Към съдържанието

Снимка
* * * - - 2 гласа

Нещо зачестиха злополуките !

• Моля, влезте за да отговорите
83 отговора на тази тема

#1 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2547 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 03 декември 2017 - 08:13

Ловец е прострелян в гръб по време на лов на дива свиня

151231135525873.jpg
Снимката е илюстративна
03 Декември 2017, Неделя

Мъжът е настанен в тежко състояние в Сливенската болница

По време на групов лов на дива свиня край с. Червенаково към ЛРС Сърнена гора на 2 декември е прострелян ловец, съобщава ловният портал БГ ЛОВ.

По данни на председателя на ловната дружина Митко Цанев, с който са разговаряли от медията, при разставянето на пусиите за втората гонка, ловците са вървели в колона и при неправилно боравене с ловно оръжие е прострелян в гърба с едри сачми (13/0) ловецът Анастас Петков.

Стрелецът най-вероятно е зареждал с боеприпаси пушката си по време на движение и е произведен изстрел.

Простреляният е ранен в черен и бял дроб, има счупено ребро и други наранявания. Настанен е в тежко състояние в Сливенската болница........................

..................................................................................................................................................................

Не си водя някаква точна статистика , но ми се струва , че тази година се увеличиха чувствително инцидентите с огнестрелно оръжие по време на лов , сравнение с предходните 2-3 да речем .

А уж всичко за превецията е направено ,......сигнални жилетки , забрана за съчми , засилени проверки ....

Този пост е редактиран от damian1: 03 декември 2017 - 08:17

#2 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 673 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 03 декември 2017 - 08:38

Не вярвай на медия или медии ...  !

Те, нямат за цел да кажат истина или факт, а само да се похарчат от сензацията !

Самата поствана снимка е ... "илюстративна" .. !

Поне от 3 години, оранжевите жилетки, шапки, или шалове са факт, и поне при нас, определено се спазват !

Колкото и да са скапани другите институции, само те могат да определят, какво се се случило, кога се е случило, и понякога, защо се е случило !

А, проблема с инцидентите, тепърва ще се увеличава и вероятно раздува !

Тепърва ще се вземат, уж, рестриктивни мерки, докато се осигури единствено и само елита, да може да ловува ! 

Знае се, как се става ловец, как се взима разрешително ... по процедура, е желязно .... !!! По финикийски знаци, възможно по всяко време ! 

• Skitnik, NBP, Чавдар и още 1 харесват това

#3 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 385 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 03 декември 2017 - 08:40

За съжаление инциденти  има и винаги ще има.В процентно отношение инцидентите с огнестрелно оръжие се нареждаме доста назад в списъка.

Ако инцидента беше с бренеке щеше ли да е по-различно?

#4 momcho2000

momcho2000

ЛОВЕЦ

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 458 Мнения:
  • Име:Момчил Петков
  • Оръжие:"Winchester M70 Classic Hunter cal. 300 Win.Mag" & "ИЖ 27 Е cal.12" & "ИЖ 26 cal.12" & "ИЖ 18 cal. 223 Rem."
  • Куче:Саблезъб тигър
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВидин

Публикувано 03 декември 2017 - 08:53

Като гледаме клиповете в фейсбук, коментарите (по форумите и под клиповете), награмотността, простотията, комплексарщината, и постоянното дай да се покажем кой е "по по най"... не разбирам какво се учудвате, всичко си е в норми, дори учудващото в случая че няма повече инциденти при толкоз неграмотници и по добре, че няма де!

Този пост е редактиран от momcho2000: 03 декември 2017 - 08:53

• n960, NBP, м. Асен и 2 други харесват това

#5 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 03 декември 2017 - 09:00

Как да се приберем живи от лов!?

http://www.lovecbg.c...ем-живи-от-лов/

;)

#6 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2547 Мнения:
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • ГрадСофия

Публикувано 03 декември 2017 - 09:24

Не вярвай на медия или медии ...  !

Те, нямат за цел да кажат истина или факт, а само да се похарчат от сензацията !

Самата поствана снимка е ... "илюстративна" .. !

Поне от 3 години, оранжевите жилетки, шапки, или шалове са факт, и поне при нас, определено се спазват !

Колкото и да са скапани другите институции, само те могат да определят, какво се се случило, кога се е случило, и понякога, защо се е случило !

А, проблема с инцидентите, тепърва ще се увеличава и вероятно раздува !

Тепърва ще се вземат, уж, рестриктивни мерки, докато се осигури единствено и само елита, да може да ловува ! 

