Към съдържанието

Снимка

Оптични Мерници - Гаранционна поддръжка.

• Моля, влезте за да отговорите
149 отговора на тази тема

#141 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1189 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 02 февруари 2019 - 01:00

Ако няма с какво да стреляш мога да ти дам един малък Никон (2-7х32) за временно ползване....комплект с пръстени....

Благодаря ти много но имам прицел.

Добрия стаар японски "Монарх Е" 1.5-6х42 си варши работата безпроблемно при всякакви условия вече близо 8 години!

Благодаря оново за предложението КОЛЕГА!

#142 rymen1980

rymen1980

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • Име:Румен
  • Оръжие:Няколко
  • Куче:Дратхаар
  • МПС:4х4
  • ГрадОт село

Публикувано 02 февруари 2019 - 07:01

Този прицел "Nikon Mоnarch 3" 4 - 16x42 купен от познат 2015г. от "Профайлд ООД" се разхерметизира! Образува се конденз по лещите от вътрешната страна, който при минусови температури замръзва...

Занесох го в сервиза на фирмата миналата седмица като носех гаранционна карта, касов бон и оригиналната кутия, обясних какъв е проблема, прегледаха го и го приеха за ремонт. Попитах къде се ремонтират тези прицели, в България или в чужбина. Обясниха ми че ще го изпратят в Германия там е сервиза за прицели и до 30 дни ще ми го върнат оправен.

Надявам се на положителна развръзка пък ще видим.....

Относно "ДОЖИВОТНАТА" гараниция .... първите 2 години в гаранция е електрониката разбирам подсветката ако има такава. Първите 5 години поемат всичики фабрични дефекти като ги оправят за тяхна сметка. Останалите 25 години при възникнал фабричен дефект поемат разходите за части а труда се заплаща от собственика.

За съжаление и с моя Цайс V8 се случи същото,миналата седмица.Ще си правят компания двете заедно,на път за Германия.Прикачен файл  IMG_20190127_125717.jpg   90,48K   1 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_20190127_125857.jpg   90,14K   1 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_20190127_154738.jpg   193,44K   1 Брой сваляния

#143 rymen1980

rymen1980

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 74 Мнения:
  • Име:Румен
  • Оръжие:Няколко
  • Куче:Дратхаар
  • МПС:4х4
  • ГрадОт село

Публикувано 02 февруари 2019 - 07:17

Не съм вярвал,че точно на тази оптика,може да се случи нещо такова.А и с който и да съм го споделил,никой не може да го повярва.Закупена е преди около четири месеца,не  е удряна,изпускана и каквото и да е.Писах в сайта на Цайс,и те ми отговориха само след няколко часа.Впрочем,отговора е от представителите за Цайс на България,защото от Германия са препратили на тях имейла.Пишат ми да изпратя оптиката на тях или на дилъра от който съм я закупил и до 30 дена,ще ми я отремонтират и върнат обратно.Това и направих.Като има резултат,ще напиша какво е станало.

#144 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4670 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 02 февруари 2019 - 08:01

Не съм вярвал,че точно на тази оптика,може да се случи нещо такова.А и с който и да съм го споделил,никой не може да го повярва.Закупена е преди около четири месеца,не  е удряна,изпускана и каквото и да е.Писах в сайта на Цайс,и те ми отговориха само след няколко часа.Впрочем,отговора е от представителите за Цайс на България,защото от Германия са препратили на тях имейла.Пишат ми да изпратя оптиката на тях или на дилъра от който съм я закупил и до 30 дена,ще ми я отремонтират и върнат обратно.Това и направих.Като има резултат,ще напиша какво е станало.

Наистина, колега, не е за вярване. Оптика за 5 бона да се изпоти след 4м! Оставам безмълвен... Дано проблемът бъде отстранен бързо и трайно!

Поздрави и наслука!

#145 Herzblock

Herzblock

Железен потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 231 Мнения:
  • Оръжие:{Руски Blaser-Иж18мн-223-308} & {турска Beretta 6/8 цола}

Публикувано 02 февруари 2019 - 09:56

Въпросната аксиома- "азото напълнен тубус" винаги е предизвиквал учудване и сащисване у мен. То да е масло- разбирам. Ама това си е газ. И не виждам кой и какъв опръстен ще го спре да си циркулира- вънКА-Вътре, при условие че има един билюк връткащи се механизми в прицела.

Този пост е редактиран от Herzblock: 02 февруари 2019 - 10:19

#146 пламенчо

пламенчо

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 144 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2019 - 11:12

"Цайс" е стабилна компания. Писал съм го и назад в темата. Щом напълно безплатно ми транспортираха и ремонтираха стара оптика, без документи, физически помляна от мен...

Наслука!

#147 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4670 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 03 февруари 2019 - 12:25

Въпросната аксиома- "азото напълнен тубус" винаги е предизвиквал учудване и сащисване у мен. То да е масло- разбирам. Ама това си е газ. И не виждам кой и какъв опръстен ще го спре да си циркулира- вънКА-Вътре, при условие че има един билюк връткащи се механизми в прицела.

