Към съдържанието

Снимка

Моторни триони

• Моля, влезте за да отговорите
379 отговора на тази тема

#1 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 832 Мнения:
  • Име:Георги
  • Оръжие:нарезно и гладкоцевно
  • Куче:бретон
  • ГрадРусе

Публикувано 22 май 2017 - 10:55

Скапа ми се триона и като не намерих такава тема - реших да пусна.Ако пък има вече такава , някой мод да ги омеша.

На кратко, Хускварна 55 купувана през 2004г. .Пали на смукач и като я държа на обороти,върви.Кат върна газта и гасне :(  Още не съм я разкулачил,щот нямам време , ама ако излезе сериозен проблем  и цена на ремонт повече от 200-300лева - мисля да сменя марката. ;) Не че съм недоволен от Хускварна,ама нали човек требе да опита нещо друго (докат' дойде ред на жената) :lol:  Та затуй подфащам темата.Ако някой похвали някой модел от другата марка...На тез от Лидъл и другите супери дет' са по 150лв или около им нямам много вяра и сигурно няма да се реша... :256605:

• vve и stos харесват това

#2 fen

fen

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 625 Мнения:
  • Оръжие:гладкоцевно
  • Куче:курцхар
  • МПС:опел,форд и симсон

Публикувано 23 май 2017 - 06:51

Скапа ми се триона и като не намерих такава тема - реших да пусна.Ако пък има вече такава , някой мод да ги омеша.

На кратко, Хускварна 55 купувана през 2004г. .Пали на смукач и като я държа на обороти,върви.Кат върна газта и гасне :(  Още не съм я разкулачил,щот нямам време , ама ако излезе сериозен проблем  и цена на ремонт повече от 200-300лева - мисля да сменя марката. ;) Не че съм недоволен от Хускварна,ама нали човек требе да опита нещо друго (докат' дойде ред на жената) :lol:  Та затуй подфащам темата.Ако някой похвали някой модел от другата марка...На тез от Лидъл и другите супери дет' са по 150лв или около им нямам много вяра и сигурно няма да се реша... :256605:

Нормално е да палиш на смукач,а и така трябва да се стартира. При връщането на смукача,ако гасне,значи,че резачката работи само със повече бензин и малко въздух.Причината е замърсен карбуратор,който трябва да се разглоби и почисти.

Ако не може да се форсира това значи,че няма достатъчно гориво или бензин.Причина запушване на бензинов филтър в резервоара или в карбуратора. Същото се получава,ако има и вода в карбуратора.След профилактиката е необходимо да се направи реглаж за добра работа.При трудно палене явен признак е,че причината е в запалителната свещ или бобината на запалването.

• engin, ДБД, ЛЮБИТЕЛ и 4 други харесват това

#3 Turhan Niyazi

Turhan Niyazi

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 560 Мнения:

Публикувано 23 май 2017 - 07:16

Върви при Дългия да ти даде малко барут от бързия напълни карбуратора и драсни клечка ама от разстояние... ша издуха всичко зер той не е кат твойте барути за куция калибър :e05a53f56fcde85da04e41c18eb4b39 и после да почерпиш зер прасковите ша узреят вече:)

#4 snuri

snuri

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 519 Мнения:
  • ГрадВарна

Публикувано 23 май 2017 - 07:21

Общо взето фен ти е дал съвет как да си решиш проблема.

Хусгварна и щил са водещи марки при моторните триони.Само дето гаранционния и след гаранционния сервиз им куца ама много и като качество и като цена.

Не си прави експерименти да купуваш от хранителни магазини моторен трион.Минимума е  400лв за ниския клас и нагоре и само от представителните магазини.

• ЛЮБИТЕЛ и Djaic харесват това

#5 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4547 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 23 май 2017 - 11:22

Е тва е то - ни се задръства, ни глъхне .. от време на време му оправяш чапраза и си в играта ...  :lol2:Прикачен файл  bt2926750_b_1466373549.jpg   26,04K   5 Брой сваляния

Сега настрани шегата . Моята Щига също се окоти и аз съм на същия хал ... Ще се радвам темата да набъбне ... 

