Към съдържанието

Снимка

Прибори и уреди за нощно виждане,термовизия.......

• Моля, влезте за да отговорите
199 отговора на тази тема

#1 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 966 Мнения:
  • Име:Васко Василев
  • Оръжие:Beretta
  • Куче:английски сетер
  • МПС:RAV-4
  • ГрадПлевен

Публикувано 25 януари 2013 - 10:08

Тук може да споделяме,който,каквито е виждал,пробвал,ползвал и до колко са били ефективни и полезни!!

Аз лично имам опит с разни модели поколение 1 и 1+,....добре е,за не повече от 50м.пълна тъмнина,усилват светлината 900 Х ...

Поколение 2+ усилва 25000Х и там вече е много добре,ако има и подсвета,лисиците се виждат и на 200м.

Има значение оптиката/лещите/на коя фирма са,за подобряване на светлосилата.

Поколение 3 е нещо невероятно,както е споделил Васката,аз мисля,че с това нещо се вижда по-добре нощем,отколкото денем с просто око ;)

Термовизията,като изключим много високата и цена си има своите предимства,но според мен трябва много,много опит за да се свикне с нея и не особено ясните очертания на животните и това,че не се вижда трофея на животното 

:256605:

• Realhunter харесва това

#2 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4744 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 25 януари 2013 - 11:48

От една страна имаме:

...

Поколение 3 е нещо невероятно,както е споделил Васката,аз мисля,че [color=#ff0000;]с това нещо се вижда по-добре нощем,отколкото денем с просто око [/color] ;)

...

а, от друга:

...

Термовизията,като
изключим много високата и цена си има своите предимства,но според мен
трябва много,много опит за да се свикне с нея и[color=#ff0000;] не особено ясните
очертания на животните и това,че не се вижда трофея на животното [/color]

:256605:

Не съм гледал през термовизионен прибор, но двете твърдения някак не ми се вързват. Малко повече подробности вероятно ще хвърлят допълнителна светлина върху въпроса.

Поздрави и наслука!

#3 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 966 Мнения:
  • ГрадПлевен

Публикувано 25 януари 2013 - 01:46

Първото е по-скоро,като сравнение,че се вижда много,много ясно и контрастно,даже очите на животното блестят и козината на язовеца лъскаше с поколение 3.

Термовизията не лови рога и зъби,защото не се кръвоснабдени,а също е възможно,да виждаш животното през някой храст/не дебело дърво/,който не се отчита.Миналата седмица,клиент на същото стопанство е отстрелял лисица на 150м.като са предполагали 50/50 ,че е вълк  :lol:

Аз също гледах 4 сърни на 200м. и изглеждаха като черна купчина,докато камъни напечени от слънцето,чернеят като очертания на някакво животно. 

• shadow grass харесва това

#4 karlito

karlito

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 380 Мнения:
  • Оръжие:доста
  • ГрадПловдив

Публикувано 25 януари 2013 - 04:47

Язе бацам с Дедал 450 Ц и дет'са вика -кът за мен е добре ;)

• tengerkov и teodor_83 харесват това

#5 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2619 Мнения:

Публикувано 25 януари 2013 - 05:14

Реших, че това сравнение между термо и нощно ще е интересно! :)

• Иван Кючуков, don_stefano, krasi_75-berta и 5 други харесват това

#6 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 25 януари 2013 - 05:14

И аз да споделя впечатления от Дедал 450С - води се 2+ поколение. Доволен съм много. Пределните ми изстрели са лисица на 174 метра и чакал на 204 метра. Приближението е 4х. 

Прикачен файл  lich.jpg   108,69K   55 Брой сваляния Прикачен файл  4lis.jpg   101,93K   38 Брой сваляния

Както се вижда и от снимката с лисицата и чакала, изстрелите не са плешка, но за мен това са пределни дистанции за животни с такива размери.

Гледал съм и през Дедал 180 - води се 1+ поколение и също беше с доста добро качество. Приближението е 2.8х, а цената му три пъти по-ниска от 450С-ата.

Този пост е редактиран от don_stefano: 25 януари 2013 - 05:21

• zkk, tefan, rikitikitavi и още 1 харесват това

#7 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 25 януари 2013 - 05:30

Реших, че това сравнение между термо и нощно ще е интересно! :)

Термото дава предимство в мъглата определено. Веднъж съм имал ситуация - мъгла, в която ме е било яд, че не съм с термо, но цената е умопомрачителна и не е за "земни" хора.

