Към съдържанието

Снимка

Групов лов на дива свиня сезон 2018/2019

• Моля, влезте за да отговорите
333 отговора на тази тема

#1 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3440 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 26 септември 2018 - 01:37

До откриването на лова на дива свиня остават броени дни, ако не ни мине котка път.

Тук в тази тема ще е мястото където ще можем да обсъдим кой с каква пушка и калибър ще ловува, с какви боеприпаси се е заредил, мнения и впечатления от тях, тактики при организирането на лова, радоста от слуката която ни е споходила, работата на любимите ни ловни другари и всичко свързано с този емоционален лов.

Ще ми е интересно и развитието на ямите с времето, как ще се почистват дигат ли трагата и тн.

Пожелавам на всички за този ловен сезон много слука, лов изпълнен с много емоции и споделен с верни другари и разбира се да се спазват правилата за безопасност за да се прибираме винаги с усмивка на уста и чумата да ни подмине!

Наслука на всички!
  • profiH'87, shot1, vve и 14 други харесват това

#2 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2142 Мнения:
  • Име:Йордан
  • Оръжие:Бенели,Блазер и иж..
  • Куче:Дратхаар и Пойнтер
  • МПС:НЛО

Публикувано 26 септември 2018 - 03:00

Тоя сезон аз мисля да поразредя свинщините... Но пък когато ходя... такъма е ясен.... Бластер в 9,3х62 с домашни Меги 18.5 грама.

• Blaser и Иван Кючуков харесват това

#3 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1045 Мнения:

Публикувано 26 септември 2018 - 04:58

Нещо за "надъхване" от мен.Дано така да ви излезнат на първа гонка на откриването,че да се отредите по-навреме :258029: ,че и за курбаните ще трябват хора!Наслука и безаварийни излети! :256605:

https://youtu.be/D5XcSlw6-zs

• mir777, zkk, Иван Кючуков и 14 други харесват това

#4 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 843 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 26 септември 2018 - 06:58

Най-важното е , да ни е безавариен новия ловен сезон ! 

Патроните да са сухи , ножа - остър и да ни пази ГОСПОД  от скучни колеги .

И независимо кой с какво ще стреля през този  сезон  да го соходи слуката му .

• vve, mitko60, izi 1991 и още 1 харесват това

#5 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3672 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 26 септември 2018 - 07:51

На тези, които ще ловуват в землищата си - успех ! 

Този пост е редактиран от ДБД: 26 септември 2018 - 07:51

• Иван Кючуков, Даниел Узунов, the_hunter_84 и още 1 харесват това

#6 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3440 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 26 септември 2018 - 07:55

На тези, които ще ловуват в землищата си - успех !

При вас как върви с протестите?

#7 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 781 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 26 септември 2018 - 07:59

Залагам на бренеке Федерал12 кал  и Геко+ 308 win-домашни и купешки.

Прикачени файлове

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3672 Мнения:

Публикувано 26 септември 2018 - 08:02

При вас как върви с протестите?

Царя умря, да живее царя - Прикачен файл  zapoved_rd48-77_ot_26092018_g_po_chl_54_al_1_ot_zlod (1).pdf   523,72K   92 Брой сваляния

Този пост е редактиран от ДБД: 26 септември 2018 - 08:03

• rrezio харесва това

#9 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 226 Мнения:
  • Име:Дани
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning Longtrac Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem ADS
  • Куче:-
  • МПС:vw
  • ГрадРусе

Публикувано 26 септември 2018 - 08:10

Кога ще е следващия протест и къде?

Явно от веднъж не разбират хрантутниците...

PS:  Колеги, помислете внимателно - днес в комшията, утре...

Нещо ме притеснява как ще се развива сезона с такива умници в министерството...

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 26 септември 2018 - 08:17

• tengerkov харесва това

#10 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 626 Мнения:

Публикувано 26 септември 2018 - 08:39

Нашето сдружение в събота ще протестира ефективно, като блокира пристанището при Никопол от 10 часа!