Знае се, как се става ловец, как се взима разрешително ... по процедура, е желязно .... !!! По финикийски знаци, възможно по всяко време ! 

Цитирани са имена , място на инцидента , място на лечение на човека . Нямам съмнение да се съмнявам .

Отделно тази година мисля ,7 -ми или 8-ми инцидент с оръжие по време на лов , от които 3-4 с летален изход .

И тук не е проблема в медийното отразяване . Мисля , че не е нормално да не се отразяват такива случаи .

По - скоро си мисля , че има някаква повтаряемост на % за определен вид деяния и каквото и да се прави , той не се променя коренно .

П.П. , Че това е фалшина новина за ограничаване на лова за да ловува само някакъв елит въобще не ми се струва реално .

Този пост е редактиран от damian1: 03 декември 2017 - 09:25

• м. Асен харесва това

#7 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2228 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 03 декември 2017 - 09:28

А туй име,болница и т.н. у медииното пространство у нас ....... бе ти още ли вярваш у дядо Коледа/Мраз/? :lol2: :256605:

#8 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2547 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 03 декември 2017 - 09:49

А туй име,болница и т.н. у медииното пространство у нас ....... бе ти още ли вярваш у дядо Коледа/Мраз/? :lol2: :256605:

Т.е. това не е вярно викаш ... може . Ще се постарая да проверя тогава уж където трябва да знаят със сигурност и ще доложа Прикачен файл  PDT_Armataz_23.gif   1,31K   0 Брой сваляния :)-

:256605:

#9 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 03 декември 2017 - 11:31

Май ще трябва да ги пораздрусаме.... :headache:  ....ИАГ ,маг , и пр. сволач ( вкл. и т . нар. *ловни съюзи*)... :D 

...... надявам се че по голямата част от обикновените ловци са неподатливи към медийните промивки... ;) 

• zkk и Skitnik харесват това

#10 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2228 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 03 декември 2017 - 11:53

За съжаление е вярно. Местен бизнесмен го е прострелял по невнимание до кат са отивали към постовете.
Ма се чудя що тук требе се пише. А иначе им вервам много на журналята по всички теми, даже не ги гледам и слушам. :256605:

#11 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2547 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2017 - 06:44

За съжаление е вярно. Местен бизнесмен го е прострелял по невнимание до кат са отивали към постовете.
Ма се чудя що тук требе се пише. А иначе им вервам много на журналята по всички теми, даже не ги гледам и слушам. :256605:

За съжаление и такива неща са част от ловния ни живот . Форума е ловен . Та освен ако не е довода да не си разваляме рахатлъка , друг не виждам да не се пишат и тези неща тук .

Даже ако не се информираме за тях малко щраусова работа ми се види и няма да спомогне да намалеят .

Дори бих казал , че е точно обратното  .

Дори бих казал , че и отделна тема не само за инцидентите с фатален край , но и само за случайните , нежелани изстрели трябва да има .

Да ни светка сигналната лампа , пък нека да е некомфортно за четене .

П.П.  Не че при такъв инцидент има нормален начин да се случи , но да те гръмнат в гръб , докато сте един до друг , просто защото не са спазени ама никакви правила за боравене с оръжие  и някой е решил че е велик,.... това е много показателно до къде стига пренебрежението и самочувствието на някои , по отношение на безопасноста.

За това не забележки , а шамари трябва да има , когато някой почне да сочи оръжие към друг или нарушава други основни правила .

Пък нека после се сърди , съди  и т.н.

Тъй като съм бил извършител на нежелани изстрели с оръжие , за щастие без фатални последствия , съм убеден , че е много реална и непосредствена опасността .

Този пост е редактиран от damian1: 04 декември 2017 - 06:58

• Skitnik, traper2504, NBP и 6 други харесват това

#12 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 385 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 04 декември 2017 - 10:01

Има подобно видео в нета..как ловец се спъва и прострелва предния с карабина в гърба..възрастен уж с много опит,но никой не е застрахован.

Снощи имаше публикация в 24часа,че ще глобяват отговорниците за неспазване на правилата за безопастност,но нещо не успях да постна..

https://www.24chasa....article/6591541

Този пост е редактиран от snuri: 04 декември 2017 - 10:09

• aquilon харесва това

#13 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4870 Мнения:

Публикувано 04 декември 2017 - 10:28

За съжаление и такива неща са част от ловния ни живот .  . Та освен ако не е довода да не си разваляме рахатлъка , друг не виждам да не се пишат и тези неща тук .