• engin, vve, Христо Христев и 4 други харесват това

#6 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1853 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Женски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 23 май 2017 - 11:45

fen e дал съвсем точна препоръка и решение в посочените случаи. Ако е някоя от тези причини, в специализиран сервиз не би трябвало да вземат повече от 25-30 лв. За труд и 15-20 лв. за части (филтри, мембрана на карбуратора, свещ)
Ако не ти се занимава или предпочиташ козата да намери пръч, отиди във фирмен сервиз.
Насочиш ли се към нова покупка, машина отговаряща на мощността на твоята от водещите марки започва от 800,- лв на пазара. Ако няма да извършваш промишлен дърводобив, ще ти свърши работа и по-малка машина, цените започват от 379,- лв. При всички случаи проучи нещата в сайтовете в интернет, има сени и технически данни, а моделите са разделени на азделеичспоред предназначението. :buba:
  • ЛЮБИТЕЛ и Щирлиц харесват това

#7 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 991 Мнения:
  • МПС:Нисан

Публикувано 23 май 2017 - 12:00

На кратко, Хускварна 55 купувана през 2004г. .Пали на смукач и като я държа на обороти,върви.Кат върна газта и гасне :( Още не съм я разкулачил,щот нямам време , ама ако излезе сериозен проблем и цена на ремонт повече от 200-300лева - мисля да сменя марката. ;) Не че съм недоволен от Хускварна,ама нали човек требе да опита нещо друго (докат' дойде ред на жената) :lol: Та затуй подфащам темата.Ако някой похвали някой модел от другата марка...На тез от Лидъл и другите супери дет' са по 150лв или около им нямам много вяра и сигурно няма да се реша... :256605:

Гледам по разните тв канали,че американските и канадски дървосекачи,рядко ползват нещо друго, освен това-McCcullosh,значи ще да е читаво.Видях,че в Практикера ги има,а цената им варира от 260,до 1000+лева.

Този пост е редактиран от Sandanski: 23 май 2017 - 12:02

• ЛЮБИТЕЛ харесва това

#8 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2570 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 23 май 2017 - 12:03

Решаваш с какъв бюджет разполагаш и се насочваш към марките в него, като решаваш каква точно машина ти требе като дължина на дъската. Не е желателно да се преиграва с професионални машини едно поради цена и второ ненужна тежина и производителност. За момента Щил е N1 по отношение икономичност и мощност и дефекти в гаранционния период. Преди няколко години Хуска ги беха задминали но немецо се поправи. Ако сега трябва да купувам щях да се насоча към STIHL MS 181 на цена около 500лв./Жоро там може да те насочи най добре/ или HUSQVARNA 435 II за около 600. В по ниския клас MCCULLOCH CS 340 за около 300лв.
Туй са мой виждания а всеки си решава сам. :256605:
Жагата е много убав инструмент, ма лошото е ,че винаги имаш ортак :lol2:
  • engin, ЛЮБИТЕЛ и Щирлиц харесват това

#9 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4547 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 23 май 2017 - 12:24

Решаваш с какъв бюджет разполагаш и се насочваш към марките в него, като решаваш каква точно машина ти требе като дължина на дъската. Не е желателно да се преиграва с професионални машини едно поради цена и второ ненужна тежина и производителност. За момента Щил е N1 по отношение икономичност и мощност и дефекти в гаранционния период. Преди няколко години Хуска ги беха задминали но немецо се поправи. Ако сега трябва да купувам щях да се насоча към STIHL MS 181 на цена около 500лв./Жоро там може да те насочи най добре/ или HUSQVARNA 435 II за около 600. В по ниския клас MCCULLOCH CS 340 за около 300лв.

ЩИЛ  - 181, еквивалента ли е на Варната - 435 ? 

#10 vve

vve

трубач

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 1184 Мнения:

Публикувано 23 май 2017 - 12:31

Маккълъч  мисля,че е дъщерна на Хускварна,или така наречените по-нискобюджетни резачки.Не искам да правя реклама на никой,но имам двама приятели,които се занимават професионално с дърводобив и категорично придпочитат Щил пред Хускварна.За бита дет се вика и кетаец ще ти свърши работа.Десетте кубика на вилата дето ги поръчвам вече три години ги дялкам с него без проблем,само дето му купих професионална шина и също такава верига.Дето се вика и да се счупи вече ,за тези три години си е изплатила 120 те лева,които съм дал за нея.

