Към съдържанието

Снимка

Посевна врана или...?

посевна врана гарван

• Моля, влезте за да отговорите
95 отговора на тази тема

#1 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 792 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 16 юли 2017 - 10:23

Да бъзикна темата, група може ли да бъде и за животни? :P

Един изстрел, две птици в главата от 188м с вятър 3-4м/с на 4 часа.
Освен другите животни в бележката. :D

Рискувах и чаках след като бях приключил със сметката на изстрела. На птиците главите да застанат една зад друга, риска бе да не ме осетят, че много виждат тези врани и са доста хитри.

П.п. Куршума отваря на изхода в първата, а задната на метър е с липсващата глава.

Ами те това е. Прекрасен изстрел за група :P

Прикачен файл  post-411-0-20243800-1500139293.jpg   338,69K   0 Брой сваляния Прикачен файл  post-411-0-44953500-1500139308 (1).jpg   206,29K   0 Брой сваляния Прикачен файл  post-411-0-17801400-1500139325.jpg   243,15K   0 Брой сваляния

Ти, верно утепа рибата !!!

Поздравления ! 

Аз, че гръмнах един път от раз, два чакала, ама те,  бяха на 40 м. !!!

Още един път, браво !!!

Този пост е редактиран от old_hunter: 18 юли 2017 - 07:51

#2 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2002 Мнения:
  • Име:Милко Стойнев
  • ГрадСофия

Публикувано 17 юли 2017 - 08:58

Да бъзикна темата, група може ли да бъде и за животни? :P

Един изстрел, две птици в главата от 188м с вятър 3-4м/с на 4 часа.
Освен другите животни в бележката. :D

Рискувах и чаках след като бях приключил със сметката на изстрела. На птиците главите да застанат една зад друга, риска бе да не ме осетят, че много виждат тези врани и са доста хитри.

П.п. Куршума отваря на изхода в първата, а задната на метър е с липсващата глава.

Ами те това е. Прекрасен изстрел за група :P

Поздравление за изстрела,ма тези птици не са за тепане и ако ги вписваш в бележката,мое да стане фаул в атака :D

#3 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 09:27

Поздравление за изстрела,ма тези птици не са за тепане и ако ги вписваш в бележката,мое да стане фаул в атака :D

За тепане са и други години съм ги чистил. Разрешени са за лов целогодишно.

Вписват се в бележката, като 'врана' по съвет на горскотото преди години, ги питах как да ги пиша в бележката.

П.П. Между другото те ядът месо и мърша освен зърнените култури.

Този пост е редактиран от elwix: 17 юли 2017 - 09:31

#4 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2002 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 17 юли 2017 - 09:30

За тепане са и други години съм ги чистил. Разрешени са за лов целогодишно.

Вписват се в бележката, като врана по съвет на горскотото преди години.

:D :D :D ич не са разрешени....тва,че горското ти дават кофти съвети е друг въпрос....
Я ги питай дали може да си убиеш някой голям глиган на варда,па да го пишеш чакал в бележката :D

#5 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 09:35

:D :D :D ич не са разрешени....тва,че горското ти дават кофти съвети е друг въпрос....
Я ги питай дали може да си убиеш някой голям глиган на варда,па да го пишеш чакал в бележката :D

Искаш ли да направим тема дали враната е ловен обект и е разрешена за лов..

Да не омажем темата тук.

• profiH'87 харесва това

#6 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2002 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 17 юли 2017 - 09:39

Искаш ли да направим тема дали враната е ловен обект и е разрешена за лов..

Да не омажем темата тук.

Ма тва не е врана :D

• baev и michev_michev харесват това

#7 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 09:46

Ма тва не е врана :D

А какво е? 100% не е гарван да знаеш. ;) Не само, че гарвана е два пъти по голям по размер от враната, но е и друг по вид и форма.

Снимките на всяко записано животно в бележката ги пращам към сдружението, заедно с мястото на отстрел.

http://birdsofeurope...d=397&type=bird

Те това е посевна врана: IMG_4465.jpg

Този пост е редактиран от elwix: 17 юли 2017 - 09:52

• profiH'87 харесва това

#8 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2002 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 17 юли 2017 - 09:50

Е ок де.....може и аз да греша,ма за мен си е гарван!Щом казваш,че не е,така да бъде,все пак ти си бил там,а не аз!

Прикачени файлове

• elwix харесва това

#9 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 09:55

Е ок де.....може и аз да греша,ма за мен си е гарван!Щом казваш,че не е,така да бъде,все пак ти си бил там,а не аз!

