Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Отнемане на оръжие за задължения към държавата

• Моля, влезте за да отговорите
493 отговора на тази тема

#1 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 253 Мнения:
  • Име:Чавдар
  • Оръжие:ИЖ 27,БЕНЕЛИ АРГО 30,06,РЕМИНГТОН 700 SPS 243 WIN
  • Куче:БРЕТОН
  • МПС:ВИТАРА
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 23 септември 2018 - 10:12

С предварителна уговорка,че не съм 100% сигурен в инфото.Коса щял да прибира оръжието за ТРИ години при три неплатени да речем фиша,па ако ще и по 10 лева.Пристигнали били фермани от мин. и ще карат по азбучен ред.Ще се радвам някой да ме опровергае или допълни.

#2 paunoff

paunoff

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 7 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 10:44

Евентуално могат да ти откажат подновяване или някоя друга административна услуга, но не виждам как законно, ще ти отнемат оръжието за 3 години, заради неплатени глоби или задължения към държавата. По тази логика по-скоро от КАТ трябва служебно да ти спрат колата от движение. Друг е въпросът, че задълженията трябва да се плащат и навреме, за да нямаме никакви притеснения.

• elwix, tengerkov и izi 1991 харесват това

#3 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 303 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 10:56

Отнемане на разрешителното за оръжие и последващо отнемане на оръжието ,може да се извърши при образувано досъдебно производство или влязла в сила присъда, срещу Вас.Ако глобите са преминали вече в институцийте за принудително вземане и е образувано такова призводство ,то могат да Ви отнемат разрешителното и оръжието. Само че там няма срокове , времето е до изтичане на наказанието.

• wildyracing харесва това

#4 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 253 Мнения:
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 23 септември 2018 - 11:30

Принципно съм съгласен и с двама Ви.Чакаме инфо от колега косаджия.

#5 PESHOPESHOV

PESHOPESHOV

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 208 Мнения:
  • Оръжие:(Tikka t3 30-06)(SLR 95 7.62х39) (Brno 2 22lr) (Иж 18 12/70)(Иж 12 12/70) (Иж 54 1962г. 12/70)
  • Куче:Руско гонче
  • МПС:ForD Maverick 2.7 TDI
  • ГрадПловдив, Стрелча

Публикувано 23 септември 2018 - 02:08

Ма къде ги четете тия глупости бе, този Facebook и фалшивите новини в него до такава степен ви промива мозъците, че направо се вбесявам. ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ ЦЦЦЦЦ
  • Todir, elwix, Чавдар и още 1 харесват това

#6 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3967 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 23 септември 2018 - 02:10

Ма къде ги четете тия глупости бе, този Facebook и фалшивите новини в него до такава степен ви промива мозъците, че направо се вбесявам. ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ ЦЦЦЦЦ

Ти па що се вбесяваш ?  :D

#7 Ano

Ano

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 13 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 03:03

Не им пречи да се пускат подобни новини, все някой може да хукне да си плати глобите :)

#8 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 990 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 23 септември 2018 - 03:05

К'во има да се чуди човек такава ни е държавата и такива управници сме си избрали. Даскалици и фризьорки за кметове. Имахме и  физкултурник за министър на силово ведомство.юристи завършили неприсъствено и задочно. Има ли смисъл да ги изреждам повече. И кат са им ялови  тиквите за да симулират работа с големи родилни мъки току изсерат някое гениално решение. Ма к'во им пука като утре някой ще осъди държавата и ще си платим пак на наш гръб.

И кво ще напълнят бюджета със събирането на глобите. Ай някой да вземе да намери колко процента са те спрямо другите приходи.Капка в морето.

• m_h, elwix и Stoqanov харесват това

#9 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 253 Мнения:
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 23 септември 2018 - 04:42

Колега peshov,фейс нямам,инфото е от косаджия и понеже идва при мене през човек,затова и пуснах темата.Звучи абсурдно,но все пак това е булгаристан.И както казва колегата по горе,това че няма да издържи в съда,не значи нищо.Ако имаш нещо конкретно давай,ако не,продължавай да се вбесяваш.
  • NBP харесва това

#10 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1040 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 23 септември 2018 - 05:22

Интересен народ сме българите ... в някои форуми псуват държавата че не си прибира глобите, тука пък я псуват /някои/ че си ги търси ;)

Този, дето говори за "неграмотниците", да вземе да прочете Закона за оръжията, чл. 58, ал. 1, т. 3

3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) за което е получено уведомление по чл. 182, ал. 2, т. 2 или по чл. 221, ал. 6 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс;                                                                                                        Държавата има това право от близо 3 години, отделен въпрос е, че досега не прилага закона и не си търси парите! Аз не съм моралист, нито идеален ... но да псуваш държавата, когато й дължиш пари ... к'ъф смисъл ???

Да не говорим, че всеки ЧСИ, ако има изпълнителен лист срещу тебе, ще ти продаде пушките и пищовите като стой та гледай ;)

Този пост е редактиран от м. Асен: 23 септември 2018 - 05:28

• ДБД, krasi_75-berta, val4ak и 3 други харесват това

#11 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3967 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 05:39

Интересен народ сме българите ... в някои форуми псуват държавата че не си прибира глобите, тука пък я псуват /някои/ че си ги търси ;)

Този, дето говори за "неграмотниците", да вземе да прочете Закона за оръжията, чл. 58, ал. 1, т. 3

3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) за което е получено уведомление по чл. 182, ал. 2, т. 2 или по чл. 221, ал. 6 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс;                                                                                                        Държавата има това право от близо 3 години, отделен въпрос е, че досега не прилага закона и не си търси парите! Аз не съм моралист, нито идеален ... но да псуваш държавата, когато й дължиш пари ... к'ъф смисъл ???

