  отказват да изплатят, поради проявена глупост. Вярно или не, но е напълно възможно.

Нещо като филмчето "Пес Барбос и необычный кросс",  който го помни.

:) То има и филм, от мнооого отдавна.

За нас, ловджиите и рибарите, и какви бели правим на пияна глава...

Гледай втората половина на филмчето,  как се чупят световни рекорди на спринт...

https://www.youtube....h?v=iBNwsNmKGxA

Този пост е редактиран от Чавдар: 05 февруари 2019 - 11:08

• izi 1991 харесва това

#87 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 780 Мнения:
  • Име:Искрен
  • Оръжие:ИЖ,STEYR MANNLICHER
  • Куче:мелез от испанско гонче и дого аржентино мелез от червено гонче и пегая,'жълто гонче +още едно жълто гонче английски спрингер шпанйол бял пинчер
  • МПС:l200 3000 v6
  • ГрадКопривщица

Публикувано 05 февруари 2019 - 12:47

Ето,че и тази година непропуснах да се запиша и в тази тема ;) !Времето никак не предразполага за такъв вид лов,но понеже сезона за мен  започна късно остана да хвана последните излети  :) .В неделя се паркирах на една голяма локва!От всякъде се чуваше гъска да грачи и не след дълго "засуках" със свирката едно ято.Гръмнах 4 пъти и съборих 3бр. гъски,но едната за съжаление падна в голямата локва и нямаше вадене.След това мина едно клето бърне и бум с гъските на висулките :D attachicon.gifгъски-800x600.jpg....

В сряда намерих една "пътечка" и закрих сезона с 4бр. гъски ;) attachicon.gifгъски-2.jpg

Нещо с редактирането не се получи и снимките не са хубави :( .Трябва да се направи нещо,защото в момента гъската е тук,но  :angry:

Поздрави и наслука :256605: !

А като са тук що си трайкаш ей де е Бургас :D

#88 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2583 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 06 февруари 2019 - 05:08

А като са тук що си трайкаш ей де е Бургас :D

Щот ми немаш вяра та за туй :lol2:

#89 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 71 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 07 февруари 2019 - 06:54

Прикачен файл  00.jpg   294,23K   0 Брой свалянияПрикачен файл  010.jpg   541,46K   0 Брой сваляния

Това е от мен за тази година. Три пъти излизах и все валат. Даже нищо не прелетя покрай нас.

И за късмет последните два излета Диана реши да се отсрами. Първата вечер бях сам и свалих 4. На втората с брата, който се ентусиазира от успеха ми, 3 от мен и 2 от него, но прелета беше само 10-ина минутки.

Емоциите които изпитах от 30 минути за двете вечери, най-вече от поведението и работата на Берта ще ме крепят до откриването. ;)

• avdjiev71, shot1, krasi_75-berta и 9 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!