Към съдържанието

• Зареждане на брояча
Снимка

Проблем с гонче

• Моля, влезте за да отговорите
16 отговора на тази тема

#1 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Име:Величко Вълев
  • Оръжие:иж 27
  • Куче:ЗСЛ
  • МПС:pajero
  • Градв България

Публикувано 04 май 2017 - 08:51

здравейте...наскоро си взех куче на 2 години е ...

Проблема е че е "готованко"...чака някое от другите ми кучета да залае и намери прасето(моите не гонят друг дивеч) иначе гони сърни и зайци самостоятелно но го е страх да работи на прасе само...

Няколко пъти го пробвах на гатер минава на 5 метра от прасето и никаква реакция...

Когато вкарам някое куче с него в гатера...става перфектно куче на място го лае гони го чак трудно се хваща не го оставя ...

По думите на стария  собственик който е и мой приятел и няма да ме излъжи не е удрян и винаги е пускана на лов с няколко кучета...

Въпроса ми е дали може да се оправи...да започне да работи самостоятелно или ще си загубя времето с него...

#2 mir777

mir777

Ловец

• Администратор
  • 3121 Мнения:
  • Име:Минко
  • Оръжие:Фотоапарат със светкавица
  • Куче:Няколко
  • МПС:Джип
  • ГрадТроян

Публикувано 04 май 2017 - 10:34

А след като залае прасето може ли да махнеш другото куче да го видиш какво ще прави.

#3 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 500 Мнения:

Публикувано 05 май 2017 - 08:13

Може и така да си отиде.В нашата глутница,повечето са "статисти":)С тая разлика,че нито лаят,нито гонят друго освен прасета.Мотаят се около нас-гоначите,но това е,докато лавнат откривателите...,след това статистите се преобразяват на бенгалски тигри,козината по гърбовете им настръхва и с мощен лай,се хвърлят в боя,като по-гламавите,рядко се отърват без рана.
  • ДБД харесва това

#4 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 09:19

Ако хвана другото куче то спира да го лае и гони...

#5 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 09:22

И като е само само ми се върти в краката търси на 100-на метра с с другите ми кучета обикаля много...
Май ще му търся нов собственик...

#6 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 09:22

На някоя баба да пази кокошките

#7 4мечки

4мечки

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 125 Мнения:
  • Име:Христо

Публикувано 05 май 2017 - 10:37

от колко време го водиш на лов?

Най-вероятно му липсва самоувереност и самочувствие.

Имам подобно куче, след третата година се оправи и почна да си търси само, но истината е че  трябва последователност и търпение - като всяко нещо в живота.

Как го гледаш, вързано или пуснато на свобода?

Този пост е редактиран от 4мечки: 05 май 2017 - 10:38

• krasi_75-berta, n960, LyudmilLov и още 1 харесват това

#8 ДБД

ДБД

БАЙ ЧЕПИК

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 2964 Мнения:
  • Име:Данаил
  • Оръжие:няколко
  • Куче:от 31.10.2013г. вече нямам !
  • МПС:Трабант - бял, комби .
  • ГрадРусчуклийска околия .

Публикувано 05 май 2017 - 11:02

И за мен е младо, но мисля ще се отвори . Щом отива на лая и се включва с гонене и лай, не мисля че е за махане . Води го на повод и когато си сигурен, че останалите вдигнат прасе, тогава го пускай .. , още повече, че ще имаш и едно куче, което може да подкрепя при нужда .. Ако повечето от отбора заминат по прасе, а в последствие  друго което не се е включило, само намери друго прасе и  залае, то ще има помощ, като го пуснеш .. 

Не съм кучкар, но много години бях помощник кучкар .. ;) . , кои кво прави, аз все търчах и кучета търсих, и събирах .. :idea:, като от лова почти нищо не виждах  Накрая си купих карабина и рахатясах ..  :D

Този пост е редактиран от ДБД: 05 май 2017 - 05:49

• n960 и Sandanski харесват това

#9 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 03:03

Вързано го гледам ...
Много се двоумя какво да правя с него доста кучета съм имал ама такъв случай не съм срещал...и аз така знам че след 3-тата година може и да се отвори ...