пп Ако и другите колеги, които са засегнати предприемат някакви мерки по техните райони, може и да има ефект.Защото това е някаква уникална глупост при положение, че през брачния период прасетата от Румъния идват да сватдбуват по нашите територии!И другата недомислица, е че популацията в тези региони ще скочи драстично!

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 26 септември 2018 - 08:44

• shot1, ДБД, Иван Кючуков и 3 други харесват това

#11 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3672 Мнения:

Публикувано 26 септември 2018 - 08:55

Нашето сдружение в събота ще протестира ефективно, като блокира пристанището при Никопол от 10 часа!

пп Ако и другите колеги, които са засегнати предприемат някакви мерки по техните райони, може и да има ефект.Защото това е някаква уникална глупост при положение, че през брачния период прасетата от Румъния идват да сватдбуват по нашите територии!И другата недомислица, е че популацията в тези региони ще скочи драстично!

Адаш, в момента по островите е кочина ... Ако не се изгонят от там, от нас, никой няма да ги тревожи, защото няма как да стигне до там .. Румънците ще си пукат, за тях няма делник, празник .., знаеш, щото вярвам не само ние ги чуваме през Дунав .. и тогава тяхната свинщина , къде ще се изнесе ... 

• Иван Кючуков и Чавдар харесват това

#12 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 626 Мнения:

Публикувано 26 септември 2018 - 09:00

Адаш, в момента по островите е кочина ... Ако не се изгонят от там, от нас, никой няма да ги тревожи, защото няма как да стигне до там .. Румънците ще си пукат, за тях няма делник, празник .., знаеш, щото вярвам не само ние ги чуваме през Дунав .. и тогава тяхната свинщина , къде ще се изнесе ...

На мене това ми е ясно, но на управленското тяло, явно не.Няма логика мамалигарите да ловуват , а ние не.... пак сме по католици от папата.С тази забрана ще направят само по голяма беля, тъй или иначе чумата рано или късно ще влезне и съм сигурен, че за това няма да са причина дивите прасета!При нас ако не се ловува тоя сезон ме е страх да си помисля какво ще стане.
  • ДБД и svetlio_vt харесват това

#13 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3672 Мнения:

Публикувано 26 септември 2018 - 09:07

На мене това ми е ясно, но на управленското тяло, явно не.Няма логика мамалигарите да ловуват , а ние не.... пак сме по католици от папата.С тази забрана ще направят само по голяма беля, тъй или иначе чумата рано или късно ще влезне и съм сигурен, че за това няма да са причина дивите прасета!При нас ако не се ловува тоя сезон ме е страх да си помисля какво ще стане.

Ами ще влезе, руманяските продават месо на 1,50лв. килото,  малко след границата .. Сигурно и това не се знае ..  

#14 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1016 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 26 септември 2018 - 10:09

... И нас ни удари ембаргото с пълна забрана за лов... :( Пълна малоумщина ...Нито е открита АЧС  в региона нито нищо.... От страна на съюза никаква защита....едни хрантутници и толкова!!!

Не ми се мисли какво ще стане и какви вреди ще се нанесат.  Да му мислят най - много земеделците. 

На останалите колеги точен мерник и наслука през сезона! :258029:

• shot1 и жоро75 харесват това

#15 gydi

gydi

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 46 Мнения:
  • ГрадБургас

Публикувано 26 септември 2018 - 10:53

Подписана ЗАПОВЕД на МЗХГ: Груповият лов на диви свине се открива на 29 септември!

Не че го няма по нагоре, но гугъл да индексира.

Този пост е редактиран от gydi: 26 септември 2018 - 10:58

#16 saint

saint

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 Мнения:
  • Оръжие:Benelli M2, Benelli Argo E 30-06 , Howa 308, САР М 8 F 7.62./ 39 , Glock 19
  • Куче:шоколадова лабрадорка
  • МПС:Тойота Авенсис
  • ГрадСофия

Публикувано 27 септември 2018 - 08:20

До откриването на лова на дива свиня остават броени дни, ако не ни мине котка път.

