Към съдържанието

Снимка

Зов за помощ

• Моля, влезте за да отговорите
19 отговора на тази тема

#1 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3394 Мнения:
  • Име:Чавдар Пенков
  • Оръжие:ТОЗ 34, ИЖ 27
  • МПС:Рено
  • ГрадСофия

Публикувано 15 юли 2017 - 08:27

Момчета, днес отидох да видя моето ловно другарче Джони, бретон с партизанско име Джовани и ме изненада много неприятно с едно микотично заболяване на кожата Microsporum canis gypseum...

Давам диагнозата много категорично, щото преди две години, пак един месец преди лова се разболя от същото...

Проблемът е, че в София не мога да намеря никъде един антимикотичен препарат, който е безкрайно ефикасен - "Imaverol".

По принцип го внася една фирма "Касис", със седалище в Ловеч, имат офиси в Стара Загора и Варна..

Ано някой има връзки или наличност, няма да се пазаря.. Кучето е другарче и много талантливо...

Моля за съдействие !!!

#2 4мечки

4мечки

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 125 Мнения:
  • Име:Христо

Публикувано 15 юли 2017 - 09:51

Провери в интернет ветеринарен склад М енд Б от гр. Ямбол, имат офис и в София.

Каквото съм търсил като препарат имат от всичко по много.

Успех!

#3 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 646 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 16 юли 2017 - 12:13

В понеделник, ще проверя във ветеринарната аптека в Априлци !

#4 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 830 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 16 юли 2017 - 01:44

Чаве във вторник като се прибера ще отида при тези да проверя и ако го има ще го взема.

#5 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 358 Мнения:
  • Име:Костадин
  • Оръжие:Ремингтон,Зауер,Tоз22lr и въздухарка
  • Куче:Епаньол бретон
  • МПС:нямам
  • ГрадПловдив

Публикувано 16 юли 2017 - 03:07

Чави,преди два месеца имах подобен проблем с моя бретон.Алергичен дерматит.Някаква бълха снесла яйца по гърба му и офейкала.Кучето е редовно обезпаразитявано,каишка КИЛТИКС,на една седмица пръскане на клетката и около нея против всякакъв вид паразити,ама на,като има да става-става.И като почвали да се излюпват тия гадове-бълхите,страшно дразнели кучето.И той пък щото го сърби,чесане,хапане и скимтене,за една нощ се беше разранил на две места колкото кибритена кутия.

Купих някакъв мехлем от аптеката(препоръча ми го ветеринаря),не помня името,щото файда нямаше.Щом намажа раничките,кучето го облизва и почва пак чесане и хапане.

И ми дойде на ум-ЙОД.Купих сто грама,една спринцовка и обилно мазане на местата.Първия път,като го намазах се уплаших.

Кучето понече да се оближе,ама не му хареса йода и започна да скача в клетката,скимтене търкаляне и си викам -Край,е.ах му мамата на песа.Да ама след две минути се успокои и легна в колибата.Няма чесане,няма хапане.Вечерта пак йод и пак салта в клетката,ама по-слабо,около минута.На другия ден,процедурата се повтори и за 4-5 дни всичко отшумя.На третия ден се заструпиха раните,ама аз пак мажа и така.Йода има много силно антисептично действие и изгаря всичко.То затова и кучето правеше салта,ама му мина.

Не ти пречи да пробваш.Единствения недостатък на йода е ,че се получават жълти петна по козината,ама таман стана трицветно-бяло,кафяво и жълто  :D

Поздрави.

• zkk, patelan, Чавдар и 2 други харесват това

#6 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 830 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 16 юли 2017 - 07:11

Аз често ползвам за моето куче Йода септ. Пак има йод в него ни доста бързо заздравяват всякакви рани. И то не само за кучето ами и за мен кат се ожуля някъде. Винаги имам една туба в колата.  Продава се по хуманните аптеки.

Иначе знам къде им е офиса даже завчера ходих до тях да купувам други неща така е щом се прибера ще мина от там.

#7 жоро75

жоро75

ХИЩНИЧАР

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 276 Мнения:
  • Име:Жоро Сириеца
  • Куче:Анг. сетър ,Барак
  • МПС:ford GALAXY, , туйота ленд крузер
  • ГрадСофия област

Публикувано 17 юли 2017 - 08:47

мога да садействам в Елин Пелин го има, дай тел за връзка или ми се обади на 0898 55 69 00

#8 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3394 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 юли 2017 - 08:50

Продължавам темата за домашните любимци, щото понякога: "къде го чукаш яйцето, къде се пука"...

Тук май за сега май решихме въпроса с микозата на бретона, то тези заболявания са си гадни и упорити, който е пипнал гъбички в казармата - знае...

Но....

Направихме му един тест за Дирофилария и се оказа положителен...

