Към съдържанието

Снимка

Евтина оптика, или така наречените ниско бюджетни оптики

евтина оптика

• Моля, влезте за да отговорите
1037 отговора на тази тема

#1 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 17 януари 2013 - 08:43

Стига с тия Цайсове-майсове и Шминтири-минтири.

Дайте да разнищим евтините оптики.

Не всеки може да си позволи да отдели 3000 лв. в тия дни.

Нещо за Sutter,Vector,Visionking,Bushnel може би!!!!!!!!!

Кой каква ползва от колко време на какъв калибър,плюсове минуси????????????????

• Изтрит Потребител 2 харесва това

#2 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 17 януари 2013 - 10:47

Ползвам тунинговано от мен  китайско Таско 3-9х50  на ИЖ 18 7,62х54. :D

Зутер преди 4-5 години може и повече  докарах 2 за приятели. И двете сложени на яки калибри без грижа с изключение на едната която се наложи да им правя лек ремонт тая есен. Дефекта беше развито болтче на варио системата вътре. Някой е забравил да сложи капчица лепило при монтажа. Та след като се наложи да я разкостя основно и да видя какво що има из нея мога да твърдя че е правена темелно. Не са излъгали че ще държи на откатите за които гарантират.

Само едно нещо ще кажа за оптиките което много хора пропускат. Може и за десет хилки да си сложиш оптика ама ако нямаш добро закрепване все едно си си хвърлил парите на вятъра. И с най евтините китайски носачи става ама трябва да се прави с акъл.

• Илиян, ku4e_biasno, krasi_75-berta и 3 други харесват това

#3 valchan

valchan

Хмммм

• Глобален Модeрaтор
  • 2001 Мнения:

Публикувано 17 януари 2013 - 10:51

Hawke Sport Optics Sidewinder 30 3-12x50mmПрикачен файл  opplanet-hawke-sport-optics-hk4002-sidewinder-30-side-focus-3-12x50-mil-dot-ir.jpg   14,96K   33 Брой сваляния

#4 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1222 Мнения:
  • Име:Йордан
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2013 - 12:36

То не е само механичната здравина на оптиката.Нали с помоща на нея всъщност уцелваш.

А зада уцелиш първо трябва да видиш целта.

В крайна сметка съм забелязал че всеки имащ сериозни намерения към лова и комуто е необходим този прибор си взима такъв ХУБАВ...

Сега въпроса е колко пари ще дадеш преди това за боклуци или пък няма да дадеш.Избора е всеки си го прави сам.

Сигурен съм че има и изключения ама те са само за да затвърдят правилото.

• pile и Гераско Сасков харесват това

#5 zkk

zkk

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 773 Мнения:
  • Име:Swetoslav
  • Оръжие:всякакво
  • Куче:вече нямам
  • МПС:UAS - 31519 редукторен
  • ГрадАприлци

Публикувано 18 януари 2013 - 01:06

Според мен, ако стреляш през деня, с относително слаб калибър, и на не далечни дистанции, една евтина оптика си е разумна достатъчност.

Тръгнеш ли обаче в нощните часове, тежките калибри и далечните разстояния .... щандовете с евтино и качествено са на различни места ... !

• Nanski, ku4e_biasno, jovani62 и 3 други харесват това

#6 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 08:56

:ontopic2:

#7 Христо Христев

Христо Христев

МръФкар

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 553 Мнения:
  • Име:Христо
  • Оръжие:гладко и нарезно
  • Куче:уши - пирон, куйрук - кравай, нрав - зехир
  • МПС:немско
  • Градс вечерник, балкан и река

Публикувано 18 януари 2013 - 10:12

Те ти една такава, Кумчо - Вълчо: SWIFT  PREMIER 4-12X50. Патентът е на чичо Сам, но е правена в Корея. Взех я за 360.00 лева от дистрибутор у нас, ползвам я вече четвърта година на CZ 527 Varmint . 223 Remington, оптиката не е мръднала и на йота, държи прострелка без грешка. Не я жаля хич - лов на ход по криви райони при всякакво време, с издебване, от чакало + постоянно лашкане по джипове. Не знам защо тая марка не се споменава и коментира никъде по форумите, за парите си е бонбон. Приятели имат същите, турени са на 7.62X39 и .30.06 Spr., ядове също нямат вече години.

• Kum4o-Vul4o харесва това

#8 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 10:15

То не е само механичната здравина на оптиката.Нали с помоща на нея всъщност уцелваш.

А зада уцелиш първо трябва да видиш целта.

В крайна сметка съм забелязал че всеки имащ сериозни намерения към лова и комуто е необходим този прибор си взима такъв ХУБАВ...

Сега въпроса е колко пари ще дадеш преди това за боклуци или пък няма да дадеш.Избора е всеки си го прави сам.

Сигурен съм че има и изключения ама те са само за да затвърдят правилото.