Ми да де, ама очевидно въпросната технология работи, когато е изпълнена качествено и са спазени необходимите условия. Факт е, че са налице безпроблемно работещи в продължение на много години азотонапълнени оптики, както и такива, които 4м след покупката се разхерметизират. Тъжното в случая е, че не става въпрос за китайка за 300 лв, а за оптичен прицел от най-висок клас... 

П.С. От техническа гледна точка запазването на газ в затворен обем при движещи се елементи не е никакъв проблем, Пример - газовите амортисьори, при това работещи при значителни налягания. При оптиките става въпрос за елементарно запазване на инертен газ в затворено пространство без никакво налягане. Просто въпрос на качествени уплътняващи елементи и спазена технология.

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 03 февруари 2019 - 12:57

• LyudmilLov, Любо Димитров, Herzblock и още 1 харесват това

#148 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 613 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 03 февруари 2019 - 11:36

поне мисля на Меопта сервиза е по-отзивчив . Някаква жена беше и връща мейли за няколко дена . 
 Незнам за другата масова марка Никон , как е, има ли проблеми с качеството,  и ако се наложи сервиза им .

Днес видях тая полезна тема.Аз през 1014 имах проблем с акъла си,а през 2016,с оптиката:):)И на мен ми се наложи да си пиша с тия от Меопта,като се бях наежил за война,в последствие обаче се оказа,че съм бил в грешка,щото от Меопта излязоха много коректни и проблема се реши точно за 10 дни.Направо ми изпратиха нова оптика,не съм плащал ни за куриер ни нищо.И аз като теб попаднах на маце,ама в последствие се оказа,че това маце,е директорката на маркетинг и продажби на оптичните прибори на Меопта,и която(ако не ме е излъгала)също е ловец.За сега нямам проблем с новата оптика,но съм се зарекъл че ако се появи такъв,направо ще я закача на някое дърво и ще я гръмна:)Старата губеше прострелката,за Меопта 7х50 става дума.

#149 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 613 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 03 февруари 2019 - 12:15

Да обясня сега и за акъла...2011 си купих Иж 18 в кал 7.62х54 и естествено се почна филма по избор на оптика.Въпреки всичката помия която се фърли и изслушах по адрес на руските оптики,колко са калпави,как нищо не става от тях,още след петия изстрел ще я хвърля....ма аз на инат,купих един пилад 4х32,с идеята,че ако наистина е такъв боклук,хвърлям и купувам нещо по-марково:)Ами какво да ви кажа, въпреки всички влачения и тръшкания по коли и джипове,падане на пушката от дървета и чакала,при почистване...."боклука"все още си седи върху ижа,без да дава нишан,че ще отказва или чупи.2014 си купих друга карабина,в кал 243.Почна се пак мислене за оптики....:)Пак се бях насочил към Алексис оптикс,ма не знам как ми влезе в главата,да пробвам чешкото качество,ами пробвах го..... и още на втората година,се наложи да се псувам сам:)
След като изчетох постовете в темата,имам чувството,че основната цел на всички фирми,вече не е качеството на продукта който предлагат,а оставането на пазара.Което пък значи,че за да останат,трябва да се направи някакъв компромис с материала който се ползва,обработката му и не на последно място,изработването на самия продукт.Всъщност проблема с качеството, не е само при оптиките.

#150 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1189 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 05 февруари 2019 - 09:31

Този прицел "Nikon Mоnarch 3" 4 - 16x42 купен от познат 2015г. от "Профайлд ООД" се разхерметизира! Образува се конденз по лещите от вътрешната страна, който при минусови температури замръзва...

Занесох го в сервиза на фирмата миналата седмица като носех гаранционна карта, касов бон и оригиналната кутия, обясних какъв е проблема, прегледаха го и го приеха за ремонт. Попитах къде се ремонтират тези прицели, в България или в чужбина. Обясниха ми че ще го изпратят в Германия там е сервиза за прицели и до 30 дни ще ми го върнат оправен.

Надявам се на положителна развръзка пък ще видим.....

Относно "ДОЖИВОТНАТА" гараниция .... първите 2 години в гаранция е електрониката разбирам подсветката ако има такава. Първите 5 години поемат всичики фабрични дефекти като ги оправят за тяхна сметка. Останалите 25 години при възникнал фабричен дефект поемат разходите за части а труда се заплаща от собственика.

Днес ми се обадиха от сервиза на "ПРОФАЙЛД" - вносителя на "Никон" за България.

Не са изпращали прицела в сервиз въобще!

Поискаха да им обясня какъв е проблема понеже те не успяли да го открият :D ;). За пореден път им обясних а и това няма как да се пропусне. Изпратих им снимките, които  качих в форума тука /добре че се сетих да го снимам/.

Та така, да видим какво ще стане!

Този пост е редактиран от lovecbg: 05 февруари 2019 - 09:33

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!