Към съдържанието

Снимка

На лов с лък...стиска ли ни?

• Моля, влезте за да отговорите
127 отговора на тази тема

#1 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 09:44

Нека обсъдим този вид лов(лов с лък)....на мен лично ми се струва сериозно предизвикателство!

• angel_bratanov харесва това

#2 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1373 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:06

Откакто съм разоръжен и аз си мисля редовно за лък, ама...има време..

• dimo_atanasov харесва това

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:28

Има ли шоков ефект или прави само прорезна рана? Гледам на клипчетата, че не падат на място. Ако има някой по запознат нека сподели... :)

#4 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 717 Мнения:
  • Оръжие:12к.,243Win.
  • Куче:дратхаар

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:30

От всичко което съм гледал и изчел за лова с лък извода който си направих за мен е,че най важното е търпението и умението да не стреляш когато определени условия не са спазени за да няма разочарование от пропуски.

• valchan харесва това

#5 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 553 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:30

Като вземем предвид кво е рекъл ЗЛОД-а относно лова с лък у нас изразът "стиска ли ни" придобива мааааалко по - различен смисъл от тоя, де си вложил в заглавието на темата.

Иначе "ахмаците" са го измислили отдавна, тоя вид лов примерно в Щатите и Канада е с преференции пред лова с огнестрелно оръжие - удължен ловен сезон като времетраене за ловците с лък и т.н. благинки. Пък и с тоя инструмент /лъка/ си пукат по всичко, горе - долу от мравка до слон, хайваните си мрат без проблем, всеки е гледал филми с Арчи Несбит.

#6 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 717 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:31

Има ли шоков ефект или прави само прорезна рана? Гледам на клипчетата, че не падат на място. Ако има някой по запознат нека сподели... :)

Като цяло се разчита на широк раневи канал и смърт от обилна кръвозагуба.

#7 Веско Георгиев

Веско Георгиев

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 62 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:33

Те тия от пушка не падат веднага та от лък ли. На клипчето изгледжа нормално, ама я го доближи на живо - голямо животно си е.

#8 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 10:43

Като вземем предвид кво е рекъл ЗЛОД-а относно лова с лък у нас изразът "стиска ли ни" придобива мааааалко по - различен смисъл от тоя, де си вложил в заглавието на темата.

Иначе "ахмаците" са го измислили отдавна, тоя вид лов примерно в Щатите и Канада е с преференции пред лова с огнестрелно оръжие - удължен ловен сезон като времетраене за ловците с лък и т.н. благинки. Пък и с тоя инструмент /лъка/ си пукат по всичко, горе - долу от мравка до слон, хайваните си мрат без проблем, всеки е гледал филми с Арчи Несбит.

Tака е....ама нали сме "европейци" може пък и да ни разрешат да пукаме с лък подборно.

#9 Планинички

Планинички

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 717 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 11:26

Tака е....ама нали сме "европейци" може пък и да ни разрешат да пукаме с лък подборно.

Срещу заплащане и сега може,а като се има предвид,че подборното не е без пари егати противоречието.Въпроса е да се разреши официално лова с лък та поне на стървилище да мааме чакалите.

#10 aquilon

aquilon

ЛОВЕЦѣ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 376 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 12:11

В австралия, Нова Зеландия, Франция и много други това също е законно. Иначе разреши ли се тук ще е голяма емоция.

Майсторлък с лък! ^_^

#11 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2013 - 12:54

На тия или дивите им животни не са толкова диви или просто са е...и "ловците"!!!

#12 Realhunter

Realhunter

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 65 Мнения:
  • Оръжие:БОЙНА Текалийка
  • Куче:Червен Барак

Публикувано 05 февруари 2013 - 01:17

На тия или дивите им животни не са толкова диви или просто са е...и "ловците"!!!

На минута 2:52 е най- интересно ! А ? :) 

#13 NPB

NPB

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Градкурцхаар

Публикувано 05 февруари 2013 - 01:37

Да ни стиска...стиска ни........и в момента има хора, които ловуват в България с лък......целогодишно.....за съжаление,тези които познавам правят доста поразии.......

Аз лично имам грозна случка с лисица..... и повече не съм и помислял за стрелба с лък по животни...прекалено много мъки....животните рядко падат на място, освен ако изстрела не е в главата или врата.....Прицелната зона е обикновено сърдечната област.

Предимството му е, че не се чува изстрел и не плаши животното.

С две думи страхотно оръжие, но трябва да се промени съзнанието на българския ловец......като цяло.

• valchan и Брадчеда Лари харесват това

#14 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 816 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 05 февруари 2013 - 04:27

абе не е вярно че не се плаши животното. ловувал съм с лък. имам ударен и белоопашат елен - рогата са на камината на баща ми.

истината е че трябва да направиш така че животното да дойде много близко до тебе и да си максимално прецизен. ако нямаш достатъчно самоконтрол да изчакаш удобния момент, по добре не стреляй, че верно стават грозни картини. изстрелите над 35-40м по диви животни са почти невъзможни, поради простата причина че те чуват `бръмването` на тетивата и приклякат инстинктивно, т.е вече не стреляш по статична мишена. Стрелата лети с около 90-110м/с, звука с 320-330м/с - така че, колкото по-близо,толкоз по-добре!

