Към съдържанието

Снимка
* * * * - 8 гласа

АЧС вече и в България

• Моля, влезте за да отговорите
1877 отговора на тази тема

#1821 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4609 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 05 февруари 2020 - 10:29

Спокойно бе Дидо....аз ша взема и д-р Илиев с мене  :lol2:

Поздрави

Д-р Илиев предполагам е някой добър психиатър :lol2:. Ама няма да дойде , пак ще заподозре нещо :lol2:

#1822 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 687 Мнения:

Публикувано 05 февруари 2020 - 10:55

Ако сте шарани МДА на гола кука ще ви хване :lol2: той каже А и вие сте до края на азбуката!Не схващате ли, че само ви провокира, ама щом ви е забавно дерзайте :lol:

• krus, saint и МДА харесват това

#1823 svetlens

svetlens

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 279 Мнения:
  • Име:Светлин
  • Оръжие:Доста
  • Куче:Ягдтериер,мелез,барак
  • МПС:Няколко
  • ГрадОколо Русе

Публикувано 05 февруари 2020 - 11:02

[quote name="damian1" post="227491" timestamp="1580934565"]Д-р Илиев предполагам е някой добър психиатър :lol2:. Ама няма да дойде , пак ще заподозре нещо :lol2:
[/quote
По анални интервенций!!!!

#1824 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4609 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 06 февруари 2020 - 12:41

[quote name="damian1" post="227491" timestamp="1580934565"]Д-р Илиев предполагам е някой добър психиатър :lol2:. Ама няма да дойде , пак ще заподозре нещо :lol2:
[/quote
По анални интервенций!!!!

Хммм...вече не съм сигурен дали няма да дойде   :D  .

Този пост е редактиран от damian1: 06 февруари 2020 - 12:41

#1825 Todir

Todir

Начинаещ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 879 Мнения:
  • Име:Тодор
  • МПС:ФорТ МавериГ
  • ГрадСофия

Публикувано 06 февруари 2020 - 12:49

хихихихиии добре съгласих се, а... я да видим вашата самооценка къде из тази крива сте вие гурутата? Дамянчуу на мама, Борац, тиии, бележития ученъ, и, поканилия ме знам къде е в кривата хахаха Кой е гуру нъмбър уан?????? :256605:

Никой и по никакъв начин не може да спори с "кинг оф дъ хил" той е над всички гурута, даже е смъртен грях да му разправяш, че съществува познание и опит непостигнати от него :hail:

Гуру нъмбър уан си ти оф корс! Едва ли някой може да го оспори :hail:

Аз съм в подножието в дясно, достигнал съм до познание достатъчно да оценя Сократовото прозрение - "знам, че нищо не знам" и за това се опитвам това "нищонезнание" да не го навирам като светата неоспорима истина с 200 редови душеизлеания във всяка тема.

• МДА харесва това

#1826 svetlio_vt

svetlio_vt

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 1068 Мнения:
  • Оръжие:Blaser R8 Professional .308 Win, Beretta A400 Xplor Unico - Optima-Bore® 12 ga., ИЖ 58 МА - 12 кал.
  • Куче:Беше куче
  • МПС:TLC 90
  • ГрадВелико Търново

Публикувано 06 февруари 2020 - 01:01

Ако сте шарани МДА на гола кука ще ви хване :lol2: той каже А и вие сте до края на азбуката!Не схващате ли, че само ви провокира, ама щом ви е забавно дерзайте :lol:

Прекратихме му мъките. :104: Много ловна фантастика, чернобилски вълци, кучкарство и какво ли още не. Е нема такова ГУРУ!

Очаквайте скоро "Джани, Пири, МДА се завръща 2" под никнейма ...... :lol2:

• Христо Христев, lovecbg, n960 и 6 други харесват това

#1827 Георги Петров

Георги Петров

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 919 Мнения:
  • Оръжие:Сако 300 wim .mag неръждавейка . Ремингтон дървен 700 308 win и Месарка SI 12. ТОЗ 8 22 LR за всеки ден
  • Куче:СТГ откродното Бретон -прахосмукачка
  • МПС:Нисан териер
  • ГрадСливница ,ама почти

Публикувано 06 февруари 2020 - 03:13

Прекратихме му мъките. :104: Много ловна фантастика, чернобилски вълци, кучкарство и какво ли още не. Е нема такова ГУРУ!

Пък аз се зачудих :D къде ли сбърках та аспиринчо в Бп Лаф ми влезе  безпричинно с бутонките  ... а то  :D

• МДА харесва това

#1828 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 687 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2020 - 08:49

Абе щом и Катеначо се регистрира във форума днес, нещата загрубяват :lol2:

пп ВТ пуска двоен агент :lol2:

Този пост е редактиран от Даниел Узунов: 06 февруари 2020 - 08:50

• lovecbg и Георги Петров харесват това

#1829 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4609 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 06 февруари 2020 - 09:01

Ама от това , което съм чел в БГЛов , той беше един от пишещите , който най-малко търпеше метаморфозите и бълнуванията на пири , джани , мда , zgo  и прочее превъплащения на многоликия ... та незнам :D

Този пост е редактиран от damian1: 06 февруари 2020 - 09:11

• jovani62 и МДА харесват това

#1830 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6749 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2020 - 09:09

.

.....Добре , МДА  го джитнаха , мои постове в тая тема бяха изтрити ( и правилно , щот беха спам -на спам)... :D )

.... еее , ко продължава да се случва .... деейва. и  ачесето.!.... :lol2: .... 