• vaskoamer и verneykaron харесват това

#8 Щирлиц

Щирлиц

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 837 Мнения:
  • Име:Николай Иванов
  • Оръжие:Tikka-T3 Lite;T3 Varmint-308win;T3 Lite-223rem;ИЖ-54;Winchester SX2;ЧЗ-452
  • Куче:Ваймаранер
  • МПС:TLC
  • Градградът на липите

Публикувано 25 януари 2013 - 09:04

Цената на "термото" е посилна само за доктор хонорис кауза на футболните науки .

• pogo, ДБД, vaskoamer и още 1 харесват това

#9 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 25 януари 2013 - 09:46

Понеже и аз сега,направих и имам някаква престава от нощните уреди,пък и много клипове съм изгледал за термо и нощно...Според мен,нощното има много повече предимства от термото :) .Разликата,която се получава е само,когато има мъгла.По-нищо друго няма предимства,но на клипа по-горе се вижда много мътно,а има настройка за изчистване на самия образ.Все пак,имаме различни диоптери и хората са помислили за това.Но,много зависи и от самия модел,защото те са различни,като качество и естествено цената :) .. 

#10 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 966 Мнения:
  • ГрадПлевен

Публикувано 27 януари 2013 - 07:31

Термото не може да гледа през стъкло :(

Нощното,ако не пускаш подсветката,.....да!!

Много ценно предимство при лов от чакало

От друга страна,на нощното като му дъхнеш един път при -t,.......забрави,....трябва да бършеш :)

#11 vasko_861

vasko_861

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 5 Мнения:
  • Име:Васил
  • Оръжие:Блазер R93 30-06.Берета Urika 2 Gold 12к.Remington 597-22 Mag
  • Куче:Дратхар
  • МПС:Mercedes G230

Публикувано 27 януари 2013 - 09:43

Термото не може да гледа през стъкло :(

Нощното,ако не пускаш подсветката,.....да!!

Много ценно предимство при лов от чакало

От друга страна,на нощното като му дъхнеш един път при -t,.......забрави,....трябва да бършеш :)

Напълно съм съгласен с теб адаш. :)

А при доста гъста мъгла нашият егер ни каза че термото дава и то Фира :(  :(  :(

Моите наблюдения не съвпадат с клипа макар и да не сам гледал в мъгла,целите не са толкова ясни както на клипа но зависи какви уреди са ползвани,поне аз с които имах възможността да гледам не беше така :256605:

Този пост е редактиран от vasko_861: 27 януари 2013 - 09:57

#12 vaskoamer

vaskoamer

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 966 Мнения:
  • ГрадПлевен

Публикувано 27 януари 2013 - 10:13

Според мен,клипа е рекламен и с доста тенденциозен и хумористичен сценарий........!!!

Не се споменава какво поколение е нощното,а пък разстоянието от което се гледа човека 80-100кг. е не повече от 30-50м.

Ясно е,че докато целта е зад храстите,по-добре да не се стреля :)

#13 BAR

BAR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 213 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:3хБластера, Sauer, Merkel, Beretta, Sig, Erma, Brno, ИЖ и др.
  • ГрадBavaria- a country near to Germany

Публикувано 30 януари 2013 - 11:31

Искам да добавя още един елемент в темата - дигиталното нощно, като това [color=#0000cd;]тук[/color].
Преди две години го гледах на изложението в Нюрнберг и доста ми хареса, вижда се през него според мен поне като през нощно ген. 2+, но окото не се уморява така като при "нормалните" нощни.
За съжаление го пробвах само в тъмната стаичка на изложението, а не оутдоор, някой може ли да сподели нещо от личен опит?

Този пост е редактиран от BAR: 30 януари 2013 - 11:33

#14 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 30 януари 2013 - 12:16

Искам да добавя още един елемент в темата - дигиталното нощно, като това [color=#0000cd;]тук[/color].
Преди две години го гледах на изложението в Нюрнберг и доста ми хареса, вижда се през него според мен поне като през нощно ген. 2+, но окото не се уморява така като при "нормалните" нощни.
За съжаление го пробвах само в тъмната стаичка на изложението, а не оутдоор, някой може ли да сподели нещо от личен опит?

Тествал съм за 4 нощи Пулсар 550. Нелош уред като за парите си - около 1100 евро. Да ти кажа честно доста е далече от 2+ на Дедал примерно, но за 50-70 метра в не много тъмна нощ става. Хубавото е, че записва видео и може да си ъплоудваш твои прицелни скали. В много тъмна и безлунна нощ без подсветката нищо не се вижда, а подсветката лисиците като я видят и бягат като опарени. Това, което не ми хареса е, че за краткото време на ползване тумблерът му за хоризонтална корекция не работеше. Може и да е бил повреден при удар или нещо друго, но при мен целеше на 50 метра 8см вляво. 