#10 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 03:05

То ако има друго куче няма значение мое или на някой друг постоянно е с него...на колкото ходи другото на толкова ходи и готованкото

#11 4мечки

4мечки

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 125 Мнения:
  • Име:Христо

Публикувано 05 май 2017 - 03:10

Вързано го гледам ...
Много се двоумя какво да правя с него доста кучета съм имал ама такъв случай не съм срещал...и аз така знам че след 3-тата година може и да се отвори ...

Пробвай ако можеш да го пускаш, отделяй му повечко внимание, трябва да те възприема като водач на глутницата и да е куражлия като си до него. Ако не можеш да го пускаш гледай да го гледаш вързано с откривателите, като е куражлия ще движи с тях, ще се заделя и т.н.

Като отидеш в гората, когато вижда че водача на глутницата "търси" ти реално просто ходиш из гората и то започва да търси около теб.

Не го бий, едно наплашено куче като му извъртиш един през муцуната и съвсем се разваля и иска мерак и търпение както казах по горе.

Ако просто не ти се занимава го подари на някой мераклия който ще го извежда, от това което чувам кучето има потенциал аз бих го задържал поне до 4-5 година.

Този пост е редактиран от 4мечки: 05 май 2017 - 03:11

• krasi_75-berta, n960, LyudmilLov и още 1 харесват това

#12 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 04:26

Аз не бия кучета си ...
Проблема е че нямам толкова време да го извеждам само...
Но ще пробвам...дано се получат нещата

#13 n960

n960

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 2193 Мнения:

Публикувано 05 май 2017 - 07:23

Бъди търпелив, не го отписвай ...

• ДБД и Sandanski харесват това

#14 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 05 май 2017 - 08:40

Благодаря за съветите !
Ще ви послушам и ще го запазя !
След време ще пиша какво се случва .
Поздрави !
  • Sandanski харесва това

#15 Sandanski

Sandanski

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 500 Мнения:

Публикувано 05 май 2017 - 08:53

То ако има друго куче няма значение мое или на някой друг постоянно е с него...на колкото ходи другото на толкова ходи и готованкото

Забелязал съм,че в едно отношение,кучетата много приличат на нас-хората:)Както някои от нас стават доценти, професори,инженери....,други си оставаме вечни студенти:)Та така е и при кучетата:)
  • n960, ЛЮБИТЕЛ, pumaran и още 1 харесват това

#16 LyudmilLov

LyudmilLov

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 826 Мнения:

Публикувано 07 май 2017 - 08:06

Извини ме, че се включвам!

Според мен, му липсва самочувствие и увереност на кучето. По всяка вероятност не е с алфа характер и е работило от малко с глутница, т.е. с други кучета, където е имало силни- алфа водачи, сред кучетата.

Освен това му е нужно време, за да придобие увереност и сигурност с новия водач- теб, като нов стопанин. Поради особеността на характера му, му е нужно повече време, за да свикне и придобие увереност не само с теб, но и с новите места- където търси прасетата.

Проследи как реагира, когато има паднало прасе- хапе ли го настървено в присъствието на водача на кучетата или побутва и се отдръпва. Ако му налита по-агресивно куче, когато твоето е на прасето, то поощри, нахъси и помогни на твоето, като се опиташ да отстраниш агресивния водач или помолиш собственика на агресивното куче да ти съдейства в това отношение. В такъв момент кучето ясно разбира и ще оцени помощта ти. Като натрупа малко опит и самочувствие с теб, и ще започне да се отпуска- да проявява по-вече самостоятелност, твърдост и настоятелност.

Имах един Дратхаар- бях го взел късно/... на 1,8 год./,  с който имах подобни на твоите проблеми. След него имах от едномесечна възраст- много агресивно и настойчиво трицветно гонче- алфа мъжкар, който беше на другата противоположност.

Ако има къде да си гледаш кучето и нямаш проблеми с близките си или  със съседите, то му дай шанс и през следващия свински ловен сезон.

Все по-рядко има ловци- особено млади, които въпреки, че имат условия- не отглеждат свое ловно куче, но това е друга тема.

Поздрави и успех!

Този пост е редактиран от LyudmilLov: 07 май 2017 - 08:16

#17 Vicho1

Vicho1

Ловец

• Ловец
  • PipPipPipPipPip
  • 9 Мнения:
  • Градв България

Публикувано 07 май 2017 - 09:34

Имам къде да го гледам имам 4 кучета имам 2 които са откриватели и са нещо като водачи с тях работи много добре ...но остане ли сам ми събува обувките..
  • LyudmilLov харесва това

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Change Theme!