Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Отнемане на оръжие за задължения към държавата

• Моля, влезте за да отговорите
127 отговора на тази тема

#121 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 954 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 07 февруари 2019 - 07:05

Аз не мога да разбера що някои възприемат оръжието като някаква по особенна вещ. Вярно е че за да я притежаваш се иска да отговарящ на дадени условия. Но като всичко друго тя си е някаква вещ и си има цена. Това че имаш право да я притежаваш не означава, че не може да ти бъде отнета и продадена.

Направил си белята има да плащаш не могат да ти вземат гащите от гъза по закон /има и някои други вещи дето не могат да се отнемат/ ма оръжието не мой да ми го барате щото с него си правя кефа кат то ходя на лов. :D

• ДБД и Чавдар харесват това

#122 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 07 февруари 2019 - 07:27

Аз не мога да разбера що някои възприемат оръжието като някаква по особенна вещ. Вярно е че за да я притежаваш се иска да отговарящ на дадени условия. Но като всичко друго тя си е някаква вещ и си има цена. Това че имаш право да я притежаваш не означава, че не може да ти бъде отнета и продадена.

Направил си белята има да плащаш не могат да ти вземат гащите от гъза по закон /има и някои други вещи дето не могат да се отнемат/ ма оръжието не мой да ми го барате щото с него си правя кефа кат то ходя на лов. :D

Тук не става въпрос да ти го отнемат по реда за събиране на задължения , а за някави измишльотини .

Имал си актове по ЗДП например , които някой си приравнил на деяние нарушаващи обществения ред .

Законите се дехуманизират пред очите ни . Режат ни правата яко .

Вкараха в НК маса чисто администритивни нарушения ... регистрационни табели , управление на нерегистрирано МПС , управление без свидетелство за МПС и т.н. и т.н.

Направиха репресивна мярка от ..." Отказа на административна услуга " ... ,като узакониха тази принципно незаконна практика, с изменение в законите .

И защо ... защото организационо не могат да си решат проблема с налагане на наказателните санкции и пробват решение на проблемите с репресия върху права и дейности , нямащи общо по принцип с носенето на някаква наказателна отговорност , но застъпващи важна част от житието ти .

А най-странното , че има много тъ-------  не искам да се доизказвам , които гледат с телешки възторг и викат ....Така трябва , ред и дисциплина трябва ...

• n960, jovani62, Todir и 7 други харесват това

#123 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 954 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 07 февруари 2019 - 09:17

Направих малко отклонение щото на там зацикли темата. Иначе за тъпотиите в законодателството съм много наясно. А още повече е като мога да сравнявам как е у нас и другаде.

Една сегашна министърка преди години като начеваш политик се кандидатира за кмет на родното си село. И познай колко гласа имаше за нея. Да не те мъча. Само три. Един от майка и вероятно и на две нейни приятелки, ама и това не е сигурно. :lol2: Та какво да очакваш повече. :lol:

#124 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 695 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 08 февруари 2019 - 09:09

Отказано ти е правото да съхраняваш и пренасяш ловно оръжие.. Административната услуга...

Ако не си го оправиш разрешителното, си длъжен в срок от една година да го продадеш..

Иначе отива в полза на държавата....

Ако отделно тези неща имат пазарна стойност, нищо не пречи на публичните или частните съдебни изпълнители да ти наложат запор върху движимата вещ подлежаща на изпълнение, за осребряване на стойността и...

Съгласен , но Конституцията казва едно , държавата друго .

Както и да е , да сме живи и здрави :256605: а на следващото преброяване ще се пиша циганин и "изпълнителите" ще ми вземет ку*а за камшик . 

#125 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3399 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 08 февруари 2019 - 09:15

Съгласен , но Конституцията казва едно , държавата друго .

Както и да е , да сме живи и здрави :256605: а на следващото преброяване ще се пиша циганин и "изпълнителите" ще ми вземет ку*а за камшик .

..."изпълнителите" ще ми вземет ку*а за камшик ."..... :huh:

Що не за тояга :D

:256605:

• kalidd харесва това

#126 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3959 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 10 февруари 2019 - 06:38

..."изпълнителите" ще ми вземет ку*а за камшик ."..... :huh:

Що не за тояга :D

:256605:

:) Ако е тояга - има си пазарна стойност...!!

Знаеш ли колко пари можеш изкара в някой клуб за "мъже" например...?! :256605:

Този пост е редактиран от Чавдар: 10 февруари 2019 - 06:41

#127 Petka

Petka

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 144 Мнения:
  • Оръжие:8Х57,22lr.,.223rem.,.
  • ГрадВ. Търново

Публикувано 10 февруари 2019 - 08:27

Интересна логика на държавните органи! Защо по тази логика не отнемат разрешителното за управление на МПС, ами посягат на разрешителните за оръжие?

#128 Иво Михайлов

Иво Михайлов

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 891 Мнения:
  • Име:Иво Михайлов
  • Оръжие:BERETTA S-55 , ИЖ-43 , ПМ 9.2х18 , болтова карабина 7.62х39 АРСЕНАЛ
  • Куче:Бретон Шпаньол
  • МПС:ТЕРАНО II - 2.4
  • ГрадБрезник

Публикувано 10 февруари 2019 - 10:36

Нито има логика.....нито държава.
Камо ли па компетентни органи някъде вече.
Сичко живо гледа да те сурувака дето те фане.
Направо на караминьол ше ни почват.
  • aladin харесва това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!