Към съдържанието

Снимка
* * * * - 7 гласа

АЧС вече и в България

• Моля, влезте за да отговорите
1077 отговора на тази тема

#1061 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано Вчера, 22:01

Колеги, ако сте присъствали или имате информация при вземането на пробите, бихте ли споделили  дали при уловените в капани или отстреляни видимо здрави диви прасета, но дали положителен резултат за АЧС - имаше ли изменения в далака. Бил ли е силно увеличен по размер и много тъмен на цвят.  Благодаря предварително. Информацията ми трябва за мен лично, на по късен етап ще се пробвам да я обобщя тук, ще се радвам да  ме коригирате или оборвате, в спора се ражда истината.

Между другото сега тече кампания от горските или от земеделието или бабх, вече се омотах от заповядващи и заповеди, събират председателите на дружините и се пробват да вменят задължението да отстрелваме дивите прасета сега, един вид задължени сме да си изпълняваме плана за ползване. Обаче що не вземат да дойдат да ги заведа на 40 градуса жега и комари в гората, а да не забравяме и намалената видимост и опасността да утрепем случаен човек, та да видим каква ще я свършат. 

При това от нашия район , което даде положителна проба , в далака и единия бъбрек нямаше абсолютно никакви изменения , в другия бъбрек някакви  леки .

Това според ветеринара вземал пробата .

#1062 picea

picea

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано Вчера, 22:21

При това от нашия район , което даде положителна проба , в далака и единия бъбрек нямаше абсолютно никакви изменения , в другия бъбрек някакви  леки .

Това според ветеринара вземал пробата .

Мерси колега, вземал съм лично проба от прасе отстрелкяно  с неадекватно поведение, далак увеличел дълъг и широк, почти черен и се скъса докато го извадя, но с тия бъбреци ме хвърли в шаха,  по заповед е двата края на далака, кръв и зурлата.    

#1063 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3673 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано Вчера, 22:23

Мерси колега, вземал съм лично проба от прасе отстрелкяно  с неадекватно поведение, далак увеличел дълъг и широк, почти черен и се скъса докато го извадя, но с тия бъбреци ме хвърли в шаха,  по заповед е двата края на далака, кръв и зурлата.    

Не знам има ли връзка , просто такава беше констатацията на доктора  и то без да го посочва като признак . Може бъбрека да е бил увреден от съвсем друго нещо .

Този пост е редактиран от damian1: Вчера, 22:25

#1064 kartechar

kartechar

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано Вчера, 22:34

Това е заради 50-те кинта - да не би да ги прекараш :wacko:!

#1065 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 803 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано Днес, 02:26

Между другото сега тече кампания от горските или от земеделието или бабх, вече се омотах от заповядващи и заповеди, събират председателите на дружините и се пробват да вменят задължението да отстрелваме дивите прасета сега, един вид задължени сме да си изпълняваме плана за ползване. Обаче що не вземат да дойдат да ги заведа на 40 градуса жега и комари в гората, а да не забравяме и намалената видимост и опасността да утрепем случаен човек, та да видим каква ще я свършат. 

Днес ще ни събират в горското да ни наливат акъл , да видим какви директиви и акъли ще се леят . 

#1066 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 711 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано Днес, 06:53

Днес ще ни събират в горското да ни наливат акъл , да видим какви директиви и акъли ще се леят . 

Ние го гледахме тоз филм в началото на лятото... Общо взето заглавието е ''Дайте да дадете'' :lol:  :256605:

• engin, vve, kalidd и 4 други харесват това

#1067 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4076 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано Днес, 07:06

Ние го гледахме тоз филм в началото на лятото... Общо взето заглавието е ''Дайте да дадете'' :lol:  :256605:

Тоз филм го гледахме още Септември миналата година ..., ама ти се ската и не дойде тогава ...  :D  :256605:

• engin, ЛЮБИТЕЛ и varnahunt харесват това

#1068 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1130 Мнения:

Публикувано Днес, 07:29

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Някой спомня ли си през отминалия ловен сезон,въпреки многохилядните проби да е откривана чума?Започвам да си мисля,че или наистина чума е нямало или просто са усвоявани едни пари само на хартия без реално да се правят изследвания!Нашата и още четири съседни на нас дружини сме предали за изследване около 900-1000 проби и нямаше нито една положителна!Преди около 20 дни ни накараха да започнем индивидуален лов.Ами започнахме го и на 50-тото прасе се появи положителна проба в което всички се съмняваме.Не знам каква е далаверата,но така хубаво ни "скроиха" каскетите,че свят ни се зави!Моята препоръка е да се вземат разрешителни,но да не им се предоставят проби,защото повярвайте,че целите им никак не са безкористни!Всички сладки приказки за намаляване на популацията за само <цензура> масали,на фона на спрения за момента групов лов при нас,който доказано намалява популацията.От догодина очаквам прасета спокойно да се разхождат вече и по улиците на въпросните села,те не че и сега не го правят,но без този отстрел очаквам да слизат и до центровете на селата за пазар! :D

Най-вероятно някои безскрупулни типове са сметнали много добре,че приходите от обезщетения по линия на ЕС ще превишат в пъти приходите от нормално развитие на свиневъдния бранш.Най-вероятно такива са и мотивите в Румъния.В Гърция пък съм сигурен,че няма да бъде открита чума,защото познавайки привичките им и темперамента като народ едва ли някой ще посмее да посегне върху един от важните елементи на тяхната икономика!Не случайно на всеки магазин там пише с огромни букви,че месото,което продават е само от отгледани в Гърция животни!