• ДБД, ЛЮБИТЕЛ и Zlobstur харесват това

#11 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4247 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 23 май 2017 - 01:18

Е тва е то - ни се задръства, ни глъхне .. от време на време му оправяш чапраза и си в играта ...  :lol2:attachicon.gifbt2926750_b_1466373549.jpg

Сега настрани шегата . Моята Щига също се окоти и аз съм на същия хал ... Ще се радвам темата да набъбне ... 

Тази резачка е супер, ама само като гледаш, или да я ползваш за малко.... :P

• ДБД и ЛЮБИТЕЛ харесват това

#12 garry

garry

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2570 Мнения:
  • Име:Гърга Питич. Има два реда зъби едни обикновенни и едни златни. Елегантен е кат вампир
  • Оръжие:Певица де вади пирони със задник

Публикувано 23 май 2017 - 02:56

ЩИЛ - 181, еквивалента ли е на Варната - 435 ?

Долу горе са еднакви в смисъл мощност, дължина на шина,кг. Но незнам защо Хуск е с 100на лв по скъп.
  • ДБД харесва това

#13 Pavel_pur

Pavel_pur

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 8 Мнения:
  • Име:Павел
  • Оръжие:Иж26,Тула 16к.,Меркел 16к,Реминтон597 22LR
  • Куче:няма
  • ГрадСофия

Публикувано 23 май 2017 - 05:28

Partner P340S върши работа, по миналата година брикулаж ги бяха пуснали с 5г. гаранция. Дъщерна фирма на хуск варна. Но по добре си отремонтирай твойта.
  • ЛЮБИТЕЛ харесва това

#14 Иван Кючуков

Иван Кючуков

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 941 Мнения:
  • Оръжие:Тоз-34 кал 12//ЧЗ-550 Варминт,кал 308 Win, ЧЗ-83, Ап-7,65
  • Куче:Бретон
  • МПС:ИЖ

Публикувано 23 май 2017 - 05:57

Бат Жоре,ако мислиш че като си купиш нещо различно от Хускварна или Щил,то ще е по добро от тях лъжеш се.Един познат имаше Щил,която беше купил втора употреба,но си работеше.Продаде я,защото му подарили чисто нова MCCULLOCH.Да ама,набързо новата влезе в сервиза.Аз имам Щил №27 от десетина години.Съвсем скоро изгоря бобината и отидоха едни 100лв,таман бях ги нагласил за кило барут.Мой познат има фирма за дърводобив.Веднъж на работниците раздали нови машини Хускварни,но никак не ги харесали и си искали Щилките,та до днес режат с немските машини.А нали имаме и съфорумец шеф в Щил,може да направи някоя промоцийка. 

• ЛЮБИТЕЛ харесва това

#15 Djaic

Djaic

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1853 Мнения:
  • Оръжие:Колкото - толкова: g. 12, 20, 30-06
  • Куче:Женски Пойнтер
  • МПС:TLC 120, къса база
  • ГрадСердика

Публикувано 23 май 2017 - 06:03

Промоцийките не са спирали от началото на годината. Следете рекламите. Цените не съм ги сменял вече три години, та са изпилени отвсякъде. Абе здраве да има, всичко друго се купува.
  • ДБД харесва това

#16 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 832 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 23 май 2017 - 06:16

Бат Жоре,ако мислиш че като си купиш нещо различно от Хускварна или Щил,то ще е по добро от тях лъжеш се.Един познат имаше Щил,която беше купил втора употреба,но си работеше.Продаде я,защото му подарили чисто нова MCCULLOCH.Да ама,набързо новата влезе в сервиза.Аз имам Щил №27 от десетина години.Съвсем скоро изгоря бобината и отидоха едни 100лв,таман бях ги нагласил за кило барут.Мой познат има фирма за дърводобив.Веднъж на работниците раздали нови машини Хускварни,но никак не ги харесали и си искали Щилките,та до днес режат с немските машини.А нали имаме и съфорумец шеф в Щил,може да направи някоя промоцийка. 