Сравни ги и ще видиш, колко са големи враните, че размера им е около 35-40см  ;) :D

Пушката цялата и дължина е 103см.

Този пост е редактиран от elwix: 17 юли 2017 - 09:58

#10 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2002 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 17 юли 2017 - 10:00

Може,не знам....така не мога да определя размера!

Доста посевни врани съм убил,но това което ми направи впечатление в твоите снимки е клюна на една от птиците.....http://www.lovecbg.c...-1500139308.jpg ....

Не те съдя,ти си знаеш най-добре!

Наслука и само такива изстрели!

• ЛЮБИТЕЛ, baev и elwix харесват това

#11 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4646 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 17 юли 2017 - 10:52

На това най - приличат  :) .

https://photo-forum....MAGE_ID=1483671

• elwix харесва това

#12 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2017 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Английски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 17 юли 2017 - 05:27

Разрешени за целогодишен отстрел са: гарга, сврака и посевна врана. Гарванът има протекции от служба "чистота" и него не мож го пипа.
  • elwix харесва това

#13 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 07:10

Разрешени за целогодишен отстрел са: гарга, сврака и посевна врана. Гарванът има протекции от служба "чистота" и него не мож го пипа.

При нас гарга и посевна врана се пишат в бележката като врана.

#14 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 17 юли 2017 - 09:40

Може,не знам....така не мога да определя размера!

Доста посевни врани съм убил,но това което ми направи впечатление в твоите снимки е клюна на една от птиците.....http://www.lovecbg.c...-1500139308.jpg ....

Не те съдя,ти си знаеш най-добре!

Наслука и само такива изстрели!

Като че ли си прав.Ако се затвори човката,горната половина ще е по дълга и извита над долната(като при грабливите птици)А това е само при гарвана гробар... :256605:

• todor_gps харесва това

#15 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 17 юли 2017 - 10:39

Като че ли си прав.Ако се затвори човката,горната половина ще е по дълга и извита над долната(като при грабливите птици)А това е само при гарвана гробар... :256605:

Като че ли не си прав, ако съдим дори бегло по описанието на гарвана за който говориш като вид.

Дължината на тялото му е от 54 до 78 cm, размахът на крилете от 100 до 130 cm. Теглото му достига до 1,6 kg

...

...

Живее предимно в планините на значителна височина.

Незнам какъв човек трябва да си да не различиш гарван от посевна врана при положение, че той е минимум два пъти по голям от враната. Трудно се бърка гарван с размери над 60см и размах на крила над 1 метър.

Както и ловното ми поле е на скромните 300-330м надморска височина., някак си не се вписва в описанието на значителна височина. От това което пишеш явно ти в Русе си мислиш, че посевните врани са гарвани. ;)

Написах го вече тук, явно си доста скаран с мерките и размерите.

Пушката е дълга 1метър, погледни и другите неща на снимката кестрела и далекомера.

Сравни по нея и по другите предмети, колко е дълго пилето. Ще видиш, че е около 25-30см максимум. :D

Иначе добре се опитваш да тролиш и ти като Минко. :256605:

Този пост е редактиран от elwix: 17 юли 2017 - 10:56

• Stoqanov харесва това

#16 elwix

elwix

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 3187 Мнения:

Публикувано 18 юли 2017 - 12:56

Написах ви още в началото, че ще стане хубава дискусия и е хубаво тази дискусия относно птиците в страната да я изнесем в отделна тема. ;) :D

Ето два линка от wikipedia

Посевна врана -> https://bg.wikipedia...i/Посевна_врана

При птици до две години има пера и по човката. Обитава дунавската равнина. Ходи добре и храната си търси предимно по земята, като предпочита открити местности с добра видимост, което я предпазва от изненади и неочаквани нападения на хищници.

За посевната врана.

Оперение — чисто черно леко блестящо, краката и човката са черни, след втората година около основата на човката перата падат и остава гола кожа с белезникав цвят.

Гарван -> https://bg.wikipedia...org/wiki/Гарван

В полет лесно се различава, защото е изцяло черен и е доста по-едър от сивата врана. (Б.А. Сивата врана е по-голяма от посевната, да кажа за протокола) ;)

Живее предимно в планините на значителна височина.

Краката на гарвана са също чисто черни, а ако пак се върнете на моята снимка ще видите, че са светло сиви.

Както и че липсват характерните дълги пера при моите врани.