Този пост е редактиран от vve: Днес, 07:51

• Дзверо, pogo, engin и 18 други харесват това

#1069 kalidd

kalidd

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 763 Мнения:
  • Оръжие:няколко

Публикувано Днес, 07:40

Увеличило се е търсенето на микроскопи.........  :)

#1070 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1823 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • Оръжие:Тоз 34Р 12х70;Sauer S202 Hardwood кал. .308 Win.;Browning Long Track Composite Fluted 9,3x62;ИЖ-18МН .222 Rem.; Glock 17 Gen 3
  • Куче:Восточносибирски лайки и други връло люти свиняри
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 09:19

Ако са решили да обявят цялата страна за огнище,ще го направят по един или друг начин и нищо не може да се направи!
Човеко си е построил империята и няма кой да го бутне!
  • Дзверо, Skitnik, ЛЮБИТЕЛ и 3 други харесват това

#1071 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано Днес, 12:08

по заповед е двата края на далака, кръв и зурлата.

Това е заради 50-те кинта - да не би да ги прекараш :wacko:!

Не бре за да не излезе после положителна проба от някое умряло келяво магаре. Че ще е голем смех свинска чума на магаре. :lol2:

• myrko харесва това

#1072 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1222 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 12:16

Не бре за да не излезе после положителна проба от някое умряло келяво магаре. Че ще е голем смех свинска чума на магаре. :lol2:

Ще те учуди ли това? :lol2:

• Skitnik харесва това

#1073 myrko

myrko

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 84 Мнения:
  • Име:Иванов
  • Оръжие:иж 43 , иж 58 , Merkel RX Helix 30-06
  • Куче:Померан :) Курцхаар
  • ГрадВелико Търново

Публикувано Днес, 12:39

Това с магарето ако се изпратят 10 на проби най вероятно все една ще е полужителна .... ;) но те не останаха и магарета по селата за да им се прати
  • Skitnik харесва това

#1074 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано Днес, 13:01

Ще те учуди ли това? :lol2:

Даже ще се изненадам ако е отрицателна. 

Кога имаше епидемия от класическа чума лично съм намирал  по 5-6 както са се скупчили вечерта. А сега от африканската дето голямо врякане че била по силна и опасна да не намерят ни едно. Поне от хорска срама един кокалак пък ако ще от някакво друго животно да бяха снимали.

//Да ме извинява колегата дето беше пуснал снимката но неговото не го броя щото за мен си беше изтумбено с някой фишек и не са го намерили в тъмницата/

Не мога да разбера що се опитва цял народ да го правят на глупав.

Честно ако имах време да се разправям щех да им спретна тоя номер и да го документирам надлежно.

• Дзверо, m_h и Skitnik харесват това

#1075 атанас1978

атанас1978

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 82 Мнения:
  • Име:АТАНАС АТАНАСОВ
  • Оръжие:ИЖ-54,ТОЗ-34,ТУЛОВВКА-16КАЛИБЪР
  • Куче:БАРАЦИ-2 ,ГОНЧЕ-1,БРЕТОН-1
  • МПС:РОУВЪР-45,ДАЙХАЦУ ФЕРОЗА
  • ГрадЯМБОЛ

Публикувано Днес, 14:01

С термите, не бяха ли гранична полиция ... ? 

Гранична верно извинявам се .

#1076 kartechar

kartechar

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано Днес, 18:48

https://dnes.dir.bg/...o-varna :wacko:

#1077 alexandro42

alexandro42

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 92 Мнения:
  • Име:Сашо Александров
  • Оръжие:Beretta 686, Winchester SX3
  • Куче:Епаньол Бретон
  • МПС:Toyota LC 90
  • ГрадСофия

Публикувано Днес, 21:44

Колеги, ходете на лов! Едрия явно ще го откриват шепа дружини, а до зимата и те ще са пас !
  • Чавдар харесва това

#1078 engin

engin

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 891 Мнения:
  • Оръжие:Дрянова пръчка
  • МПС:Тротинетка

Публикувано Днес, 22:11

Колеги, ходете на лов! Едрия явно ще го откриват шепа дружини, а до зимата и те ще са пас !

Ще го откриваме тука във форума, на клавиатура ще гърмим и ще дерем!

19 потребител(и) четат тази тема

14 потребители, 5 гости, 0 анонимни

baev, berkut, Щирлиц, danny_nikolov, Rasate, Nikolov, choko, Qsen, stoeger, Косьо Лазаров, haro_rolbaro, бай Макс, gladiator81, Pavel_pur
Change Theme!