Еми аз нали за туй в началото съм писал че търся мнения за другаТА ,а не за друГА марка... :lol: На времето като купувах таз (дето имам сега) я взех със сериозна отстъпка и за това е от тази марка.Тогава разликата в цената се оказа решаваща при избора,а не марката...

Днес се докато пътувах ,Бат' Кифи ми даде надежда и първо ш' са пробвам да я оправя и ако не стане  - минавам на Щил. :256605:

• Иван Кючуков харесва това

#17 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 832 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 23 май 2017 - 06:18

Е тва е то - ни се задръства, ни глъхне .. от време на време му оправяш чапраза и си в играта ...  :lol2:attachicon.gifbt2926750_b_1466373549.jpg

Готово - от мене чапраза ,от тебе дърпането... :P Айде и бирата накрая пак от мене... ама след 6-тия кубик :lol2:  :256605:

• engin, vve и todor_gps харесват това

#18 todor_gps

todor_gps

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 4247 Мнения:
  • Име:Todor
  • Оръжие:Steyr, Иж-12;
  • Куче:Нямам....

Публикувано 23 май 2017 - 06:31

Готово - от мене чапраза ,от тебе дърпането... :P Айде и бирата накрая пак от мене... ама след 6-тия кубик :lol2:  :256605:

Един дървосекач си купил нова резачка и по каталог и давали 28-30кубика на машиносмяна.

Да ама нашия повече от 10 кубика на 8 часов работен ден, не можел да нареже, и пуснал рекламация към производителя.

От фирмата изпратили двама специалисти да видят какъв е проблема. Отишли с нашия секач да видят как работи той и какъв е проблема. Цял ден нашия рязал, ама повече от 10 кубика, не можал.

Двамата били силно притеснени в карая на работния ден, като единия казал:

-Незнам, какво щеше да стане ако я беше запалил.....

Аз нажижам яко с Хуск-555, тежка е ама по-малко я нося, баща ми е с малък Щил, ама го държи по-дълго.... :D

И аз се чудих, чудих и като си купих, малкия каза:

-Мамо, Тати е купил щилка, хускварна..... :P

• ЛЮБИТЕЛ и snuri харесват това

#19 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 832 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 23 май 2017 - 06:36

Туй в червеното е по важно за мене (специално)Винаги съм склонен за жертвам някой лев горница за повече качество и надежност(в разумни граници разбира се) :) Относно теглото и мощността:аз не режа професионално и не знам всъщност кое е по добре...От една страна теглото не ми е проблем,щото като ми дотежи - спирам и почивам. :lol: Ама и не съм рязал много с по малка машина и не знам дали няма да е по добре.Ползвах един Щил мисля 23 на приятел,ама то направо несериозна работа... :D Абе ако се стигне до смяна - ще трябва да се пробват повече... :256605:

#20 ЛЮБИТЕЛ

ЛЮБИТЕЛ

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 832 Мнения:
  • ГрадРусе

Публикувано 23 май 2017 - 07:00

fen e дал съвсем точна препоръка и решение в посочените случаи. Ако е някоя от тези причини, в специализиран сервиз не би трябвало да вземат повече от 25-30 лв. За труд и 15-20 лв. за части (филтри, мембрана на карбуратора, свещ)
Ако не ти се занимава или предпочиташ козата да намери пръч, отиди във фирмен сервиз.
Насочиш ли се към нова покупка, машина отговаряща на мощността на твоята от водещите марки започва от 800,- лв на пазара. Ако няма да извършваш промишлен дърводобив, ще ти свърши работа и по-малка машина, цените започват от 379,- лв. При всички случаи проучи нещата в сайтовете в интернет, има сени и технически данни, а моделите са разделени на азделеичспоред предназначението. :buba:

Благодаря :gentleman: Цените ясно,ама като влезеш във различните абревиатури - свят ти се завива.То 2 -mix ,Ergo start,Ematic и т.н иии последния да затвори вратата. :lol: Почнал съм да ги изучавам (за всеки случай) :D  :256605:

3 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 3 гости, 0 анонимни

Change Theme!