Въобще, при съвременния начин на производство всичко е оптимизация и намаляване на разходите заради себестойността.. Както горе отбеляза колегата Джаич. И в това уравнение съдбата на животните не е включена.. И няма да бъде, заради законите на икономиката.. Заради съдбата на някакви мили гургулички или други животинки никой няма да си мръдне пръста с оглед залога, който е многомилиарден.. И тук най - лесното е да се обвинят ловджиите. Обаче тези свещенни животни - производството и печалбата не подлежат на обсъждане и изобщо не се споменават..
Отделно изхранването на увеличаващото се човечество е поставено на карта и тук никакви компромиси няма да има..
Прекрасен пример е Африка. Заради изхранване на увеличаващото се население трябват все нови площи и масово се култивират дивите площи, и се изсичат горите.. Дивите животни нямат естествена храна и се опитват да компенсират, като ядат и вредят на културите.. Поради което като вредители масово се избиват.
Този филм вече сме го гледали... За съжаление това е бъдещето и никакви плачове няма да променят това... Нещата са обективни... Заради пустият му култ към все повече потребление и оттам печалба трябват все повече ресурси.
Вече мисля споменах, че според прогнозата на ООН до 40 - 50 години голяма част от едрите диви животни ще изчезнат като видове...
Интересното е, че преди да се измислят тези химикали - особено инсектицидите, около 1/3 от световната реколта е била изяждана от гризачи, насекоми /например разни гъгрици/ и други, включително и едри животни.. Сега това не се допуска... А за да има масово диви животни трябва хранителна база и ресурси.. От къде ще се вземат, като няма какво да ядат.. !! И то целогодишно... 
Може да звучи мрачно, но сякаш това е бъдещето.. Местните видове все пак може да се спасяват по някакъв начин чрез изкуствено развъждане и разселване, но съдбата на прелетните и мигриращите животни не зависи само от нас. Там действат много фактори, пред които например една конкретна страна е безсилна, колкото и да се старае..
Дано не съм прав в тези прогнози, но общата тенденция мина пред очите ми през последните почти 40 години на активен лов. Нещата отиват към много зле по всички признаци.. Особено с прелетният дивеч.. Пъдпъдък, гълъбови, водоплаващ - това вече изобщо не е същото, което беше.. И нещата все повече се забатачват... Жалко, но факт.. До къде ще избие всичко това, никой не може да каже.. Че и климатът за капак се променя..