еееее колега не значи че като нямаш възможност да отделиш 2-3000 лв. за оптика имаш несериозно отношение към лова

пусна тая тема с цел да се изкоментират по евтините оптики защото има колеги които ползват и такива а по принцип не се пише за тях 

за хубавите знаем 

а и тези които нямат възможност за по скъпите да им помогне тая тема да изберат в по ниско бюджетния клас 

• viking446 харесва това

#9 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 10:16

Те ти една такава, Кумчо - Вълчо: SWIFT  PREMIER 4-12X50. Патентът е на чичо Сам, но е правена в Корея. Взех я за 360.00 лева от дистрибутор у нас, ползвам я вече четвърта година на CZ 527 Varmint . 223 Remington, оптиката не е мръднала и на йота, държи прострелка без грешка. Не я жаля хич - лов на ход по криви райони при всякакво време, с издебване, от чакало + постоянно лашкане по джипове. Не знам защо тая марка не се споменава и коментира никъде по форумите, за парите си е бонбон. Приятели имат същите, турени са на 7.62X39 и .30.06 Spr., ядове също нямат вече години.

:JC_goodpost:  :256605:

#10 lovecbg

lovecbg

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1222 Мнения:
  • ГрадСофия

Публикувано 18 януари 2013 - 10:33

еееее колега не значи че като нямаш възможност да отделиш 2-3000 лв. за оптика имаш несериозно отношение към лова

пусна тая тема с цел да се изкоментират по евтините оптики защото има колеги които ползват и такива а по принцип не се пише за тях 

за хубавите знаем 

а и тези които нямат възможност за по скъпите да им помогне тая тема да изберат в по ниско бюджетния клас 

Ей аз не съм паралия,ама хич да ти кажа!

А и 2-3000 за оптика също не съм дал!Има доста решения на проблема под 2000лв.Ако държиш да е непременно евтина то поне я вземи от търговец на когото в последствия можеш да върнеш.

#11 JPB

JPB

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2238 Мнения:
  • Оръжие:Бенели,Блазер,иж и чз..
  • Куче:Пойнтер
  • МПС:Дачилак Дъстър

Публикувано 18 януари 2013 - 10:36

за хубавите знаем 

Купиш евтино 1-2 пъти... После купуваш качествено.. Удряш калема и виждаш ,че си дал пари колкото за едно по-качествено...

Аз изобщо съм се отказал да се самозаблуждавам ,че има евтино и хубаво...

Най-евтиното което бих купил към момента като става дума за оптика... Това е меопта 7х50 с подсветка. В случая говорим за нова.. Втора ръка има добри предложения около тая цена..

• Blaser, zkk, Olight и 2 други харесват това

#12 krasi_75-berta

krasi_75-berta

Гонач-прасар

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2585 Мнения:
  • Име:Красимир Михалев
  • Оръжие:Иж-18М,Ескорт-12/76-камо,SAVAGE EDGE-308W
  • Куче:злобен мелезак-пълна мастия+млада надежда
  • МПС:КИА-РИО де Поморио-Сузуки-Витара
  • ГрадПоморие

Публикувано 18 януари 2013 - 10:45

Ами да,то за скъпите,какво да си говорим..Който има на джоб,въобще няма да пита..Миналата седмица,взех един Bushnell-3-12x56 На него пише-HIGH CONTRAST OPTICS :D с подсветка 11 степенна.Първото ми впечатление е много добро,но "работата ще покаже".... :) .. Заспа на калаша,малко е тежичка комбинацията ;) ,но ще се ползва само за варда на чакали...

#13 Kum4o-Vul4o

Kum4o-Vul4o

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 810 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 10:53

Ей аз не съм паралия,ама хич да ти кажа!

А и 2-3000 за оптика също не съм дал!Има доста решения на проблема под 2000лв.Ако държиш да е непременно евтина то поне я вземи от търговец на когото в последствия можеш да върнеш.

ти как реши проблема колега 

на какъв калибър я сложи  как се държи на смрачаване 

това инфо ще е много полезно  :256605:

Този пост е редактиран от Kum4o-Vul4o: 18 януари 2013 - 11:00

#14 dankata_881

dankata_881

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 114 Мнения:
  • Име:Йордан Гетов
  • Оръжие:12/70 ; 223rem
  • Куче:Английски сетер
  • ГрадПлевен

Публикувано 18 януари 2013 - 11:27

Прикачен файл  Изображение0211.jpg   118,99K   72 Брой свалянияПрикачен файл  Изображение0212.jpg   115,83K   64 Брой свалянияНаскоро си взех Nikko stirling все още не съм я монтирал и нямам впечетления мисля да я сложа на 223 rem и да се ползва само за варда

#15 Diters

Diters

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 534 Мнения:
  • Оръжие:к'вот дойде
  • Куче:Чара
  • МПС:с колела
  • Градна село

Публикувано 18 януари 2013 - 11:40

Купиш евтино 1-2 пъти... После купуваш качествено.. Удряш калема и виждаш ,че си дал пари колкото за едно по-качествено...