С две думи - бюджетен, но компромисен.

• BAR харесва това

#15 peih

peih

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2 Мнения:

Публикувано 30 януари 2013 - 02:16

Тествал съм за 4 нощи Пулсар 550. Нелош уред като за парите си - около 1100 евро. Да ти кажа честно доста е далече от 2+ на Дедал примерно, но за 50-70 метра в не много тъмна нощ става. Хубавото е, че записва видео и може да си ъплоудваш твои прицелни скали. В много тъмна и безлунна нощ без подсветката нищо не се вижда, а подсветката лисиците като я видят и бягат като опарени. Това, което не ми хареса е, че за краткото време на ползване тумблерът му за хоризонтална корекция не работеше. Може и да е бил повреден при удар или нещо друго, но при мен целеше на 50 метра 8см вляво. 

С две думи - бюджетен, но компромисен.

колега след като си гледал през Pulsar n550 според теб кое ще е по добре пулсара или дедал 180  1+  имах нспу но го продадох и сега се чудя между тези двата уреда кой да си взема,пулсара е малко по скъп но в бг го няма в англия го продават

#16 don_stefano

don_stefano

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1382 Мнения:

Публикувано 30 януари 2013 - 05:28

Аз бих си взел Дедал 180 пред Пулсара. Добро качество, с 500лв по-евтин, имат вносител в БГ и ако имаш проблем с уреда, има към кого да се обърнеш.

#17 BAR

BAR

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 213 Мнения:
  • Име:Стоян
  • Оръжие:3хБластера, Sauer, Merkel, Beretta, Sig, Erma, Brno, ИЖ и др.
  • ГрадBavaria- a country near to Germany

Публикувано 31 януари 2013 - 04:46

А някакви препоръки за генерация 2+ или 3?

#18 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1347 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 31 януари 2013 - 05:09

Аз се оглеждам от известно време по тези неща и засега съм се ориентирал към 2 нощни

DEDAL-D552 - насадка за нормална оптика Генерация II +,  XR-5, III;

http://www.aleksis-optics.com/?p=2115

Dedal - D480 нощен прицел - Генерация II +,  XR-5, III;

http://www.aleksis-optics.com/?p=35

Последното е една идея по скъпо може би от колкото му трябва на човек... перфектно е и Dedal D450

Февруари най-вероятно ще ходя да купувам - ще взема да тествам и Dedal D-180-HR

Поколение 1+

Последното може би е най-добро от към цена - малко над 1700 лева, реално ще трябва да се види какво ще предава. Дават го с хубава резолюция - 50, но сигурно е макс и при какви условия - не пише.

Оглеждам и насадка втора генерация - на цена малко над 5000 лева - което може би също е вариант.. на място ще се преценява...

Проблема ми е че зависи какво време ще хвана в момента на теста - ще трябва да се гледа прогнозата за времето :)

Инфо вземам от бачо Стоян, който дава с шепи такова, ама то само с акъл не става :) трябва и тест

Понеже се интересувам от доста време по темата, но още не ми беше увряла главата за покупка, да дам малко инфо на колегите - освен лещи, разделителна способност и т.н. на мене най-много ми прави впечатление в разликата на увеличението на наличната яркост..

При поколение 1+ на горният дедал, за който съм споменал е 800 пъти.... за тези поколение което така и не разбрах какво точно е - 2+ или 3 - но с XR-5, същото е 25000-45000... Също така при поколение 1+  чувстителността на фотокатода е min 350, а при това с XR-5 e 450-1800

Верно е че тук, както и при всичко друго качеството на нещата върви правопропорционално в една и съща посока, но пък 10 000 лева са си пари.

Понеже сега ще минавам пътя, ще се пробвам също така да взема някой и друг уред (уговорено вече) за по дълга проба.

• BAR харесва това

#19 peih

peih

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2 Мнения:

Публикувано 31 януари 2013 - 07:02

за дедал 180 по руските форуми пише че е един от нй продаваните уреди с възможнист за стрелба до 150 м коети не е никак малко ако е вярно ама никаде няма клип качен как се вижда през него а за другите има но и цената е петорно по голяма

• tengerkov харесва това

#20 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2540 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 31 януари 2013 - 07:04

:D Я погледни тук http://www.uttings.c...10/nightvision/ Cobraaa не звучи като  Dedal ма все пак нема разлики и прилики  :dbada14c7e31d9d58563fa4de2364fc

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!