Към съдържанието

Снимка

Лов на водолюбив дивеч 2018 - 2019 (патици, гъски и бекасини)

• Моля, влезте за да отговорите
92 отговора на тази тема

#81 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 80 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано 20 януари 2019 - 08:31

Днес си цопнах във водата като спасявам кучето....аз и мойта уста

Леле добре че всичко е приключило с щастлив край .

Този пост е редактиран от alexandro42: 20 януари 2019 - 08:31

#82 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4710 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 20 януари 2019 - 09:13

В такива случаи има нещо, което може да помогне, без разбира се, да може да замести кучето на 100%. Нещото е въдица със завързана утежнена кука 'тройка'. Когато дистанцията е малка и течението слабо успехът е почти сигурен. При голяма река и бързо течение се иска майсторлък и опит. Методът върши работа, проверено! :) Виждал съм и чувал ама пусти мързел, е сега е в процес на доставка. Къде се връзва тройката, на края на влакното ли, олово мисля че няма смисъл или? 

Поздрави и наслука!

Не е ли по-добре да се направи чепаре с няколко тройки и голяма тапа - тип болдо ?

Не, определено. Преди двайсетина години, още като млади ловци, когато нямахме кучета, разработихме и усъвършенставахме технологията. Плаващата 'линия' е категорично неудачна за течаща вода. Многото куки са излишни и само създават проблеми. Тройката се утежнява с оловна тежест в долната си част. Най-добре се получава чрез запояване на телче по дължината на стеблото на тройката и на него се нанизва и фиксира тежестта. С малко тренировки се постига доста добър резултат. Основните проблеми са:

1. Прекалено големите дистанции;

2. Неподходящи брегове с растителност, непозволяващи правилно замятане;

3. Прекалено бързо течение, което не можеш да надбягаш;

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 20 януари 2019 - 09:19

• ЛЮБИТЕЛ, LyudmilLov, GGen74 и още 1 харесват това

#83 beginner

beginner

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 151 Мнения:
  • Име:Beginner
  • Куче:Островни и задокеански
  • МПС:Каквото е налично.
  • ГрадIn the middle of no where.

Публикувано 27 януари 2019 - 08:50

За, мое, голямо съжаление! За първи път, от ловния ми стаж, завършвам последния излет без отстреляна патица. Не, че нямаше - баха хиляди, па и гъски имаше, но държаха центъра на водоема и нямаше шанс за коректен изстрел.
Живот и здраве - октомври отново ще се пробвам!

#84 bat-kiffi

bat-kiffi

Охотник по перу

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 468 Мнения:
  • Име:Роз
  • Оръжие:БроВнинг-ФеЛикс, Хова Сан, СтоГер-Помп
  • Куче:дон Диего де ла Вега - Zorro
  • МПС:Чуждо, аПоло, СимсоМ, КоЛЛо

Публикувано 28 януари 2019 - 10:55

Последните излети 2 в 1

Прикачен файл  2019-01-20 08.37.52.jpg   136,7K   1 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_3637.jpg   155,68K   1 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_3638.jpg   224,43K   1 Брой сваляния

Закрих го! 

В сряда няма да излизам, баста!

Ще чакам сняг и студ за наработване на чакалочасове.

Наслука!

• avdjiev71, Планинички, Христо Христев и 13 други харесват това

#85 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 04 февруари 2019 - 06:33

Ето,че и тази година непропуснах да се запиша и в тази тема ;) !Времето никак не предразполага за такъв вид лов,но понеже сезона за мен  започна късно остана да хвана последните излети  :) .В неделя се паркирах на една голяма локва!От всякъде се чуваше гъска да грачи и не след дълго "засуках" със свирката едно ято.Гръмнах 4 пъти и съборих 3бр. гъски,но едната за съжаление падна в голямата локва и нямаше вадене.След това мина едно клето бърне и бум с гъските на висулките :D Прикачен файл  гъски-800x600.jpg   92,8K   2 Брой сваляния....

В сряда намерих една "пътечка" и закрих сезона с 4бр. гъски ;) Прикачен файл  гъски-2.jpg   127,84K   2 Брой сваляния

Нещо с редактирането не се получи и снимките не са хубави :( .Трябва да се направи нещо,защото в момента гъската е тук,но  :angry:

Поздрави и наслука :256605: !

• avdjiev71, shot1, Искрен и 13 други харесват това

#86 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4040 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 05 февруари 2019 - 10:50

Тази ако е вярна, е много "по-весела". Прочетох я някъде,  преди много време.

Действието се развива мисля в Канада. Ловец си купува нов "джип" и решава да покани и приятел на лов на патици. Спира върху леда на замръзнало езеро и отива малко по нататък да хвърли пръчка динамит, да образува огледало и примами птиците. 

Лабрадора, верен на природата апортира веднага пръчката и я носи до колата.

Всичко отива на дъното.

Застрахователите  отказват да изплатят, поради проявена глупост. Вярно или не, но е напълно възможно.

Нещо като филмчето "Пес Барбос и необычный кросс",  който го помни.

:) То има и филм, от мнооого отдавна.

За нас, ловджиите и рибарите, и какви бели правим на пияна глава...