• ДБД, Георги Петров и МДА харесват това

#1831 Даниел Узунов

Даниел Узунов

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 687 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2020 - 09:11

Ама от това , което съм чел в БГЛов , той беше един от пишещите , който най-малко търпеше метаморфозите на пири , джани , мда , zgo  и прочее превъплащения на многоликия ... та незнам :D

Явно ги преследва :lol2:

• jovani62, damian1, Георги Петров и още 1 харесват това

#1832 jovani62

jovani62

dounshifter

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 6749 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2020 - 09:15

Явно ги преследва :lol2:

Демек - тича по обратна следа...?... :lol2:

• Георги Петров, nikec и МДА харесват това

#1833 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5246 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 07 февруари 2020 - 08:26

.

.....Добре , МДА  го джитнаха , мои постове в тая тема бяха изтрити ( и правилно , щот беха спам -на спам)... :D )

.... еее , ко продължава да се случва .... деейва. и  ачесето.!.... :lol2: .... 

Честността, краси човека ....  :D

• МДА харесва това

#1834 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5246 Мнения:
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Жабче, с фланци.
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 07 февруари 2020 - 08:28

Соктланд ярд, ряпа да ядат ... Голяма си комита ....  :D

• МДА харесва това

#1835 Katena4o

Katena4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 31 Мнения:

Публикувано 07 февруари 2020 - 07:19

Баси звездата се извъдих!  :wub:

• damian1 харесва това

#1836 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4609 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 07 февруари 2020 - 08:09

Баси звездата се извъдих!  :wub:

Направо летящ старт :D

:256605:

#1837 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2014 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Английски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 09 февруари 2020 - 09:33

Тези дни стана въпрос за ачесето с един приятел. На последния лов, на който бях с дружинката си тръгнах преди да бъдат прибрани всички паднали животни. Последното мина покрай мен вързано за теглича на джипка на колега и ми се видя особено. В последствие при разфасоването се оказало, че има силни поражения по вътрешните органи, освен тези от попадението на куршума. Нямало съмнение, че животното е болно. Някой има ли подобни констатации в дружинките, или всички случаи на установена Ачс е след изследване на подадените проби? Питам, защото все пак си е натрупан опит и понякога могат да бъдат избегнати доста ядове и усилия, ако се разпознават признаците преди да се увъртят няколко човека в кръв от заразено месо и органи.

• myrko и МДА харесват това

#1838 danny_nikolov

danny_nikolov

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 443 Мнения:
  • Оръжие:ТОЗ 57 Т1С, ИЖ 43ЕМ, Browning LT Hunter 30 06, Тikka T3x .223 Rem, Sako S20 308 win
  • Куче:-
  • МПС:Jimny
  • ГрадРусе

Публикувано 09 февруари 2020 - 09:48

В общи линии характерните изменения са лесно видими, НО с една особеност- изключително много зависи до колко е напреднало заболяването в конкретния индивид. Щото имаме случай на положителна проба от иначе чисто изглеждащо...както и отрицателна при едни шарени бъбреци... Като добавим и факта, че болестта може да протече и атипично...става по-сложно.
Но като цяло най-лесно видими са измененията на далака и бъбреците. Отвори през гугъл търсачка - има доста цветни примери. Особено характерни са кръвоизливите по бъбреците, както и измененията по "легенчетата" на бъбреците като ги сцепиш...та до черно...
Зная за случаи, при които от ноздрите на прасето е изтичала жълта слузеста консистенция с неприятна миризма. Вътрешностите са били масово с кръвоизливи. А общия вид на прасето е въз окаяно...

Този пост е редактиран от danny_nikolov: 09 февруари 2020 - 09:49

• ДБД, Todir, Djaic и 2 други харесват това

#1839 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1715 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 09 февруари 2020 - 07:27

Тези дни стана въпрос за ачесето с един приятел. На последния лов, на който бях с дружинката си тръгнах преди да бъдат прибрани всички паднали животни. Последното мина покрай мен вързано за теглича на джипка на колега и ми се видя особено. В последствие при разфасоването се оказало, че има силни поражения по вътрешните органи, освен тези от попадението на куршума. Нямало съмнение, че животното е болно. Някой има ли подобни констатации в дружинките, или всички случаи на установена Ачс е след изследване на подадените проби? Питам, защото все пак си е натрупан опит и понякога могат да бъдат избегнати доста ядове и усилия, ако се разпознават признаците преди да се увъртят няколко човека в кръв от заразено месо и органи.

Съгласен съм с колегата писал преди мен. Далака е уголемен 3-4 пъти (малко прасе), посивели бъбреци , кръвоизливи във вътрешните органи . Това е крайна фаза - намерен умрял приплод . Най вероятно обаче това може да са симптоми и на други заболявания :
  • МДА харесва това

#1840 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4609 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 09 февруари 2020 - 07:49

Аз,  с днешна дата се чудя , дали тези две прасета , отстреляни 2015 и 2017 г. не са показвали признаци на чума .

Огърчавяли яко , неимоверно уголемени лимфни възли и увреден черен дроб . И това е , което е било толкова необичайно , че тогава , без да се говори за чуми е направило впечатление .

http://www.lovecbg.c...-прасе/?p=90739

http://www.lovecbg.c...прасе/?p=164424

Този пост е редактиран от damian1: 09 февруари 2020 - 08:12

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни

Change Theme!