Дори бих казал , че и отделна тема не само за инцидентите с фатален край , но и само за случайните , нежелани изстрели трябва да има .

П.П.  Не че при такъв инцидент има нормален начин да се случи , но да те гръмнат в гръб , докато сте един до друг , просто защото не са спазени ама никакви правила за боравене с оръжие 

Писах , писах и нещо се бъгна........

Вече има такава тема.... Инцидентите при лов ще спрат тогава - когато и другите (пътно движение , трудова дейност , бит и пр. и пр. и пр.)

Поздрави !

Този пост е редактиран от jovani62: 04 декември 2017 - 10:30

• zkk, JPB, ЛЮБИТЕЛ и 3 други харесват това

#14 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3602 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2017 - 11:38

За съжаление и такива неща са част от ловния ни живот . Форума е ловен . Та освен ако не е довода да не си разваляме рахатлъка , друг не виждам да не се пишат и тези неща тук .

Даже ако не се информираме за тях малко щраусова работа ми се види и няма да спомогне да намалеят .

Дори бих казал , че е точно обратното  .

Да ни светка сигналната лампа , пък нека да е некомфортно за четене .

П.П.  Не че при такъв инцидент има нормален начин да се случи , но да те гръмнат в гръб , докато сте един до друг , просто защото не са спазени ама никакви правила за боравене с оръжие  и някой е решил че е велик,.... това е много показателно до къде стига пренебрежението и самочувствието на някои , по отношение на безопасноста.

За това не забележки , а шамари трябва да има , когато някой почне да сочи оръжие към друг или нарушава други основни правила .

Пък нека после се сърди , съди  и т.н.

Тъй като съм бил извършител на нежелани изстрели с оръжие , за щастие без фатални последствия , съм убеден , че е много реална и непосредствена опасността .

Тук най - важното е работата на дружинката /колектива/... Възпитателна и контролна...

Щото най - добре там, в гората се вижда кой колко струва...

Всякакви недоправени комплексари и рамбовци се снабдиха с билети, като голяма част от тях нямат елементарна военна подготовка или умение да работят в група /съобщност/...

Отделно обикновено имат завишена самооценка...

Не се осъзнава, че това е дейност с повишена опасност и за това има регламент. Това е, както ти се набиваха в тъпата глава, в казармата основните предпазни мерки - как беше "прави едно, прави две и т.н./... Повтаряш до безумие...

Пушка се пълни на пусия и се празни, като я напускаш..Всякакви "закопчалки" и предпазители са бошлаф работа... 

Тук трябва желязна дисциплина и желязна ръка. Просто хората в дружинката трябва до осъзнаят, че това е в техен интерес...

Това и местенето от там, където са те оставили...

За такива льольовци единствения изход е недопускането до активен лов.. "Професионална непригодност"...

Кой си е гламав, си е гламав.. тази година при друг случай един колега застреля съседа си, който му бил и приятел... Ама после се оказа, че и друг път е бил "палав". Е... тук тези хора, дето ходят с него - луди ли са ?!

Това са важни неща и трябва да търсим вината най - вече в колектива...Защото държавата не е навсякъде, пък и законодателно си е вързала гащите...

Както е казано: помощта за давещите се, е дело на самите давещи се...

• Herzblock, aquilon, м. Асен и още 1 харесват това

#15 night hawk

night hawk

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 186 Мнения:

Публикувано 04 декември 2017 - 04:00

Според вас колеги какво трябва да на прави ръководителя при отговор на ловци патроните с 13-0 ще ги скрия в гащите но пак ще стрелям с тях то е ясно глобата ще я отнесем но с това не се оправят нещата трябва сериозна дискусия за тия забрани щото и с 8-0 при този случай пак ще е тежко ранен или мъртъв ловеца.

#16 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1183 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 04 декември 2017 - 04:31

Елементарно Уотсън..... Елементарно, но за съжаление толкова е елементарно, че ги забравяме работите... На повечето пушки предпазителите са на спусъка само.. т.е. всичко е натегнато и само чака удар някъде ( например от падане ) , за да се освободят вътре железата и пушката да гръмне .... Пълни се на пусия, като свърши гонката се празни... Колко време да отнеме зареждането.. пък  и да изпуснеш - дреме ти... важното е да се приберем толкова, колкото сме излезли... И стига с тия съчми.... не са проблем съчмите, а дисциплината.. този човек горе ако беше с карабина - какво щеше да стане ?