мисля че повечето от ловците не са дорасли до това ниво - включвам и мене си в това число.

• valchan, mir777, zkk и 9 други харесват това

#15 vokil

vokil

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 394 Мнения:
  • Име:не казвам
  • Оръжие:не казвам
  • Куче:пинчер
  • МПС:танк "Руди -102"

Публикувано 07 февруари 2013 - 08:28

:258029: Пиле ,прав си за това което казваш.Наистина ,ако не си тренирал доста и пълноценно ,което да ти помогне да улучиш в сърцето животното /както се случи в 2.52мин. наклипа /,ще се получат такива мъки за животното.Но ,дори да си с пушката от 300-500м  улучил почти в сърдечната област,виждаш ,че не веднага пада ,а бяга известно време.Мислиш ли,че на това разтояние ще го чуеш как скимти- не ,така ,че мисля ,че и куршума и стрелата допринасят ,всеки по своему и за  "звуковия ефект". Така е ,убиване е все пак,и той има нервна система ,значи чувствува болка :rolleyes:

#16 pile

pile

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 816 Мнения:
  • Име:Русев
  • Оръжие:Beretta AL390 - 20 cal., ИЖ-27, СЛР-101 223Rem., Blaser R93 Странджа тракър - .308W, Walther p22 Target.....
  • Куче:откраднаха ми Кирчо, имам си Джеки и Сергей
  • ГрадБГ-USA

Публикувано 07 февруари 2013 - 08:46

тука спор няма - излязъл си да убиваш не да го гледаш дивеча. и при перфектно пласиран изстрел с разрязано сърце и бял дроб, животното в 99% от случаите побягва и пада до 150 м. заради обилното кръвотечение не е проблем да се намери, даже и да няма сняг. Можещите и знаещите тоя занаят се стремят да стрелят до 25м дистанция. същите тея могат да ударят кръг к диаметър 30см от 100м,без проблем но никога не биха си позволили да стрелят по жива цел на разстояние повече от 30-40м

• valchan, zkk, jovani62 и още 1 харесват това

#17 Изтрит Потребител 2

Изтрит Потребител 2

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 654 Мнения:
  • Оръжие:Тръби разни в цолажи разнообразни
  • Куче:Епаньол Бретони-Ингри от Игнатов и Арес от Ингри
  • МПС:Муле - пикап Рейнджър

Публикувано 07 февруари 2013 - 01:51

Aми, ако обърнем малко гледната точка, може да излезе,

че не е кой знае какъв героизъм ловуването с лък, поне за мен..?!

Съгласен съм, че [color=#0000ff;]има повече майсторлък в стрелбата, [/color]

[color=#0000ff;]но не и когато става въпрос за полиспастни лъкове с прецизни мерни прибори[/color].

Не ми се нрави и висенето по дървета в удобни фотьойли до хранилката.

Виж с примамване, или издебване е друга работа.

Липсата на шум от изстрел и възможността същото животно,

или пък други да дойдат съвсем скоро в зоната на стрелба, също не ме кефи! 

Това дава прекалено много шансове на стрелеца и прекалено малко на животните.

"Правото" на един изстрел е много по-джентълменско, според мен,

защото след него, на същото място, надали ще излезе животно в близките дни.

Не говорим, разбира се, за примамване на хищници, стрелба със заглушител и т.н....

• zkk, Димитър Михалев и ramires харесват това

#18 NPB

NPB

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 127 Мнения:
  • Градкурцхаар

Публикувано 07 февруари 2013 - 04:51

В неподходящите ръцете .....спортен връх.. и т.нПубликувано изображение

Този пост е редактиран от Nordik predator: 07 февруари 2013 - 04:53

#19 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 07 февруари 2013 - 05:14

Pile и други го казаха-трябва вътрешна нагласа и узряване.Естествено никой не се е родил научен нито достатъчно готов.

Мислел съм си доста по тази тема след разговори с хора ловуващи само с лък и не само.

Всеки може да намери лесното,но в повечето случай запаленият твърдо ловуващ само с лък е човекът,който ще предпочете да бяга от лесното колкото се може повече.Най-малкото защото уважава себе си.Ловецът с лък няма да ренебрегне предимствата на технологичният прогрес,но ще намери начин да ги изолзва така,че шансовете му и тези на животните да бъдат изравнени.

Някой може да захранва дадено място с години,но никога няма да застане тежко комуфлиран,напръскан с прикриващи или неутрализиращи човешката миризма препарати за да отстреля първото появило се животно точно там.Той ще "отглежда" в продължение на години няколко трофея и когато застане на чакалото,ще види,че заедно с трофея има и един пришълец,който трябва да бъде изваден на всяка цена и той несъмнено ще направи правилният избор-дали да извади неперспективното животно сега или да изгуби трофея за този сезон или може би завинаги......................................................

Темата е доста обширна,би могла много лесно да обхване и всеки един конвенционален метод на лов и винаги фактора в него ще си остане човекът с главно Ч.

• Изтрит Потребител 2, Планинички, don_stefano и 2 други харесват това

#20 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1092 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 07 февруари 2013 - 05:17

В неподходящите ръцете .....спортен връх.. и т.нПубликувано изображение

Имаше една приказка-Нищо не е безкрайно даже и Вселената,но.......като се замисля за човешката глупост.....

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!