Както и да е ... Ето това стана една много хубава тема за ловците и повишаване на знанията и познанията за врановите птици обитаващи страната.

П.П. Незнам само откъде ви хрумна изобщо и с кой акъл да си помислите, че това ако бяха гарвани щях да ги пусна тук и щях да ги пиша в бележката. :blink: Консултацията ми с хората които ги вълнува отчета е как да го пиша, като посевна врана или само като врана. Как я водят статистиката при тях.

А за протокола ... Предполагах, че определени хора ще се хванете точно за този факт, че не съм сигурен какви врани са. Получи се според плана ми, подобно на фазаните, които нарочно ги пуснах зимата в темата за 260rem. :lol2: :lol2: :lol2:

Мисля да направя подобно активно мероприятие и след 1 август като открият сезона на язовеца. Обекта ще е язовец. Ще потърся един-двама калпазани от този вид да обсъдим вида . :256605:

Този пост е редактиран от elwix: 18 юли 2017 - 01:23

• krasi_75-berta, damian1 и Stoqanov харесват това

#17 Zlobstur

Zlobstur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 488 Мнения:
  • Име:Иван
  • Оръжие:АTA SY SINTETIC 12cal, Browning Short Trac 308win., CZ527 Carbine 223rem.
  • Куче:Върл сърнар
  • МПС:Subaru Forester
  • ГрадВ.Търново

Публикувано 18 юли 2017 - 06:19

Нищо чудно да се намери някой и за Борсуците да пита свински ли е или кучешки :D

ПП: сори за Спама
  • ДБД, krasi_75-berta, Skitnik и още 1 харесват това

#18 damian1

damian1

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4646 Мнения:
  • Име:damian
  • Оръжие:ЧЗ 9х19,Иж 12 кал.,Иж 16 кал. Браунинг 16 кал.,Бенели 9,3х62 ,Щаер ССГ-04 , 300WM
  • Куче:ягдтериер
  • МПС:УАЗ 452
  • ГрадСофия

Публикувано 18 юли 2017 - 07:34

Баси мамата ,... кво стана за едни гарги :) .  А аз мислех по-интересни снимки да пускам :D .

Добре че Мишо раздвижи нещата .

Вече ще пускам само ..." ето нещо на което попаднах в нета , ма загубих линка " :D :D :D .

#19 profiH'87

profiH'87

Йебем ти све...

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2002 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 юли 2017 - 08:29

От качените снимки на колегата Елвикс,няма как да се добие реална представа за размера на птиците!Аз съдя по снимката на клюна на едната птица.....оперен,извит и доста по-масивен от колкото на посевните врани!

Най-сигурния белег за разпознаване(освен размерите) е формата на опашката,при гарваните тя е различна от тази при останалите "врани"

Прикачен файл  06289.jpg   33,78K   0 Брой сваляния Прикачен файл  common_raven_3.jpg   10,43K   0 Брой сваляния 

Прикачен файл  Common_Raven_b13-39-212_l_1.jpg   26,72K   0 Брой сваляния

Относно твърдението,че гарваните обитават само високопланиснките местности,това е много,ма много невярна информация!

И да....коментарите в тази насока може да бъдат преместени някъде,със сигурност на снайперистите не им хубаво като влезнат в темата,да гледат гарги :D

Този пост е редактиран от profiH'87: 18 юли 2017 - 08:32

• todor_gps харесва това

#20 old_hunter

old_hunter

Ловец

• Глобален Модeрaтор
  • 4984 Мнения:
  • Оръжие:Beretta Urika Gold Optima-Bore 12 ga., Benelli Raffaello Delux 12 ga., Sako 75 Varmint 308 Win, Sako 85 Varmint 243 Win, Browning LongTrack 30-06 Sprg, Anschutz 1807 22 lr.

Публикувано 18 юли 2017 - 06:41

Няма да си позволя да изказвам мнение, понеже по така показаните снимки могат да се правят единствено предположения. Само бих отбелязал, че действително така снимания клюн на убитата птица оставя място за съмнение... 

Прикачен файл  655-402-garvan.jpg   64,06K   2 Брой сваляния Прикачен файл  Elvix Bird.jpg   332,73K   1 Брой сваляния Прикачен файл  Посевна-врана-47909.jpg   97,86K   1 Брой сваляния

Апропо, наистина не мога да се сетя за подходящо място, където да бъдат преместени обсъжданията на този казус  :(  :)

Поздрави и наслука!

Този пост е редактиран от old_hunter: 18 юли 2017 - 07:16

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!