• ДБД, Skitnik, stankin74 и 4 други харесват това

#17 борец

борец

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 193 Мнения:

Публикувано 04 декември 2017 - 05:45

Съчми,бренеке, карабина..........Празни приказки. Да оставим на страна,че в този случай има нещо "гнило".От такова разстояние е без значение заряда на патрона. Всичко лети в сноп. Даже и  патроните за пътпъдък. И едва ли ще има няколко поражения , а направо .....дупка.Звучи цинично ,но е факт.

Важното е че НЕВНИМАНИЕТО вече е сериозен проблем.И какво като има инструктаж !!!! Всичко трябва да е в главата. И отваряне на очи на четиринадесет, както казваше дядо ми.Никой ,в това число и аз  ,не съм застрахован от злополука. Важното е причините за нея да се сведат до минимум.Жалко за колегите ,пострадали от небрежното отношение, към тази опасна "играчка", наречена пушка.

Този пост е редактиран от борец: 04 декември 2017 - 05:46

• Skitnik и Чавдар харесват това

#18 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3602 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2017 - 09:38

Според вас колеги какво трябва да на прави ръководителя при отговор на ловци патроните с 13-0 ще ги скрия в гащите но пак ще стрелям с тях то е ясно 

Ами тук е въпросът колега....

Примерно, щом е казано и решено от КОЛЕКТИВА, че няма да се стреля със сачми, няма да се местиш от пусията, на тази пусия се стреля само натам и натам, викачите да се обаждат, а не да се правят на рамбовци и дебнещи тихоходци нещата ще се подобрят..

Ако се е преместил или убил животното със забранен боеприпас - наказание от дружинката, да не ловуваш даден период.

Ние един такъв тарикат не го изключихме, но повече не идва на едро в нашата дружинка...

Разбираш ли, тези неща са важни, защото хвърлят сянка върху цялата общност от свестни колеги.. Заради един полуидиот в горния случай сега раздуват цялата общност... 

То и без това ни търсят цаката...

Просто самите ние трябва да се стегнем.. Защото тези правила не са измислени случайно... Дори и празна пушка гърми понякога..

Аз скоро на пъдпъдък един колега постоянно искаше да контактува ту с мен, ту с другия колега. И размахваше пушката като тояга.. 

Ту аз залягах, ту Алеко... :)

Айде ходи с такъв на едро...

Извинявай, това не към теб, лично, просто твоята реплика ме хвана да си кажа мнението !!...

• snuri харесва това

#19 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 385 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 04 декември 2017 - 10:14

Според вас колеги какво трябва да на прави ръководителя при отговор на ловци патроните с 13-0 ще ги скрия в гащите но пак ще стрелям с тях то е ясно глобата ще я отнесем но с това не се оправят нещата трябва сериозна дискусия за тия забрани щото и с 8-0 при този случай пак ще е тежко ранен или мъртъв ловеца.

За съчмите отговорността е индивидуална.Правят ти проверка и те глобяват.Виж ако са те предупредили и не спазиш година ще ходиш на друго място на лов.Точно това е проблема на българина..как бе аз ли бе,той как ще ми каже на мене,аз ли няма да мога бе..

Общо взето никаква дискусия не трябва,като ти каже ръководителя на лова с бренеке означава с бренеке.като не ти оттърва палиш си колата и си тръгваш.

Този пост е редактиран от snuri: 04 декември 2017 - 10:14

• pile и Чавдар харесват това

#20 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3602 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 04 декември 2017 - 10:26

За съчмите отговорността е индивидуална.Правят ти проверка и те глобяват.Виж ако са те предупредили и не спазиш година ще ходиш на друго място на лов.Точно това е проблема на българина..как бе аз ли бе,той как ще ми каже на мене,аз ли няма да мога бе..

Общо взето никаква дискусия не трябва,като ти каже ръководителя на лова с бренеке означава с бренеке.като не ти оттърва палиш си колата и си тръгваш.

Ами  така...

Обикновено ръководителите на лова се избират на годишното събрание..   Опитни колеги, с авторитет, то е ясно.

Сиреч, с болшинство, колектива се съгласява да ги слуша и уважава....

След това пристига някакво гъзарче и казва, не на него, а на колективния избор "Я ходи се пери !!"...

Е, тогава, кой трябва да реагира  :)... 

Ако мнозинството не си уважава собствените решения, какво правим...?! "Колективна свирка" на тариката ли ?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!