Наслука на всички!

А, котка- ако не ни мине чума и тъпотия път...

Иначе от мен - наслука и наравни- колкото влезнали в гората, толкова и излезнали.

#17 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 444 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано 27 септември 2018 - 08:43

A някой пита ли се защо искат да плащаме бележки и за сряда? Според мен - набързо да приберат максимално пари и после тотална забрана.

• NBP и todor_gps харесват това

#18 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5625 Мнения:

Публикувано 27 септември 2018 - 08:54

A някой пита ли се защо искат да плащаме бележки и за сряда? Според мен - набързо да приберат максимално пари и после тотална забрана.

..... Нима искаш да кажеш , че някой ви задължава предварително да взимате (и плащате) бележки ...?.... :mellow: ..... Кой..?... B)

....... Дори и взетите разрешителни , ако се върнат непопълнени - за тях не се дължат пари.... :idea:

• shot1, krasi_75-berta, Diters и още 1 харесват това

#19 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 444 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано 27 септември 2018 - 09:00

..... Нима искаш да кажеш , че някой ви задължава предварително да взимате (и плащате) бележки ...?.... :mellow: ..... Кой..?... B)

....... Дори и взетите разрешителни , ако се върнат непопълнени - за тях не се дължат пари.... :idea:

Не, никой не може да те задължи! За второто си прав!

#20 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • Куче:Гонче Бари
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 27 септември 2018 - 11:06

Колеги, не разбирате ли, че това явно е само проба на реакциите ни в създалата се ситуация!?!

БАБХ е дала само препоръки, а не разпореждане за спиране на лова, без никаква научна обосновка, защо, как и какво да се прилага. А и как да коментираме двойното намалението на буферната зона, нали препоръката преди няколко дена би трябвало да се "правилната". По-голяма простотия от това 5 км. ограничение нямаше как да измислят, но пък успешно приложиха принципа "Разделяй и владей!". Сега 70-80 % процента си честитят откриването, а останалите да "духат супата", та не очаквам особено активна подкрепа от "щастливците". Въпроса не е дали ще се намери АЧС в БГ, а кога, неизбежното ще се случи, така или иначе. Тогава какво очаква и вътрешните дружинки, по какви критерии ще се определи рискова зона, буферна и т. н. Веднъж пуснаха заповед за тотално изтребване, после я отмениха, после 10 км. зона, сега 5 км. зона, утре ще е нещо друго, но винаги обикновения български ловец ще е потърпевш. Не разберете ли, че ако сега не защитим ли всички, повтарям всички, правото си на лов на дива свиня, да не съм лош пророк, но в скоро време всички ще ни направят на маймуни - буквално! Във всички засегнати европейски държави се ловува с частични ограничения само покрай огнищата на АЧС, само тук пак сме повече католици и от папата!!! 

Ако този сезон не се открие АЧС по дивите свине в БГ, някой от "големците" да посочи до кога ще важи тази забрана, че нещо не си спомням ???

П. П. А и що ли ми се струва, че тази година отчетения отстрел на дива свиня рязко ще намалее при тези почти неизпълними изисквания за съхранение, времеви изисквания за проби и т. н., особено за рекордьорите, където на излет се бият по 10-15-20 + прасета ;)

П. П. П. Това не го казвам от позицията на член на потърпевша дружина, имам достатъчно приятели и колеги, та така или иначе има къде да ловувам дива свиня, но пък смятам, че мога правилно да чета между редовете.

Този пост е редактиран от ddd_dancho: 27 септември 2018 - 11:06

• profiH'87, vve, ДБД и 16 други харесват това

15 потребител(и) четат тази тема

9 потребители, 6 гости, 0 анонимни

nikidn, tengerkov, svilen.d, lovec7397, кирчо_баретата, Ангел Георгиев, npopov1952, pirin_, BAR
Change Theme!