Гледай втората половина на филмчето,  как се чупят световни рекорди на спринт...

https://www.youtube....h?v=iBNwsNmKGxA

Този пост е редактиран от Чавдар: 05 февруари 2019 - 11:08

• izi 1991 харесва това

#87 Искрен

Искрен

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 809 Мнения:
  • Име:Искрен
  • Оръжие:ИЖ,STEYR MANNLICHER
  • Куче:мелез от испанско гонче и дого аржентино мелез от червено гонче и пегая,'жълто гонче +още едно жълто гонче английски спрингер шпанйол бял пинчер
  • МПС:l200 3000 v6
  • ГрадКопривщица

Публикувано 05 февруари 2019 - 12:47

Ето,че и тази година непропуснах да се запиша и в тази тема ;) !Времето никак не предразполага за такъв вид лов,но понеже сезона за мен  започна късно остана да хвана последните излети  :) .В неделя се паркирах на една голяма локва!От всякъде се чуваше гъска да грачи и не след дълго "засуках" със свирката едно ято.Гръмнах 4 пъти и съборих 3бр. гъски,но едната за съжаление падна в голямата локва и нямаше вадене.След това мина едно клето бърне и бум с гъските на висулките :D attachicon.gifгъски-800x600.jpg....

В сряда намерих една "пътечка" и закрих сезона с 4бр. гъски ;) attachicon.gifгъски-2.jpg

Нещо с редактирането не се получи и снимките не са хубави :( .Трябва да се направи нещо,защото в момента гъската е тук,но  :angry:

Поздрави и наслука :256605: !

А като са тук що си трайкаш ей де е Бургас :D

#88 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 06 февруари 2019 - 05:08

А като са тук що си трайкаш ей де е Бургас :D

Щот ми немаш вяра та за туй :lol2:

#89 izi 1991

izi 1991

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 77 Мнения:
  • Име:Ivan Ivanov
  • Оръжие:ATA
  • Куче:breton
  • МПС:Daihatsu Terios
  • ГрадStara Zagora

Публикувано 07 февруари 2019 - 06:54

Прикачен файл  00.jpg   294,23K   3 Брой свалянияПрикачен файл  010.jpg   541,46K   2 Брой сваляния

Това е от мен за тази година. Три пъти излизах и все валат. Даже нищо не прелетя покрай нас.

И за късмет последните два излета Диана реши да се отсрами. Първата вечер бях сам и свалих 4. На втората с брата, който се ентусиазира от успеха ми, 3 от мен и 2 от него, но прелета беше само 10-ина минутки.

Емоциите които изпитах от 30 минути за двете вечери, най-вече от поведението и работата на Берта ще ме крепят до откриването. ;)

• avdjiev71, shot1, krasi_75-berta и 12 други харесват това

#90 krus

krus

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 241 Мнения:

Публикувано 03 март 2019 - 06:59

Днес разходих новото куче,бретон шпаньол, край р.Марица и останах изненадан от големия брой патици, който видяхме за километър два разстояние.

Миналата година не излизах за водоплаващ,тъй като някой благопожелател на връх Гергьовден

ми отрови шест годишния драатхарт. За толкова години за пръв път виждам толкова много чифтове патици извън града в началото на Март. Дано това е знак за добър лов на есен.

Винаги съм имал за ловен партньор драатхарт, сега с това нежно куче не знам как ще е.

• avdjiev71 и izi 1991 харесват това

#91 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4710 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 06 март 2019 - 06:48

Днес разходих новото куче,бретон шпаньол, край р.Марица и останах изненадан от големия брой патици, който видяхме за километър два разстояние.

Миналата година не излизах за водоплаващ,тъй като някой благопожелател на връх Гергьовден

ми отрови шест годишния драатхарт. За толкова години за пръв път виждам толкова много чифтове патици извън града в началото на Март. Дано това е знак за добър лов на есен.

Винаги съм имал за ловен партньор драатхарт, сега с това нежно куче не знам как ще е.

Ами... мисля че ще ти се наложи да свикнеш да ги стреляш над брега...

Поздрави и наслука!

#92 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 254 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ИЖ 27,БЕНЕЛИ АРГО 30,06,РЕМИНГТОН 700 SPS 243 WIN
  • Куче:БРЕТОН
  • МПС:ВИТАРА
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 07 март 2019 - 11:16

А аз съм сигурен в "както си го научиш".Предишният ми бретон ги вадеше на -24 градуса от Дунава.Сегашния ги вади,докото беше топло и после не съм излизал,но съм убеден,че и с него няма да има грижи.В момента е на 2 г. и 4 месеца.Ама иска водене всяка свободна минута.Щом загрее съм поне 2 пъти седмично по головете и апортира замразени патици и претърсва шаварите и вдига диви патици.
  • avdjiev71, bat-kiffi, krus и 2 други харесват това

#93 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1033 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 10 март 2019 - 07:20

Бретончето въобще не е нежно куче. Но е чуствително от към остър тон.
Работи със страхотен хъс и в жега и в студ.
Няма да имаш проблем ако не прилагаш "твърда ръка" при обучението му.
  • avdjiev71, krus, Георги Петров и 2 други харесват това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!