Да не говорим, че всеки ЧСИ, ако има изпълнителен лист срещу тебе, ще ти продаде пушките и пищовите като стой та гледай ;)

Е, те ЧСИ, редовно пращат  " писъмца " за запори .., че и искат обратни отговори - заведено ли е и под какъв номер ..

Пък в коментара на колегата, явно не  се говори за получените уведомления за задължение над 5000лв. Възможно ли е тези 5000лв да паднат с една нула и да станат 500 .. ?   

#12 м. Асен

м. Асен

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1040 Мнения:
  • Име:JACK DANIELS
  • Оръжие:Winchester SXR VULCAN 30-06, GERMANICA 12/76., ИЖ-58 16/70 , FМ98 7х64, TOZ 22 LR
  • МПС:джип
  • ГрадСофия

Публикувано 23 септември 2018 - 06:00

Е, те ЧСИ, редовно пращат  " писъмца " за запори .., че и искат обратни отговори - заведено ли е и под какъв номер ..

Пък в коментара на колегата, явно не  се говори за получените уведомления за задължение над 5000лв. Възможно ли е тези 5000лв да паднат с една нула и да станат 500 .. ?   

Кое е "възможно", как да ти отговоря ?

Просто цитирам закона, за да няма безсмислено преливане от пусто в празно ... представи си обаче държавата да даде вземанията си на ДСИ или ЧСИ ... само разноските колко ще натоварят задълженията ! Българинът трябва да разбере /за собствено добро/, че като има да си плаща - ще си плати /ако не по лесния начин, ще е по трудния/ ;)

Този пост е редактиран от м. Асен: 23 септември 2018 - 06:01

• val4ak, n960 и elwix харесват това

#13 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3967 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 06:10

Кое е "възможно", как да ти отговоря ?

Просто цитирам закона, за да няма безсмислено преливане от пусто в празно ... представи си обаче държавата да даде вземанията си на ДСИ или ЧСИ ... само разноските колко ще натоварят задълженията ! Българинът трябва да разбере /за собствено добро/, че като има да си плаща - ще си плати /ако не по лесния начин, ще е по трудния/ ;)

Така е, прав .. поне така е по доста държави .. 

Времето ще покаже, какво ще излезе .. 

#14 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 253 Мнения:
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 23 септември 2018 - 06:14

Пуснах темата за да помогна на някой евентуално,А не да се караме.И пак казвам ,за мен така както ми предадоха инфото е абсурдно.А именно имаш 3 снимки и дори не знаеш за тях и духаш.Друго е ако нап са те уведомили,че почва производство за принудително събиране.А в чл.58 от закона за оръжието пише,че ще ти откажат подновяване,А не че ги приберат в средата на срока.

#15 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2618 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 06:15

Така е, прав .. поне така е по доста държави ..
Времето ще покаже, какво ще излезе ..

Така трябва да стане и у нас!
Всеки трябва на време да си плаща гяволъка и калпазанщината. Трябва да е отговорен към действията си и последствията. Ако прави нещо трябва да може да си ги позволи ;) :D
Не може и не е редно да не се събират глобите. Те са за възпитание в дългосрочен план. Иначе няма оправия срещу тарикатлъка.

Този пост е редактиран от elwix: 23 септември 2018 - 06:17

• ДБД, the_hunter_84 и NBP харесват това

#16 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3579 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 23 септември 2018 - 06:18

Ми аз що направих и жена ми ловджия . Продавам и всичко и ... само на подборен :D

Имам предвид в стопанство де , където ти дават тяхно оръжие , ...да не бъда разбран погрешно ;) :D.

П.П. Когато използваш законови средства за да не си плащаш глоби или данъци , в това няма нищо лошо .

:256605:

• Lubo 1, Георги Петров и todor_gps харесват това

#17 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 253 Мнения:
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 23 септември 2018 - 06:32

Че трябва да се плаща,трябва.Кофти става,ако ти го завират без да знаеш.Имах такава случка.Нова стац.камера не съм я отразил 6 месеца.Излизам в 7.30 прибираме се в 19.30.Не могат да ми ги връчат.А аз бръмчи 120 км/ч всеки ден.Накрая ги беха дали на кварталния та ме намери.Е приседнах тихичко,погледнах в една точка.Накрая се консултирах с адвокат и си ги платих.Сега излиза,че в тая хипотенуза са могли да ме обезоражат.

Този пост е редактиран от choko: 23 септември 2018 - 06:34

#18 ddd_dancho

ddd_dancho

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 153 Мнения:
  • Име:Йордан Йорданов
  • Оръжие:"CZ-550 FS", "ИЖ-54"; "Аta Arms SY", "Мossberg 702 plinkster"
  • Куче:Гонче Бари
  • МПС:"Нисан Терано 2"
  • ГрадСвищов

Публикувано 23 септември 2018 - 06:40

Ако помните, преди години /беше поне преди 15-20 години, не съм особено сигурен за времето/, при продължаване срока на оръжията, представяхме и бележка от данъчното, че  нямаме неплатени задължения ...........

При отказ да продължат срока от съответното РУМВР, оръжието се отнема без никакъв проблем, де юре и де факто става незаконно притежавано -  бързото решение беше веднага да се "продаде" на приятел. ;)

#19 choko

choko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 253 Мнения:
  • ГрадПЕРНИК

Публикувано 23 септември 2018 - 06:44

В началото но работната седмица инфото ще се провери,до тогава хипотенузи.

#20 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2470 Мнения:

Публикувано 23 септември 2018 - 08:30

В началото но работната седмица инфото ще се провери,до тогава хипотенузи.

Що не сложиш кавички на така  наречената хипотенуза?!  :lol:

• NBP харесва това

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Change Theme!