Пиша това, защото май се оказва голям проблем и предполагам ще е интересно за колегите...

Това е един червей, паразит, който се развива в кръвоносната система и достига дължина до 10 см.... Пренася се от комарите... До скоро се е смятало за екзотично заболяване, но по мнение на лекари - ветеринари напоследък е масово..

Гадното е, че дори да убиеш с лекарства паразита, неговите остатъци тръгват по кръвоносната система и почти сигурно предизвикват емболия при кученце...

Тук разговарях с Румен Каров, лекаря на ловно - рибарския съюз, който си е много светнат и той ми каза, че почти 100% от чакалите са опаразитени... И комарите го пренасят на питомните ни другарчета...

Та важно било профилактиката, особено в периода Април - Октомври, когато са активни комарите. Защото, ако се развие, вече лечението е доста проблемно...

Тук бретонът се разбра, че е болен, защото почна да покашлюва... Което било признак...

Явно и по - рано е писано по тази тема, но според мен това трябва да ни е за обеца на ухото и да не се ебаваме с проблема...

Този пост е редактиран от Чавдар: 21 юли 2017 - 08:58

#9 Никълъс

Никълъс

Никълъс от планината

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 274 Мнения:
  • Име:Николай
  • Оръжие:ИЖ-58 МАЕ 12 кал.; CZ 550 FS .30-06 Spring.

Публикувано 21 юли 2017 - 09:50

Продължавам темата за домашните любимци, щото понякога: "къде го чукаш яйцето, къде се пука"...

Тук май за сега май решихме въпроса с микозата на бретона, то тези заболявания са си гадни и упорити, който е пипнал гъбички в казармата - знае...

Но....

Пиша това, защото май се оказва голям проблем и предполагам ще е интересно за колегите...

Това е един червей, паразит, който се развива в кръвоносната система и достига дължина до 10 см.... Пренася се от комарите... До скоро се е смятало за екзотично заболяване, но по мнение на лекари - ветеринари напоследък е масово..

Гадното е, че дори да убиеш с лекарства паразита, неговите остатъци тръгват по кръвоносната система и почти сигурно предизвикват емболия при кученце...

Тук разговарях с Румен Каров, лекаря на ловно - рибарския съюз, който си е много светнат и той ми каза, че почти 100% от чакалите са опаразитени... И комарите го пренасят на питомните ни другарчета...

Та важно било профилактиката, особено в периода Април - Октомври, когато са активни комарите. Защото, ако се развие, вече лечението е доста проблемно...

Тук бретонът се разбра, че е болен, защото почна да покашлюва... Което било признак...

Явно и по - рано е писано по тази тема, но според мен това трябва да ни е за обеца на ухото и да не се ебаваме с проблема...

A как действа върху хората!?

#10 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3394 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 юли 2017 - 10:15

A как действа върху хората!?

Не знам доколко е достоверно, но твърдят, че имало доказан случай с човек...

:) То беше по медии, на които сякаш не може да се вярва, поне заради ниската ограмотеност на журналистите въобще...

:lol2: То скоро четох, че в Зимбабве някакъв професионален ловец бил стъпкан от слонове...

За илюстрация снимката беше на индийски такива, които видимо се различават, най - малко по ушите . А пък в добавка бяха написали, че неговия колега бил изяден от алигатори, които според моя тъп акъл живеят в Централна и Южна Америка, а в Африка сякаш има Нилски крокодили...

Този пост е редактиран от Чавдар: 21 юли 2017 - 03:30

#11 lov

lov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 830 Мнения:
  • Гради аз не знам

Публикувано 21 юли 2017 - 01:39

То нашенски драскач все е късно да го утепеш.    :lol2: 

• Чавдар харесва това

#12 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3394 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 юли 2017 - 03:36

То нашенски драскач все е късно да го утепеш.    :lol2:

Че кво да го трепеш, те завалиите не са виновни, че ние, балъците ги четем.. Вместо да ги гоним с тояги.....

Гледам, при Танчето, как грабят вестници, интересуват се от Слави или ЦСКА и Левски....

:) Разни заглавия от типа: "На Пешо Иванов от ЦСКА му бил крив.."... Чете народът и вярва....

Този пост е редактиран от Чавдар: 21 юли 2017 - 03:39

#13 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 358 Мнения:
  • ГрадПловдив

Публикувано 21 юли 2017 - 05:58

Но....

Чави,за тоя проблем има едно лекарство,което се дава един месец преди и един месец след летежа на комарите.

Дирофилариозата засяга и сърцето на кучето,не само кожата.

Аз давам на моя бретон-ЕНДЕКТОВЕТ и ПРАЗИМЕК,по следния график:-март,април-ендектовет;май-празимек;юни,юли-ендектовет,август-празимек,септември-ендектовет и от октомври до февруари-празимек.Това е всеки месец на една и съща дата.