Аз изобщо съм се отказал да се самозаблуждавам ,че има евтино и хубаво...

Най-евтиното което бих купил към момента като става дума за оптика... Това е меопта 7х50 с подсветка. В случая говорим за нова.. Втора ръка има добри предложения около тая цена..

Не съм много съгласен. Не е абсолютно задължително ако дадена оптика струва 500-600лв. тя да е некачествена ...

Ясно е , че оптиките  от по 2-3-4 хилядарки са за предпочитане и предлагат повече комфорт и сигурност (най-вече под формата на гаранция,  сервиз, просветленост и разни други шукарийки), но това не означава автоматично, че всичко друго не става ...

Моето мнение по темата: Не скъпа и добра оптика, която да върши работа, може да бъде намерена - просто трябва четене, събиране на отзиви и мнения от колеги и  ... търпение.

За себе си нещата съм ги решил така :

За Тоз 78 - 22LR - oптика Konus pro 3-10x44 IR (цена  200-250лв.)  с червена подсветка в 10 степени , монтирана с алуминиеви пръстени

Публикувано изображение

Ползвана около година - 300-400 изстрела.

Мнение - нямам проблеми, не променя прострелката си, може би ако предната леща е по-голяма ще има малко по-добра видимост при сумрак. 

За Browning Safari 30-06 - Hawke Eclipse 30 1.5-6x44 IR (цена 5-600)  , монтирана с моноблок на Вая , подсветка в 5 степени в два цвята (червен и зелен)

Публикувано изображение

Ползвана два сезона (50-60 изстрела).

Мнение - държи прострелка, подсветката почити не я ползвам при свински лов, теглото и е повечеко (според мен) .

Имам колега, който ползва LENSOLUX 1,25 - 4,5 X 26E  (цена около 300-400лв.) , монтирана на щаер 30-06 ... за тази и миналата години има убити прасета повече от всеки друг в машата дружинката.

Този пост е редактиран от Diters: 18 януари 2013 - 11:41

• Kum4o-Vul4o и BLADE харесват това

#16 XuMePa

XuMePa

Начо Фен

• Администратор
  • 1271 Мнения:
  • Име:Юлчо
  • Оръжие:Невероятен Шака Зуло Танц в 16/56ти, ИЖ 16/70, MP153 12/76, Browning Long Track 30-06, SigSauer 9х19
  • Куче:Тъщата
  • МПС:АТВ, бели маратонки и туристическа щека
  • ГрадСеверозападен

Публикувано 18 януари 2013 - 11:53

Какво се разбира под ниско бюджетна оптика - до каква сума ?

#17 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5846 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 12:02

Какво се разбира под ниско бюджетна оптика - до каква сума ?

Ми примерно до 400 лв. нова от магазин 

Ама да е с огромно варио голям обектив,подсветка, и готина скала. :)

Този пост е редактиран от jovani62: 18 януари 2013 - 12:05

• lovecbg и Kum4o-Vul4o харесват това

#18 Nanski

Nanski

ФЕН на рози и джуджета

• Глобален Модeрaтор
  • 2605 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 12:16

Аз също мисля че до къде 500 лева нова от магазина,е в границите на нискобюджетните оптики! Преди седмица качих това и първоначалните ми впечатления са много добри! На мишената механиката се държи превъзходно и разхождайки я като улав из лист с формат А4  си се движи където съм пожелал! ;)  Образа е повече от добър а подсветката като на скъпа класна оптика! :)  Качена е на.223 и ще се глезим само на вардичка и тук таме на некой сръндаче! :)

Ще ми излезе 450 лева, ако въобще не реша да завлека Garry :D

ПС Оптиката е чисто нова разбира се!

Прикачени файлове

Този пост е редактиран от Nanski: 18 януари 2013 - 12:18

#19 lov

lov

Златен Потребител

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:
  • Оръжие:кривак
  • Куче:гонче
  • МПС:2х2 кракомобил
  • Гради аз не знам

Публикувано 18 януари 2013 - 12:27

Е свалете грницата поне на около 200 лева. За мен това е ниско бюджетно.

• Skitnik харесва това

#20 jovani62

jovani62

Ловец

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5846 Мнения:

Публикувано 18 януари 2013 - 12:35

Поради разни обстоятелста на варда и ход пукам с едно OMZ Safari 4-12X56 с "драгунова" скала(подсветка)

Даде ми я приятел [color=#ff0000;]и е на хиляди изстрели[/color] от няколко пушки- 300 маг. 7,62х54 ,308.....има кусури,но здравината не е от тях.

Като механичен проблем се е здобила с малко прах вътре ,сигурно отлюспена боя от вътрешната

страна на тубуса.

Обаче отдавна не се произвеждат ,имаше преди и доста фабрично дефектни(небрежно сглобени) и добиха

много лоша слава... Най лошото е че чух че човека който можеше да ги ремонтира - Христо Митев бил 

зле със здравето.

• suzi1973 харесва това

2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни

Change Theme!