Трябва да се грижим за помощниците си,щото на тях разчитаме.Някой може да се смее,ама за мен е така.След,като съм го приел за част от семейството,то трябва и отношението ми да е подобаващо.

Дано съм бил полезен.

Поздрави :256605: .

Този пост е редактиран от Kostadin 64: 21 юли 2017 - 05:59

#14 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 358 Мнения:
  • ГрадПловдив

Публикувано 21 юли 2017 - 06:27

Празимек се дава на три месеца,забравих да опомена :D ,ама сега,като си сипах ракийка,гроздова,се сетих,че написах неточни работи.

Поздрави.

• Чавдар и Sandanski харесват това

#15 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 961 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 21 юли 2017 - 07:37

Не знам доколко е достоверно, но твърдят, че имало доказан случай с човек...
:) То беше по медии, на които сякаш не може да се вярва, поне заради ниската ограмотеност на журналистите въобще...

:lol2: То скоро четох, че в Зимбабве някакъв професионален ловец бил стъпкан от слонове...
За илюстрация снимката беше на индийски такива, които видимо се различават, най - малко по ушите . А пък в добавка бяха написали, че неговия колега бил изяден от алигатори, които според моя тъп акъл живеят в Централна и Южна Америка, а в Африка сякаш има Нилски крокодили...

Само за обща култура да попитам- А къде живеят кайманите ако в Централна и Южна Америка живеят алигаторите?

#16 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3394 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 21 юли 2017 - 08:42

https://bg.wikipedia...ki/Черен_кайманСамо за обща култура да попитам- А къде живеят кайманите ако в Централна и Южна Америка живеят алигаторите?

Справка за недоучени хора, със завишена самооценка....

За кайманите, може да те обучавам отделно.....

https://bg.wikipedia...кански_алигатор

Този пост е редактиран от Чавдар: 21 юли 2017 - 08:46

#17 val4ak

val4ak

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 961 Мнения:
  • Име:Иван
  • Куче:jagdterrier

Публикувано 21 юли 2017 - 09:09

Справка за недоучени хора, със завишена самооценка....
За кайманите, може да те обучавам отделно.....

https://bg.wikipedia...кански_алигатор

Разбира се, разбира се.

Този пост е редактиран от val4ak: 21 юли 2017 - 09:20

#18 Чавдар

Чавдар

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 3394 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 24 юли 2017 - 10:46

Празимек се дава на три месеца,забравих да опомена :D ,ама сега,като си сипах ракийка,гроздова,се сетих,че написах неточни работи.

Поздрави.

Не може да си написал неточни работи....

:) Нали "във виното е истината"...

Но кучето си отива... Стои, стои и падне, нещо му увреди много бързо вестибуларния апарат... За една седмица...

То тук консилиумът са единодушни, че това е втори стадий на Дирофиларията....

Бяга и се крие - иска да го оставят на спокойствие...

Абе колега, преди 10 дни нищо му нямаше... Първо дерматит, после това....

Аз, да ти кажа зачеквам тази тема, защото се оказва, че всичко е в профилактиката...Изпуснеш ли животното - почти "мисия невъзможна"... Та въпросът трябва да се популяризира....

Сега тук ще мъчим с един 3 месечен цикъл от широкоспектърни тетрациклинови антибиотици - това повече за чиста съвест...

Ето го другарчето..... Циркаджията Джовани... Например, гръмнеш пъдпъдък или яребица, тя се заклати и си викаш - "уйде".. И Джовани с много делови вид и свински тръс, с накървени очи заминава след животното.. Понякога го псувахме, щото зачезваше, ама после винаги се прибираше с много доволен вид и с животното в устата... Как усещаше, че са ранени, не знам...

Прикачен файл  DSC01126.JPG   142,3K   0 Брой сваляния

Този пост е редактиран от Чавдар: 24 юли 2017 - 06:16

• Kostadin 64 харесва това

#19 Kostadin 64

Kostadin 64

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 358 Мнения:
  • ГрадПловдив

Публикувано 24 юли 2017 - 05:56

Дано има късмет хайвана!

Лошото е,че идва сезона и без куче си е...ло мамата.

Още веднъж-Дано се оправи кученцето!

Поздрави.

#20 баян

баян

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 185 Мнения:
  • Име:Василев
  • Оръжие:Иж54, Иж58, Чз 513, ИЖ 58МА, дрилинг Симсон Зул 12х70/7х65R, Арсенал СА93, Мазалат
  • Куче:курцхаар
  • МПС:Газ 69АМ, ЛендРовър Дискавъри II
  • ГрадСофия

Публикувано 21 август 2017 - 09:48

Това е противопаразитния календар за продуктите на Биовет.
Твърдят, че предпазва от Дилофилария.
противопаразитен календар

• Kostadin 64 харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!